Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar enni a gyermekem.. mit tegyek? fórum

Nem akar enni a gyermekem.. mit tegyek? (beszélgetős fórum)


21. rewt (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2012. jún. 11. 23:15

Az, hogy a "doktornő" nem szereti a te gyereked, az engem nem lep meg. (Egy felmérés szerint az orvostanhallgatók több mint 85 százaléka az orvosi pálya privilégiumaiért választotta azt.)De hogy te sem szeretnéd..., azt nem akarom elhinni.


A gyógyszerek és a vitamin tabletták szintetikus anyagokat tartalmaznak. Vegyszerek - amelyeket pl. a te kedvedért és félrevezetésedért "gyógyszernek" titulálnak. Nem pontosan ezekkel a szavakkal, de ezt olvashatod egy orvos könyvében - magyarul.


Figyi! Az Amerikai egyesült államokban A CARET- tanulmány keretén belül 18 000 ember szedett vitamin tablettákat A vitamint beta-karotennel kombinálva tüdőrák ellen. Az volt a feltevés, hogy ezek a vitaminok csökkentik a rák előfordulását.

Az eredmény ledöbbentő volt. Azok között akik vitamint kaptak a rák előfordulása 28 százalékkal nőtt és a feltételezett élethosszuk 17% csökkent.

Amikor ezek a katasztrófális eredmények 1996 elején kiderültek - le kellett állítani az egész tanulmányt.

1994-ben Finnországban 30 000 dohányzónak adtak vitamínokat annak reményében, hogy segítenek.

Itt is a tüdőrák 18%-kal emelkedett. A legtovább azon kontroll-csoport tagjai éltek - akik nem kaptak semilyen vitamint.


Amint látjátok ezek már régen ismert adatok, ma már mindenki tudja, hogy a vitamintabletta kamu.

Vajon ti miért adjátok ezt saját gyerekeiteknek?


(A közhálón megtalálhatjátok: Az amerikai Georgia államban van egy modern Stonehange - egy emlékmű amelyre bölcseletek vannak vésve:

Az első: Az emberiség számát fél milliárdra kell csökkenteni..!

Értitek? (Most több mint 7 millard ember él a Földön)

2012. jún. 11. 22:23

Sztem pedig akinek csak 1-2 hete nem eszik a bébije, annak valószínű az időjárás is közre játszik..

Én lányom tavaly is és idén is kb júniustól nem igazán evett.. csak a könnyű kajákat..

az oka? a meleg.. mi sem szeretünk melegben nehéz kaját enni ;)

Nyugodjatok meg, ha naponta van székletük, főleg ha esetleg napi 2x is,akkor esznek eleget és nem lehet gond..:)

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Kata 1977)
2012. jún. 11. 22:18

Észrreveszed majd,ha rágni szeretne, addig ne erőltesd. Általában kenyérhéjat adtunk a kezükbe régen. Ma már annyi görcsöléssel megy az etetés,hogy meg se mernek szólalni a nagyik, mert letorkolják a kismamák.

Semmit ne erőltess. Tényleg minek sírsz, ha gyarapodik? Nem értem! Miért a Te elhatározásod szerinti mennyiséget egye szegény? Annyit megeszik,amennyi jólesik! Te mit szólnál, ha erőltetnének? Méga végén amiattlesz tényleg rossz evő, mert folyton etetnéd. Most is tudja már jelezni, mikor éhes, nagyobb korában is fogja. Ne vedd el az evés örömét azzal, hogy kötelezővé teszed!!!! Sok gyerek már irtózik az evéstől.

18. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2012. jan. 7. 15:49

MI még csak 17hósak vagyunk de az evés kaotikus!

Pár hete semmit nem evett csak a tápszert.Már sírógörcseim voltak,de a doki nyugtatott amíg hízik ne aggódjak,már hogy a fenébe ne!!

DE így vissza gondolva akkor kezdett menni,így biztos lemozogta mert fogyott is,na akkor kész lettem.De most például 1 hó alatt majd 70 dekát hízott és nem eszik mást vagy többet és nőtt is 2 cm-t.

A baj nálunk a fog,is.8 van még csak és mindent megrág majd kiköpi.

Így a kajája 3x a tápszer,gyümölcs néha,puding,tejpép és a bébi étel,de minden csak pépes mert ha nem, öklendezik!

Remélem az ovit nem úgy kezdjük ,hogy visszük a tápis üveget!

A vitamin tényleg jó én a cebion 2x multit adom neki.

2012. jan. 7. 07:02
én ha piros a torka csak c vitamint adok neki meg mézet nálunk pl a nurofentől panadoltól alig van étvágya.a béres csepp nálunk is segített. És nálunk is volt és van ilyen időszak amikor csak egyfélét eszik meg. De felnőttben is van ilyen. Szerintem is jó ötlet hogy ha nem adsz neki folyton joghurtot, bár nem irtad mennyit eszik belőle. Pl adsz 3szor amellett tuti éhes marad és előbb utóbb enni fog mást is. Vagy az is jó hogy ti esztek ő meg nem és oda fog menni ő is. Ha a doki látta és azt mondja nincs gond (és megbízol benne) akkor ne idegeskedj rajta mert a gyerek is érzi hogy ez az evés stressz.de egy vérképet is csináltathatsz abból látszik ha vmi egyéb gond lenne.
2012. jan. 7. 03:07
már látom a választ,bocsánat..
15. 9837f4911c (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2012. jan. 7. 01:55
Panadolt mivel indokolta a kedves doktornő?
14. Mindzsi (válaszként erre: 13. - Egypt)
2012. jan. 6. 22:50
Köszönöm a tanácsot :) Ki fogom próbálni.
13. egypt (válaszként erre: 11. - Mindzsi)
2012. jan. 6. 22:28
Ha csak azt eszi, esetleg turmixolhatnád banánnal, keksszel babapiskótával, úgy mégis laktatóbb.
12. egypt (válaszként erre: 9. - Mindzsi)
2012. jan. 6. 22:27
Lehet, mert a Béresben nincs vitamin, csak nyomelemek. Viszont azt kérdezd meg, hogy ha multivitamint adsz mellé, akkor kell -e még külön C vitamin, mert elméletileg azzal együtt kell szedni, különben nem tudnak beépülni az elemek.
11. Mindzsi (válaszként erre: 7. - Bella 13)
2012. jan. 6. 22:14
Hát nem tudom... azt már megszokta, hogy minden reggel joghurtal kezdi a napot.. Meg annak is örülök, hogy azt megeszi, mert legalább tudom hogy van valami a pocijában
10. Mindzsi (válaszként erre: 5. - Timi1979)
2012. jan. 6. 22:13
az a baj ezzel, hogy ez sem működik sajnos nálunk :(( Már mindent megpróbáltam.. de nem érdekli a dolog..
9. Mindzsi (válaszként erre: 6. - Egypt)
2012. jan. 6. 22:12
A panadolt azért mondat a dokornő,hogy adjam neki, mert egy kicsit piros a torka, azt még 2 napig kapja. Egyébpént a béres cseppre én is gondoltam, csak azt nem tudom hogy a multi vitamin mellet lehet e adni, vagy azt el kell hagyni!?..
8. Mindzsi (válaszként erre: 4. - Tücke)
2012. jan. 6. 22:10
Gratulálok! :)) Én is abban bízom, hogy megoldódik.. csak már 2 hete megy ez.. és aggódom miatta :( Enni akarok adni neki, és sírva rohan el, kézzel-lábbal tiltakozik elenne, és semmit sem akar elfogadni..
7. Bella 13 (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2012. jan. 6. 22:09

Most tudom, hogy hülyén hangzik, de azt még nem próbáltad, hogy nem veszel joghurtot?

Talán ha nincs a hűtőben és nem látja, akkor mást megkíván majd...

2012. jan. 6. 22:09

Panadolt?:O Beteg, vagy miért kell?

Én a Béres cseppet mondanám, én is azt adok most a fiamnak nemevés miatt. Vas tablettát nem szabad csak úgy bekapkodni, ahhoz előtte meg kell nézetni, valóban kevés -e a vasa, mert egyáltalán ne biztos, hogy amiatt nem eszik. (Azért is vényköteles.)

2012. jan. 6. 22:09

Vannak ilyen nemevős időszakok,főleg 2 éves kor körül...Általában magától megoldódik.Addig amíg nem fogy,nincs baj.A barátnőm fia túrókrémen él.Az én lányom is egyre kevesebbet eszik mostanában,kezdődik nála is.

Esetleg próbáld meg,hogy leültök enni,és várd meg amíg ő kér.Mert ha lát benneteket enni akkor őt is érdekelni fogja a dolog.Nálunk ez már bevált (csak sajnos nem mindig van itthon apa,hogy leüljünk).Nem is raktunk neki tányért,a dohányzó asztalon terítettünk és a földön ülve ettünk,a lányom meg futkosott,de nem hívtam enni.Kb 1 perc múlva,már ott állt,hogy kér ő is.Odahúztam az ő kisszékét,kapott egy tányért és egyedül ebédelt.Pedig eddig mindig etettem,így meg még ez is ment neki!:) Nem mondom,hogy garantált a siker,de egy próbát megér!:)

2012. jan. 6. 22:07
nálunk is volt ilyen időszak de akk a kakaó ment csak és kisebb volt de aztán magától változott a dolog én mindig tettem ki ide oda valami más tipusú kaját pl gyümit, kekszet, szendvicset, húst mikor ette a kakaót és akármerre ment mindig valami kajába botlott de 3-4 hónapot leszenvedtem vele... nekem a védőnő azt mondta majd jobb lesz a gyerek tudja mire van szüksége.. azóta nem aggódom és egy gyönyörű egészséges életvidám lassan 7 éves lányom van:)
2012. jan. 6. 22:05
A multi vitaminban van vas is, azt mondta a gyógyszertáros, ettől meg kéne jöjjön az étvágya. Milyen vas tablettára gondolsz?
2012. jan. 6. 22:03
vas tablettát adj neki, egyből megjön az étvágya...
2012. jan. 6. 22:02
Jövő hónapban lesz két éves a kisfiam, és már lassan két hete nem akar enni, egyedül a joghurt az amit megesz. A doktornőnk azt mondta adjak neki vitamint, meg panadolt.. de nem sokat segít. :( Most kap pandolt, napi 3x-or, meg multi vitamint,és normaflort. Bíztam benne hogy javul a helyzet és eszik ha éhes lesz.. de nem.. és már nagyon aggódok érte. :( Van aki járt már hasonló cipőben? Tudnátok nekem valami tanácsod adni, mi tévő legyek? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook