Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem igazán érdekel a hegymászó. Persze nem kívánom a... fórum

Nem igazán érdekel a hegymászó. Persze nem kívánom a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
83. _Berry_ (válaszként erre: 76. - Dfc04c70e4)
2023. máj. 30. 17:27

"az sem volt egyértelműen borítékolható, hogy nem sikerül neki elérni a csúcsot."


Az egyik serpa így nyilatkozott:"Nem ez volt az éve annak, hogy valaki pótlólagos oxigén nélkül megmássza az Everestet. Rendkívül hideg van. El sem tudják képzelni, hány kliensünk és serpa szenvedett fagyási sérüléseket idén, és mentőakcióból is túl sok volt. Sosem tapasztaltam még ilyen hideget az Everesten, ráadásul a szél is erősebb volt, mint amit az előrejelzések mutattak"


Gondolom ott a táborokban csak beszélgetnek az emberek, de egy fanatikust nyilván nehéz lenne rábeszélni, hogy vigyen magával palackot, ha ő meg másként tervezte.


Támogatta a családja, csak hát ugye most mégis ott van egy 5 éves gyerek apa nélkül. És mivel Erőss Zsolt esetéből sem tanultak, ahol szintén ott maradtak a gyerekek apa nélkül, 10-15 év múlva lehet, hogy megint egy családos apa marad a hegyen. Akinek ilyen álmai vannak, vagy valósítsa meg családalapítás előtt, vagy legalább vigyen palackot, meg ne egyedül menjen, akkor legalább egy kicsivel több az esélye, hogy vissza is jön.

82. ,zumba
2023. máj. 30. 16:05
Suhajda Szilárd tragédiája - Egy Nepálban élő magyar véleménye
81. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - Dfc04c70e4)
2023. máj. 30. 15:43
Egyetértek!
80. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - Tulipán***)
2023. máj. 30. 15:43
Lehet, hogy nem butaság, de nagyon, de nagyon laikus kérdés. Kábé annyira, mintha egy hozzá nem értő azt kérdezné, hogy a búvár, akit megkóstolt egy cápa, miért nem rúgta orrba a bestiát, és kész.
2023. máj. 30. 15:26
78. globus (válaszként erre: 40. - Tulipán***)
2023. máj. 29. 19:35
77. tulipán*** (válaszként erre: 74. - Csillagszem38)
2023. máj. 29. 12:04
Ez neked butaság? Ez a leg egyértelműbb kérdés ami felmerül a sztori során egy laikusnak. Ha te ezt nem látod át, akkor te beszélsz butaságokat.
76. dfc04c70e4 (válaszként erre: 75. - Csillagszem38)
2023. máj. 28. 14:36

Én pedig arra gondolok, hogy ez után a sajnálatos eset után még mindig vannak emberek (sajnos túl sokan), akiknek még most sem elég a becsmérlésből, a bántásból. Szilárdot már nem bántja semmi; csak arra gondolok, hogy hány meg hány ember írhat a közösségi oldalakon arról, hogy milyen felelőtlen, gondatlan volt, és ennél sokkal durvább, sértőbb jelzőket . Hát, mit mondjak! Igazán „vigasztaló” lehet a feleségnek, szülőnek, barátoknak, ismerősöknek, ilyen „felemelő” hozzászólásokat olvasni.

Bár bízom abban, hogy a hozzátartózók figyelmen kívül tudják hagyni az otromba hozzászólásokat.


Többször írtam már, most tényleg utoljára: Suhajda Szilárd olyan ember volt, akit egész családja támogatását élvezte a maga választotta extrém sportban. És nem, nem igaz, amit írsz. Nem sz.rta le a családját, és az sem volt egyértelműen borítékolható, hogy nem sikerül neki elérni a csúcsot.


Legtöbbünk úgy van ezekkel az extrém sportokkal, hogy nehéz elképzelnünk, hogy egy ember képes legyen ekkora elszántságra, hogy megvalósítsa a célját, annak tudatában, hogy esetelegesen nem sikerül, és az életébe kerülhet. De attól, hogy mi - átlag életet élő emberek nem tudjuk elképzelni, hogy mi hajtja a végsőkig, attól még léteznek. Ők nem kicsit mások, mint az átlag. Megérteni nehéz őket, sokan nem is tudjuk.


De valakit még halála után is bántani, érzéketlenül sárba taposni még az emlékét is, na ez szánalmas.

75. Csillagszem38 (válaszként erre: 32. - Birebora)
2023. máj. 28. 14:10
Egy önző ember volt. Családját lesz.rta mennyire borzalmas lesz nekik, ha ott marad. Ami borítékolható volt.
74. Csillagszem38 (válaszként erre: 40. - Tulipán***)
2023. máj. 28. 14:08

Ezt komolyan kérdezed? 🙈

Mindenki ezt a butaságot kérdezi. :(

73. tulipán*** (válaszként erre: 72. - Tumbo2)
2023. máj. 28. 11:14
Sokan igen de van, aki nem. Ezek szerint ő ilyen volt.
72. tumbo2 (válaszként erre: 71. - Tulipán***)
2023. máj. 28. 10:13
a paláverben mondták,ez volt a szenvedélye,olyan,mint a drog.de ha választani kéne a gyerekem,meg a szenvedélyem között,sokan az utóbbit választják.legyen az bármilyen szenvedély.
2023. máj. 28. 09:21
Nem tudtam, hogy történt ilyen eset mert nem követem a híreket, csak ennek a vallomásnak a kapcsán néztem utána, hogy miről van szó. Nagyon lesújtó, hogy ott veszett ez az ember. :( :( :( Viszont legalább úgy és ott halt meg, ahol szeretett volna. Igaza van a kiírónak, egy igazi fanatikus volt.
70. tulipán*** (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 28. 09:17
Közben utána olvastam és azt írták, hogy szóltak hozzá de nem válaszolt, csak ment tovább. Szóval mozgott, ment előre, nem feküdt.
69. michelle.r (válaszként erre: 68. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 27. 23:01
Igazad van. Elnézést kérek.
68. 71ddaa07fa (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2023. máj. 27. 20:44

Valamit most elnéztél. Olvasd el figyelmesen a 60-as bejegyzést, amire én válaszoltam.

Nem tudom ki az az Erős Péter, azért kérdeztem, hogy talán Erős Pista testvére lehet?

67. michelle.r (válaszként erre: 62. - 71ddaa07fa)
2023. máj. 27. 20:31
Ha már poénkodsz egy halott emberrel, akkor legalább a nevét tudd: Zsolt, Erőss Zsolt
66. michelle.r (válaszként erre: 56. - Temmp)
2023. máj. 27. 20:29

Ezek szerint te úgy gondolod, másokért szabad meghalni, csak a saját szenvedélyért nem? 🙄


"felmászik csinál pár fotót és mellé írja, hogy én is megcsináltam."


Ahhhhha, pont így 😂

65. ,zumba (válaszként erre: 60. - Szasza4)
2023. máj. 27. 17:49
De itt nem felfedezésről van szó.
64. tumbo2 (válaszként erre: 60. - Szasza4)
2023. máj. 27. 17:16
az biztos,ha rajtam múlna,talán még a fán csücsülnénk.a lányomék is másznak hegyet,persze nem ilyen veszélyeseket. mondom,nekem még a képeket se mutasd,már a látványától is rosszul vagyok.főleg,hogy tériszonyom is van.
2023. máj. 27. 17:11
Jó az a véleménycikk Koncz Ákos hegymászótól az Indexen, az Észak-nyugati átjárós hasonlattal. Sokat elmond a fanatikusság lényegéről.
62. 71ddaa07fa (válaszként erre: 60. - Szasza4)
2023. máj. 27. 14:18
Erős Péter volt Erős Pista testvére?
2023. máj. 27. 14:16
2023. máj. 27. 14:13

Én reménykedem Suhajda Szilárd hegymászó szerencsés visszatérésében!

Mivel a média is követi útját, én is szinte állandóan figyelem az eseményeket. De sajnos az óra ketyeg!


Már Erős Péter esetében sem értettem! Mit-, kinek-, miért akarnak bizonyítani? Miért kockáztatják az életüket? Nem gondolnak feleségre, gyerekre, az egész családra? Normálisak egyáltalán? Miért is kell család az ilyen fanatikusoknak, stb. Amikor Erősnek amputálni kellett a lábát, majd később újra elment a "hegyhez," még erősebb volt a véleményem a hegymászókról.


Most a Suhajda ügy kapcsán "okosodtam" és egy kissé finomabb lett a véleményem a fentieknél! Nem tudtam, de meg is döbbentett, hogy ahogy haladnak az álmaik csúcsa felé, sokszor látják a halott társaikat?! De mennek tovább! És még ez sem rendíti meg őket?! Mennek az álmáik, a kitűzött cél felé. Állítólag lent az alaptáborokban nagyon sok hegymászó vár indulás?! Holott tudják több, mint 300 hegymászó életét követelte eddig a hegy! És nem hátrálnak, indulnak a csúcsra.


Úgy láttam a platform két részre is osztotta a véleményezést:

- A többség elítéli és meggondolatlanságnak tartja az egészet. Felelőtlenséggel vádolva a hegymászókat a családjukkal szemben. És azt mondják, maguknak keresik a bajt.

- Van aki azt mondja, hogy kellenek ezek a fanatikus emberek, akik hajtják az álmaikat, kerül amibe kerül. Úgy tartják, ezeknek a fanatikus "álomkergetőknek" köszönhetően tart ott az emberiség, ahol. Ha nincsenek, nem fedeztük volna fel Amerikát és a világ többi szegmensét, de akár az űrbe sem jutottunk volna el.

Suhajda Szilárd is mert egy nagyot álmodni. Egyedül ment, egyedül vállalta, nem rántott magával senkit a bajban. Az Ő döntése volt! A család támogatta! A feleség tudta, mi a férj "flúgja" Közösen döntöttek, ők tudják, hogy megérte-e nekik?! Bizonyára megbeszéltek mindent, és felkészültek mindenre amire lehet?! Nekem nem tisztem ítélkezni! De az tuti, én mindehhez nem lennék elég bátor!

Továbbiakban várom én is jó híreket! Az óra ketyeg!

59. Piroska52 (válaszként erre: 58. - Globus)
2023. máj. 27. 14:08
Sajnálom a családját.
58. globus
2023. máj. 27. 14:04
Vége a keresésnek. Nem találták meg.
57. Piroska52 (válaszként erre: 56. - Temmp)
2023. máj. 27. 13:50
Kell, anélkül elsem indulhat.
56. temmp (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2023. máj. 27. 12:48

Szerintem nem mindegy a cél.

Nem mindegy hogy életeket ment valaki, vagy felmászik csinál pár fotót és mellé írja, hogy én is megcsináltam.



Amúgy tudja valaki, a mászóknak kell, hogy legyen biztosítása?

55. tumbo2 (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2023. máj. 27. 12:46
vagy annak,aki bement a lángoló garázsba,egy másik férfival kihúzott két autót.
2023. máj. 27. 12:35
Én csak azt nem értem, hogy az ilyen ember miért vállal gyereket, ha tudja, hogy ő aztán mindent elkövet, hogy az utód félárva legyen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook