Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz GyES után munkát találni? fórum

Nehéz GyES után munkát találni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 6. 07:55
baromira nehéz
30. yali (válaszként erre: 29. - 14775640c4)
2008. jún. 16. 15:07
Én nagyon szívesen lennék háztartásbeli.. Mindenre volt időm, mindig rend és tisztaság volt, mindennap friss vacsora, nem tornyosult a vasalnivaló.. Volt idő foglalkozni, rajzolgatni, könyvtárba,kézműves foglalkozásokra járni a gyerekkel... Nagyon szerettem.. Soa egy percig nem unatkoztam, de ez látszott is a lakáson...
29. 14775640c4 (válaszként erre: 28. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 3. 20:09

hát háztartásbel nem lennék én sem

mert az kiszolgáltatott helyzetet teremt és a páromnak akkora terhet hogy tulságosan szeretem ahhoz hogy elnézzem amint huzza az igát én meg csak elvagyok.

2008. ápr. 3. 12:32

Valahol igaz, hogy nézzük a fontosabb dolgokat. De mindenáron? Nekem a gyermekem előnyt élvez. Persze ebből következik, hogy enni is kell neki adni, stb. szerencsére az édesapja dolgozik, tehát egyelőre nem kopik fel az állunk :) csak hát az ember lánya - ha nem akar háztartásbeli lenni (és én nem akarok) - szeretne dolgozni menni.

Most talán van valami alakulóban a közelben.

27. ab4b6bc17d (válaszként erre: 26. - 14775640c4)
2008. ápr. 3. 12:28

Tudom, meg érzem is, hogy sajna nemigazán lehet ugrálni. Egyébként a nagyvárosi állásinterjún szinte az volt az első kérdésük, hogy mit csinálok, vagyis van hova "elrakjam" a gyereket, ha lebetegszik? :(

Viszont a kisvárosban, ahova bevittem egy helyre az önéletrajzomat, szintén kérdezték a gyermekemnek a korát, s valószínű úgy mondhattam, mintha a fogam húznák, mert az illető kedvesen megjegyezte, hogy nem rosszból kérdi, mert ők nagyon gyerek-és családszeretőek, sokuknak van kisgyermeke. Na, ilyen is van. Csak sajna álláslehetőség nincs egyelőre náluk.

26. 14775640c4 (válaszként erre: 25. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 2. 11:11

szia!

én ugy helyezkedtem el 4 órásra a plusba hogy letagadtam hogy gyerekem van :))

ez komoly.a másik hogy nagyszülő nekünk sincs. nekem egy ismerősöm megy a gyerekekért az oviba és bölcsibe és fizetek érte arra az egy órára miga párom haza nem jön.

csak igy megy. 3 hónap mulva 6 órás leszek. mert a 4 óra addig elég volt pénzügyileg mig volt gyes. már nincs mert a kicsi is 3 éves. és csóróság van emiatt.

nézd neked kell tudni hogy mi a fontosabb a pénz vagyis a nyugodt meglét, mint az hogy el tudsz-e menni érte az oviba -e vagy sem

mivel dolgoznod kell gondolom megélhetés miatt igy szerintem hagyd az ovit, ha nem te mész érte nem olyan nagy baj szerintem tuléli a gyerek, de azt hogy esetleg nem lesz mit enni mert nincs pénz azt nem hiszem :))

2008. ápr. 2. 11:00

Sziasztok! A kislányom február közepén lett ovis. Márciustól keresek munkát. A végzettségemnek megfelelőt még csak egy hirdetésben találtam, az is a tőlünk busszal egy órányira levő nagyvárosban :( akárhogy is nézem, reggel 6-kor kelnék és két óra utazás után este 18-ra érnék haza! A lányom meg még olyan kicsi... én nagyon kibuknék, ha soha nem mehetnék érte az oviba. Főleg, hogy a nagyszülők olyanok... olyanok, hogy nem szívesen hagyom rájuk, na ez az igazság!


A lakhelyemtől negyed-negyed órára levő közeli kisvárosokba pedig én adtam be önéletrajzokat, de még nem kaptam választ :( s már eltelt egy hónap. Elég rosszak a kilátások. Nem sok jóval kecsegtettek, pedig lenne olyan végzettségűre szükség, mint amilyen nekem van, de nincs rá pénz, hogy alkalmazzanak...

24. fb3d790ac9 (válaszként erre: 22. - Norant)
2008. márc. 8. 14:12
Engem a gyes lejárta után közvetlen mütöttek egy sulyos betegség miatt,és volt 99nap amit megigényelhettem munkanélküli járadékként,de az a gyes elötti munkaviszonyra vonatkozott,és a gyes men számit bele.
23. Norant
2008. jan. 27. 19:34
Most olvasom, hogy ha határozatlan idejű szerződésem van, kötelesek lennének vissza venni, ilyenkor mi a teendőm?
22. Norant
2008. jan. 27. 19:32
Sziasztok, Valaki tud információt arról, hogy Gyes után, jár-e munkanélküli járadék, és mi alapján számolják ki az összeget. Ugyanis a munkahelyemre nem vesznek vissza. Köszi, a választ!
21. mtt80 (válaszként erre: 20. - 298dc77b34)
2008. jan. 4. 14:00
Köszi a tájékoztatást. A megszünést követő 30 napon belüli dolgot nem tudtam. Na de mindegy is, mert abba sem estem bele sajna.
20. 298dc77b34 (válaszként erre: 19. - Mtt80)
2007. dec. 30. 16:00
gyed akkor jár, ha munkaviszonyod alatt szülsz, vagy a megszünését követő 30 napon belül
19. mtt80 (válaszként erre: 14. - LoLiNa)
2007. dec. 30. 15:47

Én is így jártam.

Nekem jún. 15-ig volt szerződésem, utána passzív táppénzen voltam aug. 26-ig, amíg megszületett a kisfiam. Így már nem járt a gyed, csak a tgyás, utána pedig a gyes. :( Én úgy tudtam, hogy csak ha a szerződés lejárta előtt szülök, akkor jár a gyed. Vagy nem?


Szóval, így nem tudom, hogy fogok állást találni. Nagyon nehéz!

2007. szept. 4. 23:33
Én szerencsés vagyok. Épp most megyek vissza Gyes mellett dolgozni a régi munkahelyemre. Igaz, hogy időközben átalakult, és úgy nézett ki nem tudnak olyan jó helyre betenni, de végül fordult a korócka. Mákom volt. Az egyik nevelő babás lett. Így nincs szakmai vezető a csoportnál. Úgy néz ki én leszek a vezető nevelőjük (egy lakásotthonról van szó). Nekem határozatlan idejű szerződésem van, így kötelesek visszavenni. De szívesen is tették, én úgy láttam. 2008. január 2-án kezdek. Kicsit én is félek, mert 3 gyermek van, hogy mi lesz a betegségekkel, de valahogy majd lesz.
17. Nikice
2007. aug. 27. 17:03
Szerencsés voltam, hogy 3 évet tölthettem csodálatos Porontyommal, aztán jött a beíratás (lelkileg nem elemezném), de bizony érdekesen alakult. Mivel még nem volt 3 éves (2 hét híján)nem is akartak velem foglalkozni, mondták, ha lenne állásom, akkor a munkáltató igazolása alapján idő előtt elkezdhetnénk a beszoktatást. Kérdem én, hogyan, ha nincs hol hagyni a gyerekemet? Kis hátszéllel sikerült mégis elkezdenünk (rémes, hogy csak így lehet boldogulni), és viszonylag hamar alig 2 hét elteltével felvettek. szerencsés vagyok, mert a főnököm nagyon családcentrikus, és bár ő sem fogadja kitörő örömmel, ha beteg a gyerkőcöm, de emiatt sosem éreztem veszélyben a munkahelyem. Most a másodikat tervezzük, tud róla, de mivel nagyon nehezen jön össze (másfél éve várunk rá), még szurkol is. Tény (én is számvitelben dolgozom), hogy "egyszerűbb" betegségnél a mamik sokat segítenek, de ha lázas, vagy nagyon pocsékul van (pl.kalici vírus..nemtom így írják-e), nem vagyok hajlandó magára hagyni!Képtelen lennék őt letagadni! de az önéletrajzba én is beírtam, hogy a gyermek felügyelete megoldható...
16. LoLiNa
2007. jún. 24. 04:49
neked még mákod wan akkor. nem mind1 ,hogy gyest wagy gyedet kapx. de hogy utána mi lex....?!
15. ypszike (válaszként erre: 14. - LoLiNa)
2007. jún. 23. 22:25
Én is így jártam majdnem,mert én még bele estem a Gyed-be.Melóhelyem így nincs és ki tudja,hogy mikor fogok találni valamit.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14. LoLiNa
2007. jún. 23. 09:05
nálunk 6 hawonta wan xerzödés aláírás. nem mndtam meg a főnökségnek, hogy kismama lettem, így alá tudtam írni az új xerződést) csakhogy wexélyeztetett lettem, kitenni nem tudtak, míg xerződésem wan. márcisus 31-én járt le. azután paxxíw táppénzen woltam. május 23-ig , míg megxültem. apum bement a tb-hez. ha 15 nappal elöbb xülök, még gyed járt wolna és wixxa kellett wna wenniűk 3éw után. xép..
2007. jún. 22. 19:30
IGEN.
2007. jún. 22. 13:44

Szerintem nehéz.Pláne, hogy tudják az embernek ott a háta mögött a kicsi gyerek.

Nekem csak az a szerencsém, hogy élő szerződésem van és mindenképp kötelesek visszavenni.Legfeljebb olyan munkakörbe tesznek vagy olyan időbeosztásba járatnak, amire én azt mondom, hogy köszönöm nem.

11. LoLiNa
2007. jún. 22. 13:21
nekem pixok nehezen ment :/ itt ,widéken, pocsék a helyzet. majdnem egy éw alatt lett munkán. mst megxületett a második tökmagom)) bele se merek gondolni, hogy mi lex 3 éw mulwa...:-( hacsaknem sikerülne innen elhúzni. pl wixxa Pestre
2007. jún. 17. 21:15

Nekem 2 gyermekem van. Most a második gyerekemmel itthon vagyok Gyed-en. A gyerekek születése között 1 évet dolgoztam, a nagyobbik gyerek közben bölcsödébe járt. Ez az 1 év nagyon nehéz időszak volt. Ahogy a kisfiam közösségbe került bizony rendszeresen megbetegedett. A torok gyulladást a kötő hártya gyulladás követe majd jött a bárány himlő, a skarlát, stb. Nálunk a férjem is kivette a részét a gyermekápolásból. Azonban egy idő után már neki is rossz szemmel nézte a foglalkoztatója a hiányzásokat. Én számvitellel foglalkoztam, ahol is a nagyon szigorú határidőket be kell tartani, így én sem maradhattam ki a munkából. Bizony előfordult az is, hogy a bölcsiből felhívtak telefonon: vigyem haza a kisfiam mert beteg, közben ott ült mellettem a könyvvizsgáló és kérte az anyagokat. Hát elég kellemetlen helyzet volt.:(((

Egy munkáltató nem a gyerekre mérges, hanem arra a munkaerőre akire nem lehet számítani. És az tény, hogy egy kis gyereket nevelő szülő nem egy kiszámítható munkaerő.

A megoldást szerintem egy saját vállalkozás jelenti. Ahol nem vagy kiszolgáltatva senkinek, te digtálod a munkatempót. Ezt azonban nem árt a Gyed ideje alatt megalapozni.

2007. jún. 17. 21:11
Wéva!Milyen otthoni melók vannak?Nekem eddig MLM-est ajálotak,de nekem az nem nagyon ment!!!
2007. jún. 17. 20:38

Nehéz, és azt javaslom, hogy van még hátra egy kis időd, akkor már most kezdj el keresgetni. VAgy egy barátnőm 2 diplomával statikus volt a gyerekei előtt és az egyik cég ahova jelentkezett mondták, hogy ha van gyereke(i) akkor tagadja le őket, és az önéletrajzba se írja bele!!! Normálisak??? Jajj ne haragudj, de ezen teljesen kiakadtam:(

Engem visszavettek a régu mh.-re, de ez állami (eü.-ben vagyok)

2007. jún. 17. 20:29

Valóban nem könnyű de nem is lehetetlen.

Nekem több olyan ismerősöm is van, aki már gyes alatt keresett otthoni munkát és igaz nem sokat de keress is vele.

Tehát aki keress, az talál.

2007. jún. 17. 18:20
Nekem nagyon nehezen ment inkább alkalmi munkáim voltak mert aazt mondták,hogy akinek gyereke van az problémás munkaerő.Főleg akkor ha nincs kire bizni ha beteg!
2007. jún. 17. 17:59
nem kerestem ,mert inkább itthon dolgoztam
2007. jún. 17. 17:58
Szanád:Sikerült találni azóta?
2007. jún. 17. 17:50
Nehéz .nekem amikor lejárt a gyes és próbáltam állást találni a legtöbb helyen az volt az első kérdés :hogy ha a gyerek beteg tud-e rá vigyázni valaki.Szép nem ?
2007. jún. 17. 17:27
Mindenhogy nehéz :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook