Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! fórum

Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. ápr. 14. 10:10
Egy szónak is száz a vége...Szerintem az a legfontosabb,hogy mindenki mérlegelje,mit tud vállalni,és nem felelőtlenül....Sajnos nagyon sokan vállalnak 4-5 gyereket majd lesz valahogy alapon,és ez szerintem szomorú.Az én környezetem- ben is van olyan család,ahova úgy jött a negyedik gyerkőc,hogy sokszor már a meglévő háromnak sem volt igen mit enni.A gyerekeket nem viszik sehova,mert akkor csak követelőznek...Azt mondja anyuka nincs nekem erre pénzem....Szó szerint sehova nem viszik őket,egy búcsúba egy majálisra,vagy csak egyet fagyizni sem...Ez aztán a boldog gyermekkor....Mi arról is évekig tanácskoztunk férjemmel legyen e második gyerkőc...Lett,de itt meg is állunk...
2012. ápr. 14. 10:05

Mindenki jó polgári színvonalon szeretne élni, ez tény. Csak sokan ezt összekeverik a felső tízezerhez való tartozás igényéből fakadó sznobizmussal, és nem tudják megtalálni az arany középutat, s nem tudják belátni, mi az ami tényleg kell, s mi az, ami luxus, vagy csak plusz.


Ha valaki megteheti, akkor adjon pluszt a gyereke kezébe: élményfürdők, kirándulások, nyaralások, extrák, különórák, tudom is én...ez mind plusz. A baj ott kezdődik, amikor ezeknél a dolgoknál húzzák meg a vonalat néhányan, állítva, hogy ez az alap. És enélkül nem lehet gyereket vállalni. Hangsúlyozom, ez nem rossz, ha valaki megteheti, de nem alap, hanem plusz. Sok olyan nő takarózik ezzel, hogy emiatt nem tud gyereket vállalni, mert ezeket mind nem tudná megadni neki, közben a valódi ok a saját kényelme, vagy tudom is én mi. Szerényebb körülmények közé is lehet gyereket vállalni, ami persze nem egyenlő a topikindító által felvázolt nincstelenséggel. Ebből a szempontból martin3-nal tudok itt leginkább egyetérteni, aki szerintem gyereknevelés terén egyáltalán nincs elszállva, nagyon is a realitás talaján mozog, olvasva a hozzászólásait. Nála a sznobizmus egyetlen jelét sem véltem felfedezni.

2012. ápr. 14. 09:30

Nagy levegő, kedves anyukák, mi lenne ha nem csak a szélsőséges gazdag-szegényből indulnátok ki, mint követendő minta?

A legtöbb ember egy jó polgári színvonalon szeretne élni, az összes többi hülyeség, önámítás és hazudozás.

564. a0c1361e44 (válaszként erre: 562. - E57e061615)
2012. ápr. 14. 08:31

Igen, az is fontos, hogy ebben a lakásban már nem férnének el. Apukának dolgoznia kell, így pihennie is. Ha 2 kicsi sír éjjelente, akkor kicsit fáradt lesz másnak a munkában.

Ha meg nagyobb lakást vesznek/bérelnek, akkor pedig a kiadásuk nő, amit nem biztos, hogy fedez a bevételük úgy, hogy maradjon még a normális megélhetésre.

Persze a nagyszülők biztos örülnek majd a kicsinek annak ellenére, amit mondtak, de hát az ő anyagi helyzetük is véges, ahogy írtam és még sokan rajtam kívül, manapság sem a fizetés, sem a nyugdíj nem elég arra, hogy még egy másik családot is támogassunk belőle rendszeresen.


Orvossal kapcsolatban pedig az jutott eszembe, hogy egyszer a gyerekemet elvittem orvoshoz, és amíg vizsgálta a doktornéni bejött egy anyuka, hogy nem tudja kiváltani a felírt gyógyszereket, mert nincs rá pénze. A doktornéni adott neki pénzt de, ahogy kiment a rendelőből, felhívta a gyámhatóságot, mert ez az anyuka rendszeresen ezt csinálja. 3 gyereke van, felváltva betegek és sosincs pénze gyógyszerre. Tehát még erre is figyelni kell...

2012. ápr. 14. 06:48
Tapasztalatom szerint ha valakinek igénye van valamire akkor azt megszerzi, még ha kis pénze van is.Pl. barátnőm mániákus színházba járó a tizenéves lányával együtt. Szerintem minden héten egyszer minimum mennek. Kis pénzből, szinte fillérekért is lehet jegyet kapni, csak tudni kell a módját. Van pótszék-sokszor ott ülnek, ami párszáz forintba kerül. De élvezik, méghozzá nagyon,
562. e57e061615 (válaszként erre: 560. - Martin3)
2012. ápr. 13. 23:36
Nem lesz kevesebb a gyerek, de szerintem B.M.-ék helyzetében nem is ez a fő probléma, hanem a fizikailag hova is tegyem meg a miből eszek hó végén. Lehet húzni a gatyaszíjat, de hogy egy ne elrugaszkogott példát mondjak, ha épp van egy hétre való kaja hűtőben, amikor majd fizetés lesz, és maradt kétszáz forint, akkor elég nagy gáz, ha megbetegszik az egyik gyerek, és 3000-5000 forint meg kellene a gyógyszereire. Nem beszélve arról, hogy az ilyen piciknél valószínűleg el fogja kapni a másik is. Nyilván a nagyszülők majd kisegítenek, de azért vastag bőr kell úgy pénzt kérni, ha eleve nem támogatták a vállalkozást.
561. martin3
2012. ápr. 13. 23:25
na megyek jó éjt
560. martin3 (válaszként erre: 559. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 23:24

akkor ok...én igazából csak annyit szerettem volna elmondani, ha valakinek szerényebbek a körülményei még simán vállalhat 2 gyereket, és az ő gyereke sem lesz kevesebb

de a fórumindító eléggé eltűnt:(

559. e57e061615 (válaszként erre: 554. - Martin3)
2012. ápr. 13. 23:21
Nem utaltam és nem is gondoltam rád, nem tartottam számon, hogy hány gyereked van, nem mondtam a nagy családosokra semmi rosszat, és nem vagyok én egy az egyesek közül, különösen, hogy nagy családból kerültem ki, gyerekként rendszeresen sportoltam, zeneiskolába jártam és nyelv órákra is iskola mellett. Ráadásul foglalkoztak is velünk a szüleink.
558. e57e061615 (válaszként erre: 553. - Martin3)
2012. ápr. 13. 23:08
Nem mondtam én olyat sehol, hogy tele kell nyomni, és rohadtul nem újdonság, hogy a parkba is ki lehet menni játszani. Alapvetően azt írtam, hogy nincs mindenkinek elegendő tudása és ideje, hogy HA igény támad a korábban említettekre, akkor maga megoldja. A grundoltatás nekem nem szimpatikus megoldás, és nem engedném, hogy felügyelet nélkül bandázon a gyerekem. Mindket sem szalajtattak le magunkban, nekem ez a normális.
557. martin3 (válaszként erre: 555. - Andi6020)
2012. ápr. 13. 23:03
nem, én írtam az elején neki, hogy szerintem ez maximálisan 2 ember dolga, szerintem ezt meg kellett volna beszélniük és nem így "bezsarolni" vagy kényszerhelyzetbe hozni a másikat,
556. martin3
2012. ápr. 13. 23:02
vagy pl olyanokra gondolok, hogy eddig 2-3 ezerért csinálta meg a fogorvos a fogamat, de nem voltam vele elégedett, és a mostani 10-15ért csinálja...vagy a nőgyógyászom 10ezerért vizsgál meg, holott sztk-ba is mehetnék, hiszen ott is vannak normális orvosok, sőt. szóval ezek is az "igényekhez" tartoznak, és épp így van ez a gyerektémával kapcsolatban is. Attól, hogy sztk-s még nem feltétlenül rosszabb..
555. andi6020 (válaszként erre: 553. - Martin3)
2012. ápr. 13. 23:01

Bocs, nem olvastam el az összes hozzászólásodat, nagyon hosszúak nekem.

Megkérdezném, egyetértesz azzal, ahogy a fórumindító direkt teherbe esett a párja akarata ellenére?

554. martin3 (válaszként erre: 552. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 22:58
és nekünk is 4 gyerkőcünk van, és azt utálom a legjobban, amikor a normális nagycsaládosokat összemossák a segélyéért szülőkkel...vagy biztos szektásunk vagyunk stb...egyesek el sem tudják képzelni, hogy szerencsére vannak még Mo-on is normális színvonalon élő nagycsaládosok.
553. martin3 (válaszként erre: 552. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 22:54

megint sarkítasz..

én csak azzal nem értek egyet, hogy minek nyomjuk már szegény gyerekeket tele mindenféle különórákkal, amikor a grundra is lemehetne focizni, csak éppen az már nincs, inkább azokat kellene "helyreállítani". És sok gyerek csak szenved, hogy a szülei ilyenekre kényszerítik...

az én "nagylányom", aki most múlt éppen 7 éves jár úszni, kosarazni, táncolni, télen gyorskorcsolyázni, jövőre zeneiskolába, és emellett német kéttannyelvűbe jár, vagyis nyomatjuk az idegen nyelvet. És csak azért jár ennyi mindenre mert imádja, de jövőre döntenie kell, hogy mi marad, mert ennyi nem fér már bele...DE mi megtehetjük, hogy ennyi mindenre jár, és csak azért engedem, mert szereti csinálni, de hogy őszinte legyek, simán meglenne ezek nélkül is. PL van olyan osztálytársa, aki semmire nem jár és nem érzem azt a gyereket emiatt kevesebbnek, mint a sajátomat.

552. e57e061615 (válaszként erre: 542. - Martin3)
2012. ápr. 13. 22:46

Zeneiskoláról, nyelv tanulásról, sportól volt szó. Mertem feltételezni, hogy nem óvódás korúra gondolsz.


Én nem olyan sportra gondoltam, amire egy évben egyszer van lehetőség, hanem olyanra, amit heti többszöri rendszerességel végez a gyerek. Nekem volt több olyan osztálytársam, aki soha egyszer nem volt a Balatonon. Nem lehet abból kiindulni, hogy mindenhol van természetes víz szabadstranddal, vagy egyáltalán úszásra alkalmas területtel. A környéken két tó is van, és egyiket sem lehet belépő nélkül olyan helyen megközelíteni, ahol lehet úszni. Az ingyenes részen nem lehet a nyílt vizet megközelíteni, vagy tilos, és ez nem is véletlen, egy helyen van is egy fejfa, ahol pár éve meghalt egy húsznál alig tobb fiú, mert volt valami a víz alatt a horgászstég mellett, ahol ugráltak.

Nem tudom, ha a lányod olyan jó úszó, akkor egy hirtelen pánikon kívül mi lehetett, ami miatt elmerült a térdig érő vízben, de igazán nem is érdekel a történet. Ha neked kérdés, hogy mi értelme volt két évig úszni járatni, akkor nincs is miről beszélni. Szerintem nem azért kell egy gyerekenek sportolni, mert majd milyen buszke lehetek, ha olimpikon lesz, vagy mennyi pénz hoz majd haza, ha egy jó csapat leszerződteti, hanem azért, mert kell a keringésnek, erősöndek a csontjai, javulnak a készségei...bla...bla...bla...


Én is a középút híve vagyok, amúgy meg nyilván mindent lehet, a trágyadomb tetejére is lehet segélyért szülni. Szabad országban élünk. Mindenkinek joga van oda és annyit szülni, amennyit akar, és mindenkinek joga van véleményet formálni.

551. e28c748947 (válaszként erre: 549. - Martin3)
2012. ápr. 13. 22:39
Azért nekem egy tesó oda sok lenne.Bár alig tudunk a körülményekről vmit.
2012. ápr. 13. 22:36
Hát persze, hogy az az egyik legfontosabb, hogy anya-apa ott legyen és együtt legyen.De legyek már olyan önző picit, hogy az a hely nekünk(én+ az uram) is néha tetszen és élvezhető legyen.Persze java részt gyerekbarátok a programjaink...Én tényleg emlékszem sok mindenre...de persze, hogy nem mindenre.
549. martin3 (válaszként erre: 547. - E28c748947)
2012. ápr. 13. 22:33

nem én egyetértek veletek is, csak sarkítotok. Én sem értek egyet azzal a barátnőmmel, akit már említettem, hogy másfél szobában élnek 4 picivel, pedig orvos-tanár házaspárról van szó, tehát abszolút tisztában vannak azzal, amit tesznek...

én sem vállalnék így ennyi gyerkőcöt. Csak szerintem ez nem egyenlő azzal, hogy másfél szobára még lehet vállalni egy tesót, max vissza lehet fogni az igényeket. Amik szerintem nagyon magasak manapság, és semmivel sem lesz kevesebb az a gyerek, aki "csak" 1 különórára jár és nem 5-re...

548. martin3 (válaszként erre: 545. - E28c748947)
2012. ápr. 13. 22:31

akkor jó neked, mert én SEMMIRE nem emlékszem a gyerekkoromból, pedig vittek ide-oda...igen a 8-10évesekről már vannak emlékeim, de az egészen picikről tuti nincs, kb 6éves koromból vannak talán először..rohadtul leégtem a tengeren és kenőcsért rohangáltunk...de arra, hogy milyen szuper volt a tenger max annyira emlékszem, hogy sós volt, és hullámzott...

De pl tavaly mi is elmentünk a horvát tengerre, mondván "szegény" gyerekeink (a legidősebb akkor volt 6, a többi 4,5, 3 illetve 1 éves) még nem voltak a tengeren...Igen biztos nagy élmény volt, de a Balaton vagy a Fertő-tó, vagy a szomszédos Orfű ugyanolyan "nagy" élmény számukra...gőzük nincs mi a különbség a dolgok között...víz-víz, anya-apa ott van és velünk foglalkozik, nem a munkával--ez a lényeg számukra

2012. ápr. 13. 22:28
Érteni én is értem, csak a másik oldalon állok a véleményemmel.Azt hiszem.
546. martin3 (válaszként erre: 527. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 22:26
azt hiszem te vagy az egyetlen, aki egyetért vagy érti, mit is "szeretnénk" mondani...
2012. ápr. 13. 22:25
Persze.Rengeteg közös hasonló élményem van a szüleimmel.
544. martin3 (válaszként erre: 533. - E28c748947)
2012. ápr. 13. 22:22
persze most emlékeznek rá, de te emlékszel milyen volt 5-6 éves kordban az élet vagy előtte? nem hinném...max emlékfoszlányok vannak...
543. martin3 (válaszként erre: 436. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 22:20
fura, hogy ezt írod a továbbtanulással kapcsolatban...nekem ez olyan fura(bár én is hallottam már ilyet), hogy férj feleség külön kasszán él. A tanulás pedig a legjobb "befektetés", ha kiszámoljuk mennyibe kerül a képzés(pl levelezőn) és utána azzal sikerül lehelyezkedni és nem munkanélkülinek lenni, máris megérte, hiszen 1-2 év alatt(attól függően mekkora képzés díja) meghozza a befektetett pénzt, nem beszélve arról, hogy megkímél attól a stressztől, amit a munkanélküliség állapota okoz. (még hitelre is megéri tanulni, ha valakinek nem megy önerőből...erre írtam előbb pl, hogy nem a szocializmusban élünk, nem lehet 1 papírral leélni az életünk 1 munkahelyen, állandóan napra késznek kel lenni és időben belátni, ha rosszul döntöttünk, akkor lépni kell másfelé.)
542. martin3 (válaszként erre: 398. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 22:06

ezt arra írtam, hogy ha valaki SzEGÉNY, akkor saját maga is megoldhatja a gyereke "fejlesztését". Mi mikor jártunk 4-5-6évesen heti 5különórára??? sehol...és nem lett belünk több diplomás értelmiségi enélkül is? dehogynem....baromira nem a különórán múlik...

az úszásoktatást sem úgy értettem, hogy uszodában. Anyukám 2 nap alatt megtanított úszni egyik nyáron a Balatonon, míg a nagylányom már 2 éve jár, állítólag tehetséges, szinkronúszónak is kiválogatták, elmentünk a Balatonra, erre a térdig érő vízben elmerült...na akkor mennyi értelme van havi 5-6ezerért már 2 éve úszásra járatni?? semmi.

Sokkal fontosabb véleményem szerint egy megfelelő iskolát választani. PL a kislányom német suliba jár, házi nincs, mert a napköziben mindent megcsinálnak, gyakorolnak, nekem csak hétvégén kell ránéznem, hogy hol tartanak, ellenőrzöm mit tud, de általában csak azért gyakorolunk, hogy tuti menjen... Múltkor hazajött, hogy övé lett az egyik legrosszabb matek doga. Totál megijedtem, erre kiderült, hogy 95%-os lett...ja jó...ha ez a legrosszabb...

de egyébként meddő vita ez úgy látom, szerintem igenis meg lehet találni az arany középutat, és attól mert valaki másfél szobás panelban lakik és éppen kijön a pénzből még lehet 2 gyereket vállalni. Ugyanis a 2 gyerek és egy gyerek között anyagilag már nincs akkora különbség.

és legyünk már találékonyak, hogy hogyan lehet még pénzhez jutni. Mindenkinek megvan rá a képessége és esélye, csak rá kell jönnie...

541. Mazsinka (válaszként erre: 540. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 22:02
Nem hinném, hogy a véleménycsere belekötésnek minősül. Ez egy fórum, én pedig nem vagyok egy "bólogatójános"...és nem is az a cél, hogy mindenki mindenkivel egyetértsen. Te az egyik tábort képviseled, én a másikat. Normális, hogy érvelek, és kiállok a véleményem mellett, ahogy mások is teszik, például te. Akkor te most belémkötöttél?
540. e57e061615 (válaszként erre: 539. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 21:59
Bár biztos magad is megszoktad, mert ahogy itt elnéztem, mindenkibe belekötsz.
539. Mazsinka (válaszként erre: 537. - E57e061615)
2012. ápr. 13. 21:53

Jó, hogy mondod, majd felütöm! Akkor én valószínűleg egy zseni vagyok, hogy ilyen szépen eltallóztam idáig egy felsőfokú és egy középfokú idegen nyelvtudással magam mögött, kedves Devla!

Még jó, hogy már megszoktam ezen a portálon, hogy emberek nem tudnak emberi módon a másikhoz hozzászólni, így ezen sem lepődök meg túlzottan...:)

538. e57e061615 (válaszként erre: 532. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 21:50
Nekem jutott olyan tanár is, akinél senki egy kukkot nem tanult, meg olyan is, akinél lehetett tanulni és kellett is. Nem értem, hogy neked miért fáj, ha valakinek a gyereke nincs a négy fal közé bezárva.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook