Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! fórum

Nem várt meglepetés-baba a pocakban..hogyan tovább? segítsetek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
357. martin3 (válaszként erre: 353. - Kitrákotty)
2012. ápr. 13. 09:17

a mobillal kapcsolatban arra reagáltam, hogy valaki felvetette, hogy ezek az igények, hogy már elsőben a fél osztálynak van mobilja...

akkor talál másik állást. Nem a szocializmusban élünk, hogy onnan megyünk nyugdíjba, ahol elkezdtünk dolgozni...

356. Clau26 (válaszként erre: 295. - Gavrilo1)
2012. ápr. 13. 09:16
Gondolom nem vagy 60-70éves és nem vagy együtt 30-40éve a pároddal..ez esetben pedig felelőtlenség nem figyelembe venni azt,hogy esetleg nem lesztek együtt egész életen át és egyedül kell felnevelni a gyereket,mert lásd az egyik példámat:4gyereket szült az anyuka a párjának kb 2 hetes! volt a legkisebb amikor fogta a pasi és lelépett..gondolod ő számított erre..nem valószínű...nem tudhatod,hogy mit hoz az élet..ja és köszönöm mint minden kapcsolatban a mi kapcsolatunkban is voltak igencsak mély pontok,de jól megvagyunk,mindent megbeszélünk és szeretjük is egymást..de ez közel se biztos hogy 5-10-15éve is így lesz..ezért én igenis az eszemmel gondolkozok és nem a szívemmel..hidd el én is szívesen bevállalnék még egy gyerkőcöt,de nem kockáztatom meg hogy nélkülöznie kelljen ha olyan helyzetbe kerülök..nagyanyáink idejében divat volt 30-40évig együtt lenni ma már igen ritka dolog..de kívánom neked hogy te legyél a kivétel..
355. d838452ed6 (válaszként erre: 350. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 09:15
:))
354. martin3 (válaszként erre: 345. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 09:15

bocs, de most ne a kivételekről beszéljünk, persze lehet valaki mondjuk lisztérzékeny, máris 5x annyiba kerül a kajája. most általánosságban írunk nem? nem a kivételekről...az más kategória

Na itt van az osztálykirándulás, jó hogy felhoztad! kislányom elsős, tanító felvetette, hogy 2 hely körül döntsünk...mindkettő tök messze, nem is tudna egy elsős ennyit utazni, teljesen felesleges. Erre megszólaltam: mi lenne, ha a közeli erdőbe mennének egyet focizni, kirándulni, minthogy várost nézzenek, és egyebet? egyrészt unalmas, másrészt teljesen felesleges pénzkidobás...

Igen tudom hogy egy oszt kirándulás nem 2 fillér, de úgy tudom havi elosztásban szedik(vagy ha nem, akkor tegyen félre minden hónapban pár ezret és máris összejött), tábor meg minek kell? én sem jártam, és felnőttem nélküle, egyáltalán nem hiányzik, hogy kimaradt az életemből.

353. kitrákotty (válaszként erre: 349. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:15

Általánosítasz!


nincs minden elsősnek laptopja, mobilja....


másrészt honnan tudod, hogy annak a gyereknek, akinek van, nem azért van-e, mert egyedül jár a suliból haza, és kell, hogy elérjék a szülei pl...


a hsz második fele, hogy mivan ha az állás már nem lesz??

pont erre akarunk rávilágítani topikindítónak, csak nem az állás ügyében, hanem a család szempontjából: mi van ha egyedül marad, mi van ha férj állása nem lesz??

352. Mazsinka (válaszként erre: 348. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 09:13
Nekem nem volt készségfejlesztő játékom, de a húgomnak se, sőt az öcsémnek se. Mégis elvégeztem az egyetemet, sőt a húgom is és az öcsém is normális, okos ember lett. Mindhárman kitűnő tanulók voltunk mindig, és különösebben nem is foglalkoztak velünk. Amelyikben megvan a képesség, fejlesztés nélkül is olyan lesz, másikat meg fejlesztheted, ahogy akarod, akkor sem viszi semmire.
351. csgybzs (válaszként erre: 349. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:12
Vicces ezt a tanulás/jó állás felállást olvasni, mikor a diplomások x százaléka munkanélküli.... álomvilág a köbön....
350. csgybzs (válaszként erre: 348. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 09:11
Pfff... most majd megkapod milyen kényes nagyravágyó vagy.. :D Szoba színe divatos??? Mikor más meg a cspt- hajtja?? Hogy gondolod ezt? :D
349. martin3
2012. ápr. 13. 09:10

ok, aláírom sokban van igazatok nektek is, de én akkor sem fogok pl mobilt venni a gyerekemnek, mert megtehetem. Mármint alsóban! Azért mert ez a divat? ki nem sz-ja le? majd kap felsőben.

Pl kislányom hazajött tegnap, jár kosarazni, hogy lehet menni kosártáborba és kezdi mesélni. (most elsős) MOndom neki, ok lehet menni, aki jó bizit hoz haza...Erre ő: anya, nem bizi kell, hanem pénz! Erre elkezdtem nevetni, elmagyaráztam mi az a bizi...és megértette(amúgy eleve az egyik legjobb tanuló)hogy nem csak "úgy" megyünk táborba, hanem ki kell érdemelni. engem nem érdekel, hogy a fél oszt-nak van mobilja vagy nincs, és a gyerekem is meg fogja érteni, hogy majd lesz neki is, ha itt az ideje...És érdekes megértik...pedig megvan mindenük.

Épp azt próbálom nektek mondani, hogy a mai magyar igények el vannak szállva, ahhoz képest amennyit keresünk... Illetve sokan nem keresnek semmit de igényeik vannak...hát éppenséggel tanulni kellett volna az iskolában vagy képeznie magát és máris lenne jó állása...amiből ésszel lehetne igényeket is "építeni". Pl barátnőm is nagyon jó állással rendelkezik 2 kézzel szórja is a pénzt, kérdezem én, mi lesz, ha ez az állás x év múlva nem lesz. Akkor majd jön a sírás, hogy jaj az igényeim, és hol van hozzá az állás??? Mi meg a férjemmel gyűjtöttünk és spóroltunk és lassan hátradőlhetünk, mert megteremtettük azt a feltételt, hogy lehet bármilyen gazd-i válság akkor is meg tudunk élni...és nem fogunk sírni, akkor is meg fogjuk oldani a dolgokat.

348. d838452ed6 (válaszként erre: 340. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:09

Jó, de ezek úgy látom elméleti dolgaid, hisz írtad, hogy munkanélküli vagy.

Az én világomban egy gyerek sokba kerü, és nem használt játékot veszünk neki, kivéve amit rokontól kap.

Még meg sem született a gyermekünk, de pontosan tudom, hogy rengeteg pénzbe kerül, már mielőtt világra érkezik közénk. Mert mi még ilyenr is adunk, hogy a szobája megfelelő színű legyen, amiben jól érzi magát, és épp divatos. Egész bizots, hogy mindenféle készségfejlesztő játékot meg fog kapni a kisbabánk, mert egy nagyon értelmes kisgyereket akarunk a férjemmel felnevelni. Hisz erre vártunk - főleg én - már évek óta, és el sem hiszem, hogy terhes vagyok.:)) És boldog vagyok ,hogy ő az apukája. tuti, hogy nagyon jó helye lesz nálunk. Viccesen azt szoktam mondani, jó ízlése van a gyereknek, mert mihelyst megvettük az új lakásunkat, már meg is fogant, biztos megtetszett az új szobája;)).

Ettől függetlenül mindenki úgy él, ahogy szeretne. Természetesen. Én így szeretnék.

347. kitrákotty (válaszként erre: 345. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 09:09
erről van szó.... nem lehet a támogatásokra meg a családi segítségre, kölcsönökre alapozni!
346. kitrákotty (válaszként erre: 340. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:08

ez kb. óvodáskorig megállja a helyét.


iskoláskortól kezdve már nem oldható meg fillérekből a ruha sem (szvsz, mert én iskolába minőségi, normális ruhát veszek, amit esetleg később a tesó örökölhet), cipőből sem jó a kínai gagyi, aztán a különórák, színház stb.


tankönyvcsomag, felszerelés máris elviszi a csp-t egyszerre... és még a menzadíj....

persze nagycsaládosoknál ezek ingyenesek, kedvezményesek, de nem mindenki az, nekünk teljes áron van.

topikindító sem lesz nagycsaládos, ha ezt a picit megtartják......


ezek tények, én nem sírok, mert mi mindketten dolgozunk, és jól megvagyunk a két gyerekünkkel, köszönjük szépen.


Nincs hitelünk, nem kell kölcsönkérnünk, még félretenni is tudunk, de harmadikat nem vállalnék ebben a helyzetben sem!!

345. csgybzs (válaszként erre: 340. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:07

Igen, szerencsére a tanszerek is fillérekből megoldhatók, meg az osztálykirándulások, meg a táborok, meg a szakkörök, mindenből a legolcsóbbat, legszarabbat.... abba is felnő...

És aki nem tud szoptatni? És aki nem tudja megenni a házi készítésű tápszert? És akinek beteg gyereke születik? És akinek lelép/meghal/lerobban a férje?? Magyar mentalitás... annyira tipikus.

Családi pótlék.. és ha elveszik? Lecsökkentik?

344. globus (válaszként erre: 342. - A0c1361e44)
2012. ápr. 13. 09:07
Pl. nem költenek ruhákra, sportra, kultúrára, egészségre, élelemből a legolcsóbbat veszik, nuku hús, zöldség, gyümölcs, lakásfelújítás, helyette van kerékpár, gyaloglás... így nincs más fizetnivaló, mint a rezsi. Munkámból kifolyólag naponta látok ilyen matematikai csodát :)
343. Mazsinka (válaszként erre: 342. - A0c1361e44)
2012. ápr. 13. 09:07
Azért valljuk be, sokan tényleg magasra teszik a lécet a gyereknél. A két véglet van: aki mindent fillérekből megold, vagy az, aki túlzásokba esik. Mi a fenének egy elsős gyereknek laptop??? Nem csoda, hogy a gyerekek nagy része teljesen be van kattanva, és ki van fordulva önmagából. Menjenek inkább labdázni, ha tudják egyáltalán, mi az.
342. a0c1361e44 (válaszként erre: 328. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 09:04

Pontosan!

Nem értem, hogy akik ezt nem veszik észre, azok hol és hogy élnek.

Itt a hoxán azt hallom mindenkitől, hogy a fizetése 60-70 nettó, nem tudom, hogy csinálják...az én nettóm párszáz ezer, de épphogy kijövünk belőle.

2012. ápr. 13. 09:03
Szerintem most - főleg, hogy már kiveséztük, hogy milyen bődületes baromság volt teherbe ejtenie magát - az a kérdés, hogyan tovább. Mert van egy szitu... meg kell oldania. Valamit dönteni kell. Csak azt gondolom, a végén nem döntést hoz/hoznak, hanem sodródnak, majd lesz valahogy-alapon, aztán gyerek marad... és utána jön a kártyavár összeomlás. (Ezt azért írom, mert nem lenne törvényszerű a kártyavár összeomlás, ha a férjjel hoznának egy közös döntést, bármi is legyen az.)
340. martin3 (válaszként erre: 332. - D838452ed6)
2012. ápr. 13. 09:02

pontosan tudom mibe kerül egy gyerek, soroljam?? ott a családi pótlék, 12200.- 1 gyereknél, 2 gyereknél már 26.500.-, kb. NA ehhez még hozzáteszel havi 5-10ezret és megvan a gyerek...(havi elosztásról beszélek, mert van olyan hónap, amikor nincs ennyi kiadás, van hogy több). Ugyanis a ruha fillérekből megoldható, csak körbe kell nézni, (az elején anyatej kb fél évig magyarul kaja nulla, utána babakaja, amit nem bolti! fillérekből megvan, és egészségesebb, utána azt eszi amit te, úgysem tudod kiszámítani mennyit főzz, amit kidobnál maradékot az pedig épp elég mennyiségileg egy gyereknek..), játék, bármi megvehető használtan fillérekért! Csak ügyesnek kell lenni.

ezen kívül a saját tudásodat, ha van igazán fordíthatod plusz megélhetési forrásra, csak meg kell találni mi az....és akkor máris van jólét, csak nem sírni kell....és igen itt élek, és itt is fogok, bőven van rá mód, hogy ne haljak éhen. (és mindenkinek megvan ez a lehetőség, csak élnie kellene vele..)

339. Mazsinka (válaszként erre: 334. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:02
Ez mondjuk igaz. Határon túliak mennek Magyarországra dolgozni, hátha ott kapnak munkát, és kapnak is. A határon túliaknak jut, a magyarországiaknak nem. Milyen érdekes.
338. a0c1361e44 (válaszként erre: 324. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 09:01

Ez nálunk is így volt, de akkor még mindenkinek volt munkája, nyugdíja, stb.

Most meg egy 3 fős családból ritka, ha legalább ketten dolgoznak.

Az én nagymamám is azt mondta, hogy ha én terhes maradnék történetesen, akkor nem kellene abortuszon gondolkodni, mert ő segítene a gyerek felnevelésében. És persze ez így is volt, amíg éltek. Ha másban nem, akkor egy hétvégi, ovi szüneti, stb. ellátásba, illetve ajándékokkal segített mindenki, valamint a szüleink havi szinten többször bevásároltak, stb.

De ma már ezt nem tudjuk megtenni, mert nincs annyi bevételünk, magasak az árak, magas a munkanélküliség, stb.

337. kitrákotty (válaszként erre: 334. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:00

jó duma ez a sokan felnőttek egy szobában, de ma már mások az igények....

s azzal még nem is volna gond, hogy gyerekek egy szobában (nekem is úgy vannak, bár ők egyneműek), hanem hogy nekik összesen egy! darab szobájuk van.


azért a négyen egy szobában hosszú távon nem az egészséges kategória, ezt te is belátod ugye??

336. csgybzs (válaszként erre: 334. - Martin3)
2012. ápr. 13. 09:00
Nagyon érdekes élettörténet... de a lényegen nem változtat.
335. adfa0d8bdb (válaszként erre: 323. - Martin3)
2012. ápr. 13. 08:58

Lehet hogy 40-50 évvel ezelőtt ez így működött, de nem NAPJAINKBAN!

Ma, mikor már az alsó tagozatban is az a menő, akinek mobilja, MP4-e, laptopja van??

Nem azt mondom hogy ez a normális, félre ne értsd, de igenis fontos hogy legyen egy megfelelő szint/színvonal, amiben mindenki jól érzi magát.

Ahová be tudsz engedni embereket/vendégeket, ahol ki tudsz bontakozni mert mindenkinek megvan a maga kis területe...

Elsősorban a fórumindítóéknak sztem erre kellene törekedniük, nekik per pill. az eggyel nagyobb lakás lenne a cél, ill az anyagi helyzetük stabilitására való törekvés, nem a családbővítés!

334. martin3 (válaszként erre: 328. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 08:55

lehet most durva leszek, és máris rám zúdul a hoxa összes fórumozója, de aki ma itthon éhen hal, az haljon is. Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy jól éljen. Régen is elmentek szenet lapátolni az emberek...ma érdekes egy embert nem találok aki eljönne x ezerért dolgozni napszámba...sírni azt lehet és tudnak is. Az én szüleim is szartak rám, de én "felismertem", ha tanulok, azt csak magamnak köszönhetem és profitálhatok belőle, az egyetemen a bulik után a hányást takarítottam potom 500ft-ért, csak hogy ne haljak éhen, mert a szüleim annak ellenére, hogy tudtak volna, nem támogattak, pedig világ életemben kitűnő voltam, tipikus "jó" gyerek, soha egy rossz szó nem volt rám. Ezzel azt akartam mondani, hogy nem azért nem támogattak, mert kihúztam a gyufát.

Mindenki ki akar menni külföldre, mert azt hiszik ott kolbászból van a kerítés. Egy frászt, ott is csak a szorgalmas, kitartó, rendes ember fog jól élni. Aki ilyen, itt is boldogul. Csak nem sírni kellene. (nekem sincs munkám, annak ellenére hogy gyeden vagyok, de minden erőmön azon vagyok, hogy legyen és nem siránkozom, hogy mi a fenét fogok csinálni, ha lejárt a gyed. Nem érdekel a politika és hogy ki milyen intézkedést hoz, próbálok úgy élni, hogy ezt ki tudjam zárni és ki is zárom.)

333. kitrákotty (válaszként erre: 297. - Pahet a vadász)
2012. ápr. 13. 08:54

szerintem azért hangoztatják a véleményüket anyósék, mert ők közelről látják a helyzetet, anyagi és egyéb szempontból.


ha már most is előfordul - bár állítólag nem rendszeresen - hogy kölcsön kell adniuk a gyerekeknek, gondolom sejtik, hogy ez rendszeres lesz, sőt előbb-utóbb (kimondott-kimondatlan) elvárás feléjük!

A saját pénzükkel pedig hadd kezdjenek már ők azt, amit ők akarnak!

332. d838452ed6 (válaszként erre: 328. - Csgybzs)
2012. ápr. 13. 08:52
hagyd a fenébe. Ha négy gyerek után nem tudja, mennyibe kerül egy gyerek, gondolod, mennyit szánt rájuk.
331. d838452ed6 (válaszként erre: 323. - Martin3)
2012. ápr. 13. 08:50

hát én ilyen hozzászólástól elájulok... ez annyira más világ...

blööö, olyan, mintha nem a földön élnél.

És nincs is kedvem belemenni. Péládul néha nem ártana a híreket hallgatni.

330. csgybzs (válaszként erre: 327. - Martin3)
2012. ápr. 13. 08:50
Engem nem kell, nekem semmi bajom nincs. Nem baj, de ha nincs miből, akkor fogadja el, hogy nem lehet. Elég nagy szegénységi bizonyítvány, hogy az ember a reális gondolkodást sutba dobja és tönkreteszi több ember életét, mert nem tud uralkodni az ösztönein.....
329. martin3 (válaszként erre: 324. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 08:49
becsüld is meg őket, ritka jelenség...a férjem szülei pont ilyenek, sajnos anyósom pont meghalt, pedig ő aztán tényleg sokat foglalkozna a gyerekekkel, a szüleim meg le sem sz---k az unokákat. MIndegy, magukat fosztják meg a szép élményektől, ők inkább a saját önző életüket élik.
328. csgybzs (válaszként erre: 323. - Martin3)
2012. ápr. 13. 08:49

Oké, ne legyen nike cipő.. nézzünk csak a tanszereket, a gyógyszereket, a lehetséges betegségeket, allergiákat.... a stresszt a megélhetésért.....

Ma már az apuka nem azért dolgozik reggeltől estig, hogy talicskányi pénz legyen, hanem, hogy ne haljanak éhen.. elég nagy tévedésben vagy.....

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook