Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ne fogyókúrázz, biztosan lefogysz! fórum

Ne fogyókúrázz, biztosan lefogysz! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
164. P64 (válaszként erre: 163. - Csera)
2009. ápr. 29. 14:40

A titok. Ez a címe. 87-ről fogytam, és 72 körül volt az alsó határ. Most 76,5. Általában 75 körül vagyok több, mint egy éve. Tehát ha tartom, az is nagyon jó, de a 70 körüli jobb lenne, és akkor már legyen 69! :) Mégis szebb ha hatossal kezdődne.

Én is voltam egy videon, és nekem is furcsa volt. Amúgy se szeretem magam képeken látni. Mondjuk ez már nem olyan vészes, mint a 87. :)

163. csera (válaszként erre: 162. - P64)
2009. ápr. 29. 14:25

Igen, jól mutatna és örömöd is lelnéd benne :)!

Amíg festesz biztos nem eszel :DDD!

Egyébként minden pozitív élmény boldogsághormont termel, amit már nem kell édességgel pótolnod. Legalábbis én piszok édes szájú vagyok és mindenki magából indul ki.

Mi ez a könyv? Csak nem a Le tudlak fogyasztani?

Biztos jó könyv. Amikor fogytál azt hogy csináltad? És miért és mennyi idő alatt híztad vissza?

Képzeld ma délelőtt volt az anyák napi műsor az oviban és felvettük a műsort. Utána szaladgáltak a gyerekek az udvaron és én is rajta vagyok 1-2 képen :(. Húúú, de érdekes magamat látni kívülről! Nem is gondoltam, hogy ennyire látszik rajtam ez a 10kg fölösleg. Lehet nekem ez kellett.

162. P64
2009. ápr. 29. 10:39

Szia csera!

Most olvasok egy könyvet, ami arról szól, hogyan érjük el a céljainkat. Megpróbálok ezzel a módszerrel fogyni, és azért figyelek továbbra is a mérlegre. Bár amikor fogytam egyeltalán nem kellett foglalkoznom ezzel. "Maguktól" olvadtak le a kilók. Hát ezt szeretném elérni, hogy 70 alá érjek. Ez a 69-es szám amúgy is nagyon tetszik nekem. Mi lenne, ha festenék egy képet rajta egy 69-essel, és azt kiakasztanám a falra? Piros-fekete-arany szépen mutatna... Mit gondolsz?

161. csera (válaszként erre: 160. - P64)
2009. ápr. 27. 12:05

Én sosem voltam menzás, de mindig siettem valahová :), ezért én is öltözés közben, akár állva is simán eszek, ami ugye hasonló helyzetet okoz mint a tied.

Már én is mondtam a férjemnek, hogy váljunk el, egy külön-külön lehet szerencsésebbek lennénk és akkor le tudnék fogyni, ha neki és a gyerekeknek nem kellene főznöm (ez kiborulós időszakaimban szokott lenni, amikor úgy érzem, hogy még a gyerkőcöket is itt hagynám, hagy kínlódjanak együtt! Persze ezt hamar megbánom). Szerinte akkor híznék csak meg igazán és lehet igaza van, mert már a nagyfiam is észrevette, hogy amikor ideges vagyok egyből elkezdek mindent össze-vissza enni :(!

Melegszendvicset nálunk a gyerekek szeretik, vaj, szalámi, sajt, majonéz.

Igen a 3-4 óránkénti evés jó lenne, csak kinek van rá ideje?

Na a kifogások :D, de szólj ha rájöttél a nyitjára!

160. P64 (válaszként erre: 158. - Csera)
2009. ápr. 25. 10:34

Igen, az a baj, hogy az elméletet tudjuk, viszont elég nehéz betartani. Nekem is, én napközin, menzán, majd üzemi koszton nőttem fel, mindig is úgy kellett ebédelnem, hogy közben már valaki állt felettem a tálcájával, mert arra várt, hogy leülhessen. Megszoktam, hogy lapátolom be a kaját. Viszont az agynak több időre van szüksége, hogy odaérjen az infó "Hé jól vagy lakva!" Ezért van az, hogy eszünk eszünk, aztán mikor már végre jollakunk, az már rég túl van azon a határon, amennyire szükségünk lenne. Késöbb meg úgy érezzük, degeszre ettük magunkat.

A másik, a férfiaknak kell a tartós kaja, nekünk már kevesebb is elég lenne. Mióta elváltam a lányommal beosztjuk a csirkemellet is, 2 napra. Így meg tudom venni a drágább ételeket is, mert kevesebb kell. (Gondolhatod, én se nagyon vagyok eleresztve anyagilag.) És megpróbálok sporolni azon is, hogy kevesebb menjen veszendőbe, csak annyit veszek, ami szükséges, nem kell tele lennie a hűtőnek. Kisebb a kisértés.

Sokszor csinálok szendvicssütőbe melegszendvicset. A melegétel sokkal jobban telít, és fel lehet hozzá használni minden maradékot, szalámivéget, beszáradt sajtot reszelve. Egy pohár teával nagyon finom.

Arra is rájöttem, hogy nekem 3-4 óránként ennem kellene, de elég lenne pár falat, így érzem jól magam. Persze ez se kivitelezhető mindig. Aki dolgozik, akkor eszik, amikor tud, nem amikor megéhezik. Addigra meg olyan éhes, hogy egy lovat megenne...

Én is még csak tanulom a járható utat, de éhezni nem akarok, és fogyózni se. Úgy kell, hogy éljek, hogy jól érezzem magam közben, egy idő után a gyomor is szűkebb lesz, ezért is jó a sokszor kevesebb. Szép napot neked, jó hétvégét mindenkinek!

159. csera (válaszként erre: 156. - M.gery)
2009. ápr. 25. 09:05

Ügyes vagy, de ezt már más topikban is eldöntöttem!

Én nyugodtan mérem magam akár naponta is, ha már nem híztam az is feldob :).

158. csera (válaszként erre: 155. - P64)
2009. ápr. 25. 09:04

Igaz-igaz! De ennyi év tapasztalatával :), már biztosan többet tudsz mint a tizenéves lányok (sokszor sajnos Ők fogyóznak a legdrasztikusabban, pedig nekik még fejlődik a szervezetük).

Hát a lassú evéssel még nekem is gond van, bár tudom az irodalmat, csak miközben a kisfiam épp a "falra" mászik, még leülni sem tudok sokszor egy-egy evéshez.

Egyébként a nagyfiam (aki már fogékony az egészséges életre), vette észre rajtam, hogy amint ideges leszek, egyből falnom kell. Hétvégén szólt rám, felhúztam magam és utána egyből mondtam, hogy jaj de éhes vagyok, "Anya te nem idegességedben eszel?" és ez kellett, hogy rádöbbenjek igaza van :(!

Az életmód váltásnak is tudom az elméletét, CSAK azzal van a gond, amikor nem futja rá. Sajnos vannak napok-hetek, amikor krumpli, tészta, kenyér (és ebből is az olcsó és nem a tk.) teszi ki a fő étkezéseinket és azt is megfigyeltem, hogy ilyenkor legéhesebb a család. Lepcsánka, palacsinta a nasi, paprikáskrumpli, lebbencs, stb. az ebéb-vacsora. Szóval azt szoktam mondani ilyenkor, hogy Mi minőségi éhezők vagyunk és bár nem vagyok rá büszke, de gondolom nem csak mi vagyunk így ezzel, sajnos!

Persze nyáron már könnyebb lesz a zöldségekhez hozzájutni, már csak a sovány húsokra kell áldozni.

Ja, tegnap kölesfasírtot sütöttem próbaként 16 db-ot (1dl kölesből), mire hazaértem munkából "elpárolgott" :DDD. Hosszú munka, de rá lehet szoktatni a családot is az egészségesebb dolgokra.

157. csera (válaszként erre: 154. - Angyalkák)
2009. ápr. 25. 08:51

Köszi!

Az a baj, hogy ezt a mozgást úgy megszokja a szervezet, mint a házimunkát és egy idő után "semmit" sem ér.

Bizony nekem is a kardió mozgások lennének hatásosak, gyaloglás, kocogás, biciklizés, ezekhez viszont idő kell. Éjszaka pedig ki szeret kocogni?

156. m.gery (válaszként erre: 155. - P64)
2009. ápr. 24. 09:17

Szia!

Az életmódváltás talán nehezebb, mint egy kemény diéta. De szerintem is ez a járható út.

Én mostmár egy hónapja "váltom" az életmódom.

Száműzve lett (de nem teljesen) a csoki, és az édesség. Ebből eddig nagyon sok fogyott. Helyette sokkal több zöldségféle, és a vacsorázás előrébb hozása történik. Látszik, érzem is, hogy jobb. Mérlegelni nem mérlegelek, nem akarom magam stresszelni. Most nem szeretnék hirtelen fogyni. Azzal tavaly óta volt/van elég bajom - már a mellékhatásával. De azt gyanítom, hogy 5 kilóhoz közelíthetek, de én csak a ruháimat tudom mérvadónak tekinteni. A mozgás viszont még hiányzik. Valahogy nem sikerült visszaépítenem a heti rendszeremben. De ami késik nem múlik!

155. P64
2009. ápr. 24. 09:01

Hello lányok!

Ahogy olvasom a hozzászólásokat egyre nyilvánvalóbbá válik számomra, hogy nincs olyan "csodaszer", ami mindenki számára egyöntetűen jó lenne, vagy mindenki fogyna tőle. Szinte ahány ember, annyi szokás.

Én abba a csoportba tartozom, aki azt mondja: a szervezetnek minden tápanyagra szüksége van. Nem lehet mindenről lemondani. És/de valóban életmódot kell váltani! Hogy ne az evés legyen, ami körül állandóan forog a gondolatunk. Ha mindent eszel, csak kevesebbet, mint szoktál, ha lassabban eszel, jól megrágsz minden falatot, ha kiélvezed az ízeket, és csak utánna nyelsz, ha iszol eleget...

Vannak praktikák, de ne éhezzetek! Azt hosszú távon senki se birja, akkor inkább barátkozz meg a gondolattal, hogy pár kiló felesleggel élsz ebben a világban. Főleg, ha genetikailag se várható, hogy nádszálkarcsú légy.

Szép napot nektek!

154. angyalkák (válaszként erre: 149. - Csera)
2009. ápr. 24. 07:48

Ha tartod a súlyodat már az is nagy dolog!!!

Gratula!És ami a te munkád az felér 3 fitness bérlettel.

153. csera (válaszként erre: 152. - M.gery)
2009. ápr. 2. 14:23

:D Napi 2-3 óra fizikai munkát végzek (masszírozok), és a házi munka után nem igazán van kedvem, és erőm sem. Tudom ez a kifogás.

Készülök kocogni, csak nincs kire hagyni a gyerekeket.

Szóval ez meg is látszik az eredményemen :(

152. m.gery (válaszként erre: 149. - Csera)
2009. ápr. 2. 08:32
És a mozgással hogy állsz?
151. ági**** (válaszként erre: 144. - Csera)
2009. ápr. 2. 00:52
csokit többnyire, nem a legszerencsésebb :S
2009. ápr. 1. 21:19
én most bevágtam fél jó reggeltet és egy ananászok activiát. ez az activia tényleg jó. :) nem a reklám helye :D
149. csera (válaszként erre: 148. - M.gery)
2009. ápr. 1. 21:13

Biztos tisztában vagy te is ezekkel a dolgokkal, nem akartam okoskodni :)!

Hááát, én az eszmék gyűjtésénél tartok :P, sajnos az anyagiak miatt nem mindig ehetek azt amit szeretnék :(

Mai vacsorám, a Vaczila féle Virslis savanyú káposzta, bár minden U1-es benne, majd ki durranok. Ja a nasim; 1 natur joghurt+édesítő+bonbon meggy aroma. Ilyen kaják súlytartásra jók, de a fogyás még ebben az évben nem ment :(

148. m.gery (válaszként erre: 147. - Csera)
2009. ápr. 1. 18:17

Ezeket pont nem is nagyon eszem, még ha nem diétázom se. A képeket hetente készítem, de akkor teszem fel, ha már van viszonyítási alap, szólni fogok, ha aktuális :)

Te hol tartasz?

147. csera (válaszként erre: 146. - M.gery)
2009. ápr. 1. 17:44

Vigyázz a zöldséggel, minél kevésbé főzöd meg, annál nagyobb marad a rost és a vitamin tartalma! A zöldborsó és a kukorica, nem igazán ajánlott este, de fogyókúrában egyébként se. A szárazbabot is csak félig kell megfőzni és használni a "rágóizmokat" :)

Na, várom a képet!

146. m.gery (válaszként erre: 145. - Csera)
2009. ápr. 1. 14:17

Ez jó ötlet, meg arra gondoltam, cm-ben mérem magam.

Vagy fogyókúrás shake-t iszok, vagy joghurtot.

Tegnap párolt zöldségeket ettem, de az picit már megterhelő volt, nagyon belakottnak éreztem magam. Inkább a 4 óra előtti "uzsonnára" koncentrálok, azzal próbálok estére jóllakni.

És forró teát iszom még este, az is betelít kicsit.

145. csera (válaszként erre: 143. - M.gery)
2009. ápr. 1. 13:42

Gratula :)!

Mennyit bírsz már ki, ebből a váltott intenzitású mozgásból?

Mit eszel 16 után, ami nem szénhidrát és "jól laksz" vele?

Tegyél fel képet, hogy mi is lássuk és irigykedjünk :D

144. csera (válaszként erre: 139. - Ági****)
2009. ápr. 1. 13:40

Amikor "sokat" eszel, akkor mit eszel?

Nem mindegy, egyébként a víz nem hizlal, tehát a zsírraktárak nem töltődnek vissza, lehet inkább centiben kellene mérned.

143. m.gery (válaszként erre: 136. - Csera)
2009. ápr. 1. 12:37
Sziasztok! Jelentem a biciklizés (8mp+12mp) egyre jobban megy, és nekem bevált a 16 után 0 szénhidrát, 18 után semmi étel módszer. Nem éhezem, és szombatonként megengedek egy kis bűnözést magamnak. Határozottan energikusabb vagyok. Már látszik, hogy elindult a fogyás, és tényleg csak ennyit változtattam az életmódomon.
2009. márc. 31. 23:33

hát az egyetemen olyan távol vannak egymástól az épületek, hogy az már maga sport :D

meg szoktam ellipszis trénerezni hetente 1-2x, meg taposógépezni, bár utóbbit mostanában nem olyan gyakran, meg táncolni járok hetente egyszer...

az anyagcserémmel mondjuk sztem nincs baj(még), ha többet is eszek, akkor is csak ilyen fél-egy kilóval mutat többet a mérleg, ami sztem inkább víz, meg az hamar visszamegy


csak a derekamon van egy kis felesleg, és azt sehogy nem tudom eltüntetni, idegesítő:(

141. Mimmo89 (válaszként erre: 139. - Ági****)
2009. márc. 31. 18:36

Ha sikerül egy helyes életmódot kialakítanod egészséges táplálkozással, úgy, hogy nem éhezel, nem fog megártani az a zh időszak meg az a néhány buli, hidd el. :) A súlyoddal a mérlegeldő szerint már vagy 1 éve semmi baj nincs, sőt jó vékony vagy, úgyhogy nem kell kínoznod magad a "nem evéssel".

Szerintem olvasd el fadiglo naplójában a cikkeket, azok elmondanak mindent, amit most itt le tudnék neked írni.

Nem tudom, mennyit sportolsz, de az is nagyon hasznos tud ám lenni. :)

140. fadigflo (válaszként erre: 139. - Ági****)
2009. márc. 31. 17:42

de 49 kilósan? mint egy afrikai menekült..már bocsi. :D


amúgy ha beleolvasol a naplómba, rájössz, hogy koplalással, fogyókúrával nem fogsz elérni semmit. max azt, hogy "meghízol", bár látszólag jól nézel ki, de izomból és nem zsírból fogysz. már ha neked van olyan.. de NE AKARJ FOGYNI. szerintem már nem is tudsz... nincs miből + lelassult az anyagcseréd. olyan csinos vagy, hidd el !

2009. márc. 31. 16:59

nekem muszáj, magam miatt, addig nem fogom magam jól érezni a bőrömben, ez tuti :)

ha megpróbálok mondjuk egy hétig viszonylag sokat enni, akkor mindig az van, h visszajön egy fél-egy kiló, és utána ha kevesebbet eszem, mindig csak az megy le :D

mondjuk az elmúlt egy.két hétben nem sok mindent teszek az ügyért, zh-időszak van, és csak éjszaka tudok tanulni, meg koncentrálni, az meg nem megy egy kis üzemanyag nélkül :D

utána meg ha levezetésképp elmegyek buliba, az megint nem tesz jót a fogyókúrának, bár legalább mozgok:D

138. csera (válaszként erre: 137. - Ági****)
2009. márc. 31. 08:27

:) Tényleg nehéz az utolsó kilókat lefogyni, de muszáj?

Ha mindenképpen akarod, akkor pörgesd vissza az emésztésedet, utána remélhetőleg sikerülni fog!

2009. márc. 31. 01:44

persze, gondoltam, hogy nem arról szól, de hajnal kettőkor csak ennyi tellett tőlem : )

csak én most már nagyon nehezen fogyok, ez a tipikus utolsó 3-4 kiló : S

136. csera (válaszként erre: 135. - Ági****)
2009. márc. 30. 14:08

Nem tudom olvasol-e rendszeresen bennünket, azért válaszolok Neked!

A topik címe nem azt jelenti, hogy mindegy mit eszel és lefogysz :), természetesen az ésszerű és egészséges táplálkozást értem a nem diétázás alatt.

Itt főként arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a rengeteg (de akár 1) diéta is árthat a szervezetnek. Nem feltétlen a legyengülés, vitamin hiány és számtalan mellékhatásra gondolok, hanem hogy a szervezet működése (az anyagcsere) hogy reagál a több napos-hetes, esetleg hónapos kalória megvonásra. Védekező reakcióként lelassul az anyagcsere, annyira, hogy ezek után már napi 1000 kcal-tól is hízik a szerencsétlen ember (ez az az esett, amikor azt mondjuk, hogy nem is eszek sokat, még is hízok), holott közben szinte éhezik :(! Ilyenkor újra vissza kell térni a bőséges táplálékhoz, hosszabb ideig, hogy "felfogja" a szervezet, hogy nem csak most kapott táplálékot, nem kell elraktároznia, hanem holnap is fog.

Az 1-2 hetes kúráknak, pedig végképp nincs értelme, mert ilyenkor a fogyás nem a zsírraktárakból történik, hanem a béltartalom és a víz ürül ki a szervezetből, ami akár 5kg fogyást is jelenthet, aztán csodálkozunk, hogy miért nem megy tovább? Na azért, mert már kiszáradt a bőrünk is, a beleink üresek (széklet minimális). Amint újra "normálisan" táplálkozunk ezek után biztos, hogy 7 vagy akár több kg is visszajön.

Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam, de még így is csak az okokat ecseteltem és a megoldást nem! Na azt szeretném, ha itt a megoldást beszélnénk meg!

2009. márc. 30. 02:06
jó is lenne... :D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook