Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar enni a babám fórum

Nem akar enni a babám (beszélgetős fórum)


19. hnol86
2012. okt. 19. 13:40
Nekünk 2 éves korára lenne a cél a 10 kg. MI is táplálkozás zavarosak vagyunk. Én csak álmában etettem 5 hónapos koráig. Sírtam is eleget. De csak felnő. Máig ugy etetem hogy közben el kell vonni a figyelmét.Most 19 hós és 9,30kg. 3600gr-mal született.:) ott volt a legjobb súlyba. Kitartást kívánok! Mert nem egyszerü, de muszáj mennie!
2012. okt. 10. 01:43
Ne aggódj. Tudja mikor éhes. Annyit eszik, amennyire szüksége van. Említsd meg a dokinak persze, mert lehet másik tápszerre kellene váltani.
17. homern (válaszként erre: 16. - Bea0124)
2012. okt. 9. 23:53

én hogy örültem amikor 12-13 hónaposan elérte a kereken 10 kg-ot :D



hasonlítgattam én is persze,már mindenki 12-13 nál járt 1 év körül.az állandó szörnyülködések,hogy kilóg a bordája stb.pedig annyira nem volt vészes.szerencsére nem tudták elérni hogy aggódjam miatta :) most 96-97 cm és 14 kg,ilyen alkat és kész. szerintem ne aggódj ha jókedvű,jó sok energiája van stb stb.nem kevés az amit eszik,csak többhöz voltál szokva.majd jön egy újabb fejlődési ugrás és megint emelkedik az adag..utána visszacsökken.de ez normális,hozzátáplálásnál is ez lesz.lesz egy szokásos adagja egy darabig,aztán időnként borul minden.

2012. okt. 8. 15:22
Szerintem is túl van reagálva a dolog persze nehéz főleg első babával.Az ágyon meg tuti elég neki amennyit megeszik ha nem így lenne nyűgös,sírós lenne.Én soha nem mértem a fiam.Amúgy ő sem valami husis de hát ez van egész nap meg nem áll. 15hós lesz és nincs 10kg.
2012. okt. 8. 13:24
Sziasztok! Én a fiamnál egyfolytában görcsöltem a szoptatás miatt, persze jól fejlődött és most 2 éves 4 hós és 14 kg. A lányom 2 hét múlva egy éves, nagyon rossz evő, nincs 8 kg és nem aggódom. Állítom, hogy soha nem szopott többet 70-80-nál, de rengeteget mozog, szép, egészséges, jókedvű. Ő ilyen.
14. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - Tandi25)
2012. okt. 8. 11:02
Hát az alvás az ma nálunk is felemásra sikeredett.
13. mimi mami (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. okt. 8. 08:25

Az én lányom baromi rossz evő már a megszületése óta. Kapott is egy diagnózist, hogy nehezen táplálható. Na gondolod, hogy mennyit szenvedtem vele:( Ő pl 13 hetesen 70 és 100 között evett, és ennek nagyon örültem:)


Ne idegeskedj, mert semmire nem mész vele, hidd el. Ezt tapasztalatból mondom neked.

Mivel Izim nem evett soha sokat így a súlya sem fejlődött a "kiírtak"szerint. Most 13 hós és 8,5 kiló. Jó 2,5-el született..de akkor is kevéske!

DE!!


Jókedvű, rohangál, okos, rengeteg mindent megért...stb...stb...szóval kár volt idegelnem magam anno, hogy mennyit eszik, mert többet sosem evett még ha ideges is voltam.


Fel a fejjel, minden okés lesz és szerintem pár nap és rendeződik a dolog:)

12. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - Tandi25)
2012. okt. 7. 22:36
A kedve jó, mert mosolyog, gagyarázik. Persze néha nyűgös, de emiatt nem aggódom kivételesen.
11. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - Helena66)
2012. okt. 7. 22:33
Kaki problémák vannak, pisi oké. A kaki miatt is aggódom. :-|
2012. okt. 7. 22:00
az én lányom a hidegfront idején/előtte kevesebbet eszik (jóval) és rosszabbul alszik. Ez kicsi kora óta jellemző rá. Lehet nálatok is csak ez van. És igen, a 90-100 g kaja szerintem tök jó. Nekem volt, h ennyit sem evett egyszerre, anyatejből. A tápi laktatóbb. Ha minden rendben van, amit helena66 is ír (kaki, pisi, jó a kedve), akkor ne aggódj.
2012. okt. 7. 21:50
Ha van bőven kaki és pisi, nincs beesve a kutacsa akkor ne aggódj. Ne az egyszeri mennyiséget figyeld,hanem a 24 órára esőt. Az az aktuális testsúly hatod része körül kell legyen. A tápszer mellé adsz forralt,lehűtött vizet, két evés között,ha megébred? A tápszer összetétele állandó a tejtermelés viszont jól alkalmazkodik a baba igényeihez, melegben több és hígabb, mert akkor gyakran szopiznak,mivel ők is szomjasak. A tápszer ezt sem tudja.
8. Pen80 (válaszként erre: 7. - EsztyMorgan)
2012. okt. 7. 21:39
Igen. :) Nálunk is szokott lenni 1-2 nap, amikor kevesebbet esznek a gyerekek, utána meg bepótolják. Figyelj rá, persze, de ne idegeskedj ezen, ez önmagában normális.
7. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - Papaver13)
2012. okt. 7. 21:37
Tápszer:-/ 3 hétig tudtam csak szoptatni. De olyan is volt ma, hogy csak hatvanat evett. Lehet, hogy tényleg túlaggódom(?)
6. homern (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. okt. 7. 21:34
inkább eddig evett sokat ,nem ? :) 90-110-et 3-4 hónaposan értük el,3-4 óránként evett.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. okt. 7. 21:33

Nyugi. Ne idegeskedj, az egyikőtöknek sem jó.

A 90-100 pedig nem is kevés.

4. papaver13 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. okt. 7. 21:28

Hát eszik a Kincsed, mégha nem is annyit, amennyit eddig megszoktál tőle!!! Vannak ilyen napok! Nem mindig eszünk ugyanannyit mi sem, nem????


Ne aggódd túl! Az én babám 7 hetes, és vannak napok, amikor annyit bukik, hogy szinte kijön, amit szopizik.


Mit eszik a Te babád? Anyatej vagy tápszer?

3. Pen80 (válaszként erre: 2. - Megi04)
2012. okt. 7. 21:24
Szerintem is.
2. megi04 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. okt. 7. 21:21
Te mindig ugyan annyit eszel? Ugye,nem.90/100 szerintem,elég jó...:)
2012. okt. 7. 21:19
Kislányom holnap lesz 13 hetes. Eddig remek evő volt, azonban tegnap óta alig eszik. 90-ket, esetleg százat, néha annyit sem. Nagyon aggódom. Kedden doki, de az meg olyan soká lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook