Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem mondhatom el senkinek... fórum

Nem mondhatom el senkinek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem mondhatom el senkinek...

1 2 3
60. sendykee (válaszként erre: 55. - Lynette1)
2015. jan. 14. 10:01
Szerintem ekkora titokkal, belekezdeni a közös életetkbe nem helyes... Teljesen a te döntésed,de szerintem ha a párodnak lenne egy hasonlóan nagy titka, te is szeretnéd tudni, miellőtt örökre összekötitek az életeteket...
2015. jan. 14. 09:58
Szia! Szerintem beszélj róla, a szüleidnek és a párodnak is.. Ne felejtsd el szeretnek téged, meg fogják érteni miért nem beszéltél róla, féltél... És hidd el hatalmas teher alól mentesíted magad, ha elmondod, titok nélkül felszabadultabban és boldogabban élhetsz majd...
2015. jan. 14. 08:42

Iszonyatos düh, amit érzek ilyen történetek után :( anya vagyok én is és kevés dologtól félek, de ettől nagyon, hogy a gyermekem molesztálják.

Kívánom tiszta szívből, hogy boldogságot találd meg :) az pedig, hogy ezt elmond a férjednek a te döntésed.

Üdv. Ivi

2015. jan. 14. 08:11
EGYÜTT ÉRZEK VELED TUDOM HOGY MILYEN HISZEN 11 ÉVES VOLTAM ÉN IS MIKOR EZEN VÉGIGMENTEM AZZAL A KÜLÖNBSÉGGEL HOGY VELEM A CSALÁD BARÁTJA TETTE MEG UGYANEZT.A POKLOT JÁRTAM VÉGIG ÉN IS AZOTA UGY TÜNT BEGYOGYULNAK A SEBEK DE AZT SZOKTÁK MONDANI HA A LÉLEK BETEG ATEST IS AZ LESZ.SOHA NEM MONDTAM EL ÉN SE SENKINEK MAGAMBA TARTOTTAM ÉS MOST HARCOLOK AZÉRT HOGY ÉLNI TUJAK HISZEN MINT MONDTA A LÉLEK BETEG A TEST IS AZ LESZ.RÁKOS LETTEM.MOST KÜZDÖK AZÉRT HOGY AZÓTA KÉT SZÜLETETT GYERMEKEMET FELTUDJAM NEVELNI.DE EZEN VÉGLEG TUL TENNI MAGAD SZERINTEM SOHA NEM LEHET ÉN A MAI NAPIG SZEMBESÜLÖK AZ ILLETŐVEL HISZEN NAPONTA LÁTOM SAJNOS.EZ AZ ÉN TÖRTÉNETEM.EGYÜTT ÉRZEK VELED.
56. fincsi5 (válaszként erre: 52. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 21:04

Hallod, te ma csak úgy sziporkázol!

" el kellett volna mondanod..." nem gondolod, hogy ez a múlt?

Nyugtass meg, hogy csak megcsúszott a kezed, mikor ezt írtad!

2015. jan. 13. 20:57

Sziasztok!

Köszönöm a sok pozitív hozzászólást, nagyon jól esik mind! :) Sokat gondolkozom én is, hogy elmondam e a Vőlegényemnek vagy se. Nem tudok dülőre jutni vele, félek hogy másképp fog rámnézni, sajnálni fog és az biztosan tönkre tenné a kapcsolatunkat.

54. unom (válaszként erre: 52. - Kriszta773)
2015. jan. 13. 20:46
ne felejjtsd el, 11 éves gyerek volt. Nem várható el tőle, hogy mások érdekeit nézze, túlélte, ahogy tudta.
2015. jan. 13. 20:42

Köszönöm, hogy megosztottad velünk a titkodat :(


Állatabb az állatnál is, az sem tesz ilyet!

2015. jan. 13. 19:49

kívülállóként könnyű ezt mondanom, de szerintem beszélned kellett volna róla, mert így a pasi bárkivel megtehette még


de ha úgy döntöttél, hogy nem akarod elmondani senkinek, szíved joga. én nem gondolom úgy, mint itt a többség, hogy a vőleményednek is mindenképpen el kellene mondanod. akkor mondd el, ha úgy érzed, hogy el kell mondanod

51. kleeri (válaszként erre: 42. - Bözsi néni)
2015. jan. 13. 11:12

a vőlegényéről beszélünk, abban se bízzon,

összeköti vele az életét,az nem egy bizalmas viszony?

soha sem tudni hogy milyen helyzetben kerül megint felszínre a régi borzasztó emlék, és akkor már okozhat kettőjük között problémát


én változatlanul azon a véleményen vagyok, ha őszinte ez a szerelem és miért ne lenne az, ha összeházasodnak, akkor meg kellene osztani ezt a vőlegénnyel


és ha netán, amit nem hiszek, rosszul reagálna akkor nem szereti igazán

2015. jan. 13. 10:19
Nagyon sajnállak,de nem kellett volna titkolnod-szerintem most sem kellene-,mert bár a nagybátyád meghalt,addig is mások is veszélyben voltak és azért tehette meg,mert tudta,hogy megússza.Lehet,hogy a szüleidnek rosszul esne,de talán ezután jobban fognak figyelni másra,akár majd az unokádra is.Egyébként sem esküdtél meg senkinek,nagyon félreértelmezed lelkileg a dolgokat.Örülök,hogy túl tetted magad rajta és hogy most már boldog életed lehet.
49. tavasz007 (válaszként erre: 47. - Virág51)
2015. jan. 13. 09:28

azta!!!! sajnálom! Nagyon pici voltál!!


most milyen jó dolog, h merünk erről írni, nem?

állítólag sosincs késő...

2015. jan. 13. 07:57

Velem is történt hasonló, lightosabb formában. Én 28 évesen kezdtem rá komolyabban emlékezni, mert rájöttem, h valami nincs rendben, és keresni kezdtem az okát. Hála Istennek elkezdtem róla beszélni, mert egyszerűen eljött az a pont, h kiszakadt belőlem. 37 évig nem volt komoly kapcsolatom, és mindenféle terápiának köszönhetően nagy nehezen végre bizalmat adtam egy férfinak, és neki is elmondtam a történetet, h tudjon hova rakni.


Erről beszéljen mindenki, sok lánnyal megesik, ismerek párat, és sajnos aki nem dolgozza fel, nem veszi komolyan, az nem mer párkapcsolatot létesíteni..


De szívből gratulálok Neked!! Érezd jól Magad!!! :)

2015. jan. 13. 07:44

Velem hasonló történt avval a különbséggel,hogy 6 éves voltam és kb 10-12 évvel idősebb fiú molesztált rendszeresen iskolába menet amig el nem költöztek.

Soha nem tudtam feldolgozni,a kapcsolataim rövid idő után mindíg megszakítottam.

Soha senkinek nem mondtam el,hogy ezért választottam az egyedül létet.Hatvanon túl ma már tudom lehetet volna más az életem, ha mertem volna beszélni és segítséget kérni.

46. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Lynette1)
2015. jan. 13. 05:53
Sajnos ez a legrosszabb amit tehet egy bántalmazáson átesett nő, gyerek hogy nem mondja el senkinek. Ez a legnagyobb hiba. Az irásodból is egyértelműen látszik hogy még nem dolgoztad fel (ezt egyedül nem is lehet), ehhez nem ártana segitséget kérned, sosem késő, mert beárnyékolja az egész életedet ami nem éri meg. A völegényed pedig biztos megértené, ez megint egy tévhit nálad hogy nem értené meg. Egyébként utána nem változott meg a viselkedésed amiböl a szüleid rájöhhettek volna hogy valami bajod van? Általában van rá utaló jel akkor is ha az ember probálja magát tartani és egy gondos szülő ezt észre is veszi. Ebből a szempontból tényleg jobb ha a szüleid már nem tudják meg. Mert ugysem tudnak már rajta változtatni és valószinüleg sosem bocsájtanák meg maguknak. Azért is rossz hogy nem szoltál sem akkor sem késöbb amikor már felfogtad mi is történt, mert lehet még sok lánnyal, növel ezt csinálta az évek alatt, ha kiderül legalább mást nem lett volna lehetősége bántani... Sok eröt kivánok neked hogy tényleg fel tudd dolgozni és nem árnyékolja be az életedet továbbiakban és majd a házasságodat, család alapitást sem.
2015. jan. 13. 05:15

Iszonyat!


Dögölne meg az összes ilyen barom állat!

2015. jan. 12. 23:09
Nagyon sajnálom,ami veled történt.Engem sokáig évekig (13)az Apukám vert és a mai napig nem tudom magam túl tenni rajta!De a Te történeted rosszabb volt!Én nem féltem volna a Bélától megmutattam volna a figyelmetlen Anyámnak a bugyimat és torkom szakadtából ordítottam volna,hogy mit tett velem az az állat!Kár ,hogy már meghalt,túl korán ment el az élők sorából,igazán nem kapta meg ,amit megérdemelt.A halál az kegyelem volt számára :(Ha bosszút álltál volna,akkor talán könnyebb lenne hordozni ezt a terhet!Kívánok Neked boldog házasságot!
43. 25800e2d09 (válaszként erre: 42. - Bözsi néni)
2015. jan. 12. 21:36

Úgy őszintén ezzel hogyan tudna bárki is visszaélni...?

Van amivel persze óvatos az ember. De itt most nem egy buta és álszent barátnő a kérdés hanem az akivel leélné az életét. Kivel legyen őszinte az ember ha nem vele?


Sajnálom hogy sokat csalódtál. Ez egyébként nagy dilemma. Sokat őrlődtem én is mire kiböktem.

42. Bözsi néni (válaszként erre: 41. - 25800e2d09)
2015. jan. 12. 21:30

Igazad lehet, bár nem vagyunk egyformák, a férfiak sem, és ki tudja, hogyan reaálna a fórumindító vőlegénye?


Fogalmam sincs, hogy mi a helyes, de azt már tapasztaltam, hogy csak azzal nem lehet visszaélni egy esetleges összeveszés, harag során, amit nem tud a másik.


Lehet, hogy nekem vannak rossz tapasztalataim, de én bizony nem bízok senkiben, sem a megértő reakciókban, mert az is csak addig tart, ameddig lángol a szerelem.

41. 25800e2d09 (válaszként erre: 38. - Slyte)
2015. jan. 12. 20:22
Én elmondtam az enyémnek. Hálás volt hogy megosztottam vele és tudja hogy hogyan kell bánnia velem... Előfordulása hogy vannak helyzetek, intim pillanatok amikor "kattanhat" az ember agya. És ha tudja miért nem magát hibáztatja vagy nem a párját hanem tudja hogy reagáljon. Ha nem mondja el és előfordul ilyen nem tudja mire vélni.
40. michelle.r (válaszként erre: 39. - Unom)
2015. jan. 12. 20:22
Vagy nem. Nem tudhatjuk, hogyan reagálna rá. Mi van, ha nem tud együtt élni a gondolattal, és még a kapcsolatuk is rámegy. Mi van, ha többé nem tud szeretett nőként ránézni? A múltat nem lehet megváltoztatni.
39. unom (válaszként erre: 38. - Slyte)
2015. jan. 12. 20:15

11 évesen kellett volna intézkednie? Komolyan gondolod?

Szerintem jobb, ha elmondja a párjának. A következményei érezhetőek lesznek a későbbiekben is, jobb, ha tudja a férfi, mi miért van.

38. Slyte (válaszként erre: 24. - Bözsi néni)
2015. jan. 12. 20:13

Szerintem sem szabad elmondania senkinek sem, főleg nem a párjának.


Párját is nagy lelki megrázkódtatás érné, és még segíteni sem tudna. Vannak dolgok, amiket magunkban kell tartani. Akkor kellett volna intézkedni, hogy az a szemétláda megkapja a büntetését... de legalább az élettől megkapta!!!

37. 25800e2d09 (válaszként erre: 29. - Noozimanoo)
2015. jan. 12. 20:07
Rajtam se vették észre.. Szét voltam verve pedig. De kitaláltam egy fedő sztorit. Nem kérdezgettek.. Jó én 17 voltam..
36. Kicsitubi (válaszként erre: 35. - Sirga)
2015. jan. 12. 19:52
Én biztosan rettegnék ha a lányom elérné azt a kort. A párom csak akkor tudna segíteni, ha tudná miért van ez.
35. Sirga (válaszként erre: 23. - Kicsitubi)
2015. jan. 12. 19:34

Egyetértek. A párod - ha eddig megértő volt - az előzményeket ismerve még megértőbb lenne.

A szüleid - ennyi idő után, érzelmi/családi szálak miatt is, és főleg, hogy az a disznó sem él már, és halottról jót, vagy semmit - talán el se hinnék. :(


Kívánom, hogy légy boldog! :)

2015. jan. 12. 18:56

Egész délután ez a történet járt a fejemben. Jaj, jaj és százszor jaj! És: MIÉRT? Miért nem sikítottál, kapálóztál, menekültél? Miért nem mondtad el akkor és ott a szüleidnek? Miért nem volt annyi bizodalmad édesanyádban??? Miért? És az benne a rohadtélet, hogy már vége, ezt Te kaptad, ezzel kell együtt élni, ez a Te részed és nem csak akkor és ott és még számtalanszor újraéled, de átéled majd akkor is, ha majd lepereg előtted minden. Ha leporolod a válladról az életet, a mindent. Akkor és ott majd még egyszer és sokkal de sokkal felfokozottabban. Ezzel kell szembenézned. Isten megfizeti a tettet, nem a rákkal, hanem az örökkévaló állapottal, amibe került ez az ember, de ez senkinek nem vígasz, még Neked sem.


Mindenképpen menj el szakemberhez gyógyulni. Vagy lelkipásztorhoz. Vagy a párodhoz. A részed. Aki nagyon szeret és akit Te választassz társadul, az érdemel annyit, hogy ezt a nagyonlényeges dolgot tudja rólad.

Én is elmondtam a nagyonlényeges dolgokat a társamnak. Fontos, mert sokmindennek az eredője. A mozgatója. Még akkor is, ha csak lappangón, de ott van. Sajnos nem lehet sem elfeledni, sem kizárni, csak valami olyan módot kell találnod, ahogyan többé-kevésbé fájdalommentesen tudsz majd együtt élni vele.

Nagyon nagyon... ezerszernagyon sajnálom.

2015. jan. 12. 18:44

Le a kalappal hogy ilyen erős vagy és ilyen jól tudod idővel kezelni a dolgot. Az a mocsokláda megkapta amit érdemelt!!!


Nos, én se mondanám el mint ahogyan nem is tettem a magam kis tragédiáját, de a páromnak elmondtam, mert fontosnak tartottam hogy tudjon róla (részemről gyökeresen megváltoztatta a férfiak iránti hozzáállásom az eset) de a szüleim, nagyszüleim nem tudtak róla. Most már csak anyukám él a családomból így ezt megtartom tőle. Nem akarom hogy büntesse magát, mert tuti kihozná hogy az ő hibája. Féltem és szeretem így megkímélem.. Szóval teljesen megértem a dolgot, de a párodnak lehet jobb lenne ha elmondanád (ha össze akarod kötni vele az életed akkor pláne)

2015. jan. 12. 18:36

Sajnálom:(

Őszintén kívánom, hogy ezután csak boldog legyél!

2015. jan. 12. 18:24
Édes drága, én megkönnyeztem, de a vőlegényed kárpótolt mindenért én úgy hiszem és bízok benne életed végéig boldog leszel!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook