Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem fogjátok elhinni, miért hagyott el a szerelmem fórum

Nem fogjátok elhinni, miért hagyott el a szerelmem (beszélgetős fórum)


217. e3bf3a7dde (válaszként erre: 215. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 24. 19:05
Igen. Igy viselkedett! Ha együtt voltunk nem engedtem inni. Nincs senkije, szülei meghaltak, barátaival is szakitott, mostmár velem is. Illetve ő ugy véli h hütlen dög vok.aki eldobta. Ha két napig nem találkoztunk már ivott és szidott ugy vélte h magára hagytam. Ezt nem birtam idegileg! Csak remélem h talál egy türelmes nőt aki mellette marad ha nem akkor neki vége .
216. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 212. - 8a65af67ce)
2017. márc. 24. 18:48
Mi csak így rövidítjük. :)
215. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 210. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 24. 18:47

Igen, az alkohol felszínre hoz és felerősít egy csomó démont. Egyeseknél a féltékenységet, irigységet, fájdalmat és a pia általi kontrollvesztés borzalmas dolgokra képes.

És sokszor véget vetni sem tudsz neki, mert szinte rohamot kap és önkívületi állapotban bizonygatja az igazát. Nem enged kiszállni a veszekedésből és eből tragédia is származhat. Meg sem kell szólalnod, saját magát pörgeti bele a téveszméibe.

214. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 154. - Sanyinak)
2017. márc. 24. 18:11
így van. veszélyes párosítás. szerintem bőven elég a féltékenykedés is, hogy kicsináljon egy embert vele valaki idegileg.
213. massalhangzo (válaszként erre: 207. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 16:28

de a forumtemaban sem beteges feltekenyseg van. az egeszen mas, ha valaki kepzelodik es tenykent kezeli, reagal arra irrealis modon


ezert csodalkozom, es ketlem az egeszet. mert ha az en parommal fordulna ez elo, akkor aggodnam magam halalra, es nem azon nyavalyognek, hogy mennyire igazsagtalan a vadaskodas es tulzo. mert nem errol van szo, hanem elmebeteg reakcio


de az is igaz, hogy a pasik hihetetlen okokat tudnak elorangatni szakitas urugyen, foleg ha nem egy eszlenyek, es a no sem az, mert kepes komolyan venni

212. 8a65af67ce (válaszként erre: 199. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 24. 16:23
Bordi? :D
2017. márc. 24. 15:58

Aki hulye, haljon meg!

Lapatra tetted mar?

210. e3bf3a7dde (válaszként erre: 194. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 24. 15:39
Az exem meg is mondta h kezd unni, mindig mást akart bármit tettem nem volt jó neki. Tündér és ördögi volt egy személyben. Hol istennőként kezelt hol k..vaként. Szinte naponta váltakozott. Nem is volt tartós kapcsolata. Azt mondta h velem volt a legtovább. Ez négy hónap!! És ez is nekem volt köszönhető. Nem véletlenül szerettem bele, valóban tündéri tudott lenni, de utána gonosz manóvá vált, főleg ha ivott!!
209. e8da813d29 (válaszként erre: 208. - Csikil4ny)
2017. márc. 24. 15:18
:)
208. csikil4ny (válaszként erre: 207. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 15:14
Persze. S nem is a fórumindító exéé, csak pontosítani szerettem volna. :)
207. e8da813d29 (válaszként erre: 206. - Csikil4ny)
2017. márc. 24. 15:01

Jó, rendben :)

De ez mégsem a beteges féltékenység vagy a borderline szindróma esete.

206. csikil4ny (válaszként erre: 205. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 14:32

Se egyszer, se máskor nincs betegségtudatuk. Szerintük az orvos azért állítja fel a diagnózist, mert valaki (tetszőlegesen behelyetesítik) megkérte, lefizette stb. A gyógyszer szedést sem lehet rájuk bízni, mert elszabotálják.


A pszichiáter szerint az agy azon része sérül a skizofréneknél, amely elkülönítené a képzeletet a valóságtól. Illetve nem épül rendesen ki, hisz gyermekkorban abszolut természetes, hogy a gyermek a képzelt barátjával beszélget, akár látja is. Ezért nem lehet gyermekkorban diagnósztizálni.



Az üldözéses-megfigyeléses tünetek persze zavarják őket. Képzeld el, hogy te hogyan éreznéd magad, ha folyamatosan megfigyelés alatt lennél.


Hihetetlen, hogy mire képes az agy.

205. e8da813d29 (válaszként erre: 204. - Massalhangzo)
2017. márc. 24. 14:07

Lehet, hogy úgy értette, nem tudom.

Azt tudom, hogy én úgy értettem, hogy Olga néni tudja, hogy skrizoféniában szenved, amit orvos állapított meg, tudja, hogy szed rá gyógyszert, és amikor elmegy egy orvoshoz, a kikérdezés alatt mondja, hogy neki krónikus betegsége van, mégpedig a skizofrénia.

Ez egyébként nem duruzsolással jár, hanem 99%-ban üldöztetéses téveszmékkel.

Lesi a szomszéd, sugarazzák az űrből, mérget tettek az ételébe, meg ilyesmik.

Nem tartozik a fórumtémához, én csak azért utaltam rá zárójelben példának, mert ezt a betegséget is könnyen rásütik egyesek más emberekre, anélkül, hogy orvos állapította meg. Csak úgy csípőből, hogy te hülye skizofrén! ... aztán azt se tudják, hogy miről beszélnek pontosan.

204. massalhangzo (válaszként erre: 203. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 14:01

szerintem ugy ertette, hogy azert nincs betegsegtudatuk, mert amikor jol vannak, akkor jol vannak, nincs semmi. nem faj semmi, nincs psziches zavar. amikor meg epp rosszul vannak, az naluk nem jar betegsegtudattal, mert akkor egy egeszen mas dimenzioban vannak


mintha az lenne, hogy te most eppen hoxazol, es valaki duruzsolna, hogy figyelj, valami nincs rendben veled, beteg vagy, mert epp a konyha kovet surolod, nem hoxazol. nem ertened, mi baja van a masiknak, nemhogy neked, te pontosan tudod, mit csinalsz

203. e8da813d29 (válaszként erre: 202. - Csikil4ny)
2017. márc. 24. 13:58

Én is vitatkoznék.

Van betegségtudatuk, ahogy mondod, időszakosan.

És amikor Olga néni azt mondja nekem, hogy a falon a szomszéd lukakat fúrt, hogy ő lesni tudja, akkor nem mondok neki ellent, mert tudom, hogy azonnal ellenséggé válnék én is, így elfogadom látszatra, amit mond, pedig tudom, hogy a lukakat ő verte a botjával.

De Olga néni soha nem fog lelkileg engem kiszipolyozni, mert ő skizofrén, tehát egész más tünetegyüttessel rendelkezik, mint amiről itt szó van ebben a fórumban.

202. csikil4ny (válaszként erre: 198. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 13:50

Ezzel vitatkoznék.


A skizofréneknek (erről írok, mert ezt ismerem valamennyire) nincs betegségtudatuk. Időszakosan elfogadják akár az orvos, akár a családjuk állítását miszerint betegek, de meggyőződésük, hogy az a beteg, akik nem fogadják el az ők valóságukat. Olyan mintha hirtelen neked kezdenék mondani, hogy beteg vagy, orvoshoz kell fordulni. Te mit szólnál hozzá?


A legtöbb mentális betegségnél szintén nehéz rávenni a beteget, hogy pszichiáterhez forduljon, mert ki az, aki önként beismeri, hogy baj van? Félnek a megbélyegezéstől, hisz ha beismerjük, ha nem másként nézünk arra, akiről tudjuk, hogy mentális betegséggel kezelik. Mondjuk, akinek a családjában van ilyen beteg az ismeri, tehát nem fél, vagy éppen azért fél, mert ismeri mivel jár.


Abban maximálisan egyetértek, hogy a diagnózist orvos állítja fel, nem Piri néni a szomszédból. S azzal is, hogy a diagnózis mögött emberek vannak. A hozzátartozóknak is kihangsúlyozza az orvos, hogy mindig szem előtt kell tartani, hogy a betegség okozza a kellemetlenségeket, nem maga az ember. Csak nehéz ezt elfogadni, ha közben téged gyilkol le, vagy "csak" aláz minden nap.

201. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 200. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 13:24
Elegendo ehhez egy regi vagasu szulopar, akik abban nevelkedtek hogy Kaparj kurta, meg hogy szedd magad ossze.
200. e8da813d29 (válaszként erre: 199. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 24. 13:19

Ez már más probléma szerintem.

Aki ezt hallgatja a környezetétől, annak a környezetében nagyon nincsenek rendben a dolgok.

199. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 198. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 13:17
Manapsag nagyon konnyen dobalozunk a diag-okkal, minden masodik ember "depis" meg "bordi" meg "pszichopata'...kozben lehet hogy szimplan egy neveletlen bunko vagy rossz passzban van...en ezt nagyon karosnak tartom, foleg a depressziosok szemszogebol, ugyanis egyre degradalodik ezaltal a betegseguk. Igy is hallgatjak eleget a csaladjuktol, kornyezetuktol hogy biztos csak naplopok meg szimulansok, szedjek magukat ossze.
198. e8da813d29 (válaszként erre: 197. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 24. 13:05

Teljesen igazad van.

És nagyon jól fogalmaztál: "betegségtudattal és belátással nem rendelkező személy".

Ezért vagyok kiakadva, ha ráhúznak bizonyos viselkedésformákra emberek borderline-t, vagy bármi mást (skizofrén, szociopata, stb) anélkül, hogy ezt orvos mondaná ki.

Ha meg orvos mondja, az már betegségtudattal jár, hiszen senki sem kényszerítve megy orvoshoz, hanem belátja, hogy szüksége van rá, és úgy talán már a környezettel is jobban megérteti magát, ill. a környezete is elfogadóbbá válik.

197. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 195. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 12:44
OK csak olyan altalanosan fogalmaztal, es (sajnos) eleg jartas vagyok a temaban. Ismerek olyat aki a heroikus kuzdelmet magaval folytatja, mert jol akar lenni. Borzaszto nehez ez betegnek es a kornyezetenek egyarant. Ezert azt is megertem ha valaki menekulore fogja, mielott o is belerokkan. Egy betegsegtudattal, belatassal nem rendelkezo szemely pokolla teszi mindenki eletet. Kozben o szenved a legjobban, csak ez mar senkit nem hat meg.
196. massalhangzo (válaszként erre: 186. - 0084acbe42)
2017. márc. 24. 12:34
de az ilyenek altalaban nem tunnek el hetekre minden kapcsolatot megszakitva, mert fosnak, hogy lapatra kerulnek :D es van az a tipus is, aki azert adja elo a feltekenyt, mert magabol indul is, es felrejar. a parjanak meg eszebe nem jut, mert azt hiszi, mennyire o a kozeppont es mennyire feltekeny ra, nem is erdekelne mas no
195. e8da813d29 (válaszként erre: 194. - 2e137fbcc7)
2017. márc. 24. 12:18

Természetesen én azokra értettem, akik a partnerükben megtalálták az "igazit".

Én sem szeretem, és ilyet nem is állított senki.

Sőt, azt írták, hogy pont azért nehéz tőlük szabadulni, mert annyira szerethetők.

194. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 191. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 11:41

Azert ez igy nem igaz. Valoban gyakran jar kez a kezben a BPD es a tarsfugges, de nem mindig. Egy nem tasrfuggo borderline-os ugy repteti a jatszma megunasa es vagy az erdeklodes gyengulese utan a partneret hogy csak ugy fustol.

Ennek a szemelyisegzavarnak egy meghatarozo tunete, hogy keves dolog tudja fonntartani az erdeklodesuket, pillanatok alatt erdektelenne valik ami addig eletbevagoan fontos volt. Igy van ez egy masik szemellyel is.

Nem szeretem ha a BDP-seket szornyetegkent kezelik, akikkel keptelenseg egyutt elni es csak bantast tudnak adni. Es ezt tapasztalatbol mondom.

193. e8da813d29 (válaszként erre: 192. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 24. 11:39

Istenments!!

Én most itt a borderline-osokról mondom ezt, ami viszont tény, és ha valóban az ex-ed az, akkor óvatos légy, és számíts rá, hogy fel fog tűnni újra.

Nem tudom, orvos állapította-e meg, vagy bizonyos jelekből gondolod.

Ahogy itt a fórumindító exére is rámondták páran, hogy borderline.

Azért ezt ilyen egyszerűen nem lehet ráhúzni senkire, még ha vannak is hasonló vonások egy betegesen féltékeny és egy borderline-os között.

De hogy az utóbbi nem szakít, hanem inkább tíz körömmel ragaszkodik, minden kitörés, veszekedés után is, az egészen biztos.

192. e3bf3a7dde (válaszként erre: 191. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 11:34
Ne ijesztgess!!!
191. e8da813d29 (válaszként erre: 188. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 24. 09:56

A párjukat kikiáltják, hibáztatják, aztán újra előtör a beteges ragaszkodás.

Nem szakítanak.

Mindig tőlük menekül a másik.

2017. márc. 24. 09:25

Nem tudom, mennyire vág ide, de ma volt a hírekben, hogy mifelénk egy moldáv srác (20 éves), halálra kövezte a 19 éves moldáv barátnőjét,aki 6 hónapos terhes volt és csak annyit kért tőle,hogy ismerje el a gyereket. Szóval a szlávok is nagyon tudnak ilyeneket produkálni, lehet, hogy nem lövök mellé, ha azt gondolom,hogy féltékenység volt a dologban.


Mindemellett szerintem egy egészséges féltékenység, ami poén szinten érezteti a másikkal, hogy akarják, szeretik, ártani nem árt, még vicces is, imponálhat. Egyébként is a féltékenység egy nagyon nagyon ősi érzelem.


De egy egészséges lelkivilágú embernél sose fog akkora méreteket ölteni, hogy ezzel belemásszon a szeretett nő/férfi lelkivilágába. Az már nemcsak nem vicces, de semmilyen módon nem visz előre egy kapcsolatot.

189. csikil4ny (válaszként erre: 186. - 0084acbe42)
2017. márc. 24. 07:57

Ez így van. Itt nem csak a beteges féltékenység a gond, hanem a rögeszme.


Nincs két egyforma eset, nem is kell hasonlítgatni, csak menekülni. Más lenne a helyzet, ha rokon lenne.

188. e3bf3a7dde (válaszként erre: 185. - E8da813d29)
2017. márc. 24. 07:14
Vagy azért tünnek el végleg ..miután többször könyörögtek...mert már belefáradtak és a másikat hibáztatják a párjukat kikiálltják hazug szemétnek és nem veszik észre h ők kreálták a vitát, a paranoia vezetett szakitáshoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook