Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar enni szilárd ételt a babám! fórum

Nem akar enni szilárd ételt a babám! (beszélgetős fórum)


17. Indián lány (válaszként erre: 14. - ROR28)
2011. febr. 25. 16:23
Kislányunk lassan 14 hónapos,és kicsivel több mint 10 kiló.Tápszeres baba volt(most már napi 1x-2x babatejet kap),bőven eszik tízórait és uzsonnát(finomságok:gyümi,joghurt,túrórudi,puding...stb),az ebéd kicsit nehézkes-különösen a főzelékek-,de a kedvenceit(pl leves,paradicsom:töltött paprika,rizses lecsó)főzöm akkor és semmit nem erőltetek,hogy ne menjen el a kedve az evéstől.E mellett rengeteget mozog,vidám,egészséges,ezért nem is aggódom(a védőnő és a gyorvos sem).
16. ed88de3413 (válaszként erre: 12. - Mimmo33)
2011. febr. 25. 16:13

Úgy látom mindent leírtatok mire én kész lettem,de nem baj a husikat kihagytátok!

Csirke mell és comb,disznóhús ilyen olyan a rántott húst olykor megszoktam rágni mert van amikor egy kicsit szárazra sikerül!Nagyon szeret mindent ugye babot még nem adok neki,de mást mindent tápszert már csak reggel és este kap.Nagyon szereti még az uborkát és a paradicsomot is.Mocskolni hihetetlenül tud mindent szét dobál a múltkor adtam neki vajas,szalámis,uborkás kenyeret és szétszedte először lenyalta a vajat majd szét mócsingolta a kenyeret a szalámit és az uborkát.Kész tortúra,de ha neki így jó legyen.Ne aggódj szépen fokozatosan és nyugodtan!

15. terek (válaszként erre: 10. - ROR28)
2011. febr. 25. 16:06

fürdőbe? :D viccelsz, ugye? :D

szokj hozzá, még sokáig szét fogja maszatolni és dobálni! de muszáj hagyni, hogy felfedezze és megtanulja :)


fiam csak magában fogadja el a kenyeret, újabban csak pirítóst rágcsál. nekik még más az ízlésük.

de nyugodtan tehetsz rá kenőmájast, kőrözöttet, vajat, tejfül, kefirt, tojássárgáját, stb

14. ROR28 (válaszként erre: 12. - Mimmo33)
2011. febr. 25. 16:00

Csak vicceltem a fürdőszobával:-)

Leginkább ez a nem hízás aggaszt nagyon.

2011. febr. 25. 15:59

Szia,sziasztok!

Viki 15.-én tölti a 11.hónapot.Jövő héten megyünk tanácsadásra egy hónappal ezelőtt 9440g volt titokban remélem van már 10kg,de nem az a fontos mennyi a súlya mert a védőnő úgy is fog szólni.

Nekem legalábbis szólt ugyan is jött a foga és nem volt hajlandó enni tápszeren kívül semmit még azt sem nagyon így egy hónap alatt 50g hízott és szóltak 2 hét múlva vigyem súlymérésre addigra rendbe jött és megindult a súlya is!Szoptasd nyugodtan tovább abba ne hagyd és ne idegeskedj mert elmegy a tejed közben adjál neki szilárd ételt úgy ahogy a többiek is ajánlották ő már igényli a többi fajta ételt is.Mit eszik még a kicsi a tejen meg a gyümin és a főzeléken kívül?

12. mimmo33 (válaszként erre: 10. - ROR28)
2011. febr. 25. 15:52

Fürdőszobába?!Lehet tényleg te aggódód túl;)

Hagyd hogy felfedezze az evést önállóan. Csak így fog fogja megtanulni.

Vajat, sajtot, tojást, kefirt, mákrémet(nem boltit, hanem saját készítésűt)házi lekvárt;)

2011. febr. 25. 15:49
A mi lányunk kezdetben ette a vajas,sajtos,vajas-felvágottas kenyeret,de most csak üresen hajlandó megenni.Szerintem nem szárazabb az üres kenyér mint a babapiskóta vagy a keksz.
10. ROR28
2011. febr. 25. 15:47

Kap darabosat is , szívesen el nyammog rajta, de nem mindig nyeli le a falatokat. Szívesen adnék neki kenyeret is vacsira, csak nem tudom mit tegyek rá, hogy ne legyen olyan száraz.

Ha főzeléket eszünk, akkor beviszem a fürdőszobába megetetni, ott könnyebb takarítani:-))

Tudom, hogy vannak rosszabb étvágyú babák, de amit ez a kisasszony művel komolyan kiborító. Remélem csak én aggódom ezt túl.

2011. febr. 25. 15:43
Esetleg egyetek együtt és "nézze ki a szátokból":)
8. mimmo33 (válaszként erre: 4. - ROR28)
2011. febr. 25. 15:31

Persze hogy szétkeni, az enyém még szét is dobálja:D

Adjál neki darabosat is;)

7. terek (válaszként erre: 4. - ROR28)
2011. febr. 25. 15:28

hagy kenje, abból is sokat tanul.

de nem is kéne már pépesítened, 11 hónaposan már simán adhatsz neki darabosat :)

6. Kolibri (válaszként erre: 1. - ROR28)
2011. febr. 25. 15:24

Szerintem ezert el ne valaszd! Nalam mindket fiu szinte csak szopizott 12honapig, mert nem kertek mast, aztan egyszer csak elfogadtak mast is, es szepen fokozatosan egyre tobbet ettek.

Vannak ilyen babak. Szerintem a 8100g nem is keves a korahoz. Milyen hosszu?

5. terek (válaszként erre: 1. - ROR28)
2011. febr. 25. 15:23
nem próbáltad még bevonni őt is az etetésbe? adj neki kanalat, teríts az ölébe egy fürdőlepedőt és próbálkozzon, közben csempéssz a szájába pár kanállal :) darabosat meg tedd elé, hagy próbálkozzon kézzel :) enyém 1,5 óráig elcsipeget, kiöntöm az ebédjét az etetőtálcára és csak nyammog :D
4. ROR28 (válaszként erre: 2. - Indián lány)
2011. febr. 25. 15:20
Próbáltam a kezébe adni, de a pépes ételeket csak szét keni mindenhol.Amit szívesen eszik az a kukorica pufi és a babapiskóta.:-/
3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - ROR28)
2011. febr. 25. 15:16
Nem biztos hogy azért veri k a kanalat mert nem akar enni.Lehet hogy azért mert ő akarja "etetni" magát.Ilyenkor mindegy hogy hogy kerül a szájába az étel a lényeg hogy ott legyen.Tedd elé a tányért, és hagyd hogy saját maga egyen, legyen nálad kanál, hogy amíg ő elvan foglalva az étellel, te is becsempész egy falatot;)
2011. febr. 25. 15:13
Bár én nem szoptattam,szerintem csak idő kell Neki,hogy megszokja a kanalat,és az egyéb ételeket.Türelem!Az is lehet,hogy a fogzás(ínyduzzanat,fájdalom)is beleszól ebbe.Próbálj ki különféle kanalakat,esetleg add a kezébe,hogy ismerkedjen vele.
2011. febr. 25. 15:09

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni! Kislányom 11 hónapos, még mindig szopizik, de 6 hónapos kora óta eszünk mellé gyümölcsöt, főzeléket. A gondom az, hogy egyszerűen alig akarja elfogadni az ételeket. Mindig ki akarja verni a kezemből a kanalat, rázza a kis fejét. Úgy gondolom, hogy nem elég neki már csak az anyatej, mert nem igazán akar hízni. Most 8100g. Emellett igen aktív, örökmozgó, nincs elmaradva a fejlődésben, csupán hízni nem nagyon akar. Már azon gondolkozom, hogy elválasztom, mert, amíg szopik, addig nem eszik rendesen. Ha valaki találkozott hasonlóval, kérem segítsen, mert nem tudom mi tévő legyek és már rosszul vagyok, ha etetésre kerül a sor.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook