Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ne fogyókúrázz, biztosan lefogysz! fórum

Ne fogyókúrázz, biztosan lefogysz! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
104. MelisUK (válaszként erre: 97. - M.gery)
2009. márc. 23. 13:23
Ez nagyon jó, de nem feltétlen kell ezt szobabiciklivel csinálni. Egyik nap csináld bicóval, másik nap pedig helyben futva. A futásos dolgot én is szoktam csinálni, csak én úgy számolom, hogy 20 lépésnyi helyben futás amilyen gyorsan csak megy, aztán 20 lépésnyi helyben futás csak lazán, kényelmesen. Kemény, de tényleg jó és hatásos. De a legjobb, ha mindened megmozgatod, ezért csinálj guggolásokat is, felüléseket, súlyzózást, stb.
103. MelisUK (válaszként erre: 94. - Csera)
2009. márc. 23. 13:17

Nem is képzelnéd, de irtó hízékony fajta vagyok. Általános iskolában harmadik osztályos koromban bizony 50 kiló voltam, elég duci. Így édesapám, aki sportoló volt - sok érmet szerzett a magyaroknak - torára kötelezett minden egyes nap. Az ételtől nem fosztottak meg a szüleim, ehettem amennyit akartam, édességet is rengeteget ettem, de minden este tornáznom kellett. Felülések, guggolások, oldalt fekve lábfellendítések oldalra, lábujjhegyezések plusz néha aerobik. Nagyon utáltam, volt, hogy még sírtam is, hogy nem akarom, de kötelező volt. Ennek köszönhetően ötödikes koromra olyan csinos lettem, hogy ihaj! Persze a torna így is nehezemre esett, de minden egyes nap csináltam, még mindig kötelező volt, de legalább gyönyörű eredménye volt. Csodás lábak, kockás has, imádni való test. Ötödikes koromtól a középsuli végéig edzésekre és versenyekre jártam, 800m-es és 5km-es futóversenyekre. Középsuliban már csak néha tornáztam otthon. Az egyetemen felhagytam a futással, asztaliteniszeztem. 167,5cm-es vagyok, amikor megismerkedtem életem szerelmével, akkor fogytam, így 45kg-os voltam, majd visszajöttek a kilók - már apum szólt rám, hogy túl sovány vagyok -, az átlagos testsúlyom 50kg volt egészen az egyetem végéig ötödikes korom óta. Aztán elkezdtem dolgozni, külön háztartásban élni és bizony nekem is följöttek a kilók, 63 kiló lettem (13 kiló plusz egy éven belül), narancsbőrös lett a fenekem és a combom, tokám lett és mindenfelé vaskosabb lettem. Nem tetszett, amit a tükörben láttam, így újra nap mint nap tornázom - meg is van az eredménye.

Enni a mai napig is bírok bőven enni, a csoki, süti, torta jöhet, imádom. Most is a füstölt húsos bableves mellé desszertnek rizsfelfújtat készítettem vaníliamártással. Szóval fér belém bőven étel - sajnos hízok is tőle, így mozognom kell - éhezni nem akarok, egyszer fogyókúráztam, össze is estem, elájultam az éhségtől... Inkább a kínkeserves torna. Sokkal jobban is érzem magam a mindennapokban, sokkal fittebb, energiával dúsabb vagyok. Gyorsabban tudok dolgozni, frissebb az agyam, egészségesebb vagyok. Mindenkinek csak ajánlani tudom a testmozgást.

102. 2577cdcc12 (válaszként erre: 101. - Csera)
2009. márc. 23. 11:44
Magasabb a kalóriafelhasználás, mint ugyanennyi idő alatt egy normál kardió. Én nem kifejezetten hiszek a zsírégetésben, csak a kalóriafelhasználásban, mert szerintem aki kardiózik és mellé diétázik, az előbb-utóbb lefogy, bármilyen is az edzésmódszer... Ezzel "csak" ugyanannyi idő alatt többet égetsz, illetve állítólag tovább fenntartja a fokozott kalóriaégetést (mármint az edzés után).
101. csera (válaszként erre: 98. - 2577cdcc12)
2009. márc. 23. 08:24

Mire hatásos? Zsírégetés?

Csak kardiógépen lehet ilyet csinálni? Pl. futás?

100. m.gery (válaszként erre: 99. - Mimmo89)
2009. márc. 23. 08:18
Na, ez tök jó, akkor bátran merem csinálni!
99. Mimmo89 (válaszként erre: 97. - M.gery)
2009. márc. 22. 21:18
Ez a módszer volt a Spektrumon a "What's Good For You?"-ban is (Egészségünk: Tények és tévhitek magyarul a címe), és mióta láttam (kb. 2éve), hogyha éppen szobabicajozok, én is így szoktam csinálni :P Igazából nem a hatás miatt, hanem mert így tök jó, nem unalmas :D De ott is azt bizonyították be, hogy ez jó. :))
98. 2577cdcc12 (válaszként erre: 97. - M.gery)
2009. márc. 22. 19:29

Ez egy régi intervall edzés, és már több helyen bebizonyították, hogy igen hatásos :o), de azért nem kell annyira lassan, amennyire tudsz, csak annyira, amennyire kényelmes. És ezt nem kell napi 3-szor, csak 1-szer megcsinálni, mert állati megterhelő a szervezetnek. Egyébként lehet más kardiógépen is csinálni, én taposón és ellipszisen is szoktam.

A délután semmi szénhidrát az tényleg meggyorsítja a fogyást, de szerintem simán lehet enni 6 után, csak nagyon nem mindegy, hogy mit. És bár tényleg jó a lenolaj, én tuti nem ennék reggel lenolajjal átitatott pirítóst...

97. m.gery
2009. márc. 22. 18:16

Voltam tegnap természetgyógyásznál. A fogyáshoz ajánlott egy érdekes "edzést".

Szobabiciklin 8 másodpercig tekerni mint állat, aztán 12 másodpercig olyan lassan, ahogy csak tudsz, aztán újra 8 mp ami a csövön kifér, majd ismét 12 mp lassan.Ezt váltogatva 20 percig. Napi 3x20 perc szintre eljutva 1 kg-ot lehet vele fogyni.

Kipróbáltam, egyenlőre kb 5 percig bírtam, nagyon kemény. Izomláz mindenütt. Ő is azt javasolta, hogy minőségi élelmiszert kell enni, és délután 4-től már semmi szénhidrát, 18 órától pedig ne együnk. Reggeli előtt pedig lenolajjal átitatott pirítóst ajánl.

Mi a véleményetek?

96. 2577cdcc12 (válaszként erre: 56. - B4a3a4979d)
2009. márc. 22. 18:01

Eddig nem vitatkozott itt senki, és senki nem cseszegette a másikat, és nem szólogatott be. Kicsit vedd vissza szerintem az üldözési mániádat, itt senki (én sem) nincs ellened. Itt vélemények vannak, kinek ez, kinek az.

És talán mielőtt lebaszol, te is elolvashatnád, hogy mit is írtam valójában...

95. csera (válaszként erre: 70. - M.gery)
2009. márc. 20. 21:44

Nagyon köszi, tényleg érdekes a cikk és az oldalán is gondolom találok, bőven olvasgatni valót!


Ajánlom másoknak is!

94. csera (válaszként erre: 84. - MelisUK)
2009. márc. 20. 21:24

Megnéztem a képeidet! El sem hiszem, hogy ennyi kaja beléd fér :) Gondolom sose voltál sokkal húsosabb?

Persze, ne is legyél, a lényeg az egészség!

93. MelisUK (válaszként erre: 91. - Csutkababa)
2009. márc. 20. 15:54
Mi már hozzászoktunk, ezért nekünk nem macera. Eleinte annak tűnt, el se tudtam képzelni, hogy tudnak a többiek ilyen nagy reggelit enni. Most meg már engem nem értetek. :P
92. MelisUK (válaszként erre: 87. - 5f3b9a27bc)
2009. márc. 20. 15:53

Ha éhes vagyok, én is eszem, sosem sanyargatom magam ilyen-olyan fogyókúrás diétákkal.

Egyszer kezdtem el diétázni életemben, olyan extra éhes voltam minden pillanatban, hogy egyszer szépen elájultam tőle... Soha többé. Eszek rendesen és egészségesen, úgy, ahogy az én szervezetemnek jó és mellette mozgok eleget. Ennyi nekem elég.

91. csutkababa (válaszként erre: 84. - MelisUK)
2009. márc. 20. 15:26

elhiszem, en 8-ra jarok dolgozni, en se jarok koran dolgozni....

csak valahogy macera :)

90. e1e9ab571d (válaszként erre: 89. - 5f3b9a27bc)
2009. márc. 20. 15:25
Az én barátnőm nem direkt akar ilyen lenni. Azt eszi amit szeret:), csokit is. Egyszerűen az az alkat, aki nem fog elhízni.
89. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 88. - E1e9ab571d)
2009. márc. 20. 15:21

Nekem egy modell alkatú csaj azt mondta, megeszi az ebédjét szépen és azzal elvan egy napig. Valószínű, hogy hazavágta az egész szervezetét, aztán lehet hogy ezzel jól elvan, de ha van vacsorázna is esetleg már nem 50 kg lenne...


Mikor voltunk síelni, a barátom haverjának a barátnője is ott volt. Kb 40 kg lehet a csaj, mondjuk tök alacsony is de nagyon vékony.


Reggeli: milli zsíros tej 2 deci kiskanállal "enni".

Ebéd:zöldalma

Uzsonna: zöldalma

mikor hazaértünk a sípályáról vacsora: fél szelet sajt, 3 mandarin, de már ott láttam rajta, hogy szó szerint falta a gyümölcsöt mert annyira éhes volt, csak nem akar elhízni és ha elfogyott a napi almaadagja és az étterembe csak normális főételek voltak, inkább nem evett semmit.

Valaki megkínálta csokival, hát ő ilyet nem eszik. A buszúton pedig evett fehérkenyeret. Szóval abszolút nem értem, ha ennyire fontos az hogy csont vékony legyen akkor miért nem olvas utána. Eszi a szarabbnál szarabb kajákat (oké én is, de én tisztában is vagyok vele :D) és kb a napi kalóriafogyasztása 800 lehet.

2009. márc. 20. 15:12
Van egy barátnőm, nagyon vékony, irigylem is a genetikai adottságait. Ő azt mondta, hogy kb 3-óránként eszik keveset. Én nekem van két nagyobb étkezésem /reggeli-ebéd/ közte még összesen 2-4 kisétkezés.
87. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 83. - MelisUK)
2009. márc. 20. 15:08
Én egy nap nem hogy 5x eszem, de 7x minimum. :) Sose bírtam egyszerre sokat enni, szerintem az a lényeg, hogy 3x egyél normális mennyiséget, utána lehet akár enni 10 szer is... jobb mint farkas éhes lenni 5 óra nem evés után.
86. e1e9ab571d (válaszként erre: 85. - MelisUK)
2009. márc. 20. 15:07
Már várom a reggelt, holnap eszem reggelire virslit és tükörtojást is:)
85. MelisUK (válaszként erre: 81. - E1e9ab571d)
2009. márc. 20. 15:06

Így van, a reggeli a bűnözés ideje, aminek nem lesz látszatja, nem fogunk hízni tőle. Ilyenkor bármi és bármennyi jöhet, ami csak belénk fér. És ha már 10 körül esszük a reggelit, akkor csak jóval kevesebbet szabad enni, mert szépen el fogja raktározni a szervezet.

Én ha csak valami kis hülyeséget ennék reggelire, akkor egész nap szenvednék. De mindenki más.

84. MelisUK (válaszként erre: 79. - Csutkababa)
2009. márc. 20. 15:03
Mi nem korán reggelre járunk dolgozni, hanem 9-re. Épp ezért van időnk közösen reggelizni és pár percen belül kész a meleg reggeli, nem nagy macera. Előkapok két serpenyőt, rádobálom a cuccokat a brit reggelihez, közben odateszem a teát, megterítem az asztalt - tányér, kés, villa -, megfordítok mindent a serpenyőben, kiöntöm a kész teát, azt is az asztalra teszem egy-egy vitamin tablettával és el is készül a reggeli, lehet tálalni. Pirítós helyett sima kenyérrel is lehet enni, így még gyorsabb. Szóval max 10 perc és kész van. 7-kor kelünk, tusolunk, felöltözünk, közösen reggelizünk, marad idő elmosogatni is, majd még egy kis idő és lehet indulni a munkába. Így fitten megy az ember munkába.
83. MelisUK (válaszként erre: 76. - Csutkababa)
2009. márc. 20. 14:57

Nem jó mindenkinek a 4-5x-i étkezés. Így szerintem inkább a gyerekeknek kell enni. A kölyök állatokat is sokszor kell etetni, a gyermekeinket is. A felnőtt állatoknak elég napi egyszer enni, a felnőtt embernek is elég akkor kevesebbszer.

Én ha minden nap sokszor ennék, akkor jönnének a kilók, hisz akkor mindig úgy érzi a gyomrom, hogy van benne valami friss emészteni való, hozzászokik és mindig kívánni fogom. Én váltogatom, nekem így vált be. Van, hogy reggel és este eszek csak, van, hogy ötször is egy nap és van, hogy háromszor.

82. a9338a7669 (válaszként erre: 79. - Csutkababa)
2009. márc. 20. 14:52
Én is így voltam vele, amíg kávé+cigi volt az első ébredés után. Most már cigi nincs, csak néha szoktam kávét inni, de azt is reggeli után. Azóta olyan jókat tudok reggelizni :) És 9-10 felé nem kopog a szemem, mint régen :)
2009. márc. 20. 14:49
Én reggel azonnal ébredés után is képes lennék enni. És akkor is, ha másnap este bevacsoráztam. Reggelit szeretem a legjobban az étkezések közül, ott kell a legkevésbé figyelni, hogy mit eszik az ember :)
80. ALLICS (válaszként erre: 4. - Medina07)
2009. márc. 20. 14:48

Egyetértek Medina.

Életmódot kell váltani az xy ideig tartó diéták ha lecsengenek újra visszajönnek a kilók.Ki kell alakítania mindenkinek egy maga számára működő dolgot.

Én fél év alatt fogytam 27 kilót,mostmár 31 kg-nál tartok.

2009. márc. 20. 14:38

nekem erre nincs idom, hogy annyival korabban folkeljek, az meg kizart, akkor mar delben, leesnek a szekrol:)

szoval jol hangzik a meleg reggeli, de en reggel total komaban vagyok, meg nem iszom meg a kavemat,aztan meg ha megittam, nem vagyok ehes....

majd csak 9 fele,max 10..de akkor mar kopog a szemem:))

2009. márc. 20. 14:34
ez
77. erikpipi (válaszként erre: 73. - MelisUK)
2009. márc. 20. 14:34
Teeeee, az támadás a nyálmirigyeimnek!:DDD
76. csutkababa (válaszként erre: 72. - MelisUK)
2009. márc. 20. 14:33

ertem en, mert nalamis megesik, megesett,hogy ugy be reggeliztem, hogy csak delutan eheztem, de akkor hol marad az egeszseges napi 4-5 * etkezes :DDD

de hat ujra es ujra igaz, mindenkinek a neki legmegfelelobbet kell megtalalnia...

75. MelisUK (válaszként erre: 67. - E8f2c9dfce)
2009. márc. 20. 14:07

Gondolom mindenkinek más a szervezete és mindenkinek saját magának kell rájönnie, hogy neki mi a jó.

Pl. olvastam az egyik fórumon, hogy egy hölgy befizetett az egyik fogyókúrás házhoz szállítós étkezésre, amit az a bizonyos aerobik oktató házaspár nyitott és ő nemhogy fogyott volna, hanem hízott tőle. Ez is bizonyítja, hogy nem jó mindenkinek ugyanaz a módszer. Magadnak kell rájönni, hogy neked mi a megfelelő.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook