Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha sikerülne a kistesó, de közben lejárna a gyesem, és még pocakban lenne, akkor onnantól hogyan tovább? fórum

Ha sikerülne a kistesó, de közben lejárna a gyesem, és még pocakban lenne, akkor onnantól hogyan tovább? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 27. 13:56

Én GYED alatt lettem terhes kistesóval, felmondtam a gyed-et és idő előtt visszamentem dolgozni. De veszélyeztetett terhes lettem, nem lett meg a 180 napom, így a GYED-em alapja a mindenkori minimálbér lett.


De azt nem tudom, hogy mi van abban az esetben, ha nincs munkáltató...

2011. júl. 3. 13:39

Mi is így vagyunk vele. Most nagyon szívesen babáznék, de ha sikerül elhelyezkednem, utána már nem biztos hogy szívesen lennék itthon 2-3évet. Arról nem is beszélve, hogy a kisfiam jövő április 30.-án tölti a 3.életévét, és legelőbb is csak jövő szeptember 1.-től mehet oviba. Bölcsődei hely nincs, így a folyamatosságom is ugrik. Ugyanis anyósom és anyukám is dolgoznak, így nem tudom kire bízni Balázst, hogy dolgozni mehessek...

Röhej:((((

5. szakalyadri (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2011. júl. 3. 01:34

Kezet foghatunk,egy cipőben járunk:(((

Munkanélkülire jelentkezhetsz be utánna és remélheted hogy nem jár le-akkor jár a GYED úgy tudom.

Én arra is kiváncsi lennék hogy ilyenkor miből számolják ki a GYED összegét.-gondolom már nem az előző mhely alapján,viszont ha a megelőző évet nézik akkor a GYES meg a munkanélküli összegéből elég gyatra eredmény fog kijönni...:(((

Mi elhalasztottuk a tesó projektet ezért,februárban betölti a lányom a 3évet és remélem arra találok munkahelyet...dolgoznom kell legalább egy évet,de hogy utána lesz-e kedvünk belevágni a babázásba mégegyszer?-vannak kétségeim:(

Ez a nagy magyar valóság sajnos.:(

2011. júl. 2. 23:19
Egyetértek, szerintem sem tudsz táppénzre menni, talán a passzív ha megmarad, de az most is csak 45 nap. Fogalmam nincs mi van ilyenkor. Nekem meglesz a munkahelyem, de pl. mit csinálok akkor, ha 6 hónapos terhes vagyok, menjek vissza két hónapra dolgozni?
3. vizike (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2011. júl. 2. 22:38

Húha.

Jó kérdések.

Úgy rémlik, mintha ma arról beszélt volna a rádió,hogy már megszavazták a passzív táppénz eltörlését.

Tehát, ha nincs munkahelyed, akkor nem tudsz táppénzre sem menni.

Szerintem...


Mi is most fogtunk bele a tesó ügybe,de még csak 2 éves a lányom.

Remélem mihamarabb nálatok is jön a tesó, és nem kerülsz bele ezekbe a herce-hurcákba.

2011. júl. 2. 22:35
Érdeklődni szeretnék, hátha valamelyikőtök tudna nekem segíteni. A kérdésem az lenne, hogy a kisfiam 26hós, próbálkozunk a tesóval, de eddig nem sikerült. Ha esetlegesen sikerülne, de közben lejárna a gyesem, és a tesó még pocakban lenne, akkor onnantól hogyan tovább? Szabadságom nincsen, mivel a szülésem után 2 hónappal megszűnt a munkahelyem. Ha az orvosom felvenne táppénzbe akkor meglenne a folyamatosságom? Vagy a következő babánál már automatikusan csak GYES-re lennék jogosult a kezdetektől???
2011. júl. 2. 22:32
Kistesót szeretnénk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook