Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehezen kezelhető gyermekek - asztrológiai elemzése (ingyen) fórum

Nehezen kezelhető gyermekek - asztrológiai elemzése (ingyen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. ragota (válaszként erre: 34. - 39ff6fe670)
2010. okt. 20. 16:53

Kedves Elevensors,


hát persze, nekem is sok kérdésem van, volt. Én hagyományos asztrológiát tanultam először. Nagyon jól működött, ám nekem egy kicsit depis volt a felfogás (priviben elmondhatom, kinél tanultam). Mivel nagyon érdekel a pszichológia, ezért találtam rá a humanisztikus vonalra. Borzasztó nehéz volt átállítani az agyamat (olyan csoportban is voltam, ahol mások is hasonló helyzetben voltak). Nekem nagyon tetszik ez az irány, és úgy érzem, ez is nagyon működik. Tehát ezért mondtam, hogy sok igazság létezik. Hiszen a módszer mindegy, a lényeg csak egy, amit ezer irányból meg lehet közelíteni.

A humanisztikus szemlélet szerint, kizárólag a Hold mutatja az anyát. Én próbálom ötvözni, átvenni azt, amit én a hagyományosban működőnek találtam. Persze ez nem túl szerencsés, de én úgy látom, működik.


Jelen pillanatban ha magamból indulok ki, nálam minden énállapot működik, és nem érzékelem, hogy na ez most a külvilágban való megjelenésem, ez meg az én "napom". szóval ilyen összetett a személyiségem, és megértem, hogy bizonyos szituációkat így kezelek le, másokat úgy.


A humanisztikus szemlélet szerint a fiúknál a Hold nem énállapot, mert azt zömmel kivetítik. Először az anyába, majd a feleségbe, tehát ezeket az energiákat kivülről kapják. Vannak persze Fiúk, akik élik a Holdjukat (ilyen a Rák ASC-ű, vagy 1.házas holdú fiúk, vagy Nap és Hold együttálláskor), ám én ezzel nem feltétlenül értek egyet. Ezért gyűjtöm az információkat, nézek képleteket, hogy tanuljak.


Amit nem látsz, az nem biztos, hogy nincs ott. A Bika Hold akkor is benne van az energetikájában, ha jelenleg nem érzékeled. Lehet, hogy Ő ezt az energiát tényleg Tőled kapja meg.

Figyeld, még nagyon pici Ő. A saját fiam Bika Napjegyű, és én sem érzékelem ezt olyan élesen. Lehet, hogy csak egy-két dologban érhető tetten a dolog. Hiszen Neki ott a Kos és Nyilas tüze, ez borzasztó nagy erő, és mint említettem, lehet, hogy ez letaglóz mindent. Ám az egészséges személyiségrajzban minden szereplő hangot kap. Ott vannak a gondok, ha valamit elnyom, és az az energia nem tud kitörni, mástól kapja meg.


Pl. főként lányoknál szokásos, hogy lenevelik őket a Kosságról (verekedős a lány, agresszív - Kislányom, a lányok nem verekszenek...). Mivel ezt nem éli,így megkapja kívülről: állandóan agresszívek vele, a férje veri. Nem mindegy, hogy Ő verekszik, vagy őt verik. Az energiák megjelennek az Ő életében vagy így vagy úgy.

2010. okt. 20. 16:36
..de nem tartalak fel tovább, sokan várják az elemzéseid! :) Köszi az eddigieket!
34. 39ff6fe670 (válaszként erre: 31. - Ragota)
2010. okt. 20. 16:10

Akkor a holdjegy és a házcsúcs is ugyanúgy az anyát jelöli? Nyilas-bikának érzékel? Bevallom, nekem az a bajom ezzel, hogy ebből már túl sok az infó, ha ez is a saját anyánkról szól meg amaz is akkor persze, hogy találunk benne olyat ami igaz.. :-/ Nem veled vitatkozom, hanem magával a "tanokkal" Barátnőm is járt a humanisztikus suliba és neki is az egyik baja az volt, hogy minden képletben szereplő jegyről elmondtak mindent, nem számít, hogy egyik üti a másikat.. és akkor tuti valami találó lesz. Aszcendensnél is beszélnek pl érzelmi reakciókról, a napjegynél arról, hogyan kezdeményez, milyen a párkapcsolatban.. holott az ac inkább a megjelenést mutatja, a külsőségeket, a dinamikát.. és az nem hinném, hogy belső tulajdonság. Viszont annak ura már kulcsfontosságú a személyiségben, ez tuti.

A Nap meg ténylegesen az Én állapot.. úgy értelmezem, hogy ha félreteszek mindent: gyerek, párkapcsolat, kötelezettségek.. stb.. akkor az vagyok én.


Én is csak autodidakta módon foglakozom vele, tényleg ne érts félre ez nem vitatkozás.. egyszerűen szeretek eszmét cserélni és nagyon érdekesek a meglátásaid. Csak, nekem nagyon fontosak a részletek.. Ellentmondásos amit tanítanak és nagyon nem pontos. ez a baj. továbbra sem értem, hogy mitől bika Holdú a gyerekem, mikor egy bika lelkivilágú gyerek nagyon nyugis, nehezen hozzák ki a sodrából. :-/

33. ragota
2010. okt. 20. 15:57

Nos, Encifinci, nézzük Danit... köszönöm e leírást, megpróbáljuk megkeresni, hogy honnan ez az "erő".


Nem véletlenül jöttünk így össze, mert nagyon hasonlatos dolgok kerülnek a felszínre.


Énállapotai:


Bika Nap, mely együttáll a

- Bika Merkúrral

Vízöntő ASC

Vízöntő Mars és Neptunusz együttállás (hát ez bizony elég ingerlékennyé teszi)

Halak Uránusz

Oroszlán Hold


Hát Daninál megint látható, hogy az az érzékeny Halak elég erős "egyéniségeknek" van kitéve :)

Mint említettem, a Vízöntő és a Halak két egymást követő jegy, s mint ilyen, nagyon "ütik egymást". Azt vettem észre, hogy e két jegynél bizony előfordul az, amit Te is írál, hogy a váltás két énállapot között hirtelen, és nagyon drasztikus lehet. Szóval, ami nagyon fontos, hogy ezek az energiák működnek, utat törnek maguknak, bármilyen formában. Ezeket meg kell érteni és elfogadni. A külvilág számára (és persze saját Maga számára is borzasztó nehéz) kezelni ezeket a váltásokat, hogy hol azt érzi, hogy most segítek másoknak, és átölelném a világot, a másik pillanatban pedig lázadok ellene, és nem a Te a fontos, hanem az én. Ha elég nagy lesz ahhoz, hogy ezt megértse, talán könnyítene Rajta, hogy nem őrült meg, nem skizofrén, ezek az energiák megférnek egymás mellett. Ezt persze Neked és a környezetének is el kell fogadnia.


Bika Nap:


A Bika Föld jegy. Felismeri az anyagban rejlő energia hasznát és előnyeit. Érzéke van a gyakorlati dolgokhoz, a matéria minőségéhez és annak megmunkálásához. Örömét leli az anyagban, s az anyagi világban rejlő érték, a szépség és harmónia kibontásában. A Bika motivációja a biztonság és az örömelv. A Föld a Mennyek országa, a Paradicsom - legalábbis annak, akinek van szeme, hogy lássa. S a Bikának van rá szeme. Trikófelirata: Te csak siess, én megpróbálok örülni annak, amim van. A világ szép. Jó testben lenni: enni, aludni, szeretni.


Tulajdonságai:

állhatatos, békés, beosztó, biztonságkereső, életélvező, érzéki, esztétikus, gyakorlatias, hagyománytisztelő, hű, jó kedélyű, kitartó. meggondolt, mértékletes, nyugodt, ragaszkodó, stabil, türelmes (hát szóval nem éppen KOs. . . ugye mint említettem, az egymás mellett lévő jegyek nagyon "ütik egymást", így nem könnyű ezeknek "együttdolgozni" annál a bizonyos asztalnál. . . :)


Negatívabb tulajdonsága:

birtokló, dacos, élvhajhász, földhözragadt, harcban pusztító, kényelmes, lassú, lomha, lusta, makacs, mozdíthatatlan, nehéz felfogású, nehézkes, változtatásellenes, zsugori.


NEM MINDEGYIK analógia illik rá, erről már meséltem.


A Merkúrral is együttáll. a Merkúr. Ez sokmindent jelenthet, de pl. Őrá mondhatják, hogy hiperaktív. Állandóan mozgásban van, vagy sokat beszél, vagy nagyon vág az agya pl. De az is lehet, hogy nagyon gyerekes, és soha nem tud felnőni. Azt is jelentheti, hogy valamelyik testvére olyannyira közel áll Hozzá, hogy szinte elválaszthatatlanok.


Vízöntő ASC:


Szabadság, egyenlőség, testvériség az Ő trikófelirata.

Nála az énhatárok egyértelműek, nem mosódnak el, tudja, hogy minden ember egyéniség, egyediség. Forradalmi jegy. Szabadságharca hatalmi vetélkedéssé fajul gyakran. Alapmotivációja a kötöttségek, akonvenciók lerázása. végső célja az individualizálódás, az én egyediségének a kimunkálása és megvalósítása.

Jellmezői:

demokrata, elvhű, eredeti, független, jó műszaki érzékű, intuitív, kötetlen, magát könnyen feltaláló, ötletes, reformer, rendkívüli, szoc. érzékeny, újító.

Negatívabb: alárendeltségre, megadásra képtelen, anarchista, bohóckodó, extravagáns, extrém, fanatikus, kiszámíthatatlan, konok, a kötöttségektől irtózó, különc, lázadó, meghökkentő, önfejű, rivalizáló.


FONTOS: Ezek analógiák, melyek közül nem biztos, hogy mindegyik illik rá.



Az erős Vízöntő gyerekeknek nem való a hagyományos oktatás, nem tudnak beilleszkedni.


Érdemes lehet választani valami művészeti kört, ahol alkothat, mert az alkotás nagyon erős az Ő képletében.


Emlékszem, a tanárom mondta, hogy a Vízöntő gyerekkel roppant egyszerű. . . mindig azt akarja, amit Te nem! :) Nekem is Vízöntő gyerkőcöm van, és ez nagyon működik. Ennek megvan az oka persze (a Vízöntő közösségben gondolkodik, ahol mindenkinek megvan a feladata, így ha Te ezt csinálod, akkor én biztosan nem azt, az én feladatom más). Így egy picit lehet vezetgetni (én pl. ha szeretnék valamit, azt mondom Csongornak, hogy válasszon két dolog közül, ha nem választ magától, akkor azt mondom, legyen az első, miközben én a másodikat szeretném. . . szóval ha Te úgy döntesz legyen az első, akkor Ő tuti a másodikat fogja választani :)


Állítólag a vízöntő emberek nem földi reinkarnációk, valamilyen más dimenzióból érkeztek. Amikor megszületnek, itt vannak, olyan érzésük van, hogy Te jó ég, mi van itt, mit keresek én itt. Valahogy Ő is így van ezzel.


Halak Uránusz:


Nagyon érzelemes, érzékeny jegy. A Halak nemcsak együttérző és empatikus, hanem valóságosan is átéli, hogy énhatárai elmosódnak, és a másik ember fájdalma Neki okoz kínokat, mások öröme Őt lelkesíti. Motivációja, hogy a világ fájdalmát enyhítse, önzetlen szolgálatban, önfeladásban, áldozatvállalással. Nagyon kiszolgáltatott, nagyon védtelen állapot a Halaké. A Halak típusban a legnagyobb késztetés arra, hogy elmeneküljön az anyagi világ realitása elöl: ködös miszticizmusba, álmokba, a saját álomvilágába, alkoholba, drogba.

Trikóján ez áll: Köszönöm, hogy segíthetek.


Halak karakter legjellegzetesebb tulajdonságai:

áldozatkész, együttérző, fantáziadús, önzetlen, ösztönös, spirituális.

Negatívabb:

álmodozó, érzelmileg kaotikus, önbizalomhiányos.


Amit így személyesen tapasztalok, hogy a Halak, sebezhetőségük miatt álarcot tudnak ölteni, mintha baromi kemények lennének. Mint egy páncél, hogy megvédje a belső érzékeny lelket.


Az Uránusz, pedig a különcséget hozza az életébe , ez erősíti a vízöntőségét. Emellett nagyon erős személyiség, az egoval nem lesz baj...


Oroszlán Hold (az Anyát így érzékeli, illetve az Ő érzelmi világa, a "női oldala is")


A Belőle sugárzó erőtér az Oroszlán típust a köré sereglő emberek középpontjává teszi. Királyi alkat. A Naprendszer fix erőpontjához, a Naphoz hasonlatos, amely a körötte keringő bolygók fókusza, gyülekezetének egyben tartója, mozgásának meghatározója, s a rajtuk kibontakozó élet teremtője és fenntartója. S a Nap mindezért nem tesz semmit, egyszerűen csak van - ereje és sugárzása lényéből fakad. Személyisége meghatározó tekintélyt nyer; döntésre, vezetésre, uralkodásra való rátermettsége vitán felül állónak tűnik, s Ő maga is kiválasztottnak és méltónak érzi magát erre a szerepre. Trikófelirata: Úrrá lenni, uralkodni. Az Orosz. az, aki megteremti Magát, életkörülményeit és megáll a saját lábán.


Tulajdonságai:


bátor, döntéshozó, energiában gazdag, erős akaratú, erőt sugárzó, határozott, igazságos, ízléses, jó szervező, központi szerepet tölt be, külsejére igényes, magabiztos, méltóságteljes, nagylelkű, nagyra törő, nyílt, önbizalommal teli, öntudatos, szívélyes, tekintélyes.


Negatívabb:

elbizakodott, egocentrikus, gőgös, ingerlékeny, hatalomvágyó, hedonista, hiú, parancsokat oszt, pompakedvelő.


Tehát Anya igen erős. Nagyon ad Magára (talán még a szemetet is kifestve viszi le :) csak vicceltem.


Anya a 7.házban van, a projekció házában. Ez érdekes állás, erről még nem tudok nyilatkozni. Ha folytatom a tanulmányaimat, majd kibővítem az elemzést :)


És akkor eljutottunk az 1.házas Marshoz. A Mars az erő, az agresszivitás, a harc, a verseny, a férfiasság megtestesítője. Nos ez az Ő része, az Ő egyéniségéhez ez hozzátartozik. Ez tehet Őt nagyon agresszívvé, amely irányulhat kifelé, de irányulhat befelé is. Hirtelen haragúvá. Ám a Neptunusz ezen lágyít. Itt is van egy hatalmas, egymást "ütő" erő... a Neptunusz a jóságos, a segítő, a határtalan szeretet képviselője. Hát a Mars nem...szóval Nála duplán megjelennek az "ellentétes erők összecsapása".


Mint említettem, most ültesd le ezeket a személyiségeket egy asztalhoz, és lássuk, hogyan tudnak együttműködni:

A Halak nagyon védtelen, nem mer megszólalni. A Vízöntő és Mars leordítják a fejét.


Nagyon kedves, érzelmes gyermek Ő, aki nagyon sebezhető, ám ezzel egyidőben egy harcos személyiség. No ez nem könnyű, sem Neki, sem a külvilágnak.


Hát érdemes lenne elmenned egy értő asztrológushoz, hátha tudna ajánlani valmi olyan életelyzetet, amiben ezeket megélheti.


A Halaksághoz, a Neptunuszhoz nagyon illik a művészet, ám a Marshoz viszont versenysportra vinném, akár küzdőspoprt vagy ilyesmi...de ez az én véleményem, tudod, még kezdő vagyok... .)


Bocsánat, a Neptunuszhoz még kapcsolódik az ármány, kiközösítés, tehát ez is lehet egy megélési módja (mondjuk mindig kiközösítik, pl. )


Hát ennyit tudnék elmondani Daniról. Remélem ez segít egy picit megérteni, hogy milyen folyamatok zajlanak Benne.


Pusza

32. 4965827442 (válaszként erre: 27. - Ragota)
2010. okt. 20. 15:34

Jó! Köszönöm előre is! :)


1984.10.26. 19:35 Cegléd

31. ragota (válaszként erre: 30. - 39ff6fe670)
2010. okt. 20. 15:17

Kedves Elevensors,


említettem az elején, hogy kezdő vagyok még, tanulok, így a fényszögkapcsolatokat pl. egyáltalán nem nézem, mert nem értek hozzá (hozzáteszem az énállapotok elemzésénél erre nincs is szükség).

Nem hiszem, hogy probléma lehet a beszéddel, ám a Merkúr nem csak a beszédet, hanem a mozgást, a gondolkodásmódot is jelenti. Jelent kicsi dolgokat, a gyermekkort is...


Nem bírja a korlátokat...hát ez általános Vízöntő tulajdonság...nem szereti, ha korlátozzák, Neki Magának kell felállítani a saját korlátait.


Nem érzed a Bika Holdat...Neki a Bika Hold a mintája, Téged Bikaként érzékel. Az, hogy egy gyermek hogyan érzékel Téged, az teljesen más ahhoz képest, hogy mi van a Te horoszkópodban. Nálunk pl. az első Kisfiam Vízöntőnek érzékel, a másik Kisfiam pedig Szűznek...hát, azt hiszem Te is látod, hogy ennek nincs sok "közös nevezője", sőt...

Hagyományos asztrológia szerint (azt is tanultam, elkezdtem inkább) a 10.ház az Anya háza, és a 10.ház csúcsa mutatja, hogy a mintához képest, hogyan érzékeli az Anyát. Nálatok az Nyilasban kezdődik valóban, és tele van bolygóval, így Anya nagyon erős az életében. Mondhatnók, Ő hordja a nadrágot.

Humanisztikus szemléletben a 10.ház egyáltalán nem Anya-jelölő.

Mint láthatod, a IV. ház hagyományos értelemben az Apa, tehát az, ahogy valójában érzékeli az Apát, ez pedig Ikrek, tehát Apa kereskedő, tanító, soka információt szerez erről-arról, jó kapcsolatteremtő, sokat beszél, stb.


Különcnek egyértelműen különc, hiszen talán, éppen hogy de elmondható, hogy az Uránusz együttáll az ASC-sel. Illetve erős Benne a Vízöntőség.

Hogy jó ember lesz -e? Igen. Benne van a képletében egyértelműen, de ez sokban függ Tőletek, hisz Ti adjátok át a mintákat Neki.


Tudod, sokféle igazság létezik, találd meg a Te utadat :)

30. 39ff6fe670 (válaszként erre: 23. - Ragota)
2010. okt. 20. 14:03

Köszönöm, hogy ennyit fáradtál!!


Nem tudom mit jelent a Nap-Merkúr együttállás de sajna a beszéddel akadnak gondok, decemberben lesz 3 éves de kb két és fél éves kora óta kezd velünk kommunikálni, de még most is csak szavakat mond, nem mondatokat. Egész egyszerűen azért, mert nem érdekelte eddig.. hiába akartuk tanítgatni, felhúzta magát rajta. Csak a saját feje után ment. A mozgással nem volt gond, nagyon mozgékony, hamar megtanult ülni-mászni-járni stb, az is gyorsan ment melyik ajtó hogy nyílik, hogy indul az autó, merre laknak a mamák, merre van a játszóház, a fagyizó.. stb

A babakocsit sosem viselte el, sem az autósülést.. ki nem állhatja a korlátokat, ha kieresztném egy farmra, ő akkor is a kerítéshez szaladna és azon akarna átjutni. Nincs elég szabad hely számára. :))


Nagyon nehéz vele megértetni bármit is mert ő akar valamit akkor nem is figyel arra, hogy miért nem, neki az a lényeg, hogy nem, és akkor hiszti.


Az alvás nem az erőssége, viszont ha elalszik napközben és felébred, szinte mindig sírva.


Elvileg nem ilyen egy Bika Hold és az is fura lenne, hogy engem Bikának él meg mert nálam a nyilas-kos elég domináns, nagyon hasonlítunk bizonyos szempontból és megy köztünk a harc. És a 10-es ház mint anya, nekem nem passzol, mert a Rákkal analóg az anya.. ráadásul a védikusban is a 4. ház szimbolizálja. És neki ott áll a Mars.. sokkal inkább jellemzi a kapcsolatunkat. (De ez nem neked szól, én is tanulgatom az asztrológiát és vannak észrevételeim, gondolom neked se kerek minden amit tanítanak.. :-/ )


Mióta bölcsis, rengeteget változott. A közösség és, hogy nem a 4 fal között van, nagyot lendített a fejlődésén. Sokkal nyugisabb, engedelmesebb.. de ami még fontosabb, hogy nyitottabb felénk, a világ felé. Ugyanis ő valamiért kezdettől fogva olyan kis magának való volt.. komolyan, nálunk a családban szinte jutalomnak számított ha kaptunk tőle pl egy puszit. Kisbabaként is sokszor levegőnek nézett minket.. ugyanakkor az érzelmei nagyon is tüzesek. Sokszor kapok pl olyan öleléseket tőle, amiben benne van némi frusztráltság, mintha akkor is harcolna.. mintha ki akarná erőszakolni az érzéseket.


Amúgy a bölcsiben jó gyerek, és most már itthon sincs vele baj. Még mindig tud nagy hisztiket rendezni ha nincs valami az ínyére de most már elfogadóbb, hamar lenyugszik.. és érezni rajta, hogy harmóniában kezd lenni a világgal.



Voltunk látónál, ugyanezeket mondta el róla, de hozzátette, hogy nagyon jó ember lesz. :) ÉS az tuti, hogy a karrier hang súlyos lesz nála, a földes házaiban áll sok bolygó és az apjára fog hasonlítani ebben, szerintem, márpedig annál ugyanez a helyzet.


A zenét kiskorától szereti, a játékok nem érdekelték sokáig, de azonnal megkülönböztette valamiért a hangszert a zenélős játéktól. ÉS az előbbit nagyon csipázza. Szívesebben néz klipeket mint mesét, szóval lehet, hogy hajlik majd a zene irányába.. ugyanakkor nagyon fiús, csak az autó, a motor.. nem lesz művészlélek, az tuti. :)


Nem tudom milyen lesz majd később, de egyenlőre ha röviden kéne bemutatnom, akkor: önfejű, eleven, dacos, tüzes természetű.

2010. okt. 20. 12:41

Szia Ragota!

Priviben megírom a bajokat,lehet tudok is segíteni az elemzésben mert mint írtam igaz nem egészen iylen de már csinálttam Daniank elemzést igaz akkor még kicsi volt:)

2010. okt. 20. 09:56

Szia Ragota!


Csak most jutottam gépközelbe.


Én már írtam egyszer,most leírom a fiam tulajdonságait,problémáimat.


Eszméletlen eleven,egész nap pörög.


Nem fogad szót (szinte soha),ezért nagyon nehéz vele.


Mivel egész nap "dolgozik" állandóan történik vele kisebb-nagyobb baleset ami miatt már a baleseti sebészetet is többször megjártuk.


Anyóséknál belenyúlt a kikapcsolt,de még forgó köszörűgépbe (hál istennek viszonylag szerencsésen megúsztuk)


Itthon rohangálás közben nekiesett a szekrénynek ,felrepedt a fejbőre.


Balesetin összeragasztották a fejbőrét,kapott egy szép kis kötést,leborotválták a haját.


De szinte minden nap történik vele valami,és nem azért ,mert nem szólok rá,hogy ne csinálja.


Mi pénzeljük a sebtapasz,és kötszer gyárat

27. ragota (válaszként erre: 25. - 4965827442)
2010. okt. 19. 22:49
Persze, megnézhetjük, ha pontosan tudod a születésed időpontját.
26. ragota
2010. okt. 19. 22:48

Bocsánat, de azoknak készítem el az elemzését, akik írtak a Gyerkőc problémájáról...


Vali, Kira:


Énállapotai:


Mérleg Nap, mely együttáll a

- Mérleg Merkúrral

- Mérleg Vénusszal

Skorpió ASC

Nyilas Plútó

Halak Hold (tehát Anyát Halaknak érzékeli, Apát Mérlegnek).


Nála is az a probléma, ami Nimródnál is, hogy egymás mellett lévő jegyek az énállapotai. Ez főként a Mérlegnél és a Skorpiónál durva...máris mondom, hogy miért.


Mérleg:


Működésének lényege, hogy információt kapjon saját Magáról. Nem a kíváncsiság hajtja, hanem a megerősítés utáni vágy. Hallani akarja, Ővele minden rendben van, Ő jó, Ő szép, Ő problémamentes. Tükre a másik ember!

Trikófelirata: Akkor vagyok oké, ha Te leokézol. (vagyis akkor vagyok szép, ha te szépnek látsz, akkor vagyok okos, ha te okosnak látsz, stb) Kitűnő kapcsolatteremtő, nagyszerű csevegő. Kerüli a konfrontációt, a vitát. Irtózik a durva és erőszakos megoldásoktól (no a Skorpió énje már egyáltalán nem!). Ő a kompromisszumok mestere. Az igen, és a nem között ingadozik, képtelen döntést hozni, mert az - úgy érzi - kibillenés a köztes, egyensúlyi állapotból.

Ő a középút embere. Semmitől sem tart jobban, mint az egyensúly felborulásától, a szélsőséges állapotoktól.

Tulajdonságai:

barátkozó, diplomatikus, harmonikus, jó humorú, jó kedélyű, kecses, kedves, kellemes, kiegyensúlyozott, konliktuskerülő, mérlegelő, művészi, szép, szépre igényes, szereplési vággyal áthatott, szeretereméltó, tapintatos, társas, vidám.


Negatívabb:

bizonytalan, csak a látszatra adó, döntésképtelen, határozatlan, hazudozó, hamis, magamutogató, manipulatív, utánzó.


A mérlegeknél még általában megjelenik az önértékelési probléma, ezért nagyon-nagyon fontos, hogy mindig leokézd!!!


Apát eként, azaz Mérlegként érzékeli. Lehet, Apa nincs kibékülve Önmagával, mindenkinek meg akar felelni.


Lehetséges, hogy Kira nem várt, vagy nem tervezett Gyerkőc volt? Vagy nagyon fiút szerettetek volna?


Skorpió, ami okozhatja a problémákat...


Nem fél az életet intenzíven élni, mert megtapasztalta: a fájdalom, a krízis átalakító erő. A Skorpió karakter, akit az élet, a TELJES élet vágya hajt, nem fél az érzelmek, a fájdalmak és ösztönök mélyére merülni. A Sk. tudja, aki új életre vágyik, annak a régit el kell hagynia. Ügyeit mindig átszínezi az élet-halál kérdséköre. Tehát Őt nagyon foglalkoztatja a halál kérdése.

A Sk. karaktert nem gyöngítik el az érzelmek. Ellenkezőleg: örömmel tölti el, ha azok áthatják, felizzítják, ösztönzik. Nem riad meg az érzelmi hullámhegyektől. völgyektől, az extázistól és a fájdalomtól. Intenzitása más szemében gyakran veszélyesnek és szélsőségesnek tetszik. A Skorpió nem fél saját vérző sebébe mélyen benyúlni (átvitt értelemben persze), ha ez a feltétele a gyógyulásnak, és ő nem csak gyógyulni akar, hanem meggyógyulni. Egyszer s mindenkorra. Ez hajtja Őt a világ rejtett dimenzióinak megismerésére, a psziché, a tudattalan titkainak feltárására. Nem leli nyugalmát, míg el nem jut az Őt izgató titkok feltárásáig.

Trikófelirata: Egy életem, egy halálom. Mindenáron.

A Skorp. csak akkor támad, ha Őt magát támadják. Sérelmét gyakran elraktározza, s csak hosszú idő után szúr vissza; akkor és oda, amikor és ahol az a legjobban fáj. Nem felejt- a benne feszülő érzelmek kiélést, megtorlást követelnek.


Tulajdonságai:


Büszke, erélyes, hűséges, karizmatikus, mágikus, mély érzésű, mélyre hatoló, oknyomozó, rettenthetetlen, titokzatos, totális, véglegesen megoldó.


Negatívabb:

alattomos, bosszúálló, feszült, harcos, kegyetlen, gyűlölködő, önpusztító, pusztító, ravasz, szélsőséges, szenvedélyes, végletes, veszélyes.



Nagyon fontos, hogy ezek egyazon analógialáncra vannak felfűzve, ettől függetlenül nem érvényes Rá minden!



Nyilas Plútó:


hát ezt a személyiséget nagyon nehéz megfognom...a Nyilas a következőket jelenti:

Alapmotivációja az értékképzés és az értékekhez való felnövés, ill. annak képviselete. Gyűjti a aNyilas típus a címet, rangot, pozíciót, magasabb szinten eszméket, gondolatokat, művészi értékeket, vallási és filozófiai nézeteket...

Lankadatlan erejét, küzdeni akarását, hitét a tűz energiája szolgáltatja (Nyilas. tüzes jegy). E belőle sugárzó lelkesítő erő az, ami a fénykörébe vonzott emberek számára eszmei, szellemi vezetővé avatja.

Trikófelirata: Föl, tovább!


A Nyilas gyakran nem éri utol az általa képzett és növel értékszférát - ennek ellenére hajlamos úgy tenni, mintha elérte és énjébe integrálta volna. Hajlamos rá, hogy "nagyobb képet" mutasson önmagáról, ezért alakulhat ki róla a negatív vélemény: képmutató, nagyképű, beképzelt.

Tulajdonságai:


bőkezű, derűs, etikus, idealista, igényes, lelkesedő, lojális, nagyvonalú, önképző, optimista, szabadságszerető, tanító, távlatos, törekvő, vallásos.


Negatívabb:

arrogáns, beképzelt, elégedetlenkedő, hatásvadász, ítélkező, képmutató, nagyzoló, papoló, tudálékos, túlzó.



A Plútó által még erősebb a Skorpió énje (uralkodó bolygója). Igen erős egóra vall, hatalmaskodó lehet, manipulatív.


Végül a Halak, melyet bemásolok Nimródtól:


Nagyon érzelemes, érzékeny jegy. A Halak nemcsak együttérző és empatikus, hanem valóságosan is átéli, hogy énhatárai elmosódnak, és a másik ember fájdalma Neki okoz kínokat, mások öröme Őt lelkesíti. Motivációja, hogy a világ fájdalmát enyhítse, önzetlen szolgálatban, önfeladásban, áldozatvállalással. Nagyon kiszolgáltatott, nagyon védtelen állapot a Halaké. A Halak típusban a legnagyobb késztetés arra, hogy elmeneküljön az anyagi világ realitása elöl: ködös miszticizmusba, álmokba, a saját álomvilágába, alkoholba, drogba.

Trikóján ez áll: Köszönöm, hogy segíthetek.


Halak karakter legjellegzetesebb tulajdonságai:

áldozatkész, együttérző, fantáziadús, önzetlen, ösztönös, spirituális.

Negatívabb:

álmodozó, érzelmileg kaotikus, önbizalomhiányos.


Amit így személyesen tapasztalok, hogy a Halak, sebezhetőségük miatt álarcot tudnak ölteni, mintha baromi kemények lennének. Mint egy páncél, hogy megvédje a belső érzékeny lelket. Talán a Te Fiadnál is erős ez az önvédelem. Van Benne energia, hiszen a Kos az egy győzni akaró, harcos személyiség, akinek ami a szívén, az a száján. Ez segít Neki.


A Merkúrt szintén bemásolom, hiszen együttállás van:


A Merkúrral is együttáll. a Merkúr. Ez sokmindent jelenthet, de pl. Őrá mondhatják, hogy hiperaktív. Állandóan mozgásban van, vagy sokat beszél, vagy nagyon vág az agya pl. De az is lehet, hogy nagyon gyerekes, és soha nem tud felnőni. Azt is jelentheti, hogy valamelyik testvére olyannyira közel áll Hozzá, hogy szinte elválaszthatatlanok.


A Vénusz a szépség, a harmónia, a női, a nőiesség, a birtoklás és befogadás, a vonzás és vonzódás princípiuma.. A Test és az anyagi világ minden csábítása, az érzelmi kötődés és a szeretet is Vénusz analóg. Tehát ez az egyéniségének jellemzője. Biztosan nagyon szép Kislány lehet Kira.



Összegezve tehát, ha leültetnénk ezeket a személyiségeket egy asztalhoz, hát azt hiszem ketten uralnák a terepet...a Skorpió és a Nyilas Plútó...:)


Még szerencsésebb eset, hogy otthon van Vele a gond...


A Mérlegnél annyira fontos a visszaigazolás, és sokszor Magát hibáztatja dolgok miatt.



Ne a büntetésen legyen a nevelésében a hangsúly, mert akkor előtör belőle a Skorpió, a dacos bosszúálló (csakazértse), ha viszont a dícséreten van a hangsúly (ha jót csinál kap valamit pl. egy matricát vagy ilyesmit), akkor kezesbárány tud lenni (Mérleg).


Nos, várom a visszajelzésed.


Jóéjt.


Ágota

2010. okt. 19. 22:20
Szia ragota! Egy fura kérdésem lenne: olyat lehet elemezni, aki felnőtt, de sokszor úgy viselkedik mint egy gyerek? Úgy gondolom, hogy az elemzésed talán segítene nekem abban, hogy tudjam kezelni, vagy közelebb jussak vele a gyermekkori problémái megoldásában.
24. ragota
2010. okt. 19. 22:18
Bocsánat, a Halakról még annyit, hogy nagyon huncut egy jegy, mert említettem, hogy bizony nagyon keménynek akarja mutatni magát, főként a Rákkal együtt. Pl. nem engedi, hogy simogasd, pedig pont azt akarja, hogy simogasd, szóval nem egyszerű ám ezt észre venni...érzékeny nagyon.
23. ragota
2010. okt. 19. 22:15

A 10.ház tehát nagyon hangsúlyos a képletben. Mondom, milyen terület ez: egyrészről az Anya háza is, de...

az egyén szerepét jelzi a társadalmi munkamegosztásban, hivatását. Mutatja az ambíciókat, a karrier irányát. a 10.ház azt a képet tárja elénk, amelyet az én a társ. felé mutatni kíván. Itt található a példaképe, amelyelérhető minta, amelyhez az én idővel képes felnőni (Apa itt van). Tehát Apának pl. nagyon fontos a karrier, fontos, hogy a társ-ban hol helyezkedik el...


A Nap teljesen együttáll a Plútóval, amely a szélsőségességet jelzi, a hatalmat, a totális átalakulást, a kezdet és a vég, a jó és a rossz.


A Merkúrral is együttáll. a Merkúr. Ez sokmindent jelenthet, de pl. Őrá mondhatják, hogy hiperaktív. Állandóan mozgásban van, vagy sokat beszél, vagy nagyon vág az agya pl. De az is lehet, hogy nagyon gyerekes, és soha nem tud felnőni. Azt is jelentheti, hogy valamelyik testvére olyannyira közel áll Hozzá, hogy szinte elválaszthatatlanok.


A Nap Jupiter együttállás nagyon kellemes

a Jupiter csupa jót jelent.

A bőség, a naggyá válás, a növekedés, a jóindulat, a nagylelkűség, optimizmus, az igazságosság megtestesítője.

Nagy dolgokra hivatott Nimród.

22. ragota
2010. okt. 19. 21:59

Dehogy Andrea, nem probléma, azért válaszoltam itt, mert ez a kérdés másban is felmerülhetett... :)



Elevensors,

igen, akartam írni, hogy Ő még nagyon pici, ezek majd később lesznek érdekesek, ha óvodába, iskolába megy.

No, ez érdekes ez a gondolat az anyajegyet illetően...sok tanulnivalóm van még! :)

Nimród, a Nővérem Kisfiát is Nimródnak hívják. :)


Még adós vagyok a Bikával...


FONTOS.A képletben a Nap az Apát is jelöli (lányoknál később a Férjet), a Hold pedig Anyát,feleséget, nőknél az anyaságot, érzelmi világot.


Azt mondják, sok Férfinak nem énállapota a Hold, mert azt az energiát kívülről kapja meg. először az anyától, majd a feleségtől. Én szerintem ez ugyanúgy részünk.


Téged Bikaként érzékel:


A Bika Föld jegy. Felismeri az anyagban rejlő energia hasznát és előnyeit. Érzéke van a gyakorlati dolgokhoz, a matéria minőségéhez és annak megmunkálásához. Örömét leli az anyagban, s az anyagi világban rejlő érték, a szépség és harmónia kibontásában. A Bika motivációja a biztonság és az örömelv. A Föld a Mennyek országa, a Paradicsom - legalábbis annak, akinek van szeme, hogy lássa. S a Bikának van rá szeme. Trikófelirata: Te csak siess, én megpróbálok örülni annak, amim van. A világ szép. Jó testben lenni: enni, aludni, szeretni.


Tulajdonságai:

állhatatos, békés, beosztó, biztonságkereső, életélvező, érzéki, esztétikus, gyakorlatias, hagyománytisztelő, hű, jó kedélyű, kitartó. meggondolt, mértékletes, nyugodt, ragaszkodó, stabil, türelmes (hát szóval nem éppen KOs...ugye mint említettem, az egymás mellett lévő jegyek nagyon "ütik egymást", így nem könnyű ezeknek "együttdolgozni" annál a bizonyos asztalnál... :)


Negatívabb tulajdonsága:

birtokló, dacos, élvhajhász, földhözragadt, harcban pusztító, kényelmes, lassú, lomha, lusta, makacs, mozdíthatatlan, nehéz felfogású, nehézkes, változtatásellenes, zsugori.


NEM MINDEGYIK analógia illik rá, erről már meséltem.



Igencsak összezsúfolódtak a planéták a 10.házban.

ezt elküldöm, mielőtt elveszne...

21. andrea0223 (válaszként erre: 19. - Ragota)
2010. okt. 19. 20:51
Köszönöm,hogy válaszoltál,és remélem nem baj,hogy megkérdeztem,meg az sem,hogy nem itt hanem priviben irtam meg azt,hogy milyen problémái vannak a fiamnak!
20. 39ff6fe670 (válaszként erre: 17. - Ragota)
2010. okt. 19. 20:20

Köszönöm szépen az elemzésed! Nem semmi!!

még nem is gondolkodtam el ezen a bezárt kos aszcendens dolgon nála, pedig tudom, hogy pont a 2. ház csúcsán áll a hold a bikában tehát evidens, hogy bezárt a kos.

Pont ezt az energiát érzékelem rajta, mert baromi türelmetlen típus, komolyan, elsőre ha nem sikerül valami akkor rugdalózik, csapkod..stb. Frusztrált sokszor, és ezt magyarázná a bezárt kos.

A vízöntő meg azért jutott eszembe mert nagyon magának valóan viselkedik sokszor, mintha ott se lennénk.

a neve egyébként Nimród. :)


Pedig, már egy ideje inkább planetárium programmal készítek képletet és a védikus asztrológiát tanulmányozom. És sokkal inkább jellemezte, hogy aszerint ő egy nyilas gyerek, kos Holddal és az ac a vízöntő-halak határán áll.


Most azért elbizonytalanodtam, mert érdekes szemszögből közelítetted meg.


Mindenesetre még nincs 3 éves, sokat változhat.. egyenlőre nagyon eleven, türelmetlen típus.. de komolyan, meglepődik rajta mindenki.

sem a halak, sem a bika holdjegy nem érződik ki rajta. annak ellenére, hogy az egyetlen anyajegy rajta a lábfején van, ami nyomatékosítja, hogy halak aszcendensű. :)

19. ragota
2010. okt. 19. 15:11

Andrea írt és kérdezte tőlem, miért szükséges leírni, hogy miért nehezen kezelhető a gyermeke. Ennek két oka van:


1. a Humanisztikus szemlélet nem általában ad jellemleírást, hanem konkrét problémára próbálja megkeresni, hogy az adott probléma miből jöhet létre. Ugyanis minden probléma az énállapotok szintjén jelennek meg.

2. én kifejezetten problémás Gyerek képletét szeretném megnézni, és tapasztalatokat gyűjteni, talán segíteni Őt megérteni.

Nem szeretnék általánosan mindenkinek elemzéseket írni, annak is, ahol egyáltalán nincsen probléma. Az én időm is értékes, 2 gyerek anyukájaként azt hiszem ez érthető...

18. ragota
2010. okt. 19. 15:01

Nagyon erős Nála a művészi vonal. Ez nagyon fontos lenne Neki. Nála egy alkotó közösséget tudnék elképzelni. Ehhez nagy tehetsége lenne. Persze valószínű majd az út találja meg Őt. Ám ha felbukkan egy ilyen lehetőség, akkor tudd, hogy ez Őt segíti.


NYILAS:


Alapmotivációja az értékképzés és az értékekhez való felnövés, ill. annak képviselete. Gyűjti a aNyilas típus a címet, rangot, pozíciót, magasabb szinten eszméket, gondolatokat, művészi értékeket, vallási és filozófiai nézeteket...

Lankadatlan erejét, küzdeni akarását, hitét a tűz energiája szolgáltatja (Nyilas. tüzes jegy). E belőle sugárzó lelkesítő erő az, ami a fénykörébe vonzott emberek számára eszmei, szellemi vezetővé avatja.

Trikófelirata: Föl, tovább!


A Nyilas gyakran nem éri utol az általa képzett és növel értékszférát - ennek ellenére hajlamos úgy tenni, mintha elérte és énjébe integrálta volna. Hajlamos rá, hogy "nagyobb képet" mutasson önmagáról, ezért alakulhat ki róla a negatív vélemény: képmutató, nagyképű, beképzelt.


Tulajdonságai:


bőkezű, derűs, etikus, idealista, igényes, lelkesedő, lojális, nagyvonalú, önképző, optimista, szabadságszerető, tanító, távlatos, törekvő, vallásos.


Negatívabb:

arrogáns, beképzelt, elégedetlenkedő, hatásvadász, ítélkező, képmutató, nagyzoló, papoló, tudálékos, túlzó.


KOS: (ez bezárt jegy, tehát nem biztos, hogy jól láthatóan megnyilvánul...

A tűz (tüzes jegy, ahogy a Nyilas és Oroszlán) lobbanékony hajtóerőként dolgozik benne, amely nagy erővel löki, hajtja előre. A Kos előrehaladása közben valóságos energiacsóvát húz maga után. Az energiaharc következtében szívesen csatlakoznak hozzá, haladnak mögötte alulenergetizált emberek, hogy ezáltal feltöltődhessenek. Ez az oka, amiért a Tűz jegyűeket vezető típusoknak tarják.

Trikóján ez a felirat áll: Áttörtem, tehát vagyok.

Tulajdonságai:

aktív, célratötő, egyenes, egyszerű, gyors, impulzív, kalandvágyó, kezdeményező, leleményes, lendületes, lovagias, merész, őszinte, radikális, rámenős, sportos, vállakozó.

Negatívabb:


agresszív, becsvágyó, betörhetetlen, durva, ellentmondást nem tűrő, erőszakos, forrófejű, harcias, hirtelen, konlfliktuskereső, kötekedő, lobbanékony, meggondolatlan, nem viseli a kritikát, nyers, önérvényesítő, önző, tapintatlan, támadó, türelmetlen, vakmerő.


RÁK énállapot:


Rákra jellemző a nagyfokú sérülékenység, s az érzéseknek való teljes kiszolgáltatottság. Ő az a karaktertípus, akinek a lélek fájdalmával kell szembenéznie, ezért életét az önvédelemre kell berendeznie. Fájdalomelhárítási módokat ismer ugyan, de a fájdalom kiküszöbölésére már nincsenek eszközei. Alapműködése hasonlatos egy osztrigához: A kagyló puha, lágy belső állaga a legkisebb behatásra sérül, s védtelen teste könnyű prédájává válik a ragadozóknak, kemény páncélt kell maga köré növesztenie, hogy megvédje magát. S ha egy kicsiny, fájdalmas szilánk mégis bejut az érzékeny belsőbe, nincs eszköze rá, hogy azt onnan eltávolítsa. A fájdalommal, traumával ezután elkerülhetelenül együtt kell élnie. Mindössze arra képes, hogy a fájdalmas részecskét ismét csak kemény héjjal veszi körül, remélve, hogy ha nem látja, nem érzékeli, önmagától elkülöníti, akkor az talán nincs is többé...Így növekszik az osztrigában az igazgyöngy, s így fojtja el, űzi tudatköszöb alá a Rák típus az őt ért lelki sérelmeket, traumákat.

Az ember azonban folyamatosan érzelmi hatásoknak van kitéve, ilyen mennyiségű vizes energiát képtelenség a "szőnyeg alá söpörni". A Rák ezért feldolgozatlan érzelmi feszültségét tudata felszíne alatt gyűjtögeti, tartalékolja, s mikor a tároló "megtelt", azt a legtöbbször egy közel állóra (családtagra, barátra) önti. Szó szoros értelemben kiborul. E jelenetek gyakran váratlanok, ijesztőek, s a Rák finom, tapintatos karakterétől gyökeresen elütnek; a személy túlzásokba esik, dühöng, tör-zúz, olyanokat mond, amiket maga sem gondol komolyan (ezt a Kos energiája még inkább erősíti...talán ezért veszik fel videóra...). Ez, paradox módon a Ráknak titkos gyönyörűséget okoz, s a kitörést mély nyugalom, megkönnyebbülés és szégyen érzése követi.

Oltalma és mentsvára és háttere a Ráknak az otthona és szerettei. Amennyiben önvédelmének közegeként intimm emberi kapcsolatokat választ, biztosítania kelle magát, hogy ezúttal nem éri újabb trauma. Ezért törekszik oly gyakran a Rák típus vezető szerepre a család életében.

Mutathat rideg és kemény arcot a világ felé, eljátszhatja a kemény harcost, de kifejleszthet páratlan humorérzéket is, ezek az ő önvédelmi stratégiái.

Tulajdonságai:

alkalmazkodó, bensőséges, családias, együttérző, érzékeny, finom, fogékony, gondoskodó, házias, romatikus, segítőkész.

Negatívabb:

bűntudatos, bűntudatot keltő, elzárkózó, félénk, féltékeny, hisztérikus, keménykedő, megbántó, nőies, passzív, sértődékeny, szégyenlős, túlérzékeny, vádaskodó, védelemre szoruló, visszahúzódó.


Nem lehet könnyű Neki szembenéznie a "gyengeségével", ez biztos, hogy sok belső harc okozója lehet. Talán lehet segíteni Neki abban, hogy megértse, az, hogy valami fáj, az nem gyengeség, hanem emberi dolog, és ez úgyanúgy a része, mint az erős, győzni vágyó énje.


Szóval mint látható, a Tűz és a Víz egy személyben nem könnyű. Az asztalnál valószínű a Kos és a Nyilas a leghangosabb, és azt kiáltozzák a Ráknak és a Halaknak, hogy gyengék vagytok, és számukra a gyengeség egyenlő a vereséggel (főként a Kosnak).

No de ott van azért ellenpólusként a Vízöntő (bár az is tud elég megrögzött lenni) és a Bika... Igen, a Bika az sokat segít a többieknek, mintegy áthidaló a Tűz és Víz között.


De ezt majd később tudom csak folytatni, mert muszáj mennem.


2gyermekes Anyuka vagyok, itthon vagyok még Velük, szóval jövök, ahogy időm engedi.


Puszi


Ágota

17. ragota
2010. okt. 19. 14:38

Kedves Elevensors, a Kisfiad (remélem hamarosan a nevét is tudom majd :), képletét nézve a következő énállapotai vannak:


Nyilas Nap, mely együtt áll a :

- Nyilas Plútóval

- Nyilas Merkúrral

- és szerintem a Bak Jupiterrel

Halak ASC

Bezárt Kos ASC

Vízöntő Neptunusz

Bika Hold

Rák Mars



Tyűűű, igazán összetett személyiség. Ez viszonylag ritka, hogy ennyi énállapota legyen valakinek.


Apát Nyilasként éli meg, és ezek az együttállások Rá is érvényesek,

Anyát Bikaként. Nagyon erős a kapcsolat az Anyával, erős az Anya a képletben, ragaszkodik Hozzá, Ő a támasza, a biztonságot jelenti Neki.


Nos, először az ASC-sel kezdeném. Azért is, mert nehezen kezelhető Gyermekeknél már találkoztam ezzel az állással. Bár Neki sok egyéb énállapota van, amely segíti Őt.

Ami látványos, hogy 4 egymás mellett álló jegy jellemzi, mely azért nehéz, mert az egymás mellett álló jegyek nagyon "ütik" egymást. Itt pl. a Halak és a Vízöntő, ill a Halak és a Kos. Nagyon nehéz a Halak énállapotának, mert nem igazán érti meg Őt a többi énállapota.



FONTOS: Úgy képzeljétek el, mintha ezek az énállapotok külön személyiségek lennének, melyek leülnek egy asztalhoz, és az adott asztal tulajdonosa (vagyis Maga az elemzett személy) életében felmerülő szituációkra közösen hoznak egy megoldást, egy választ. A kérdés az, hogy mennyire tudnak ezezk az énállapotok együttműködni, vagy lehurrogja az egyik a másikat, valaki az élre akar törni, valaki nagyon elbújik, talán az asztal alá is, mintha ott sem lenne.



No folytatom az elemzést:


HALAK ASC:


Nagyon érzelemes, érzékeny jegy. A Halak nemcsak együttérző és empatikus, hanem valóságosan is átéli, hogy énhatárai elmosódnak, és a másik ember fájdalma Neki okoz kínokat, mások öröme Őt lelkesíti. Motivációja, hogy a világ fájdalmát enyhítse, önzetlen szolgálatban, önfeladásban, áldozatvállalással. Nagyon kiszolgáltatott, nagyon védtelen állapot a Halaké. A Halak típusban a legnagyobb késztetés arra, hogy elmeneküljön az anyagi világ realitása elöl: ködös miszticizmusba, álmokba, a saját álomvilágába, alkoholba, drogba.

Trikóján ez áll: Köszönöm, hogy segíthetek.


Halak karakter legjellegzetesebb tulajdonságai:

áldozatkész, együttérző, fantáziadús, önzetlen, ösztönös, spirituális.

Negatívabb:

álmodozó, érzelmileg kaotikus, önbizalomhiányos.


Amit így személyesen tapasztalok, hogy a Halak, sebezhetőségük miatt álarcot tudnak ölteni, mintha baromi kemények lennének. Mint egy páncél, hogy megvédje a belső érzékeny lelket. Talán a Te Fiadnál is erős ez az önvédelem. Van Benne energia, hiszen a Kos az egy győzni akaró, harcos személyiség, akinek ami a szívén, az a száján. Ez segít Neki.


VÍZÖNTŐ:


Szabadság, egyenlőség, testvériség az Ő trikófelirata.

Nála az énhatárok egyértelműek, nem mosódnak el, tudja, hogy minden ember egyéniség, egyediség. Forradalmi jegy. Szabadságharca hatalmi vetélkedéssé fajul gyakran. Alapmotivációja a kötöttségek, akonvenciók lerázása. végső célja az individualizálódás, az én egyediségének a kimunkálása és megvalósítása.

Jellmezői:

demokrata, elvhű, eredeti, független, jó műszaki érzékű, intuitív, kötetlen, magát könnyen feltaláló, ötletes, reformer, rendkívüli, szoc. érzékeny, újító.

Negatívabb: alárendeltségre, megadásra képtelen, anarchista, bohóckodó, extravagáns, extrém, fanatikus, kiszámíthatatlan, konok, a kötöttségektől irtózó, különc, lázadó, meghökkentő, önfejű, rivalizáló.


FONTOS: Ezek analógiák, melyek közül nem biztos, hogy mindegyik illik rá.


Szóval, ami nagyon fontos, hogy ezek az energiák működnek, utat törnek maguknak, bármilyen formában. Ezeket meg kell érteni és elfogadni. A külvilág számára (és persze saját Maga számára is borzasztó nehéz) kezelni ezeket a váltásokat, hogy hol azt érzi, hogy most segítek másoknak, és átölelném a világot, a másik pillanatban pedig lázadok ellene, és nem a Te a fontos, hanem az én. Ha elég nagy lesz ahhoz, hogy ezt megértse, talán könnyítene Rajta, hogy nem őrült meg, nem skizofrén, ezek az energiák megférnek egymás mellett. Ezt persze Neked és a környezetének is el kell fogadnia.


Az erős Vízöntő gyerekeknek nem való a hagyományos oktatás, nem tudnak beilleszkedni.


Érdemes lehet választani valami művészeti kört, ahol alkothat, mert az alkotás nagyon erős az Ő képletében.


Emlékszem, a tanárom mondta, hogy a Vízöntő gyerekkel roppant egyszerű...mindig azt akarja, amit Te nem! :) Nekem is Vízöntő gyerkőcöm van, és ez nagyon működik. Ennek megvan az oka persze (a Vízöntő közösségben gondolkodik, ahol mindenkinek megvan a feladata, így ha Te ezt csinálod, akkor én biztosan nem azt, az én feladatom más). Így egy picit lehet vezetgetni (én pl. ha szeretnék valamit, azt mondom Csongornak, hogy válasszon két dolog közül, ha nem választ magától, akkor azt mondom, legyen az első, miközben én a másodikat szeretném...szóval ha Te úgy döntesz legyen az első, akkor Ő tuti a másodikat fogja választani :)


Állítólag a vízöntő emberek nem földi reinkarnációk, valamilyen más dimenzióból érkeztek. Amikor megszületnek, itt vannak, olyan érzésük van, hogy Te jó ég, mi van itt, mit keresek én itt. Valahogy Ő is így van ezzel. A titkok, a spiritualitás mind érdekelhetik.


No ezt elküldöm, mielőtt elszállna.

16. ragota
2010. okt. 19. 14:06

Mielőtt belekezdenék az elemzésekbe egy pár szót elmondanék arról, mi az, amit meg tudok nézni.

Humanisztikus vonalat képviselem, mely szerint a személyiség összetett, több énállapotból épül fel. Ezek az énállapotok bennünk vannak, előfordul azonban, hogy elnyomjuk őket. Ilyenkor a külvilágból kapjuk ezt az energiát.

Magyarul, nem csak a Napod határozza meg a személyiséged (mint ahogy olvasod a horoszkópokat, hogy milyen jegy szülötte vagy), hanem ennél sokkal bonyolultabb, szerepszemélyiségek együttese. Ezek között az énállapotok között ugrál az ember, akár egy beszélgetés közben.


Ezeket az énállapotokat vizsgálom meg.


FONTOS! Még tanuló vagyok, tanulok, tapasztalatokat gyűjtök, ezért nagyon fontos számomra, hogy visszaigazoljatok. Az elmondottakat ne szentírásnak tekintsétek, csak izgalmas kalandozásnak.


Előre is köszönöm.

15. ilonka40 (válaszként erre: 14. - Ragota)
2010. okt. 19. 13:49
Kiegészíttem 11.számú hozzászólásomat:kislány neve Veronika
14. ragota
2010. okt. 19. 13:40

Tyűűű, de sokan jelentkeztetek. :)

Egy kérésem lenne, leírnátok, hogy milyen problémák adódnak a Gyerkőccel, tehát mitől "nehezen kezelhető"? Részletesebben, ha ez lehetséges. És bocsánat, még a Gyerkőc nevét is, úgy mégis személyesebb :)


Igen, az elemzéshez szükséges a pontos időpont és a születés helye.



Köszi


Ágota

2010. okt. 19. 13:06

Szia!én a nagyobbik lányommal nehezen jövök ki,kicsi kora óta

Mandula virág 2003.10.28 reggel 8 körül

Köszönöm

2010. okt. 19. 11:25

Csatlakoznék én is. Főleg a fiam érdekelne (vele vannak gondok), de ha kielemeznéd a leányzot is, megköszönném.

Dominik Dezső 2003.8.27 Tatabánya

Nikolett 2002.3.27 šahy (Szlovákia)

2010. okt. 19. 11:12

Szia!


Az én kislányom 2005.07.15. (15 óra körül) született.Érsekújvár(Nové Zámky)Szlovákia.

Amióta óvodába jár, megváltozott a viselkedése.Otthon tiszteletlenül beszél velünk,dacos.Óvodában viszont nincs vele ilyen gond,néha még sírdogál is.

Kíváncsi lennék hogyan jellemeznéd.

2010. okt. 19. 11:05
Látom már sok jelentkező akadt.Az én kisfiam Patrik 2002.06.01-én született,17h 10 perckor született.
2010. okt. 19. 11:02

Szia Ágota!


Én is leírom az ördögfióka fiam adatait.


Ádámnak hívják 2005.11.07.-én született 22 órakor Székesfehérváron


Nagyon kíváncsi leszek az eredményre :)

2010. okt. 19. 10:58
Nekem Dani 2003.05.10 én hajnal 1:20 kor Debrecen -ben kiváncsi lennék Te mit látsz ebből:)
7. Cservenák Vali (válaszként erre: 1. - Ragota)
2010. okt. 19. 10:54
Ja és Kira Balassagyarmaton született 1998. október 3- 9 ó 50p ezt kihagytam bvéletlenül.bocsika
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook