Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem köszön a gyermekem! fórum

Nem köszön a gyermekem! (beszélgetős fórum)


1 2
39. spinneli (válaszként erre: 38. - Idhikai)
2012. okt. 12. 08:26

Ezek ismerősök, kollégák.

:)

38. Idhikai (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2012. okt. 12. 07:35
... ideje lenne elköltözni onnét! :)))
37. spinneli (válaszként erre: 36. - Idhikai)
2012. okt. 11. 21:51

Tényleg?


Én rengetegszer ezt hallgatom, hogy xyz kinek nem köszönt...egyre inkább arra jövök rá, hogy az emberek nagyon unatkoznak.

36. Idhikai (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2012. okt. 11. 21:17

...még soha nem hallottam felnőttet puffogni azért, hogy valaki köszön vagy nem... én pl. sokszor nem köszönök, mivel szürkületben már nem látok arcokat... így aztán milliószor köszönnek rám, odakapom a fejem, és egy elnézést-tel visszaköszönök. SOha nem hallottam vissza, hogy bunkó lennék. :))

Gyereket pedig illik megtanítani köszönni... és azt is, hogy kinek hogyan köszönünk, kit hogyan üdvözlünk... de ez folyamat, ha 3 évesen vagy akár 6 évesen éppen van egy időszak, hogy nem köszön, az esetek nagy többségében semmit nem jelent a jövőre nézve. :))Sőt 12-14 évesen ismét jön egy olyan kor, hogy inkább lehajtják a fejüket, mert a csókolom már ciki, a jónapot túl távolságartó... inkább csak mormognak valamit az orruk alatt. :)

2012. okt. 11. 21:08
az én 3.5 évesem is mostanában ezt játsza hogy nem köszön. A másfél éves ha ráköszönnek Sőt előtte is kiabál mindenkinek hogy SZIA VISZLÁT de a nagy újabban nem. Mondja hogy szégyenlös vagyok -de én úgy érzem ez figyelemfelkeltés a részéről a kicsivel szemben (ugyanis én is foglalkozom a témával és így vele is pluszba pár pillanatig )
34. 9678a02221 (válaszként erre: 32. - Napnaksugara)
2012. okt. 11. 09:33
Nincs mit,orulok hogy segithettem:)
33. spinneli (válaszként erre: 29. - Idhikai)
2012. okt. 11. 08:45

A saját gyerekemet természetesen megtanítom köszönni, arra próbáltam célozni hogy rengetege esetet látok, mikor felnőttek körében is túl van spilázva ez a kérdés-ahogy a példákban is írtam, kvázi vadidegenektől várunk el köszöngetést, szerintem teljesen feleslegesen.

Az utóbbin való puffogásnál egyébként kevesebb kispolgári dolgot tudok elképzelni.

:)

2012. okt. 11. 08:41

Kipróbáltuk a bábos módszert. Meg az esti mese is a köszönésröl szólt,és reggel amikor beértünk az oviba,köszönt. Aztán megkérdezte,hogy büszke vagyok Rá!? mondtam,hogy eddig is az voltam,de most mégjobban...

Köszönöm!

31. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2012. okt. 10. 20:16

Igen, ebben igazad van.

Viszont ez a gyerek, akiről én írok, senkinek sem köszön. :) Pedig nem a neveléssel van a gond. Vannak ilyen gyerekek, ami egy idő után elég frusztráló tud lenni a szülőnek.

30. Ancsa19860211 (válaszként erre: 24. - 07016ed7ac)
2012. okt. 10. 20:05
Húgom volt ilyen 3 éves kora körül, ha mondtuk neki, hogy köszönjél, azt mondta, köszönöm. Ha kapott vmit és mondtuk, hogy köszönd meg, akkor meg azt mondta, csókolom:)
29. Idhikai (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2012. okt. 10. 19:56
... az, hogy Téged zavar vagy sem, az egy dolog, de hogy egy gyermeknek előbb vagy utóbb illik megtanulni kommunikálni, tisztelettel lenni a másik felé... és ahhoz a különböző üdvözlési formák is hozzá tartoznak, azért még létezik... szerintem. :)
28. b8103f009a (válaszként erre: 9. - 7796ae808e)
2012. okt. 10. 19:35
Ez szerintem eléggé nagy probléma, és nem jelent jót.
27. Icus (válaszként erre: 1. - Napnaksugara)
2012. okt. 10. 19:15

Sajnos az kisebbik fiam is ilyen volt. Az anyósom, meg is jegyezte: Volt kire ütnie a gyereknek:) Ugyanis a férjemnek is ez volt a "jó szokása" kiskorában. Talán 10 évesen jutott el oldáig a fiam, hogy már köszönt:( Az enyém sajnos beszélni sem volt hajlandó akárkivel. Iskolába is úgy mentünk, hogy fél évig jártunk az iskolába a nyított napokra, és a két tanárnéniből választott a fiam. Így jár az én túlsúlyos duckó fiam, balett tagozatos osztályba:) (na neki nem kell balettozni)

Most 12 éves, és vagy helló-t köszön vagy jónapotot!! Na most meg ettől kapok frászt!!!! De, legalább már köszön!!!:)

26. spinneli (válaszként erre: 23. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 10. 18:14

Bevallom őszintén én így felnőtten sem ragaszkodok ahhoz, hogy köszönjenek nekem.

Azt sem nagyon értem, mikor valaki puffog, hogy az 1000 éve nem látott másodunokatestvér lánya nem köszönt neki.

Vagy 100 lakásos társasházba a százezredik szomszéd nem vakkantott, hát ki nem szarja le úgy őszintén?

Az egyébként különösen zavar, mikor a gyerekeket csesztetik az anyukák, hogy köszönjenek nekem, legszívesebben megmondanám, hogy abszolút hidegen hagy, hogy köszön a gyereke, vagy nem, sőt az is, hogy ő köszön-e.

:P

25. Idhikai (válaszként erre: 3. - Napnaksugara)
2012. okt. 10. 15:51
Túl lesztek rajt... :) Amikor ismerős jön, köszönj... aztán a gyerek helyett is "kezitcsókolom Kati néni", és közben nézz a gyermekre nyomatékosan (nem haragosan, nem rosszallóan... csak kicsinykét határozottabban, de mosolyogni szabaaaad!) :))
2012. okt. 10. 15:46

Az én 3 évesemre,ha rászólok,h köszönj,közli,hogy "köszönjük!" :D


De mindig mondom utána,h csókolom-ot mondunk,és ügyesen ismétli.

Viszont érdekes,h belegondolok,az enyém sem köszön magától,ellenben elköszönni imád,boltban,akárhol,még az apjától is úgy búcsúzik,hogy viszonylátája,hojnap tajájkozunk. :D

23. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2012. okt. 10. 13:50

Hát, biztos megvan az oka, hogy járnia kell, nem tom. nem az én gyerekem.

A tény, hogy cseszik köszönni a kislány, aki amúgy full normális, aranyos.

22. spinneli (válaszként erre: 16. - 7796ae808e)
2012. okt. 10. 13:25

Ez aranyos.

:)

21. spinneli (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 10. 13:14
jujj, ez azért nem akkora probléma, ami miatt pszichológushoz járatnám a gyerekemet....mondjuk felnőttek részéről is alaposan túl van lihegve a téma...
20. 7796ae808e (válaszként erre: 18. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 10. 13:12

A szakemberrel az a baj, hogy nem osztogat ajándékokat, ha szót fogad a gyerek:) Ő is "csak egy felnőtt" aki megint megpróbálja ugyanazt elmagyarázni, amit anyu.:)


Egy piros ruhába öltözött fehér szakállas öreg bácsi, mesébe illő karakter, nem sokszor látnak ilyet még a gyerekek, és egy ilyen mesebeli karakter tud hatni rájuk, hisz az ő világukból való:) És még édességet is osztogat, ha szófogadó vagyok:)

2012. okt. 10. 11:52

Ez azert meg nem a vilag vege:)Pszichologushoz sem kell azert hordani egy gyereket mert nem akar koszonni..Ilyenert nem is szoktak,kicsit erdekesnek talalom:)

Probalj meg a kislanyoddal leulni,babozni,ugy hogy eloszor mindket bab legyen nalad,es jatsz le egy szituaciot,hogy pl a nyuszi koszon a mokusnak,de a mokus nem koszon vissza,es a nyuszi szomoru lesz,mert a mokus udvariatlan vele,es nem szeretne vele jatszani,aztan mikor sir a nyuszi akkor a mokus megkerdezi miert,nyuszi elmondja mokuska visszakoszon,hurra nyaralunk..A gyerekek imadjak az ilyet..Ha vegeztel.add neki oda azt a babut,amelyik nem koszont,es jatszatok le ujra,es ujra a szituaciot..Meglatod koszonni fog a mokuska,ha nem az elso de a 5-ik alkalommal..Sok szerencset!

18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - 7796ae808e)
2012. okt. 10. 10:59
ok. biztos a mikulás jobban hat rá, mint a szakember :D
2012. okt. 10. 10:40

Hogy mire nem jó ez a Mikulás! :)

Ez sok gyereknél probléma, úgy látom, itt a környezetemben is, főleg az ovis korúaknál. A nagyobbak köszönnek, mint a kisangyal, idegennek is (falun vagyunk). Enyém még csak 1 éves, de azért olvaslak Titeket, hátha később nálunk is lesz ilyen gond. Egyelőre, ha találkozunk vkivel, vagy megyünk el vhonnét, mindig mondom neki, integessünk pá-pá. Vannak időszakok, mikor integet (legtöbbször), de van, hogy nem akar.

16. 7796ae808e (válaszként erre: 15. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 10. 10:04

Erre jó a mikulás:)

A gyerekek sokszor szándékosan nem fogadnak szót a szüleiknek. Persze idővel megtanulja minden normális gyerek iskoláskorban, hogy illik köszönni.


Én azt tapasztaltam, hogy ha mikulás kéri meg a gyerekeket az alapvető illemszabályokra, akkor nem nagyon ellenkeznek:) Jobb minél kisebb korban rászoktatni, ha nem jár sikerrel, akkor majd legközelebb.

15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - 7796ae808e)
2012. okt. 10. 09:56

Kiskorától nem köszön. És nem azért, mert nem akarták rászoktatni. Akarták, mégsem köszön.

Nem 5 évesen kezdték szólongatni, hogy köszönni illik.

Kamaszkorban minden tini lázad. Nem függ a köszönéstől :)

14. 7796ae808e (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2012. okt. 10. 09:54

Ezért jobb minél kisebb korban rászoktatni a gyereket a köszönésre. Magában őrlődik, hogy most miért köszönjek, ha eddig sem köszöntem senkinek? Hát ezután se fogok csak azért is, mert ők azt szeretnék:)

Kamasz korban majd belőlük lesznek a lázadó tinik.:)

2012. okt. 10. 09:52

Szia! Majd szépen megszokja, hogy köszönni kell/illik! Viszont semmi féle képpen ne szégyenítsd meg! Én is jártam így a srácaimmal, meg még járok is, pedig már nagyobbak 6 évesek a kicsik! Volt, hogy bementünk a boltba és a boltos szólt, hogy nem tudnak ezek a gyerekek köszönni? Én pedig mondtam, hogy de tudnak, csak biztos valami elterelte a figyelmüket! Igaz fiúk? és néztem rájuk, akkor már szépen köszöntek!

Vagy kérdezd meg Tőle, Neki hogy esne, ha nem köszönnének Neki! Nyugi, nem lesz ezzel gond!:)

2012. okt. 10. 09:50
Nálunk egyezményes jel volt, hogy ha picit megszorítom a kezét, akkor köszönjön annak, akinek én, vagy nekem köszönt. Igaz, az elején volt némi megvesztegetés "bocskorszíj" formájában. :)
2012. okt. 10. 09:46

lányom csoporttársa 6 éves lesz mindjárt, és nem köszön senkinek.

beszél, csacsog, csak a köszönés marad el, holott tökéletesen jólnevelt kislány.

járnak vele emiatt pszichológushoz fél éve. semmi eredmény. egyszerűen nem akar és kész. a pszichológusnak lövete nincs, hogy mi a gáz :)

majd köszön, ha lesz kedve.

2012. okt. 10. 09:33
Köszönöm! Kipróbálok mindent! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook