Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehezen kezelhető gyermekek - asztrológiai elemzése (ingyen) fórum

Nehezen kezelhető gyermekek - asztrológiai elemzése (ingyen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. lindii (válaszként erre: 1. - Ragota)
2011. jan. 10. 23:35

Szia Ági!

Nagyon kedves ötlet, hogy segíted az embereket!

Szeretném én is a segítségedet kérni, ha lehet.

Három gyermekünk van:

Petra : 1993.11.11. 13óra 55 perc

Elizabet: 1999.07.10. 9óra 25 perc

Gergő : 2007.03.05. 13óra 16 perc

Előre is köszönöm!

üdv: Lindi

95. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 92. - Ragota)
2011. jan. 10. 23:19

Boldog Új Évet kívánunk mi is Nektek!

Tudom ez nem segít, de biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan vagyunk ilyen időhiányos állapotban, mint Te is, úgyhogy csak kitartás a Gyerkőcökhöz! :)

94. Leona79 (válaszként erre: 92. - Ragota)
2011. jan. 8. 14:18
Csatlakozom az előttem szólóhoz:) Figyelünk attól függetlenül és itt is Boldog Új Évet Kívánok én is:)
93. 2e0264df59 (válaszként erre: 92. - Ragota)
2011. jan. 8. 10:30

Szia!

Ismerős a helyzet (azzal a különbséggel, hogy az enyémek még nem verekednek), teljesen érthető, hogy nem érsz rá ezen ne emészd magad!

Biztos mindenki szivesen vár!

BÚÉK neked is!

92. ragota
2011. jan. 8. 03:36

Kedves Anyukák!


Annyira röstellem magam, hogy nem tudtam benézni Hozzátok, még csak egy köszöntés erejéig sem...szóval pótolom:

Boldog Új Évet Nektek!


Higgyétek el, nem feledkeztem meg Rólatok, csak egyszerűen...

A Nagyobbikkal ovba szoktatás van (lassan egy fél éve :) ), a Kicsike pedig öntudatára ébredt (most volt 1 éves), és már verekednek, minden játékon összevesznek...szóval átrendeződtek a napjaim, és nehezen jutok géphez.


Minden tőlem telhetőt megteszek!


Puszi Nektek!


Ágota

2010. dec. 20. 13:16

Szia!

A nagyobbik fiam nagyon indigógyanus, a kisebb pedig kristály, de lehet, hogy csak rájuk vetítek valamit?

2001 04 14 9:50

2003 02 14 7:15

Ha meg tudod csinálni a képletüket, megköszönöm.

Üdv; Móni

2010. dec. 11. 03:03

Szia a nagy fiam 1992 05 20, 21_45,

A középső 1998 07 21 22_15 vele sok gond van sokat ütközünk de a szíva az aranyból van ..

A kicsi 2009 03 17 4_15

Mid három fiú egy kicsit akaratos..

Köszönöm előre is az elemzést.

89. kukla
2010. dec. 11. 01:59

Szia Ágota!

Az unokatestvérem 2007.02.06-án Kaposváron született 2óra körül:)


A szülei vért izzadnak mellette, mert energikus, akaratos, erőszakos, és hisztis, ha valami nem úgy történik, ahogy ő elképzelte:)Köztünk nagyon bensőséges viszony van szerencsére, egyszerűen imádom őt, mintha csak a testvérem lenne:)Nagyon kíváncsi vagyok mit mondasz róla..Előre is nagyon szépen köszönöm!!

88. kismiújság (válaszként erre: 1. - Ragota)
2010. nov. 28. 14:24

Szia,Ágota!

Lányom 1997.10.30.-án,11:47-kor született.

Írnál róla valamit?

Szerintem a skorpiónál is skorpióbb :),elég sokat "ütközünk".

Köszönöm.

2010. nov. 25. 08:42
Jó reggelt!!!!!!!!!!!!!!!Sziasztok!Nagyon szeretném megtudni,hogy fiamnak mit ígérneka csillagok!Ha tudtok légyszi segitsetek,előre is köszi!!!!!! Adatai:2000.04.13 14,30-kor született.
86. MarcsiD (válaszként erre: 83. - Ragota)
2010. nov. 25. 08:26
Nagyon szépen köszönöm. Még emésztgetem a leírtakat.
85. ragota
2010. nov. 18. 16:02

Fonyó Virágja következik:


Énállapotai:


Skorpió Nap, mely együttáll:

- Skorpió Merkúrral

Skorpió ASC, mely együttál:

- Skorpió Vénusz

Nyilas Hold, mely együttáll:

- Nyilas Plútóval.


Tyűűűha, igen erős Skorpió!


Skorpió:


Nem fél az életet intenzíven élni, mert megtapasztalta: a fájdalom, a krízis átalakító erő. A Skorpió karakter, akit az élet, a TELJES éet vágya hajt, nem fél az érzelmek, a fájdalmak és ösztönök mélyére merülni. A Sk. tudja, aki új életre vágyik, annak a régit el kell hagynia. Ügyeit mindig átszínezi az élet-halál kérdséköre. Tehát Őt nagyon foglalkoztatja a halál kérdése.

A Sk. karaktert nem gyöngítik el az érzelmek. Ellenkezőleg: örömmel tölti el, ha azok áthatják, felizzítják, ösztönzik. Nem riad meg az érzelmi hullámhegyektől. völgyektől, az extázistól és a fájdalomtól. Intenzitása más szemében gyakran veszélyesnek és szélsőségesnek tetszik. A Skorpió nem fél saját vérző sebébe mélyen benyúlni (átvitt értelemben persze), ha ez a feltétele a gyógyulásnak, és ő nem csak gyógyulni akar, hanem meggyógyulni. Egyszer s mindenkorra. Ez hajtja Őt a világ rejtett dimenzióinak megismerésére, a psziché, a tudattalan titkainak feltárására. Nem leli nyugalmát, míg el nemjut az Őt izgató titkok feltárásáig.

Trikófelirata: Egy életem, egy halálom. Mindenáron.

A Skorp. csak akkor támad, ha Őt magát támadják. Sérelmét gyakran elraktározza, s csak hosszú idő után szúr vissza; akkor és oda, amikor és ahol az a legjobban fáj. Nem felejt- a benne feszülő érzelmek kiélést, megtorlást követelnek.


Tulajdonságai:


Büszke, erélyes, hűséges, karizmatikus, mágikus, mély érzésű, mélyre hatoló, oknyomozó, rettenthetetlen, titokzatos, totális, véglegesen megoldó.


Negatívabb:

alattomos, bosszúálló, feszült, harcos, kegyetlen, gyűlölködő, önpusztító, pusztító, ravasz, szélsőséges, szenvedélyes, végletes, veszélyes.


Bár azt írtad, hogy Apás, e szerint a képlet szerint (és jó az időpont), akkor Anya nagyon közel áll Hozzá. Az Anya, illetve az Anyaság. Lehet, hogy ez Nála majd fontos téma lesz (pl. már gyermekkorában készülni fog az anyaságra, foglalkoztatni fogja ez a kérdés...ez nem azt jelenti, hogy leányanya lesz :) csak ez egy nagyon rős téma az életében)


A Vénusz eszerint rajta vn az ASC-en. Az ilyen típusú Nők nagyon szépek, de lehet, hogy jó anygi körülményei lesznek. A Vénusz a szépség, a harmónia, a női, a nőiesség, a birtoklás és befogadás, a vonzás és vonzódás princípiuma. Anyagi jólét jelzője is lehet. A Test és az anyagi világ minden csábítása, az érzelmi kötődés és a szeretet is Vénusz analóg. Tehát ez az egyéniségének jellemzője.


a Merkúr. Ez sokmindent jelenthet, de pl. szerintem Őrá mondhatják, hogy hiperaktív. Állandóan mozgásban van, vagy sokat beszél, nagyon vág az agya pl. De az is lehet, hogy nagyon gyerekes, és soha nem tud felnőni. Azt is jelentheti, hogy valamelyik testvére olyannyira közel áll Hozzá, hogy szinte elválaszthatatlanok (mármint nem érzékeli, hogy hol kezdődik a másik.


Apukája is lehet, hogy gyerekes, játékos, vagy a valmi merkúri (amit az imént írtam. Lehet, hogy sokat beszél :)


Nyilas: (Anyát is Nyilasként éli meg)


Alapmotivációja az értékképzés és az értékekhez való felnövés, ill. annak képviselete. Gyűjti a aNyilas típus a címet, rangot, pozíciót, magasabb szinten eszméket, gondolatokat, művészi értékeket, vallási és filozófiai nézeteket. . .

Lankadatlan erejét, küzdeni akarását, hitét a tűz energiája szolgáltatja (Nyilas. tüzes jegy). E belőle sugárzó lelkesítő erő az, ami a fénykörébe vonzott emberek számára eszmei, szellemi vezetővé avatja.

Trikófelirata: Föl, tovább!


A Nyilas gyakran nem éri utol az általa képzett és növel értékszférát - ennek ellenére hajlamos úgy tenni, mintha elérte és énjébe integrálta volna. Hajlamos rá, hogy "nagyobb képet" mutasson önmagáról, ezért alakulhat ki róla a negatív vélemény: képmutató, nagyképű, beképzelt.

Tulajdonságai:


bőkezű, derűs, etikus, idealista, igényes, lelkesedő, lojális, nagyvonalú, önképző, optimista, szabadságszerető, tanító, távlatos, törekvő, vallásos.


Negatívabb:

arrogáns, beképzelt, elégedetlenkedő, hatásvadász, ítélkező, képmutató, nagyzoló, papoló, tudálékos, túlzó.


A Plútó is a személyisége jellemzője:

hát a Plútóról nem sok mindent tudok írni. Totális váltás, transzformáció, átváltozás, a szélsőségességlelki megtisztulás és megújhodás.

Így nehéz megfognom a Plútói figurát. Pláne a Nyilas Plútót.

84. ragota
2010. nov. 18. 15:31

A Nap Jupiter együttállás nagyon kellemes

a Jupiter csupa jót jelent.

A bőség, a naggyá válás, a növekedés, a jóindulat, a nagylelkűség, optimizmus, az igazságosság megtestesítője.

Nagy dolgokra hivatott Dominik.


Végül az Oroszlán énje:


A Belőle sugárzó erőtér az Oroszlán típust a köré sereglő emberek középpontjává teszi. Királyi alkat. A Naprendszer fix erőpontjához, a Naphoz hasonlatos, amely a körötte keringő bolygók fókusza, gyülekezetének egyben tartója, mozgásának meghatározója, s a rajtuk kibontakozó élet teremtője és fenntartója. S a Nap mindezért nem tesz semmit, egyszerűen csak van - ereje és sugárzása lényéből fakad. Személyisége meghatározó tekintélyt nyer; döntésre, vezetésre, uralkodásra való rátermettsége vitán felül állónak tűnik, s Ő maga is kiválasztottnak és méltónak érzi magát erre a szerepre. Trikófelirata: Úrrá lenni, uralkodni. Az Orosz. az, aki megteremti Magát, életkörülményeit és megáll a saját lábán.


Tulajdonságai:


bátor, döntéshozó, energiában gazdag, erős akaratú, erőt sugárzó, határozott, igazságos, ízléses, jó szervező, központi szerepet tölt be, külsejére igényes, magabiztos, méltóságteljes, nagylelkű, nagyra törő, nyílt, önbizalommal teli, öntudatos, szívélyes, tekintélyes.


Negatívabb:

elbizakodott, egocentrikus, gőgös, ingerlékeny, hatalomvágyó, hedonista, hiú, parancsokat oszt, pompakedvelő.



Kedves Marcsi, bízom Benne, hogy az elemzés picit segített megérteni Kisfiad "működését" :)

83. ragota
2010. nov. 18. 15:27

No ismét, amíg fel nem ébrednek a Gyerkőcök...


Mérleg ASC, az új időpont szerint!


Mérleg


Mérleg ASC-ű emberek (illetve az erős Mérlegek) ált. nem tervezett babák, vagy más nemű babák lettek, mint várták. Ez azért érdekes, mert ez hoz Nála egy önértékelési problémát. Vajon Ő elég jó? Folyton bizonyítani akarja (főként saját Magának), hogy Ő jó, Ő aranyos, és igenis megérdemlem, hogy a világra hoztál, és az vagyok, aki.

Ezért Náluk nagyon fontos, hogy folyamatosan leokézd, a nevelésben főként a dícséreten legyen a hangsúly.

Működésének lényege, hogy információt kapjon saját Magáról. Nem a kíváncsiság hajtja, hanem a megerősítés utáni vágy. Hallani akarja, Ővele minden rendben van, Ő jó, Ő szép, Ő problémamentes. Tükre a másik ember!

Trikófelirata: Akkor vagyok oké, ha Te leokézol. (vagyis akkor vagyok szép, ha te szépnek látsz, akkor vagyok okos, ha te okosnak látsz, stb) Kitűnő kapcsolatteremtő, nagyszerű csevegő. Kerüli a konfrontációt, a vitát. Irtózik a durva és erőszakos megoldásoktól. Ő a kompromisszumok mestere. Az igen, és a nem között ingadozik, képtelen döntést hozni, mert az - úgy érzi - kibillenés a köztes, egyensúlyi állapotból.

Ő a középút embere. Semmitől sem tart jobban, mint a sz egyensúly felborulásától, a szélsőséges állapotoktól.

Tulajdonságai:

barátkozó, diplomatikus, harmonikus, jó humorú, jó kedélyű, kecses, kedves, kellemes, kiegyensúlyozott, konfliktuskerülő, mérlegelő, művészi, szép, szépre igényes, szereplési vággyal áthatott, szeretetreméltó, tapintatos, társas, vidám.


Oroszlán Hold


Bár nem Te vagy az Anyukája, az Ő anyamintája, az Oroszlán:


lsd később.


Szűz Vénusz


A Szűzről már írtam. A Vénusz a szépség, a harmónia, a női, a nőiesség, a birtoklás és befogadás, a vonzás és vonzódás princípiuma. Anyagi jólét jelzője is lehet. A Test és az anyagi világ minden csábítása, az érzelmi kötődés és a szeretet is Vénusz analóg. Tehát ez az egyéniségének jellemzője.


Máris folyt.

82. szrencsi_shpirt (válaszként erre: 80. - Ragota)
2010. nov. 17. 15:34
Mi is várunk nagyon! :D
81. Leona79 (válaszként erre: 80. - Ragota)
2010. nov. 17. 14:24
Semmi gond, figyelünk:)
80. ragota
2010. nov. 16. 09:33

Sziasztok!


Elnézést, hogy most ilyen döcögősen megy...igyekszem, ahogy tudok, jövök, nem felejtettelek el Benneteket.


Puszi


Ágota

79. MarcsiD (válaszként erre: 78. - Ragota)
2010. nov. 6. 12:51

Ennek örülök. Az időpont pedig 10:30-10:35 délelőtt.

Egyébként a rendrakás nem az erőssége, viszont mindig pakolászik.Motyog valamivel. De inkább a káosz kerekedik ki belőle, mint rend (bár mindenkinek meg van a maga káoszában a rendszer :).

78. ragota (válaszként erre: 77. - MarcsiD)
2010. nov. 5. 19:03

Aranyos vagy Marcsi, de kárba semmiképp nem vész. Eddig azt írtam le, ami biztos vagy így vagy úgy. (a zárójeles rész, ami nem biztos persze).


Folytatom, ahogy tudom!


Pusza

77. MarcsiD (válaszként erre: 76. - Ragota)
2010. nov. 5. 11:23

Ma megkérdem az anyukát, hogy pontosíthassuk az időpontot. Remélem nem veszik kárba a munkád :)

Addig is nagyon köszönöm :)

76. ragota
2010. nov. 5. 06:28

Marcsi,


az a helyzet, hogy egy képlet felállításánál percek is számítanak (amikor pontosítás történik, akkor másodpercre pontosan történik), így ez az 1 óra intervallum ez nagyon sok, és nem akarok butaságokat mondani.


Leírom, ami biztos:


Szűz Nap, mely együttáll:

- Szűz Vénusz

- Oroszlán Jupiter

Oroszlán Hold


(amit leírtál, az alapján valószínű, hogy Szűz az ASC is, így egy Kos energia is megjelenik Nála. Ekkor nagyon erős egoról beszélünk. Amit írtál, hogy nem tudja megmagyarázni Maga sem...ez érdekes, mert ha fél 8-at vesszük, a dupla Szűz jegyen túl, van egy I.házas Szűz Merkúr énállapota is, amely méginkább erősíti a Szűz energiákat, illetve nincs fényszögkapcsolata ennek a bolygónak. Ez azt jelentheti, hogy ezt az energiát nem igazán tudja kezelni, önálló életet él)


Szűz:


A Szűz az anyagban, az anyagi világban rejlő struktúra, a Rend természetét akarja megérteni. A Világban a rendező elvet keresi, s az anyagot a felismert törvényszerűségek alapján kívánja újra, tökéletesebben elrendezni. A Szűz karakter ősellensége és réme: a dolgok értelmetlen káoszba fulladása.

Ő az, a aki a kötött energia visszarendezésének kényszerében él. Értelmével a folyamatok lényegét kutatja, ezért magának is fel kell bontania, fel kell apróznia minden jelenséget, hogy megértse, mi munkál bennük, mi okozza a világ tökéletlenségét. Motivációja az analízis, a részletek vizsgálata. Ebből fakad kritikai hajlama, elemző gondolkodásmódja és rendteremtő kényszere.

Trikófelirata: Megértem és rendbe rakom.

A Szűz karakter erőfeszítése, hogy megzabolázza ezt a "rendetlenséget", ideig óráig hozhat csak eredményt. Újból és újból neki kell fognia hát a feladatnak. Mert ami megjavult, újból elromlik, ami tiszta lett, újból bepiszkolódik, ami meggyógyult, újból beteg lesz.

A Szűz attitűdje ezért a szolgálat: teszi a dolgát, mert tennie kell. Nem a tartós eredményért, a dicsőségért, a jól végzett munka öröméért. Csupán azért, hogy a világ apródonként újra összeálljon, hogy a Hideg és a Káosz ne nyerjenek uralmat az élet szentsége felett. Ezért találunk annyi tanárt, kutatót, orvost a Szűz jegyűek között.


Tulajdonsága:

alapos, analitikus, értelmes, gondod, igényes, komoly, lelkiismeretes, módszeres, önelemező, pontos, precíz, rendszerető, rendszerező, részletező, szerény, szolgálatkész, szorgalmas, takarékos, tiszta.


Negatívabb:

aggályos, bigott, bizalmatlan, bolhából elefántot csináló, elaprózódó, elégedetlen, érzelmeit elrejtő, finnyás, gyanakvó, hipochonder, kellemetlenkedő, kicsinyes, kritizáló, öngyötrő, őrlődő, pepecselő, prűd, a részletekben elvesző, sértődős, szorongó, tehetetlen, vacakoló, válogatós.


No elsőkörben ezt elküldöm...

75. MarcsiD (válaszként erre: 62. - Ragota)
2010. nov. 3. 18:55
Megírtam levélben. Köszönöm :)
74. ilonka40 (válaszként erre: 71. - Ragota)
2010. nov. 3. 12:25

Kedves Ágota!


Nagyon szépen köszönöm,az elemzést!


Ezt írtad:Lehetséges idősebb Apa, férj, vagy Maga a Gyermek érettebb a koránál, szigorúság, merevség jellemezheti Őket. Vagy esetleg nagyon közel áll hozzá egy Nagyszülő, vagy egy idősebb ember.

Ehhez azt tudom mondani,hogy az apa fiatalabb (leányka születésétől nem élünk együtt,kb:100km vagyunk egymástól,ritka a találkozás)

Kicsi korától az élettársam neveli,hozzáteszem Ő idősebb (én 40,párom 54).Mindenki körülötte idősebb, 2 testvére is 15-16 évvel idősebbek.


Olvasottak alapján,úgy ítélem meg,hogy mikor kisebb volt illett rá amit leírtál a rákról.

Mostani viselkedése alapján,jobban illik rá a skorpió.


Még 1x nagyon szépen megköszönöm szíves fáradozásodat!!!

Üdv:Ilonka

73. 3b41f6053f (válaszként erre: 52. - Ragota)
2010. nov. 3. 11:00

Szia Ragota!


Köszönöm az elemzést.


Azt írod apa nagyon közel áll hozzá,anya viszont nagyon erős ,erőteljes.


Hát én nem tartom magam erőteljesnek :(


Lehet nem lenne ilyen szófogadatlan,ha az lennék.


Másik amit írsz: Intenzitása más szemében gyakran veszélyesnek és szélsőségesnek tetszik.


Hát ez nagyon igaz sajnos :(


Szinte minden nap leglább egyszer sír,hogy ezt vagy azt megütötte,természetesen azért,mert mindig azt csinálja ,amit nem kéne :(


ÉS SAJNOS NEM TANUL BELŐLE!!!!Én mindig mondom neki,hogy ha pl nem ökörködne az ágy szélén,akkor nem esne be az ágy mellé ,és nem ütné be az oldalát a szekrény sarkába,de legözelebb megcsinálja ugyanazt.


Most is van egy elég nagy seb közvetlen a szeme mellett (még jó,hogy nem a szemét ütötte be) ,amit a játszótéren szerzett.


Nemrégen meg a konyhai kisszékről esett le immár huszadszor

72. ragota
2010. nov. 2. 21:33

Még Veronikához akartam írni, hogy 9. házas Nappal megjelenhet a külföld (akár Apa is külföldön lehet. Ám lehet egy jó ügyvédi állás, politikus állásnak is mondják :)


Üdv.

71. ragota
2010. nov. 2. 21:32

Ilonka, Veronika:


Énállapotai:


Rák Nap, mely együttáll a

- Rák Szaturnusszal

Skorpió ASC

Skorpió Hold (tyűűű, igen erős a Skorpióság)

Nyilas Plútó


A személyiségében, illetve az Apában, majd a későbbi férjben megtalálhatóak szaturnuszi vonások. Az imént írtam a Szaturnuszról.

Lehetséges idősebb Apa, férj, vagy Maga a Gyermek érettebb a koránál, szigorúság, merevség jellemezheti Őket. Vagy esetleg nagyon közel áll hozzá egy Nagyszülő, vagy egy idősebb ember.


Nehéz, mert a Rák és a Skorpió bár érzelmes, vizes jegyek, mégis nagyon különböznek.


A Rák egy édes, kedves kislányka, a Skorpót, hát az nem könnyű eset. A Rák fél a fájdalomtól, A Skorpiót ez izzítja... izgalmas kombináció.

A problémákra azt hsizem választ kapsz a következő sorokból.


Rák Nap:


Rákra jellemző a nagyfokú sérülékenység, s az érzéseknek való teljes kiszolgáltatottság. Ő az a karaktertípus, akinek a lélek fájdalmával kell szembenéznie, ezért életét az önvédelemre kell berendeznie. Fájdalomelhárítási módokat ismer ugyan, de a fájdalom kiküszöbölésére már nincsenek eszközei. Alapműködése hasonlatos egy osztrigához: A kagyló puha, lágy belső állaga a legkisebb behatásra sérül, s védtelen teste könnyű prédájává válik a ragadozóknak, kemény páncélt kell maga köré növesztenie, hogy megvédje magát. S ha egy kicsiny, fájdalmas szilánk mégis bejut az érzékeny belsőbe, nincs eszköze rá, hogy azt onnan eltávolítsa. A fájdalommal, traumával ezután elkerülhetelenül együtt kell élnie. Mindössze arra képes, hogy a fájdalmas részecskét ismét csak kemény héjjal veszi körül, remélve, hogy ha nem látja, nem érzékeli, önmagától elkülöníti, akkor az talán nincs is többé...Így növekszik az osztrigában az igazgyöngy, s így fojtja el, űzi tudatköszöb alá a Rák típus az őt ért lelki sérelmeket, traumákat.

Az ember azonban folyamatosan érzelmi hatásoknak van kitéve, ilyen mennyiségű vizes energiát képtelenség a "szőnyeg alá söpörni". A Rák ezért feldolgozatlan érzelmi feszültségét tudata felszíne alatt gyűjtögeti, tartalékolja, s mikor a tároló "megtelt", azt a legtöbbször egy közel állóra (családtagra, barátra) önti. Szó szoros értelemben kiborul. E jelenetek gyakran váratlanok, ijesztőek, s a Rák finom, tapintatos karakterétől gyökeresen elütnek; a személy túlzásokba esik, dühöng, tör-zúz, olyanokat mond, amiket maga sem gondol komolyan (ezt a Kos energiája még inkább erősíti...talán ezért veszik fel videóra...). Ez, paradox módon a Ráknak titkos gyönyörűséget okoz, s a kitörést mély nyugalom, megkönnyebbülés és szégyen érzése követi.

Oltalma és mentsvára és háttere a Ráknak az otthona és szerettei. Amennyiben önvédelmének közegeként intimm emberi kapcsolatokat választ, biztosítania kelle magát, hogy ezúttal nem éri újabb trauma. Ezért törekszik oly gyakran a Rák típus vezető szerepre a család életében.

Mutathat rideg és kemény arcot a világ felé, eljátszhatja a kemény harcost, de kifejleszthet páratlan humorérzéket is, ezek az ő önvédelmi stratégiái.

Tulajdonságai:

alkalmazkodó, bensőséges, családias, együttérző, érzékeny, finom, fogékony, gondoskodó, házias, romatikus, segítőkész.

Negatívabb:

bűntudatos, bűntudatot keltő, elzárkózó, félénk, féltékeny, hisztérikus, keménykedő, megbántó, nőies, passzív, sértődékeny, szégyenlős, túlérzékeny, vádaskodó, védelemre szoruló, visszahúzódó.


Skorpió:


Nem fél az életet intenzíven élni, mert megtapasztalta: a fájdalom, a krízis átalakító erő. A Skorpió karakter, akit az élet, a TELJES élet vágya hajt, nem fél az érzelmek, a fájdalmak és ösztönök mélyére merülni. A Sk. tudja, aki új életre vágyik, annak a régit el kell hagynia. Ügyeit mindig átszínezi az élet-halál kérdséköre. Tehát Őt nagyon foglalkoztatja a halál kérdése.

A Sk. karaktert nem gyöngítik el az érzelmek. Ellenkezőleg: örömmel tölti el, ha azok áthatják, felizzítják, ösztönzik. Nem riad meg az érzelmi hullámhegyektől. völgyektől, az extázistól és a fájdalomtól. Intenzitása más szemében gyakran veszélyesnek és szélsőségesnek tetszik. A Skorpió nem fél saját vérző sebébe mélyen benyúlni (átvitt értelemben persze), ha ez a feltétele a gyógyulásnak, és ő nem csak gyógyulni akar, hanem meggyógyulni. Egyszer s mindenkorra. Ez hajtja Őt a világ rejtett dimenzióinak megismerésére, a psziché, a tudattalan titkainak feltárására. Nem leli nyugalmát, míg el nem jut az Őt izgató titkok feltárásáig.

Trikófelirata: Egy életem, egy halálom. Mindenáron.

A Skorp. csak akkor támad, ha Őt magát támadják. Sérelmét gyakran elraktározza, s csak hosszú idő után szúr vissza; akkor és oda, amikor és ahol az a legjobban fáj. Nem felejt- a benne feszülő érzelmek kiélést, megtorlást követelnek.


Tulajdonságai:


Büszke, erélyes, hűséges, karizmatikus, mágikus, mély érzésű, mélyre hatoló, oknyomozó, rettenthetetlen, titokzatos, totális, véglegesen megoldó.


Negatívabb:

alattomos, bosszúálló, feszült, harcos, kegyetlen, gyűlölködő, önpusztító, pusztító, ravasz, szélsőséges, szenvedélyes, végletes, veszélyes.



Nagyon fontos, hogy ezek egyazon analógialáncra vannak felfűzve, ettől függetlenül nem érvényes Rá minden!


Nyilas Plutó:


hát a Plútóról nem sok mindent tudok írni. Totális váltás, transzformáció, átváltozás, a szélsőségességlelki megtisztulás és megújhodás.

Így nehéz megfognom a Plútói figurát. Pláne a Nyilas Plútót.

Azért a Nyilast leírom:


Alapmotivációja az értékképzés és az értékekhez való felnövés, ill. annak képviselete. Gyűjti a aNyilas típus a címet, rangot, pozíciót, magasabb szinten eszméket, gondolatokat, művészi értékeket, vallási és filozófiai nézeteket. . .

Lankadatlan erejét, küzdeni akarását, hitét a tűz energiája szolgáltatja (Nyilas. tüzes jegy). E belőle sugárzó lelkesítő erő az, ami a fénykörébe vonzott emberek számára eszmei, szellemi vezetővé avatja.

Trikófelirata: Föl, tovább!


A Nyilas gyakran nem éri utol az általa képzett és növel értékszférát - ennek ellenére hajlamos úgy tenni, mintha elérte és énjébe integrálta volna. Hajlamos rá, hogy "nagyobb képet" mutasson önmagáról, ezért alakulhat ki róla a negatív vélemény: képmutató, nagyképű, beképzelt.

Tulajdonságai:


bőkezű, derűs, etikus, idealista, igényes, lelkesedő, lojális, nagyvonalú, önképző, optimista, szabadságszerető, tanító, távlatos, törekvő, vallásos.


Negatívabb:

arrogáns, beképzelt, elégedetlenkedő, hatásvadász, ítélkező, képmutató, nagyzoló, papoló, tudálékos, túlzó.


Üdv.


Ágota

70. ragota
2010. nov. 2. 21:00

Nyilas:


Alapmotivációja az értékképzés és az értékekhez való felnövés, ill. annak képviselete. Gyűjti a aNyilas típus a címet, rangot, pozíciót, magasabb szinten eszméket, gondolatokat, művészi értékeket, vallási és filozófiai nézeteket. . .

Lankadatlan erejét, küzdeni akarását, hitét a tűz energiája szolgáltatja (Nyilas. tüzes jegy). E belőle sugárzó lelkesítő erő az, ami a fénykörébe vonzott emberek számára eszmei, szellemi vezetővé avatja.

Trikófelirata: Föl, tovább!


A Nyilas gyakran nem éri utol az általa képzett és növel értékszférát - ennek ellenére hajlamos úgy tenni, mintha elérte és énjébe integrálta volna. Hajlamos rá, hogy "nagyobb képet" mutasson önmagáról, ezért alakulhat ki róla a negatív vélemény: képmutató, nagyképű, beképzelt.

Tulajdonságai:


bőkezű, derűs, etikus, idealista, igényes, lelkesedő, lojális, nagyvonalú, önképző, optimista, szabadságszerető, tanító, távlatos, törekvő, vallásos.


Negatívabb:

arrogáns, beképzelt, elégedetlenkedő, hatásvadász, ítélkező, képmutató, nagyzoló, papoló, tudálékos, túlzó.

69. ragota
2010. nov. 2. 20:59

Nyilas Plutó:


hát a Plútóról nem sok mindent tudok írni. Totális váltás, transzformáció, átváltozás, a szélsőségességlelki megtisztulás és megújhodás.

Így nehéz megfognom a Plútói figurát. Pláne a Nyilas Plútót.

Azért a Nyilast leírom:

68. ragota
2010. nov. 2. 20:53

Patrik:


Ikrek:


AZ Ikrek típusnál az Én célja: részévé válni az információk szabad áramlásának, terjedésének, átadásának. Az Ikrek mind a külvilágban, mind pedig saját elméjében igyekszik az infok korlátok nélküli mozgását és kötetlen kapcsolódását biztosítani. Innen ered testi mozgékonysága, jó beszédkészsége, gyors felfogóképessége és fürge észjárása.

Az Ikrekről úgy tartják társas, közösségi beállítottságú. Inditéka érthető: infok megszerzésének és továbbadásának köre elsősorban az emberi közeg.

Mivel a levegő karakterek infoenergiával látják el környezetüket, ezért mások könnyednek, kellemesnek, jó kapcsolatteremtőnek tartják őket.


Életvitelét, gondolkodását párhuzamosságok, kettősségek uralják (működését gyakran ikerszavak jellemzik: jár-kel, izeg-mozog, lót-fut, tesz-vesz, stb.). Kedélyállapotának kétféle megnyilvánulása szélsőséges esetben a mániás depresszió tüneteire emlékeztet (hol nagyon jó kedve van, hol pedig mufurc, hozzá sem lehet szólni)

Trikóján ez a felirat áll: is-is.


Az Ikrek fő motivációját az info tobábbítása jelenti. Neki magának is, miként az infonak, örökösen úton, mozgásban kell lennie. Ez a késztetés eredményezi nyugtalanságát, kapkodását, lótás-futásra való kényszerét. Belül, az elméjében, szintén ez motivál: a gondolatnak mozognia kell, nem állhat meg, nem ragadhat le egyetlen témánál sem túl sokáig. Innen az Ikrek gondolkodásmódjáról kialakult ítélet:

szerteágazó, de felületes - irtózik a kérdések mélyére hatolni (no nem úgy mint a Skorpió, akit pont ez izgat)


Tulajdonságai:

Beszédes, élénk, éles eszű, érdeklődő, fiatalos, gyors helyzetfelismeő, gyors felfogóképességű, intelligens, játékos, jó társalgó, kíváncsi, könnyed, közlékeny, laza, mozgékony, rugalmas, sokoldalú, szellemileg nyitott, ügyes.


Negatívabb:


bigámista, elsieti a dolgokat, felszínes, felületes, fecsegő, gyerekes, hajszolt, hullámzó energiájú/kedélyállapotú, hűtlen, igen, de játszmát játszó, kapkodó, kételkedő, kettős életet él,könnyen kifárad, megbízhatatlan, meggyőzhetetlen, nyughatatlan, pletykás, sürgető, szétszórt.

67. ragota
2010. nov. 2. 20:38

Szaturnusz:


Az asztrológiai szemlélet hozzá társítja a rend, a struktúra, a konstrukció, a küszöb, az akadály, a gátlás, a tiltás, a megrekedés, a fegyelem, az önfegyelem, a törvény, a nehézség,a tűrőképesség,a szívósság, a kitartás, a szilárdság, a keménység, a tarzósság, az idő, az öregség képzetét.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook