Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ne fogyózz, mert hízlal! fórum

Ne fogyózz, mert hízlal! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
150. Arianne113 (válaszként erre: 149. - Gumicsirke)
2011. nov. 13. 13:28

Ez a 6 előtt dolog hülyeség.

Egy ideig én is elhittem, de aztán pont tegnap mondta apukám, hogy lefekvés előtt 2 órával nem ajánlatos már enni, ez hogy 6 előtt kell csak kitaláció.


Mindenesetre én nemhiszek benne, de nekem mindegy ti hogyan csináljátok csak a cél a lényeg. :)

149. Gumicsirke (válaszként erre: 144. - Nyári szellő)
2011. nov. 13. 13:21

Jó, hogy így látod:) Annó én is koplalással fogytam, de nagyon hamar visszajött, pedig 12 éves voltam, amúgy se egészséges, akkor meg...

De tény, hogy az énkép nehezen változik..én most 48 kg vagyok, és fogyni szeretnék, mert nagynak látom magam.

Egyébként én úgy csinálom, hogy nem eszem kenyeret meg cukrot, így reggelire kétszersültet csinálok meg ugyanúgy szendvicsnek, ebédre ugyanazt eszem, mint eddig, csak kevesebbet, és vacsira figyelek nagyon oda, h 6 előtt lehetőleg, és lightosat.

2011. nov. 13. 12:56

Ja szabot még egy dolog.

Nagyon vigyázz a gyomorideggel, mert hosszútávon súlyosabb következményei is lehetnek, példa gyomorfekély.


Szóval csak nyugodtan, ne zaklasd fel magad tudom könnyű mondani, nekem is vannak sajnos gondjaim, de nem szabad magad idegesíteni mert csak magadnak ártasz vele.

147. Arianne113 (válaszként erre: 142. - Szabot.88)
2011. nov. 13. 12:53

Nekem a gyomorbetegség gyomorégést takar.

Mivel gyomorégés, vigyázok a fűszeres ételekkel, a panírozott ételekkel, és minden olyan itallal étellel ami savat csinál.

Szóval több főzeléket és levest eszek, kevesebb húst, fűszeres ételt.

Ja, és vigyázok a sózzással is, az sem tesz jót.

Nekem ezekkel sikerült legyőzni a gyomorbántalmakat, de teljesen. Nagyon ritka ha ég a gyomrom, és az is csak akkor fordul elő ha felzaklatom magam nagyon.


Egyébként kávét én is iszok, de az inkább tejeskávé vagy cappcino, mert haljamos a vérnyomásom felmenni, szóval nem szabad. Mellesleg aki magas vérnyomásos, annak van egy iszonyat jó tippem.

Évekkel ezelőtt rosszul voltam, és tanárom hazavitt, megmérni a vérnyomásomat, ami az egekben volt.

Gyógytornász mint utólag kiderült, hetente háromszor mentem el hozzá fél órára végigcsinálni egy laza gyógytornát, tényleg nem megerőltető.

És úgy képzeljétek el, a magas vérnyomásom elillant! Évekig sőt még most sincs bajom a vérnyomásommal, és ezt ennek köszönhetem:)

Elő keresem majd a kazetta címét, én is megnézem neten hátha fenntvan valahol, most is szívesen csinálnám a tornát.

146. nyári szellő (válaszként erre: 145. - 1f95464bd4)
2011. nov. 13. 12:52

Hát,én már nem tudom,mi történhetett..

Csak azt tudom,hogy utálok tükörbe nézni,és a ruháim nem jönnek rám...És egyre jobban utálom magam!!!Ezen a problémán pedig csak én változtathatok!!!

145. 1f95464bd4 (válaszként erre: 144. - Nyári szellő)
2011. nov. 13. 12:46

A 141-est Neked küldtem, csak nem válaszként.


Szerintem tudod mi történhetett Veled? Szerintem az izmod élte fel a szervezeted és nem a zsírod.

144. nyári szellő (válaszként erre: 138. - Gumicsirke)
2011. nov. 13. 12:42

Igazából bármilyen jótanácsot szívesen fogadok.

Tudod,előtte úgy fogyóztam,hogy koplaltam.Hol több,hol kevesebb sikert értem el..Volt olyan,hogy két hónap alatt fogytam 10 kgot,utána még 5-öt.De még mindig daginak láttam magam.Egyszer csak elkezdték kérdezni az emberek,hogy mi van velem?beteg vagyok??Mikor már mindenki ezt kérdezte,akkor tudatosult bennem,hogy lefogytam már,csak az énképem nem alakult át a testemmel együtt..Azokat a fotókat visszanézve...csúnya sovány voltam!!!

Aztán elkezdtem újra enni...és 2hónap alatt kamatostul visszajött,amit leadtam...

Most azért döntöttem úgy,hogy változtatok az életmódomon,mert ezt már az egészségem érdekében kell megtennem!!!

Tanácsok,bevált praktikák azért érdekelnek,mert nem szeretnék újra a butaságom csapdájába esni.

143. Gumicsirke (válaszként erre: 140. - Arianne113)
2011. nov. 13. 12:39

Igen-igen..bár most vannak olcsó menük..de..marhára hizlal, én nem értme mitől. Múltkor láttam egy táblázatot, ahol le volt írva, h mennyi kcal van benne, és egy tök mini hambiban annyi van, mint amennyi kcal amúgy egy nap összesen eszem..azt hogy?? Házilag megcsinálva tuti negyedannyi..


Az se rossz:) Én ilyenkor általában gyrost veszek. Abban legalább tudom, hogy mi van, egészséges dolgok, zöldségek, finom is, és laktat.

2011. nov. 13. 12:38
Most nézem, h mind aketten a lányaim lehetnétek, és mégis jól elbeszélgetünk :)) Arianne leírnád, h miben változtattál? mert nekem is szokott fájni a gyomrom..bár azt tudom, h általában az idegtől és a kávétól...de hát alacsony a vérnyomásom, muszáj innom :)
2011. nov. 13. 12:37

Leírom, hogy én hogyan kezdtem, aztán majd meglátod...

Szóval...

Itthon nekem van szobabiciklim és evezőpadom. Hozzá teszem, a mozgás elkezdéséről beszélek. Szóval első lépésben szobabiciklivel kezdtem a legkönnyebb fokozaton, és 5 percenként emeltem egyel erősebbre. 25 perc. Aztán az evezőpadon húztam 300-at. Azért írom le ezt számokkal, mert így jobban szemléltethető, a számoknak azért van jelentősége, mert pontosan felmérhető az állapot.

A következő alkalommal ugyanennyi, se több, se kevesebb. Másodszorra már könnyebben ment. Ezzel egy időben elkezdtem biciklizni is. Az első alkalommal 27 kilométert mentem, rendesen kidöglöttem. A második alkalommal 30-at, ez könnyebben ment. Tényleg nem a számok a lényeg, hanem az elv.

Akkor emelem a mennyiséget, amikor már könnyen megy, és csak annyival, hogy ne dögöljek ki tőle. Így gyakorlatilag folyamatosan kellemesen fáradok el, és nem érzem, hogy szenvednék.

Persze lehet sokkal többet is bevállalni, sokkal látványosabb az eredmény, tudom, mert voltam olyan hülye, hogy ezt csináltam. Gyorsan akartam fogyni, órákat húztam a padot, a mennyiséget is annyira emeltem, hogy gyakorlatilag mindig hulla fáradt voltam. Nekem ez nem jött be. Ez 30 kiló mínusz pár hónap alatt, de kidöglöttem. És nem az elején, vagy egy-két hónap után. Az erőnlét az elején emelkedik, bírtam, de mondjuk az ötödik hónap után teljesen lemerültek az elemeim. Káposztalevessel nem lehet maratont futni. Tipikus fogyós probléma.

Egy ismerősöm nagy bringás, van, hogy napi 100-150 kilométert megy. De amikor elér egy cukrászdához, bever három krémest.

A lényeg, hogy szerintem mérd fel, hogy mire vagy képes, az elliptikus tréneren is van számláló, így könnyű. Ezzel kezd, és szép fokozatosan emeld, amennyi kényelmes, gondolom nem akarsz versenysportoló lenni. És adni kell időt a szervezetednek arra, hogy kipihenje magát, ez fontos. Ha pedig izomlázad van, akkor sokat vállaltál, csökkents!

Ez az én véleményem a saját tapasztalatom alapján, biztos van akinek más módszer jön be, nem vitatom.

140. Arianne113 (válaszként erre: 139. - Gumicsirke)
2011. nov. 13. 12:35

Az tény hogy a mekis hambi tényleg kicsi.. Én sem eszek sokat, de szerintem egy nem lenne elég, és ami ebben marketing ( hamár ezt tanultam évekig ) az az, hogy ösztönöz rá, hogy vegyél még többet és többet...

Tele van zsírral ízfokozókkal meg még kitudja mivel.

Szóval ha már nem otthon kajálok, akkor tudok egy olcsó és jó éttermet tőlünk nem is olyan messze, a tulaj a szomszédom :D

Igaz hogy csak húsos kaják vannak, meg levesek, de istenien csinálják a májgombóclevest ( kedvenc ) és a hortobágyi húsos palacsintát. Viszont vigyázni kell, mert egy adag felét sem tudom megenni, szóval két ebédem a főétel :D

139. Gumicsirke (válaszként erre: 137. - Arianne113)
2011. nov. 13. 12:32

Na igen, ez érthető:) De én azért szeretem a mekis kaját:D Bár tuti, h legalább 1 éve nem ettem már ott, mivel, ha már nem itthon eszem, és pénzt adok vmi ilyen kajáért, akkor olcsóbban jobbat is lehet kapni, mert a mekis kaja elég drága.1 hamburgerrel meg nem lakom jól, pedig nem eszem sokat.


Na, tök jó, h helyrejött a gyomrod:) Nekem a bőröm lett szebb, pedig előtte se ettem egészségtelenül.

138. Gumicsirke (válaszként erre: 136. - Nyári szellő)
2011. nov. 13. 12:30
Nincs mit:D De, ha vmi kérdésed vna, nyugodtan kérdezz:D
137. Arianne113 (válaszként erre: 132. - Gumicsirke)
2011. nov. 13. 12:28

Az oké is, de végignézve tényleg elment tőle az étvágyam rendesen..

:D

Egyébként, tudok itthon készíteni sokkal finomabb kaját, és sokkal olcsóbban is.


Gyógyszerszedésről jutott eszembe, hogy nekem is kellene szednem gyomorbetegségre, és nincs meghatározva hogy meddig, de már hónapok óta nem szedem és semmi bajom sincs. Átalakítottam az étrendem, és így nem fáj a gyomrom. Ez is haladás :))

136. nyári szellő (válaszként erre: 134. - Gumicsirke)
2011. nov. 13. 12:26
Ok.Átbogarászom a naplódat.Köszi:)
2011. nov. 13. 12:24
Osztom a véleményed....míg a gyerekek kicsik voltak kb évi 3-4x ettünk ott, most már annyiszor sem... de olyankor jól esik, ésakkor miért ne???
134. Gumicsirke (válaszként erre: 130. - Nyári szellő)
2011. nov. 13. 12:23
Én a naplómban leírom, h miket eszem, nézegesd meg, ha gondolod, nem koplalok, és nem vonom meg magamtól a jó kajákat:D Salátalevélen nem tudnék élni..
133. Gumicsirke (válaszként erre: 129. - Szabot.88)
2011. nov. 13. 12:22
Nekem is életem végéig gyógyszert kell szednem. De nem olyan gáz, tünetmentes, a gyógyszer meg elég baráti áron van:)
132. Gumicsirke (válaszként erre: 126. - Arianne113)
2011. nov. 13. 12:22

Erről én is hallottam, de h ez mért jó neki....


Jaj, az a film:) Attól, hogy 1-2-szer eszel, semmi bajod nem lesz. De, ha hónapokig csak ilyet eszel, egy csomó fontos tápanyagot nem viszel be a szervezetedbe. Ez a baj, nem az, ha valaki néha ott eszik:)

2011. nov. 13. 12:20
Én tudnám ajánlani a pilatest mint téli tornát, nagyon alakformáló!
130. nyári szellő (válaszként erre: 114. - 1f95464bd4)
2011. nov. 13. 12:19

Hát,én hála Istennek,azért bélgyulladást nem kaptam.

Viszont úgy gondolom,ez mindenképpen egy "jel"volt,hogy változtassak.

Van ellipszis trénerem,így a hidegbe ki se kell mennem.Bár még nem tudom,milyen ütemben kezdjek neki,milyen fokozaton,mennyi ideig,hetente hányszor?

Kaja ügyileg se tudom igazán,mitévő legyek?Mert a koplalás semmi jóra nem vezetett...

2011. nov. 13. 12:17

igen. igaz egész életünkre szóló gyógyszerszedés, de azt hiszem ez legyen a legnagyobb gondunk! bár azért ebben a betegségben is van aki nagyon megszívja, már bocsánat....

csak ha mész a beutalóért, szólj, h főleg ezt szeretnéd megnézetni, mert a rutinban nincs benne...

128. 1f95464bd4 (válaszként erre: 127. - Szabot.88)
2011. nov. 13. 12:14
Merthogy ez gyógyítható? Megnézetem.
127. szabot.88 (válaszként erre: 121. - 1f95464bd4)
2011. nov. 13. 12:11
Pedig nem lenne rossz neked is megnézetned, egy egyszerü vérvétellel, csak a házi orvosnál kell kérni beutalót, mert sokan ezért nem tudunk fogyni (pm alulműködés)
2011. nov. 13. 12:10

nna. Most meg azt olvastam hogy egy nő a világ legkövérebb nője akar lenni.. már most 200 kilón túl van, és nem akar megállni 400ig...


Nemtudom felfogni, hogy miért kockáztatja az életét...

Mellesleg mindenkinek ajánlom megnézni a Super Size Me című dokumentumfilmet, mert igencsak tanulságos.

Egy pasi egy hónapon keresztül csak mekis kaját eszik, a végére meg úgy megromlik az egészsége, hogy még az élete is veszélybe kerül.. szóval tényleg érdemes megnézni, én életemben azt hiszem kétszer ettem mekis kaját, de ezek után nem akarok többet enni.. soha..

125. Gumicsirke (válaszként erre: 124. - 1f95464bd4)
2011. nov. 13. 12:08
Nekem is először a private message jutott eszembe, mert általában annak a rövidítése, de itt más volt a szövegkörnyezet, meg nekem is vannak pajzsmirigyes gondjaim, így olt nehéz asszociálni:D
124. 1f95464bd4 (válaszként erre: 123. - Gumicsirke)
2011. nov. 13. 12:04
Köszi! Sok mindenre gondoltam, ez lett volna az utolsó utáni. Alultanult vagyok...:)
123. Gumicsirke (válaszként erre: 121. - 1f95464bd4)
2011. nov. 13. 11:57
Pajzsmirigy:)
122. Gumicsirke (válaszként erre: 120. - Szabot.88)
2011. nov. 13. 11:56
Nekem eleve el volt b.szva..:DDD De azért a szűztea kapszula nem olyan fogyiszer..:) Meg már nem is élek vele, ezzel a maradék pár kg-vel elszöttyögök..:D
121. 1f95464bd4 (válaszként erre: 120. - Szabot.88)
2011. nov. 13. 11:56
Mi az a "pm"??? Itt hallok erről először...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook