Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem érem el az ingatlanost! fórum

Nem érem el az ingatlanost! (beszélgetős fórum)


12. michelle.r (válaszként erre: 9. - Liliom10)
2022. okt. 16. 13:05

A szerződéssel egyidőben törölhető, nem kell megvárni.


Ha tudná a helyrajzi számot, akkor nem keresni a telefonszám tulajdonosát. Akiről egyébként nem tudjuk, hogy ingatlanos-e.


Én egyébként beírnám a telefonszámot a google-be, ha irodához tartozik, az kiderül.

11. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 13:03
Írjál neki sms-t, hogy hívjon, vagy adjon egy kontaktot.
10. globus (válaszként erre: 9. - Liliom10)
2022. okt. 16. 12:17

Mi most kértünk póthagyatéki eljárást egy 1987-ben elhunyt rokon ingatlanára, aki még élőként szerepel.

Elég kupi van a földhivatalban...

9. liliom10 (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2022. okt. 16. 10:24

Mesélte egy ismerősünk, hogy a vásárolni kívánt lakás tulajdonlapján még ott volt a tulaj (halott)felmenőjének haszonélvezeti joga. Először ezt töröltetni kellett a tulajnak, mielőtt aláírták az adásvételi szerződést.

Rögtön látnád, hány tulajdonos van, van-e adósság az ingatlanon,stb. Lehet, hogy valami nem tetszene, és már nem is érdekelne az ingatlanos.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 10:10
Mi az ingatlaniroda neve? Amit én tudok: "Eladlak", "Költözz be"... valami ilyen címet véstél be a keresőbe?
7. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 09:07

Szerintem engedd el a házat.

Lehet, hogy valamiért már nem is eladó, csak még ott van a hirdetések között.

2022. okt. 16. 08:55
Az elmúlt pár napban próbáltam többször is, különböző napszakokban. Kerestem a neten valami központi elérhetőséget, egyelőre nem találtam.
5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 08:41
Úgy tudom,hogy ki lehet kérni a Földhivataltól a tulajdonlapot. Én megpróbálnám ! Közben hívogatnám az ingatlanost is.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 08:33
Mikor próbáltad hívni?
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 08:20
Ha megtalálod az ügynökség telefonszámát, hívd azt, valami központi iroda, akárki fogja felvenni a telefont. Meglehet, hogy az az ügynök éppen beteg, vagy egyéb családi okok miatt "szabadságolta magát"... Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.
2. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 08:04

Szeerintem nézd meg, melyik ingatlanügynökségen van az ügynök, náluk lehetne reklamálni.

Úgy tudom, mindegyik ingatlanügynökség felelősséget kell hogy vállajon az ügynökeiért, sőt több fokozatot is kapnak (arany, bronz, stb.) a munkájuk hatékonysága után.

Persze ez csak egy tipp, ilyennel még nem volt dolgom, de remélem segítettem.

2022. okt. 16. 07:53
Kinéztem egy házat, nagyon tetszik, és az ára is jó, a maiakhoz képest. Azonban az ingatlanügynök, akinek a száma a hirdetésen van, vagy nem veszi fel a telefont, vagy kinyomja, és jön az automatikus sms ("Elnézést, nem tudok most beszélni, visszahívna később?"). Ez esetben mi a teendő, kihez forduljak? Az eladó már nem lakik ott, és nem is tudom, ki az.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook