Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nehéz székelés után még 3 órával is fáj és ha meg törlöm, kicsit vérzik a végbelem. Kicsit megijedtem. Neked volt már ilyen? fórum

Nehéz székelés után még 3 órával is fáj és ha meg törlöm, kicsit vérzik a végbelem. Kicsit megijedtem. Neked volt már ilyen? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 13. 06:19
nem volt
2011. ápr. 6. 04:35
Igen volt,megmütöttek,ha a széklet tetején van a vér,akkor külső aranyér,a székleten végig csorog,akkor belső,mindenképpen menj a sebészhez.
27. tücsimücsi (válaszként erre: 16. - Cfa2b2f0b0)
2010. jún. 28. 21:27
igen, szerintem is belső aranyér
2010. jún. 28. 21:16
menj orvoshoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25. katácskák (válaszként erre: 12. - 8f3476327d)
2008. okt. 18. 03:01
Hogy vagy? igen nekem is volt, aztán műtét lett a vége: trombózissal. Nem akarok Senkit ijesztgetni. Sokáig nem vettem észre, vagy azt gondoltam majd elmúlik..
24. Mya01
2008. okt. 8. 22:44
Sziasztok!Valaki meg tudná mondani,hogyan lehet észrevenni a belső aranyeret?Nekem is vannak néha hasonló problémáim,hogy a "dolog" után vérzik,vagy fáj közben,de egyébként semmit nem érzek...nehogy esetleg rosszabbra forduljon a dolog,ha nem veszem észre.
23. 80ad0c0949 (válaszként erre: 12. - 8f3476327d)
2008. okt. 8. 22:39
Szia,hát lehet hogy már késön reagálok,de hasonlo problémám volt!kb.3-4 éve idönként elöjön,3 sebész nézte már meg,de nem jutottak közös nevezöre...:(ha vérzik,a kamillás ülöfürdö,és az aurobin kenöcs hasznos ,mert én is ezt használom(szerencsére egyre ritkábban).de a legfontosabb a napi 2-3 l folyadék!üdv:Rita
2008. szept. 22. 23:23
Ez lehet belső aranyér is, fekély is, egyszerű sérülés is. Aranyérre jók a kenőcsök és nagyon jót tesz neki a meleg (pl sütőben forrósított járólapra ülni), mert aranyér megfázástól is lehet. Pl nekem 1x úgy volt. A kávé pedig meghajt, sőt a minőségibb borok is.
2008. szept. 21. 08:40
nem
20. ipi
2008. júl. 31. 21:18

Mindenkinek igaza van és is jártam így, bocs, de nagyon vérzett székelés után.. Sebész dokinéni kérdezte: olyan mintha székelésnél tíz kiscica kapaszkodna a körmével???

Hát igen, néha olyan.

Magától gyógyul a hámfal, de lassan, és nem, szabad erőlködni, meg hát igen a táplálékkal tudod lazítani, d e könyörgöm mikor engem sem a káposzta, sem a lekvár tejjel, semmi nem hajt meg, akkor??? Na, sok magvas müzli, sok folyadék. sajna így telt egész gyerekkorom. De mára jobb, legalább mindennapossá vált a székelés. Nem ám mint középisiben, mikor a koleszban 5 napig semmi, csak otthon...

19. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Supin)
2008. júl. 31. 20:10
Nem feltétlen!
18. supin
2008. júl. 31. 19:53
Ez lehet az aranyér??
17. kedike
2008. júl. 31. 19:50

Sokan ajánlják a rostot tartalmazó táplálkozást, ami tényleg jó, viszont nagyon sokat igyál mellé ásványvizet vagy gyógyteákat, mert a sok rosttól is "bedugulhatsz".

Én mióta megiszom a magam napi 2.5-3 liter vizét azóta rendbe jöttam, mert előtte meg volt hogy heti egyszer tudtam csak "kimenni". És az is elég fájdalmas volt.

Nekem sokat segített az Oxytarm kapszula szedése, amit két hónapig használtam. Utána pedig odafigyelek az étkezésre, hogy minél inkább természetes alapúak legyenek. És persze, hogy igyak sok tiszta folyadékot.

2008. júl. 31. 10:57
Nem akarlak elkeseríteni, de létezik "belső" aranyér is, amit észre sem vesz az ember. Nemrégen ugyanígy jártam, mint most te. Elmentem az orvoshoz, kaptam gyógyszert. Bélfertőtlenítőt is. Három napig kellett szednem, nem volt vészes. Kellemetlen a dolog, de szerintem menj el orvoshoz, ha még egyszer előfordul ilyen.
2008. júl. 31. 10:55

Szerintem nem biztos hogy aranyér. Nekem a nyálkahártya repedt be a sok erőltetés miatt. Székeléskor őrülten vérzett és szúró fájdalom volt.

Kaptam rá egy hónapos kupos kezelést és elmúlt. Szerintem érdemes volna meglátogatni egy Proktológust.

2008. júl. 31. 10:52
ez az arany ér kezdete és az vézik ki.Vannak rá jó krémek kenegesd ,hát ha még kezdeti stádium és elmulik,de jó volna orvos látná.
13. Zizisicc (válaszként erre: 10. - Genlips)
2008. júl. 31. 10:51
Az aranyér kezelésének az a titka, hogy nem csak kenegetni kell a krémmel, hanem mindig - naponta akár többször - vissza is kell helyezni a csomót a zárógyűrűn belülre. Akkor sokkal hamarabb gyógyul.
2008. júl. 31. 10:51

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy egy ilyen kényes témával kapcsolatban is véleményt mondtatok, tanácsot adtatok!:D

Jelentem a vérzés már megszűnt és szerencsére tényleg kicsit vérzett eredetileg is. A fájdalom még meg van, de ki lehet bírni. Remélem, hogy nem aranyér, mert eddig még semmi ilyen problémám nem volt szerencsére! Remélem most is csak a "végtermék" állaga tett be nekem. Szerencsére az sem jellenző, hogy ilyen "kemény", úgyhogy remélem ez csak egy egyszeri, egyedi eset volt. Bocsánat a részletezésért, de szóból ért az ember és ezért nem akarom csak körbeírni a dolgokat!

Mége egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!

11. Zizisicc (válaszként erre: 9. - Genlips)
2008. júl. 31. 10:47
Én a pelyhet eszem, és kiszoktam egészíteni zabkorpával és búzacsírával. Tényleg jó!
10. genlips (válaszként erre: 8. - Pemete)
2008. júl. 31. 10:45
Nem tudom, mennyi idő alatt kellene ennek elmúlnia, de soknak hangzik a 4-5 hét egy ilyen váratlan vendéggel :( :)
2008. júl. 31. 10:44

A széklet fellazítására, de nem folyósítására (!) (v)egyél lenmagot, bioboltokban lehet kapni.


Nem drága.

Ne egész lenmagot vegyél, hanem lenmaglisztet (legjobban megőrölt) vagy lenmagpelyhet (félig őrölt), mert az egészet nem tudja a héja miatt megemészteni a bél.


És annak ellenére hogy ez ilyen biocucc, finom joghurtba téve. Ezt reggelire elsőnek kellene enni, és mielőtt megennéd, várj 2-3-4 percet, hogy megduzzadjon a lenmag a joghurtban.


Szóval ez a lenmag arra szolgál, hogy optimalizálja a bélmozgást.

2008. júl. 31. 10:40
Amúgy nekem szülés után nagyon durva aranyerem lett mégsem kellett vele dokihoz menni, elmúlt 4-5 hét alatt! Közben folyamatosan kellett kenni.
2008. júl. 31. 10:39
Igen szerintem se biztos, hogy ez aranyér. Nekem is volt már ilyen, el fog múlni. Viszont, ha megtapogatod és érzel egy kis dudort, ami érzékeny, akkor aranyered van. Arra lehet kenőcsöket is kapni, meg kúpokat is.
2008. júl. 31. 10:36

Nem feltétlen aranyér, lehet hogy csak szimplán berepedt a zárógyűrű felszíne az erőlködéstől. Ne ijedj meg, ha erről van szó, elmúlik, de lehet, hogy kell hozzá néhány nap. Igyál sok folyadékot és egyél sok rostosat, hogy könnyebb legyen .....

Korábban volt már aranyérproblémád?

5. yali (válaszként erre: 2. - E004ab8014)
2008. júl. 31. 10:34

Aranyér.. Egyél sok rostosat hogy lazább legyen a székleted, székelés után mosd meg a végbeled..

utána kend be aranyérkenőccsel..

2008. júl. 31. 10:33
Szerintem is aranyér!
2008. júl. 31. 10:32
Aranyered van valószínűleg... Orvoshoz kellene menni.
2008. júl. 31. 10:30
Szerintem aranyér. Vegyél rá kenőcsöt, ha nagyon rossz a helyzet, akkor meg irány a doki.
2008. júl. 31. 10:29
Nehéz székelés után még 3 órával is fáj és ha meg törlöm, kicsit vérzik a végbelem. Kicsit megijedtem. Neked volt már ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook