Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerekem! fórum

Nem eszik a gyerekem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem eszik a gyerekem!

1 2 3 4
41. Gazania (válaszként erre: 37. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 11:36

Átérzem, nálunk a nagy (4,5) éves nem eszik szinte semmit, azt sem tudom miből él. Bármit kínálok neki, csak húzza a száját. Most kicsit jobb a helyzet, mert tornára jár, így jobban eszik, persze magához viszonyítva. :)


Attól még, hogy "éppen" nem jön a foga, jöhet, csak nem látod, dolgozik az ínye....


Én amikor ideges leszek, mert már a 3. ruhát adom a kicsire, mert lehányta, akkor arra gondolok, hogy az Öcsém volt piszok rossz evő. Anyám se tudta mikor van utolsó falat, mindig sugárba hányt, vagy csak egy fajtát evett pl tejet, azt addig, amíg a testén jó nagy foltok jöttek és még sorolhatnám. Ma 190 cm és jó nagy darab. :) Tehát senki sem marad éhen, és nem marad kicsi. :)


Vagy itt vagyok én, aki 18 évesen 182cm-re voltam 42 kg (szegény Szüleim mit össze nem aggódtak, orvostól orvosig), most 41 vagyok és 1 mázsa. :D

40. Kata 1977 (válaszként erre: 38. - Mira81)
2011. nov. 3. 11:35

Ebben lehet valami,lehet egy allergia teszt nem ártana!!

De gasztrón azt mondák kinövi a bukást és ne aggódjak!

Az uh meg nem mutatott ki semmit!

2011. nov. 3. 11:32

Üdv Neked! Nem olvastam el az összes hozzászólást, de el fogom... mert nekem is szükség van tanácsra.


Nálunk a kisfiam sem eszik, válogatós, kényes vagy nincs étvágya. egyszerűen nem tudom. Jókedvű és tele energiával de amit össze kell könyörögnöm. A dicséret használ egy ideig.


Emiatt túl aggódom magam.

Az édességek korlátozva vannak, mondjuk most kapott egy halommal. Azokat néha nyomja be... :-)


Jelen pillanatban oviba sem jár. Amíg közel volt az irodám akkor is ott evett és egész nap szinte ezen agyaltam. Külön kajákat vittem be..stb..amit persze nem kellene.. Vittem úgy hogy a többieknek is tudjanak adni. Igy is az egyik közelben levő irodámba evett napközben majd vissza az ovis területére.


De most egyszerűen nem merem vinni oviba mert tudom éhen marad...

Ezért napközben most itt is velem van (persze vigyáznak rá) ... s ha utaznom kell és ő nem tud jönni akkor anyukám segít..


Anya egészségügyi és gyermekterületen van képezve és ő azt mondja, hogy semmi baja nincs a gyermeknek csak válogatós...stb...


Tehát...a kisfiam sem eszik :-(


Én meg túl aggódom magam...

38. Mira81
2011. nov. 3. 11:31

Szia!


Én is ilyen gyerek voltam, a szüleim rengeteget küzdöttek velem, orvostól orvosig vittek, sehol semmi nem derült ki, ami gondot okozhatott volna. Az egyik gyerekdoki aztán azt mondta anyukámnak, hogy hagyjon, mert egyik gyerek se halt még éhen olyan helyen, ahol adnak neki enni, és gondoskodnak róla. Én pl csak kakaót voltam hajlandó inni. Aztán nem erőltették a szüleim, de ott kellett ülnöm velük minden evéskor és szép lassan - elmesélésük szerint fél év is kellett - elkezdtem először csak bele-bele kóstolni abba, amit ettek, majd önállóan ettem és tényleg mindent, állítólag ledöbbentek a változáson. Hozzáteszem, hogy még a kakaós korszakban sem voltam betegesebba többi gyereknél, sőt!

Most a kisfiammal vagyok kicsit hasonló helyzetben, illetve csak egy része igaz ránk is, mert ő is rengeteget bukott/bukik, sőt, nála hányás is volt, volt, hogy órákkal az evés után. Mi elvittük gasztros orvoshoz, ő azt állapította meg, hogy refluxa van, aminek a hátterében állHAT ételallergia is. Ezért ő még nem kap tejpépeket, csak gabonapépet, mert a gluténre nem allergiás, viszont nagy a valószínűsége a tejallergiának. Sajnos ő még kicsi ahhoz, hogy allergiatesztet végezzenek, de Nálatok hátha lenne eredménye. A doktornő azt is említette, hogy a refluxos gyerekeknél jellemző az étel visszautasítása, mert a folyamatos bukás, visszaöklendezés egyrészt kellemtelen nekik és persze az evéssel párosítják, másrészt a visszaáramló gyomorsav marja a nyelőcsövet is.

Természetesen nem szeretnék orvosi diagnózist felállítani Nálatok, de talán egy gasztroenterológus tovább tudna segíteni, a mi gyerekorvosunk is folyamatosan azt hajtogatja, hogy majd kinövi....amivel mondjuk nem jutunk közelebb a megoldáshoz.

37. Kata 1977 (válaszként erre: 35. - Gazania)
2011. nov. 3. 11:28

Igen ezt már sokaktól hallottam, hogy a gyerek átveszi ha én ideges vagyok és juszt se fog enni.

De hidd el mikor már 5 fajta kajával kínálod és vagy az arcodon vagy a földön ,de nem a gyerekben van akkor nehéz az önkontrollt megtartani!


Ezt Krisz is csinálja hogy akár fél órát a szájában van valami én örülök ,hogy lenyelte azután kiköpi.


Elvileg a 15 hónapja alatt 3x,4x volt beteg szerencsére, és most éppen foga sem jön,szóval én nem tudom erre fogni.


Elvileg eddig hízott volt egy visszaesés amit írtam a cikkbe, de azóta nem sokat pár dekákat de hízik, így a doki szerint nincs gond,meg örök mozgó most már szalad így le mozogja.

Voltunk ultrahangon a bukás miatt, ott se találtak semmit.

Ezt tudom, múltkor tán 3dekát hízott de nőtt 1 hó alatt 3 cm,máskor meg fordítva.

2011. nov. 3. 11:23
Én még most is kínlódik a nagyobbal, pedig márciusban lesz 4 éves. Néha már nem is érdekel mit eszik, van amikor reggel-este tej (összesen fél litert) és mást nem. Szépen fejlődik és nagyon okos, a legjobb vitaminokat adom neki, halolajat, c-vitamint, aloé gélt és mikor mit hogy változatos legyen, most 2 hós a tesója és tejem is van felesleg, azt is adom. Én belefáradtam az egész napos könyörgésbe, sírt is ha etetni akartam. Ha látnám hogy sovány biztos nem hagynám, de gondolom nem fog éhen halni, mindig minden van itthon és ha kér adok neki, ha főzök megkínálom. Oviban eszik pár kanállal, vagyis megetetik, de mennyiséget ott se. Remélem a tesója nem ilyen lesz.
35. Gazania (válaszként erre: 1. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 11:16

Szia,

A lényeg próbálj nem idegeskedni, mert a gyerek megérzi, és az ennivalóval fog sakkban tartani.

Az én gyerkőcöm (a kicsi 17 hónapos), sokaig, sőt még mai napig is nagyon sokszor csak a pépesített ennivalót eszi meg. Ha eleget esvett, azt nem jelzi, hanem egyszerűen kiöklendezi a többit. Vagy pl képes egy répadarabaot több órán keresztül a szájában tartani. A múltkor úgy jöttem haza vele a piacról, hogy fél sajtosrúd lógott a szájából, közben aludt, de nem engedte kivenni. :)


Ha nem eszi a darabosat, tudom, hogy a fogával van gond, vagy a torka van begyulladva, mert ilyenkor sem esznek szívesen darabosat.


Ha nagyon aggódsz érdemes gasztroenterológiára menni. De ha fejlódik, akkor nincs gond. A fejlődés lehet növés is, akkor nem híznak. Vagy híznak vagy nőnek, a kettőt nem csinálják egyszerre. :)

2011. nov. 3. 11:16
Szia!Az enyém akkor nem evett, amikor a fogzás zajlott-mikor az összes kijött jobban evett-de most meg lusta kanalazni, de még harapni is.Enyém is vékony örökmozgó fiú 5 éves.Sok krémlevest, gyümölcspürét csináltam neki-néha még most is.Egyszerűen unatkozik evés közben-régebben édeskömény teát csináltam(étvágy javító) és sokat sétáltunk-illetve a nasit beszüntettem meg a gyümölcslevet, hogy legyen étvágya-de az oviba is lassan és keveset eszik.
33. Kata 1977 (válaszként erre: 31. - Tücke)
2011. nov. 3. 11:13

Ma fogok is venni aztán meglátjuk.

De a nagy baj,hogy a gyereknek sokszor a kanáltól is herótja van,csak meglátja és mondja,hogy ne és rázza a fejét meg szájzárat kap!

32. Kata 1977 (válaszként erre: 30. - F5848578d5)
2011. nov. 3. 11:11

:-)Aranyos lehetett a nagyid és féltett!


Persze vissza gondolva egy gond se tűnik olyan nagynak,de most ez nekem nagyon nagy:-(

31. Tücke (válaszként erre: 29. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 11:06
Sztem is a levessel kéne próbálkoznod sok féle levessel főleg krémlevesekkel :) lehet az bejönne neki mert folyékony és utána azt szépen tudod nagyobb darabokra hagyni
30. f5848578d5 (válaszként erre: 29. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 11:06

Ma már visszagondolva néhány jelenet nagyon viccesnek tűnik. Például amikor annyira megörült nagymamám, hogy megkívántam a krumplis tésztát, hogy inkább lemondott a vasárnapi templomba menésről (ami a szentség kategória volt számára) és neki állt meggyúrni a tésztát csak azért mert végre valamit megenne a gyerek.


Pár perce beszéltem édesanyával is telefonon, ő is azt mondja, hogy ma már biztosan nem görcsölne rá ennyire, de akkor nagyon félt, hogy mi lesz és nem e leszek beteg.

29. Kata 1977 (válaszként erre: 27. - F5848578d5)
2011. nov. 3. 10:46

A leletei jók nem vérszegény nem vashiányos minden oké.

Csak ez tényleg egy anyát kikészít!

28. Kata 1977 (válaszként erre: 25. - Urbanszkyviki)
2011. nov. 3. 10:44

Köszi Viki!


Igen te is átérzed akkor mit élünk át!

Én még próbálom nem feladni,de nagyon nehéz!

Remélem megjön a ti és a mi étvágyunk is!!

Nekem a nagy fiúval nem volt gond ,de ő 10hósan már bölcsis volt és ott enni kellett.

A Brigivel is szenvedtem ő azt csinálta, az első adag kaját mindig kihányta, így mindenből kettő kellet a második benne maradt, az is jó játék volt de 1 évesen ő is bölcsibe került és onnantól ne volt gond.

A Ricsinek a mániája 15hós korában az volt, hogy csak túró rudit evett szinte, de azt mondta a doki hagyjam elmúlik, és így is lett.

De így még egyikkel se jártam egyik se bukott és csinálta ezt a nem evést!

2011. nov. 3. 10:34

Nálam anno magától múlott el, de kitartott általános iskolás koromig. Kórosan sovány voltam, liter számra itatták velem az étvágyhozót, stb. Az oviban a többiek már aludtak, én még mindig a levs felett ültem és a másodiknak is meghagytam minimum a 80%-át. Soha nem voltam beteg, senki nem értette, hogy miért van így. Amikor a szüleim váltak, apám mág meg is próbálta felhasználni édesanya ellen, ennek köetkeztében még több vizsgálaton kellett résztvennem, mert a bíró előírta. Egy dolgot tudtak megállapítani, hogy vashiányom van, de az sem vészes. A mai napig válogatós vagyok, de a mumszon (4 évesen) és a bárányhimlőn (15 évesen) kívül semmi bajom nem volt, még csontom sem tört, az állóképességemmel soha nem volt baj, az általános iskolát végig sportoltam, aközépiskola mellett hétvégenként dolgozni jártam.


Kitartás, de ha a leletei rendben vannak, akkor nincs gond. Tudom, hogy nehéz, édesanya mesélte, hogy kb akkor kezdett megváltozni a dolog, amikor feladta és egyszerűen már nem volt hajlandó foglalkozni azzal, hogy mennyit eszem. Egyszerűen csak örült, ha egy kanállal több leves fogyott.

26. urbanszkyviki (válaszként erre: 21. - Pritta)
2011. nov. 3. 10:33
Én is a két nagyobbnál levesekkel próbálkoztam - tényleg. :)
2011. nov. 3. 10:32

Szia Kata! :)Azon gondolkodtam, vajon mit is tanácsolhatnék neked, de sajna nem jut eszembe semmi "okos"...:(

Nekem a két nagyobb bukós volt, de nagyon. Ruben még 15 hósan is kihányta az innivalót, porciózni kellett neki. Bukós tápin nőttek fel, anyatejjel 4 órából 3,5-et hánytak.:S Szofi soha nem akart enni, mindig erőltetni kellett, születésétől. 3 hósan egyszer evett 90 ml anyatejet, az volt addig életem legboldogabb napja! Rubennek 2,5 évesen volt egy csúnya torokgyuszija, őt az vágta el kegyetlenül, azután - hiába meggyógyult pikk-pakk - semmit nem volt hajlandó enni. Szofi a kiscsoportban is alig evett még, középsőben kezdett el normálisabban enni, de még most is inkább Mauglira hasonlít....Ruben most múlt pont 4.5 éves, most kezdjük észrevenni, hogy ha húzza is a száját, de már "böködi" az ételt a tányérján a szája felé....remélem, hamarosan ő is enni fog már rendesebben. Mondjuk ebben az is benne van, hogy borzasztóan válogatósok. Nem tudom miért, nem így voltak szoktatva..:(

Doncsika sem eszik mostanában csak fél adagokat, nagyon kínlódtunk vele is sokat, tudod is, most is fél adagokat eszik. Megpróbáltam tömni, de sírás lett a vége, úgyhogy letettem róla. :( Nem tudom, mit lehetne vele is még csinálni, ert madáradagokon él, de most azt a taktikát követem, hogy nem kap bébiételt, hanem felnőtt kaját, néha kicsit pürésítve, és ha lege van, buksisimi, és irány játszani. Mást nem tudok, én már feladtam az erőlködést.:( Remélem, egy idő után ő is enni fog rendesebben, illetve tudod, mi is vitaminnal segítünk rá. :)

Nem tudok neked mást tanácsolni, minthogy: TÜRELEM! :S

24. Kata 1977 (válaszként erre: 23. - Pritta)
2011. nov. 3. 10:28
Mindenképp kipróbálom!
23. pritta (válaszként erre: 22. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 10:26

a kedvencei a húsleves, tyúkpörkölt szaft kenyérbéllel, de a póréhagymalevest is jó ízzel ette

mind mind folyékony de a pl répa, krumpli tiszta pépes benne

22. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - Pritta)
2011. nov. 3. 10:23

Hát látod azt még nem!!

De jó ötlet ,ha már a hígat eszi csak hátha bele tudok csempészni valami sűrűt is!

21. pritta (válaszként erre: 20. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 10:22
a barátnőm kisfia leveseket eszik csak. főleg krémleveseket. vagy turmixolja bele a zoldséget, húst. próbáltad levessel?
20. Kata 1977 (válaszként erre: 18. - Pritta)
2011. nov. 3. 10:19

Gondoltam hogy nem tölcsérrel tömte:-)))

De én már annyi mindent próbáltam énekelve,hülyét csinálva magamból,szépen kérve,sírva de sehogy nem akar enni!

De nem adom fel!!!

19. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Bujuli)
2011. nov. 3. 10:18

Szia!

Hát most meglátjuk használ e amit vettem aztán legfeljebb váltunk!

18. pritta (válaszként erre: 16. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 10:18
bár a tömést se kell szó szerint érteni. apa kicsit lefogta, énekelt, játszott mindent miközbe tette a szájába a falatokat. így evett de nem is figyelt nagyon rá. persze volt ellenkezés, de muszáj volt, mert amúgy képes volt órákat megállás nélkül üvölteni éjjel. akkor megint nem akart enni, de ha evett aludt mint a bunda,
17. Kata 1977 (válaszként erre: 14. - Milup2)
2011. nov. 3. 10:17
Hát ő még pici az ilyenekhez de vettem neki vitamint a Cebion 2x multivitamint, hát majd kiderül mert egy pár napja kapja, közben le is betegedett,és ezeknek van egy bizonyos idő míg elkezdenek hatni.
16. Kata 1977 (válaszként erre: 13. - Pritta)
2011. nov. 3. 10:15

Igen nálunk gond a bukás és az öklendezés így nem biztos hogy örülne ha megtömném:-)

A gyógyszer beadás is kész rémálom!

15. bujuli
2011. nov. 3. 10:11
Szia, Kata,amikor nálunk a 2. gyerekkel ilyen gond volt, Vitakidet ajánlott a gyerekorvos és be is vált, jó étvágya lett tőle,ráadásul szerette is a gyerek,narancssárga, szirup sűrűségű és jó ízű. Gyógyszertárban vettük.
14. Milup2
2011. nov. 3. 10:05

Sajnálom..Amíg mondjuk szépen fejlődik, azt mondják, addig nincs gond...


Egy időben a fiam sem evett vmi jól, mondjuk ennyire vészes nem volt a helyzet, de ő is fogyott, a dokinő mondta is, milyen vékony ez a gyerek, eszik rendesen?

Én aztán elkezdtem 2 évesen adni neki Actival Kid vitamintablettákat..A patikában ezt adták, bár 3 éves kortól van..De azt mondták, 2 naponta 1-et adhatok 2 éves kortól..Azóta ezt kapja..Már 7 hónapja...Szerencsére nincs gond a rágótablettával, el tudja szopogatni...


És vhogy az étvágya is megjött..Hogy most a vitamintól vagy amúgy is megjött volna, nem tudom..De több, mint 2 kg-ot hízott fél év alatt..Most kicsivel több, mint 14kg...


És azt csinálom neki gyakran, amit szeret...Kedvencei a panírozott dolgok, úgyhogy gyakran van nálunk: rántott sajt, rántott hús, rántott patisszon, rántott cukkini, rántott hal, stb....;DDDD

De szerencsére zöldséget, gyümölcsöt is megeszi szépen...

Amit egyáltalán nem szeret (pl. rántotta, lecsó), nem erőltetem...


A hűtőben saját kis része van, ahová joghurtokat, túrórudit, pudingot, stb...rakok, s ha éhes, odamegy, s vesz ki onnan..Úgy örül neki, hogy ő egyedül kiszolgálhatja magát..;D


A főzésbe-sütésbe pedig besegít..;D Annak is nagyon örül: almapucolásnál adogatja az almákat, s mindig kap falatokat belőle, amit örömmel megeszik, a zöldségpucolásnál is adogatja a zöldségeket, ott is kap falatkákat, mixernél ketten tartjuk a mixert, tésztafőzésnél nézi messzebbről székről, hogy megkavarom, szóval bevonom a konyhai teendőkbe, mikor jobban ráérek..Később meséli apjának, hogy ő készítette az ebédet anyuval..;D

A szendvicsére ő rakja a sonkát, úgy még finomabb..;D


Úgyhogy én csak azt tudom írni, hogy tán adjál neki vitamint..Doki véleményét azért kérdezd ki, bár én nem tettem..

És próbáld vhogy bevonni az ételkészítésbe, hátha kedvet kap az evéshez is..:DDDD

Talán tudtam segíteni...

13. pritta (válaszként erre: 12. - Pritta)
2011. nov. 3. 10:04
persze neki nem volt bukós gondja, éklendezés. csak szimplán nem volt épp kedve enni akkor. nem is tápszerezett nagyon ő soha.
12. pritta (válaszként erre: 11. - Kata 1977)
2011. nov. 3. 10:03

de lehet tömni :D

nálunk nem volt nem evés. mert ha nem evett akkor éjjel üvöltött. így ha tetszik ha nem apja megtömte este. aztán pár hét alatt megértette h enni kell. ha hisztizett apa ölbe vette és jött a kanál és akkor értette h enni kell. szerencsére nem volt vele aztán gond. azóta szépen eszik.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook