Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerekem! fórum

Nem eszik a gyerekem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem eszik a gyerekem!

1 2 3 4
101. kingi7
2016. jan. 20. 17:53

Köszönöm a válaszotokat :) vettem vitacolant, azt kapja, jelentem 17,3 kilók vagyunk :) Vasat nem orvosira, hanem látom rajta... sajnos családi vonás... kislányom olyan vashiányos volt, hogy fehér volt a széklete. két üveg robokid elég volt, szerintem, a színe is jobb lett.


Még olyan kérdés az anyukákhoz, hogy a csapból is az folyik " etesd egészségesen a gyermekedet" kérdés, mi az? Mert ugye ne adj neki tejet, adj sok zöldséget, párolt húst....stb... milyen reggelit adtok? Ebédet? Vacsorát? Mi a normális? Vagy csak én érzem a reklám nyomás hatására, hogy nem jól etetem őket?

100. Milup2 (válaszként erre: 98. - Kingi7)
2016. jan. 5. 13:49

Még azt megkérdezném, hogy a vasat orvosi utasításra adod neki?

Mert nálunk a soványsága, étvágytalansága miatt vérvizsgálatot csinált a dokinő..Az eredmény kimutatta fiamnál a vashiányt, s végülis ezért kezdtünk el neki vasat adni, ami tényleg segített...

99. Milup2 (válaszként erre: 98. - Kingi7)
2016. jan. 5. 13:45

Nálunk a vastartalmú robokid bevált..Mellette más vitamint én nem adtam. És megjött az étvágya...

Ha nem iszik, akkor kérdezd meg, mit inna..vagy adjál neki ízesített italokat, ami könnyebben csúszik..;) Volt idő, mikor szívószál segített, azzal többet ivott, mint nélküle...A lényeg, hogy igyon.(kakaó, tea, szörp, gyümilé)És többször tartsd oda a szájához a poharat, ha magától nem iszik, hogy igyon...Mindig legyen a közelében 1 pohár ital neki...

Fiam is még mindig olyan, pedig már lassan 7 éves, hogyha játszik, elfelejt enni...Nem szívesen hagyja félbe azt, amit csinál, hogy egyen...Próbálok mindig olyasmit tenni elé, ami ízlik neki...Kedvenceit sokszor elkészítem..Rántott dolgok, krumplipüré, rizses ételek, palacsinta, virsli, kifli, szerencsére a zöldségeket, gyümölcsöket is szereti többnyire...

Pékségben ő választ valamit magának, többnyire pogácsát, amit szeret...

Nem erőltetek semmit rá, észrevettem, ha nem erőltetem, egy idő után többnyire megeszi úgyis...Azt viszont betartom szigorúan, hogy igenis egyen, mikor eljön az ideje, hagyja félbe a játékot, vagy hozza magával a kisautót az asztalhoz, de jöjjön enni...5-10 percet hagyok neki, hogy fejezze be, amit csinál, de aztán jöjjön...Beszélgetek vele evés közben, mármint mesélek neki valamit, vagy ő mesél, hogy ne unatkozzon..;) Persze közben szólok, hogy egyen, ha látom, hogy lelassult..Van, hogy bekapcsolom a tv-t, és mesenézés közben legalább több kaja lecsúszik...

Nemtom ezek közül tán már mindent bevetettél, s eddig nem jött be...De hiszem, hogy a + vas miatt egy idő után tényleg jobb étvágya lesz...

Jobb a helyzet nálunk, sokkal, mint korábban...De sosem lesz mondjuk jóétvággyal habzsoló gyerek...Persze, ha nagyon éhes, tudja tömni magába, de azért nem ez jellemző rá...


Nála amúgy korábban a nem ivástól véres volt a széklete is, dokihoz is el kellett mennünk...

Szóval tényleg fontos, hogy akárhogy is, de igyon eleget...


Én anno elkezdtem írni is, hogy mit eszik naponta, és mennyit iszik, pontosan, mindent felírtam..És végülis jó volt, hogy írtam, mert a dokinak meg tudtam mutatni, és tanácsokkal is ellátott...


Sok mozgás is étvágyat csinál, jobb kedvet ad aztán az evéshez...


Majd írd ám meg, hogy alakul a kisfiadnál az evés/ivás!!!!:D

98. kingi7
2016. jan. 5. 10:27

Látom régen nem volt hozzászólva, de azért hátha....

4,5 éves a kisfiam 111 cm es jobb esetben 17 kiló, most betegség után 16,5 sovány :( nem akar enni, sem inni, úgy kell beletukmákolni néha, hogy egyen valamit, kap most vasat (robokid) meg c, d és multivitamint. Néha acetonos a lehelete, a nem ivás miatt, kicsit sápadt,reggeli cukra 4,2 Valakinek valami ötlet? A játék tényleg ennyire elveszi a figyelmét? ha eszik, eszik 3-4 falatot és jólaktam... ötlet?

97. wanita77 (válaszként erre: 96. - Milup2)
2014. jan. 13. 17:10
Köszi a választ. Védőnőnél voltam, szerinte nem kórosan sovány, 10 kg alatt lenne az, ő kb. 11 kg. Jövő héten megyünk a gyerekorvoshoz, majd őt is megkérdezem. Addig is vettem neki tejitalt és tejpépet, amiben van vas, meg sok vitamin, és béres cseppet, azóta egy kicsit jobb a helyzet.
96. Milup2 (válaszként erre: 94. - Wanita77)
2014. jan. 13. 16:20

Nekem is 2 évesen nagyon sovány volt a fiam..Elkezdtem neki + vitaminokat adni, attól megjött az étvágya...Most már azért (lassan 5 évesen) jobb a helyzet. Most vastartalmú szirupot kap, mert kiderült, hogy vashiányos...ettől is jobb az étvágya.

Sztem a gyerekorvostól érdeklődjél előszöris, hogy mi a véleménye, sovány-e a gyerkőc? Lehet, hogy vért is vesz, mint nálunk is. Ha nem, akkor is elmondja a véleményét, na meg hogy esetleg milyen vitaminkészítményt javasol nektek, ha javasol....

Addig is írd le egy papírra, mikor mit és mennyit eszik, nekem is kellett akkor írnom 1-2 hétig, s aztán megnézték...

2014. jan. 13. 16:01
Senkinek nincs rossz evő gyereke?
2014. jan. 9. 09:06

Hátha jár még valaki erre. Az én lányom pár hét múlva lesz 2 éves, 11 kg és elég soványka. Nyáron még hurkái voltak, húsgombócnak hívta mindenki, aztán szépen lassan lementek a hurkái, most szinte gebe. Mondjuk kilóban nem fogyott, kb. 1 kilót hízott 1 év alatt. Az a baj nálunk, hogy sok teát iszik, gondolom emiatt nem éhes, mert attól "jóllakik". Most egy hete el kezdtünk neki kevesebb, hígabb teát adni és több gyümölcslevet,azóta kicsit többet eszik, de még így is elég kevés. Vettem neki tejitalt, abból összesen ha 2 dl-t megiszik reggel és este. Tejpépet is csak egy kis tányérral, fél -1 alma, mandarin, ebédre amit szeret, abból többet, amit nem, abból pár kanállal, néha túrórudi, krémtúró, de abból sem egy egészet. Nem tudom, ez elég-e vagy erőltessem, tömjem, adjak-e neki valami vitamint, béres cseppet. Védőnő szerint nincs baj, de én azért aggódom, nehogy később valami baja legyen a vitaminhiányból, csontjaival, stb.

Ja, és 22 hónapos koráig szopizott napközben 3-szor. Szerintetek van gond?

93. Kata 1977 (válaszként erre: 92. - Polgárjudit)
2011. dec. 29. 22:07

Üdv Sorstárs!

Hát nekem mind a 4 evése kiborító volt, a legnagyobb ovis koráig olyan volt, hogy a szél elfújta alig evet de mégis egészséges volt mint a makk,most 15éves 175cm és 70kiló:-)A nagylányomnak is f.asz. volt az evés úgy nézet ki, hogy mindenből kettőt vittem be, mert az első adag mindegy ,hogy mi volt kihányta és a második maradt benne,nagyon ki voltam ,voltunk gaszrón,uh-n semmit nem találtak,de ő is rendeződött egy gyönyörű nagylány lett.A 7 éves fiam sose evett jól, volt pont ilyen 15-16hósan egyedül a túró rúdi ment a doki azt mondta hagyjuk majd kinövi így is lett.Ezek már elmúltak és a rosszat elfelejt az ember, de a Krisszel most van ez és tudom vele is minden rendben lesz,de nagyon idegesít, már neki normális kajákat kéne enni, ehelyett a pépek a bébi étel a táp és a puding a kaja, ja és a csoki:-.De legalább már iszik, eddig nem is ivott az is nagyon idegesített!Még csak 7 foga van, ez is közre játszhat.Vele is voltunk uh-n ,gasztón de semmi, minden negatív.Most szerencsére hízott ,bár nem tudom mitől.Én is sajnos már gyomorgörccsel ,idegbetegen ülök le etetni és tuti megérzi a gyerek,de ne tudom titkolni,a nagy fiam tegnap pl jól meg tudta etetni, de ez nála naponta változik!

Remélem nálunk és nálatok is javulni fog a helyzet,drukkolok!!

2011. dec. 29. 21:28
Szia Kata!Sajna sorstársak vagyunk segitteni nagyon nem tudok de eggyütt érzek veled!Zita baba most töltötte a hetedik honapot és minden honapba el játsza hogy nem eszik!Most egy kicsit tovább tart neki!Nagyon minimálisakat eszik monthatnám semmit!Öt honapos koráig nagyon jol evtt szopizott de kapott potlást is tejpépet gyümölcsel meg fözelékeket!Valamiért ez elmulott!Hozzá teszem hogy soha nem sir Játszik pörög egész nap!Kiegyensulyozott baba!Fogalmam sincs hogy mi lehet a baj!száz grammot hizott mult honabba!Van egy hat éves kislányuom ugyan ezt eljátsza velem a mai napig!Orvosok nem mondanak semmit!De mit is mondanának ha látszik a gyereken hogy jokedvü!Ugy hogy ki vagyok én is idegileg teljesen!De kébzeld ha a mama eteti akkor eszik!Majd szétdurran a fejem olyankor!Biztos van abba valami hogy megérzik ideges vagy!Én már etetés elött kivagyok ha meg nem eszik pláne!Én se tudom mit tegyek!Csak azért irtam le neked tudd hogy nem vagy egyedül!
2011. nov. 18. 18:45

Szia!


leszögezem,nincs gyerekem.csak a gyerekesek tapasztalatai.azt láttam,hogy akinek allergiás volt a gyerköce,vagy csak alaphangon nem akart enni,azok az árpaléhez nyúltak.és mind azt mondta,ezzel kellett volna kezdeni.tele vitaminnal,-általában tejpótló helyett használják,ha valakinek nincs teje- illetve később a szilárd étel átállásánál.mindegyik kis vasgyúró lett.rettentő tápláló,tele vitaminnal.veszteni valód nincs.sok sikert hozzá,és egészséges enni akaró gyereket!!

2011. nov. 17. 22:45
Szerintem ne aggódj, ha fejlődik, gyarapszik, olyan nagy baj nem lehet. Nővérem kislánya is hasonlóan viselkedett, még az üvegreszelőn lepréselt almától is öklendezett. Amikor kijött már jó pár foga, csak tartogatta, forgatta, pépesítette a kis szájában az ételt, de rágni tuti nem rágta jó darabig. Aztán valószínűleg rájött, hogy hogy kell :) Egyébként tündéri a babád, nem gondoltál rá, hogy nevezed babaszépségversenyen? Spar-nál van most egy. Mi megtettük :)
89. Ami.
2011. nov. 10. 17:22
Én 3 éves koromig nem voltam hajlandó szilád ételt elfogadni,anyukám is aggódott,próbált mindent,néha néha belecsíptem valamibe,amit ettek,de 2 falatnál többet soha,viszont kakaót ittam egész nap,nem tudom mennyi tápérték lehet benne,de itt vagyok,megvagyok,viszont kakaót,amióta visszaemlékszem nem ittam,sőt a szagát sem szeretem.Lehet elég volt az első 3 évben:)
2011. nov. 9. 15:03

Úgy látom ez általános probléma az 1-2-éves korosztálynál.Én is nap mint nap harcot vívtam a kicsimmel a nem evés miatt.Én is vettem neki a Cebiont,de attól sem lett nagyobb étvágya.Egyik nap jól eszik azután 2-3-napig alig valamit.Fogyni ugyan nem fogyott,de sokat aggódtam miatta.

Most már úgy vagyok vele,hogy ha éhes úgy is eszik annyit,hogy neki elég legyen.Nem tudhatjuk nekik mi az elég.Szerintem ne aggódjatok,napjában többször meg kell kínálni ezzel-azzal,ha minden alkalommal eszeget valamicskét, higgyétek el nem kell aggódni.Nálam jól működik az hogy naponta többször kínálom inkább,de erőltetni nem szabad.Az sokkal rosszabb.Ha nem kell a gyereknek az étel,erőszakra sem fog kelleni.Sőt,mind tudjuk hogy ez csak nagyobb ellenállást szít.Ha azt mondja nem kell,akkor annyi,majd egy óra múlva ismét megkínálom.

Remélem másnak is beválik!

87. pritta
2011. nov. 9. 13:52

az én 16 hós fiam is odavan a joghurtért. apa már mondja h ez vizs majd minket a csődbe :)

2- 6db-os joghurt neki max 3 nap... ált 2-3 csomaggal veszek mert olyan gyorsan fogy. du, este de van h hajnalban vagy éjjel is felkel h joghurtot akar...

86. Kata 1977 (válaszként erre: 84. - Picica8)
2011. nov. 8. 11:15

Igen tudtál,köszönöm!

A babapiskótával régóta próbálkozunk de nem kell neki.

A kukit néha megeszi de legtöbbször azzal is játszik.

A szívével nem hiszem hogy baj lenne a vérképe teljesen jó volt és nem is fogyott sokat 12 dekát épp beteg is volt,de egy anyát ez is kikészít!

A fogaiba bízom én is hogyha több lesz javul a helyzet,most teljesen 4 van kinn neki és 2 félig mind elől,így nehéz rágni!

85. Kata 1977 (válaszként erre: 83. - Szantálka)
2011. nov. 8. 11:11
Köszönöm a tanácsodat megfogadom és próbálok türelmes lenni és várni a csodát!
2011. nov. 8. 11:07

Szia!Nekem a 3 éves lányom is ezt csinálta kajával.Nem evett meg semmi darabosat,amire nekem azt mondta a doki az a baj hogy sose kap kenyeret-kiflit és nem tudja hogy rágni is lehet az ételt...Babapiskótákkal szoktattuk rá - egy hét után mindent elfogadott.

- De ha fogy a baba arra a féléves babámat tudom felhozni.Enyhe szívzöreje van (a tüdőfelé menő érben van egy szűkület)és emiatt fárad el evés közben,hiszen nehezebben kap levegőt.A szívzörejt nem minden orvos hallja meg főleg ha csak 1/6os vagy 2/6os,de nagyon sok babának-gyereknek van.Először is a kórházi papírját keresd elő ha megvan és nézd meg hogy ott hallottak-e bármit is (hatos skálán mérik így a " */6 "os jelzésből tudod hogy az az HA csillag helyén 0 áll,akkor nem az lesz,ha 1es vagy annál nagyobb,kérd meg az orvost h nézze meg/hallgassa meg a babát,ha nem biztos magában akkor menjetek kardiológiára mert például az erősödhet magától és okozhatja hogy a babának nincs kedve/ereje enni.(nekünk 3/6os a baba jó kedvű,minden értelemben rendesen fejlődik csak a súlya ad aggodalomra okot)Ha ez a gond akkor a megoldás hogy több időt kell az evésre szánni,étkezések közben pihenőt tartani.

De ha későn bújt ki az első foga akkor az is lehet hogy egyszerre nőnek a fogai és ezért húzódik el ennyire sokáig,lehet hogy rágófoga jön... minden baba más,ne zárd ki ennek a lehetőségét se.(Amikor nekem nőtt a bölcsesség fogam felnőttként se ettem semmi rágni valót 3 napig,egy babának az ínye is csak ilyenkor keményedik)Az is előfordulhat hogy szereti ezeket a pépes ételeket,finomabbak neki és nem akar tőlük megválni.Gondolj csak bele kicsiknek ugye a répa-sütőtök-alma stb... mindegyik édes mint egy kis nasi míg egy rizses darabos étel először is tényleg elég bizarr állagú másodjára a bébiételek víz ízűek és lehet nem jön be neki az általad adott ételekből a fűszer sem.Remélem tudtam segíteni

2011. nov. 8. 10:46
A legfontosabb, hogy ne pánikolj, mert a gyerekben ösztönösen benyomódik a start-gomb, átveszi a nyugtalanságod. Arról nem is szólva, hogy amit annyira tukmálnak, még kevésbé fogadja el, feléled benne a dac, hiszen olyan jó megtapasztalnia, hogy irányíthat téged. Előtte semmiképp ne legyen téma az étkezés, mert az ellenkezőt éritek el, mint ami a célotok. Abban az esetben kell utána járni az étvágytalanságnak, ha valóban visszamarad a fejlődésben. Amúgy a gyerekek spirálisan fejlődnek, nem egyértelműen felfelé haladó ívben. Ha türelmes vagy, jobban eléred a célod. Nálunk a tukmálás szóba sem jöhet, megkínáljuk az étellel, ha nem kéri nem jajongunk. Pedig hasonló a kisebbik gyermekem problémája is. Most már 3 és fél éves, 110cm magas, 19 kg, gyönyörű, formás, egészséges kisfiú, tele energiával. És nem tudjuk igazán, hogy mitől is ilyen "teljes", hisz alig eszik meg pár fajta élelmet. Zöldségfélét a nyers karalábén kívül nem vesz a szájába, gyümölcsöket a közelébe sem lehet vinni, néha-néha egy kis banán vagy alma lecsúszik, de nem jellemzően. A húslevesből eszi ki a tésztát, de csak egyfajta csigatésztát, levest először egy hónapja evett. Ő kérte! De szereti a kenyeret! Így a répát, krumplit, borsót, babot, stb., sőt kevéske húst is belesütöttem a kenyérbe, tehát a gyerekem csak látszólag evett üres kenyeret magába. Vitamint különben rendszeresen teszek az italába, csak a nyári hónapok kivételek. A lényeg, hogy ne tulajdoníts nagy jelentőséget annak, ha nem akarja elfogadni az ételt. Hagyd egy kicsit, hadd érezze az éhséget, mert akkor valószínűbb, hogy váratlanul bármit elfogad. Ezt nekünk szakember tanácsolta, s ha nem is egészen feketén-fehéren működik, de nagy igazság van benne.
2011. nov. 8. 07:33
Szia, az én kislányom már 17 hónapos de 11 hónapos korától ugyanaz van mint nálatok, nem nagyon eszik csak játszik az étellel...elvittem dokihoz, azt mondta ha van olyan amit eszik (pl.tejszelet, kakaó ) akkor semmi baja sincs, egyszerűen válogatós a baba! Hát azért kértem egy vérképet, szerencsére nem mutatott ki semmit!De azóta is szenvedés az etetés!Nem értem én se, hogy mitől mert előtte mindent megevett! :(
2011. nov. 7. 22:38
szia,az en kisfiam 2eves mult szeptemberben,nekunk is ez volt,nalunk a 120ml fogyott 11honapos koraig,ritkan 210ml,o is sokszor visszabukta az etelt.Most mi is ott tartunk,hogy sajnos eroszakolni kell az etellel,mert ha mi nem etettjuk magatol sose enne,eldobalja az etelt,a levest kionti,1ev alatt 1kg-t!! hizott,es nagyon nagyon rosszul erint,mar mindent kiprobaltam en is,most vitamint vetettem,ami alitolag elveszi az etvagytalansagot,(legalabb is a leiras szerint). ha valaki tudna nekem is valami tippet adni,kerlek irjatok privat uzenetbe.
2011. nov. 3. 20:36
Szia!Nekem ugyan nem olyan rossz evő a gyerekem,amit szeret jól belakik belőle,de reggel még ő sem szokott kakaón kívül nagyon mást elfogadni.Viszont bölcsiben egész nap jóformán semmit sem eszik,ott dacol itthon pótol.Nem tudok semmit sem tenni,vagy változik de éhen nem hal az tuti.
2011. nov. 3. 17:34

No itt meg asztán' van minden... :)

[link]

78. Gazania (válaszként erre: 75. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 17:31

Bocsi!! Én csak a nagyra koncentrálok. :)

[link]

77. Kata 1977 (válaszként erre: 65. - Mumster)
2011. nov. 3. 16:26

Azért hizogat, hosszra meg szépen fejlődik.


A vérképe teljesen jó volt,és a széklete normális.

76. Kata 1977 (válaszként erre: 63. - Mumster)
2011. nov. 3. 16:24

Gasztrón már voltunk ott mindent rendben találtak, de gégészeten még nem.

Hát ha nem javul a helyzet valószínű elviszem!

75. Kata 1977 (válaszként erre: 57. - Gazania)
2011. nov. 3. 16:20
Ezzel csak az a baj,hogy 2-5 éveseknek van és mi még csak 15hósak vagyunk:-))
74. Kata 1977 (válaszként erre: 55. - Zsizsi123)
2011. nov. 3. 16:19

A Cebion multit kapja de csak pár napja és közbejött a betegség.

Tudom vannak olyan babák akik az ínyükkel is nagyon ügyesen rágnak hát mi nem tartozunk ide.

Krisznek szép a bőre,a széklete is normális,semmi nem utal tejallergiára a 3 tesója sem az,egyedül a bukás ,ami mióta megy sokat javult.

A súlyára kíváncsi leszek mert múltkor 1 hét alatt hízott 19 dekát aztán 2 hét alatt 6-ot.

Majd jövő héten az oltásnál úgyis lemérik.

73. Kata 1977 (válaszként erre: 54. - Mumster)
2011. nov. 3. 16:09

Köszönöm!

Tényleg én is erre gondolta,hogyha majd lesz rágó foga is hátha....

Még csak 6 fogunk van, de mind elől.

Annyira nem válogat a bébiételek között de persze vannak kedvencek!

Ezt a levesdolgot annyian írtátok,köszönöm,hogy ki fogom próbálni,max szemen köp:-)

Az étvágya nagyon változó,mert tegnap is nem ette meg a bébi ételt kidobni nem fogom ,összekevertem neki tápszerrel, 330ml lett és bevágta,de ez a ritkább hogy ennyit enne.

72. Kata 1977 (válaszként erre: 51. - Scorpiolady)
2011. nov. 3. 16:04

Szia!

Van fém is és műanyag is, egyikből sem eszik jobban.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook