Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerekem! fórum

Nem eszik a gyerekem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nem eszik a gyerekem!

1 2 3 4
11. Kata 1977 (válaszként erre: 10. - De4b589afa)
2011. nov. 3. 10:01

Hát sajnálom,de örülök hogy ne vagyok egyedül a gondommal!

Én is erre gondolok ,hogy le tudná ő nyelni és tudna enni szépen de nem akar,kényelmesebb a tápszer hisz folyik vagy a puding stb..

De amikor azt sem eszi és még fogy is akkor vagyok teljesen ki!

Megtömni mégse lehet!!

2011. nov. 3. 09:55

Örülök, hogy megírtad ezt a cikket, Kata!!

Én is ezzel küzdök, csakhogy az én lányom már 18 hónapos. 5,5 hónapos korától hozzátápláltunk, 11 hónapos koráig szopizott. Alig van olyan étel, amit megeszik, van, hogy még mindig a 12 hónaposoknak való üveges babakaját eszi. Van, hogy még attól is öklendezik. Nem tudok vele mit csinálni:-(

Múlt héten pl. bevert másfél szilvás gombócot, ami ugye száraz és rágni kell....szóval tud ő enni, ha akar.....csak sajnos nem akar:-(

9. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Tücke)
2011. nov. 3. 09:53

Én is ebben bízok,hogy majd az oviban.

De hol van az még.............

Addig marad a szenvedés,de nem adom fel,csak nagyon elkeserítő!

8. Kata 1977 (válaszként erre: 5. - F0b1dee608)
2011. nov. 3. 09:51

Most éppen nem jön foga kinn van 6.

A doki magasról letolja mert szerinte ez nem gond!

2011. nov. 3. 09:49

Sziasztok!

Köszi a bátorító szavakat!

Ez a baj, hogy ő is az 5-6 hós bébi ételeket,tejpépet,pudingokat eszi,bezzeg 5 hónapos korában szépen evett!

Most is próbálkozunk,de semmi!

Mindentől öklendezik és hiába rágja szét a kaját nem nyeli le,kiköpi.

Már kész vagyok!

A bölcsi tudom jó, a 2 nagy 1 évesen már bölcsisek voltak és meg is tanultak enni nem volt ilyen gond.

De itt nincs csak 2,5 éves kortól ovi.

Mivel 4-en vannak együtt ülnek le enni, látja hogy a többi eszi mégse!

2011. nov. 3. 09:48
én azt tudom hogy nekem a lányom 3hós koráig szopott utána megkezdtük a hozzátáplálst és 10 hósan már milánóit evett aztán 12 hósan mint akit elvágtam semmit nem volt hajlandó enni kakaó reggel este, tízórai + uzsi egy banán és az ebéd is kínkeservesen ment általában csak a húslevest ette meg répával meg hússal ... az oviba mintha kicserélték volna mindent megevett amit elé raktak és ez a mai napig így van bár azokat a kajákat mint pl a káposztástészta ha én csinálom nem eszi meg. és már lassan 7 éves de nyugtat a tudat hogy a suliban legalább eszik rendesen ebédet múltkor pl a chilis babot amit soha nem gondoltam volna hogy megeszik majd valaha is. Kitartás lehet nálatok is változik majd a dolog az oviban:) lehet hogyha kicsit nagyobb darabokban hagyod a kajcsit szépen lassan fokozatosan az öklendezése is elmúlik és hozzászokik a darabos kajákhoz, mire ovis lesz de addig is sok türelmet és kitartást kívánok neked. Ne aggódj nem lesz semmi baja csak kicsit lassabban halad az evéssel mintmás.
2011. nov. 3. 09:45

Nekem sem egy zabagép a kisfiam,de azért megeszi,ami neki kell és olyan még nem volt,hogy fogyjon.

Biztos nem állnék meg a gyerekorvosnál a helyedben.Nézze,vizsgálja ki valaki és,ha akkor sem derül fény semmire,akkor el kell fogadni,hogy neki ennyi az igénye.Lehet jön most is foga,és fáj neki,azért nem akar rágni.

2011. nov. 3. 09:41

a batánőm 14 hós babája is hasonló szinten tart. ő azonban azért mert sokáig nem kapott rendes ételt. anyja féltette és még 9 hósan is csak a 5-6 hós babapépet kapta. és sose evett jól. csak a tápszert.

elmúlt 1 éves de a keménytől öklendezik. semmi szilárdat nem igen eszik. én szoktam főzni leveseket, akkor mikor itt vannak abból eszik. vagy ha nagyon pépes. de nicns nagy étvágya. nagyon vékony is a fiú.

amúgy nagyon jókedvű, mozgó gyerek, de evésben sajnos nem halad. most elkezdte a bölcsit, ott azt állítják eszik. talán az jó hatással van rá h látja a többi gyereket.

sajnos segíteni nem tudok. én is mindent megtettem ennél a kisfiúnál már fél éve, de csak nagyon apró lépésekben haladunk... :(((

2011. nov. 3. 09:39

Szia! Nekem már több mint 2,5 éves a lányom, mikor 9 hós volt 4 hónapig nem hízott egy grammot sem. Most is néha azt érzem hogy fénnyel táplálkozik.


Szerintem jól csinálod. Majd kialakul. Nekem csak 1 gyermekem van, tehát nem vagyok baromi tapasztalt.

2011. nov. 3. 09:37

Én nem olvastam végig,majd pótlom, de gyorsba annyit írnék hogy ahol lakok beszéltem egy anyukával, aki elmesélte hogy az ő 5 vagy 6éves fiával mit szenvedett végig, mint ahogy te is teljesen ki volt akadva, nem szopott annyit,amennyi elő volt írva sőt...és ez a mai napig így megy, alig eszik reggelire fél kenyér, ebéd nehezen megy a vacsi..hát csak egy kakaó!!! És nagyon energikus fiú!! Ja, sosem volt nagyon beteg!!!!

Én csak azt tudom mondani, hogy nem szabad nagyon izgulni ezen, lehet ő ilyen típus. Persze a köröket végig kell róni, táplálkozási tanácsadó stb...de ha sehol semmi nem derül ki,nem allergiás és semmi baja,akkor Ő tényleg ez a típus!!

Sok türelmet és kitartást!!

2011. nov. 3. 09:26
Sokat gondolkoztam, megírjam-e ezt a cikket, de annyira kétségbe vagyok esve, hogy leírom, hátha járt már valaki így, és tud tanácsot, segítséget adni.
A kisfiam 2-án lesz 14 hónapos. Ő a 4. babám, de így még egyikkel sem jártam! A születésétől fogva volt gond az evésével, mert bukós baba, csak speciális tápszert ehetett, ehet, és még így is előfordult a bukás.

Ugrás a teljes írásra: Nem eszik a gyerekem!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook