Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyerek. Tudtok valami tuti tippet? fórum

Nem eszik a gyerek. Tudtok valami tuti tippet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. dec. 21. 14:53
...egy cső a gyomorba..s azon keresztül mehet az étel ;)
39. Loretta30 (válaszként erre: 37. - C17e93507d)
2014. dec. 21. 14:32
Mi volt a nevr ennek a szernek?
2013. aug. 28. 13:40

Csak egy történet! :)

A fiam 1 éves koráig (amit lehetett) mindent megevett. 1 év után, már nincs szigor, bármit megehetNE. Itt kezdett el válogatni. 3 féle kaja volt (krumplistészta, meggy- és almafőzelék) amit megevett. Bármivel kínálhattam, mindig falnak ütköztem. Elkezdtem parázni, hogy éhen fog halni, ezért mikor nem ette meg a főtt kaját, mindig kapott egy puszta kiflit. Erre ő is rájött! (hihetetlenül okosak)Időt, energiát, pénzt, semmit nem sajnáltam: naponta többféle kaját főztem (csak mert párom is válogatós :) )

Kérdeztem gyerekorvost, aki azt felelte, hogy: "az a gyerek, akit étellel kínálnak, nem fog éhenhalni!" /jó, jó, de szerettem volna, ha változatosan étkezik/

A védőnő azt tanácsolta, hogy hagyjam el a kiflit, a főtt kaja próbálkozás után. Előbb-utóbb rájön, hogy nincs más és megeszik mindent.

Ezeken a tanácsokon felbátorodva: kiflit megvontam! És láss csodát: a gyerekem NAPOKIG NEM EVETT! Természetesen én adtam fel hamarabb! Mit tehettem volna! Nem nézhetem, hogy a gyerek éhesen fekszik le esténként.

20 hónaposan bölcsis lett, ahol megbeszéltük a gondozónőkkel, a problémám. 3 nagyon jó étkű gyerek mellé ültették, hátha "sok lúd disznót győz". Ez javított a helyzetünkön, bár most is van, hogy úgy viszem haza: "nem evett, csak 2 kanál főzeléket"

Azzal is próbálkozunk, hogy csak kóstolja meg és utána döntse el, hogy kéri vagy sem. Nem pedig ránézésre mondjuk, hogy: "én ezt nem szeretem!"


Emlékszem, húgom volt ilyen gyerekként. Volt időszak, amikor csak a kakaós csigát ette évekig. Azután melegszendvicset evett évekig. A főtt kaja nem érdekelte! Most egészséges felnőtt vált belőle! (És mindent megeszik!!!)


Most nekem is az a véleményem, hogy amit szívesen eszik a gyerek, azt kell neki adni, persze folyton bepróbálkozni valami újdonsággal. Az orvos véleményét is fontosnak tartom, mert lehet mögötte tényleg egy vitaminhiány is.


Kitartást kívánok minden "válogatós gyerek" anyukájának!

UI: Végül úgyis mi győzünk! :)

37. c17e93507d (válaszként erre: 36. - Szilvia7676)
2013. aug. 27. 21:38
A doki nekünk írt fel gyógyszertárban kutyulós étvágygerjesztőt. Én beadtam az akkor 2 éves kislányomnak, és 20 perc múlva szólt, hogy éhes...=) /Megevett egy 2 tojásos rántottát úgy, hogy azelőtt rá se nézett, vagy ha bekapta, kiköpte.../
2013. aug. 27. 14:56

Sziasztok!

Tavaly szeptemberben kezdte a kisfiam az ovit. Mivel eléggé kevés ételt eszik meg, az oviban szinte meg semmit, már szóltak akkor az óvónők, hogy már ebéd előtt vigyem el.

Tavaly még meg tudtam oldani, de idén már 4 éves lesz és mennék dolgozni, nem tudom olyan korán elhozni.

Felvágottat nem eszik, se főzeléket, azzal vigasztaltak, hogy ha majd látja többi kisgyereket akkor majd eszik. HÁt sajnos nem így lett.

El vagyok keseredve, mert itthon is úgy kell neki könyörögni, hogy egyen. Ha nem ültetem asztalhoz eszébe se jut, hogy enni vagy inni kéne valamit.

2013. máj. 31. 21:21
Ki kell találni sok badarságot zöldborsóra babalabda,nagylukú sajtra algut,tökfőzelékre -tésztafőzelék, meg a fantáziára kell bizni....
34. thzs (válaszként erre: 28. - Madagaszkár2)
2013. febr. 6. 14:40

Szia!

Az én kisfiam is januárban kezdett ovodába járni.

Az evéskor először oda se ment az asztalhoz,majd azért sikerült rávenni,hogy legalább leüljön.Már egy hónapja jár,azóta sem eszik semmit,esetleg tiszta kenyeret fogad el.Inni talán teát és kis vizet. Már ott alszik. Nekünk is mondták,hogy amíg nem eszik ne aludjon ott. De ő itthon sem eszik szinte semmit.Eddig még volt pár dolog amit megevett,de mára ezek szépen elfogytak.

Tejet már egy éve nem iszik, még a rudit, a kindert sem eszi meg.Levest semmit sem eszik.Tea mézzel, citrommal és esetleg egy háztartási keksz.A balaton szelet és az alma amit elfogad.

Most 14 kg és 100 cm. Nem volt beteg egy éve, most is megfázás az egész. A széklete azért rendben van. De nagyon rossz ez a helyzet, mindenki azt mondja "annyit eszik amennyire szüksége van"

Hát nem könnyű a dolog, mi sem tudunk semmi sikeres dolgot írni.

Kitartás!!!

33. Myra (válaszként erre: 28. - Madagaszkár2)
2013. jan. 16. 14:48
És az kiderült hogy miért nem eszi meg az ovis kaját a gyerek?Mert inkább közösségben jobban szoktak enni a gyerekek. Mi van ha te mész be megetetni egy darabig?
32. 1d81433b2c (válaszként erre: 26. - Mariann-70)
2013. jan. 14. 22:09
Itt már forduljatok orvoshoz nincs e gilisztaja vagy hasonlo belbetegsege
2013. jan. 14. 22:07
Szerintem várj pár hetet ,látni fogja a tobbieket ,hogy esznek es elobb utobb csatlakozik ö is ,rákel hagyni hadd jojjon magatol ra ne hivd fel a figyelmet rá ,meert aze se fog enni es tudja ,hogy akkor hamarabb haza is mehet .
30. Madagaszkár2 (válaszként erre: 29. - Vikó 26)
2013. jan. 8. 07:07
Köszönöm válaszod, de sajnos nem vihetek be még egy kiflit sem nem engedik. Azzal az ürüggyel hogy a többi gyereknek is az kellene és csak sírás lenne belle. Ezért gondoltam márha így jártunk akkor megpróbálom ezt a méltányossági gyest valahogy csak nem tudom hogy kezdjek hozzá ebben a témában.??!!
2013. jan. 6. 17:16

És ha abból az ételbôl vinnél neki az oviba,amit te fôzöl otthon,azt sem enné meg?(persze lehet,hogy e mellett ugyanúgy kéne fiztened az étkezést)

Nàlunk pl az oviban van egy kislány akinek mindíg a szülei viszik az ételt,mert valami allergiája van!

Aztán lehet,hogy a fiadnak is megjönne az étvágya a többi gyerek között!

2013. jan. 6. 16:01

Sziasztok!

Még új vagyok de úgy látom jó helyre kerültem mert itt talán választ kapok a kérdéseimre, talán olvas engem is valaki és válaszol is nekem.

Az lenne a problémém, hogy gyesen vagyok még áprilisig de aztán nem tudok dolgozni, mert sajnos a kisfiam nem hajlandó enni az óvodában és így nem engedik az óvónénik hogy ott maradjon egész nap, az meg nem megoldható hogy mindig valaki értemenjen minden nap, hogy én dolgozni tudjak. Hátha valaki ebben a cipőben jár és többet tud a témáról tud nekem segíteni. Utánna jártam egy kicsit de nem sokra jutottam.

A kérés::

Úgy tudom hogy a gyes után lehet méltányossági gyesre menni és hogy ilyen esetre is vonatkozik talán, mert nem tudom otthagyni a gyereket az óvodában ha nem eszik, délben menni kell érte és ezt sajnos csak én tudom megoldani nem számíthatok másra.

Van valaki ilyen cipőben????????

Tud nekem ebben valaki segíteni????????

Minden javaslatot és választ szivesen fogadok!!!!!!!

Bárkinek bármilyen ötlete vagy tapasztalata van kérlek írjatok, hátha találunk valami megoldást!!!!!

Köszönöm mindenkinek

2012. febr. 2. 14:24
Sziasztok! A lányom egy éves elmúlt. Nagyon keveset eszik, azt is úgy tudom bele "erőltetni", hogy közben el kell terelni a figyelmét. Sajnos az sem jön be mindig, meg szerintem nem éppen a legjobb módszer evés közben játszani, énekelni, tévét nézni, stb...... Próbálkoztam a kétkanalas módszerrel is, de minden tiszta kaja lett (fal, szőnyeg, padló és én is). Na meg inkább engem akar etetni,nem saját magát. Mit tehetnék? Segítsetek!
2011. jan. 10. 16:28
Sziasztok! Teljes kétségbeesés!! Kislányom 16hónapos és napok óta semmit nem eszik, /Napi kaja: reggeli 1,5 dl tej, ebéd 1 harapás banán 5 szem reggeliző pehely szárazon, uzsi háthós béby étel erőszakkal, vagy leves erőszakkal, vacsora 2,5 dl tápszer. Még a csokit is csak leharapja és kiköpi.12 foga van, tud már rágni, mert ezelőtt a kedvence volt a csirkepőrkölt tésztával, zsíros kenyér, bundáskenyér. 3 kg-mal született és most 8,15kg.Mi a fenét csináljak? Már teljesen kikészít! mi meg a férjemmel egymást. Köszi a segítő válaszokat!
2010. márc. 27. 16:28

Mikor a gyerekeim kicsik voltak én is panaszkodtam a dokinak, hogy nem akarnak enni.

Doki megkérdezte, hogy édességet esznek-e, mondtam igen, válasz: akkor nincs baj mert abban van annyi kalória amennyi nekik kell.

De azért nem árt megnézetni a gyereket, hogy mitől nem eszik.

2010. márc. 27. 13:51
Mindenkinek köszönöm a tippet
23. pmjudit (válaszként erre: 22. - JDTT)
2010. márc. 26. 21:42

Szia!


Igen, igazad van, a mi doktor nénink is ezt mondta, de ma simán felírta az étvágynövelőt - a kisfiam képes úgy lenni a bölcsiben, hogy ebédre egy falatot sem eszik - így nem eszik főtt ételt. 4150g-mal született, most múlt 3 éves és nincs 14 kg, noha 98 cm magas.

22. JDTT
2010. márc. 26. 21:14
Sziasztok,két gyerekem van,a fiam jóformán madár eleségen élt,mindig sipákoltam,hogy valami baja lesz,apósom azt mondta ne piszkáljam már azt a gyereket,majd ha éhes lesz eszik,és azt is megeszi amit nem kedvel annyira,bevált,most kiskamasz 11 éves,és a hajam szálát is felfalná!A kislányom mikor baba volt mindent megevett,nem volt akadály,még a ruszlit is,pedig az nem a gyerekek kedvence!!Most 5 éves,és párom kislánya finnyássága miatt megpróbál ő is válogatni,egy- két vacsi mentes alvás után,reggel mindjárt ízlett neki az este meghagyott vacsi!,Ne hagyjátok,hogy az orrotoknál vezessenek titeket,amíg megkapja amit szeret,és megeszik,sajnos nem fog mást enni!!!!!még annyit,hogy a fiamnál én is orvoshoz vittem,és étvágygerjesztőt kértem,a gyerekorvos azt mondta ,hogy ne aggódjak,enni fog,ha tényleg éhes lesz,és ne akarjam mindenféle szintetikus vacakkal tömni!
2010. márc. 26. 19:28
Igen, onnan jött az ötlet, hogy egyéb gond is lehet, így beszéltem a gyerekorvossal
20. pmjudit (válaszként erre: 18. - Vikianya)
2010. márc. 26. 19:16
Te kérdezted a tavaszi fáradtságot is tegnap v. tegnapelőtt ugye?
19. pmjudit (válaszként erre: 18. - Vikianya)
2010. márc. 26. 19:11

Étvágynövelő szirup. Gyerekorvos írja fel - a kisfiam már szedte egyszer, meg is volt a hatása.

Most újra fogja kapni, csak éppen beteg, miután meggyógyul kezdjük.

18. Vikianya (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. márc. 26. 17:37
mi ez a peritol? Még nem hallottam róla
17. pmjudit (válaszként erre: 16. - B2076ec79b)
2010. márc. 26. 17:09
Nekünk éppen ma írt a doktor néni Peritolt - remélem meg lesz a hatása.
2010. márc. 26. 15:36

Szia!


Nálunk anno a peritol vált be, úgy evett utána, hogy már megijedtem tőle :D

15. Vikianya (válaszként erre: 14. - Ekka)
2010. márc. 26. 15:16
Én is ebben hiszek, hogy amíg nincs gond, addig ne erőltessük. Nem is erőltettem eddig. Nála viszont gond van, ami a táplálkozására vezethető vissza (aluszékony, sápadt, nyűgös stb stb)
14. Ekka (válaszként erre: 3. - Vikianya)
2010. márc. 26. 15:11

Békén kell Őt hagyni!!! Az én lányom is csak gyümin, tejfölös tésztán, és tejen él. Makk egészséges!(és szerintem addig még így van, nincs baj)

Doki is azt mondta, hogy ne piszkáljam, majd a bölcsiben, oviban rákényszerül, hogy egyen mást is.

13. Heni86
2010. márc. 26. 14:30

Nekem csak 13 hós a Kisfiam de hasonló cipőben járunk. :( Inkább mennyiségi probléma van mondjuk... Próbálj meg azokba az ételekbe szép lassan belecsempészni új dolgokat amiket szívesen eszik. Hátha...

Én adtam a Multikid szirupot ami tele van vassal de semmi javulást nem tapasztaltam sajnos. :(

Legrosszabb esetben tényleg doki de remélem nem lesz rá szükség!

2010. márc. 26. 08:34

Sajnos ezzel nekem is sok gondom van-volt.

Sokszor azt csinálom, hogy kinthagyom az ételeit az asztalon. Kérem, hogy ne egyen belőle, mert szeretném az egészet megenni. Ilyen esetben tuti, hogy eszik, vagy megeszi az egészet és kiröhög.


Azt írod, hogy gyümölcsöt, tejet és tésztát eszik.

Szerintem az nem rossz, de a biztonság kedvéért elviheted orvoshoz.

11. rzsi
2010. márc. 26. 08:29

Szia!

Nálunk is bevált az hogy viccesen tálaltam az ételeket.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook