Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ne fogyókúrázz, biztosan lefogysz! fórum

Ne fogyókúrázz, biztosan lefogysz! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
134. helenhadsell (válaszként erre: 108. - E8f2c9dfce)
2009. márc. 30. 01:13
Off! Olvastam a naplodban a villers hozzaszolast. Igazad van. Sok jo tanacsa volt, de pl azt mondani a Rubint Rékara, hogy cellulitiszes, mert lattad edzoteremben, allandoan Norbi ellenesnek lenni mikozben a férjed norbizik, lefényképeztetni magad a lakasodban 30 uveg pia elott, mikozben a gyumolcsevést ellenzed.... egész nap a Hoxa-n logni....mikor dolgozol, ha olyan komoly edzo vagy ? Edzed a Hoxa olvasokat? Engem is megsértett anno, csak nem reagaltam le... De sok jo trukkot tanultunk tole, nekem hianyzik. A gyumolcsevés tiltasara pedig reagaltam is a Norbi forumban még amikor regelve volt. A legnagyobb butasagnak tartom a foldon........
133. csera (válaszként erre: 132. - 7939578846)
2009. márc. 29. 22:40
Igen, írta a képlet küldője is, hogy a képlet nem túl pontos! Én is úgy tettem fel a kérdést, hogy nagyjából jó-e?
2009. márc. 29. 21:23
szerintem sem ad hiteles/valós értéket egy képlet alapján számított érték,mert pl. nem mindegy,h vki 60kilósan tiszta izom vagy nincs rajta semmi izom...
131. Mimmo89 (válaszként erre: 129. - Csera)
2009. márc. 27. 13:41
Az adatokat (magasság, kor) be lehet írni a mérlegbe a többit meg úgy csinálja, ahogy le van írva a következő bejegyzésedbe. Az egyszerű mérlegek azt hiszem az "alsótestet" nézik csak, ugynis a lábaddal állsz a kis elektródákon, és csak ott tudják mérni az ellenállást. Az alapján következtetnek az egész testre. Az edzőtermi cuccok gondolom a teljes testet mérik.
130. csera
2009. márc. 27. 13:37

Na most olvastam erről a Testzsírszázalék mérőről :)!

Azoknak, akik olyan tájékozatlanok, mint én voltam eddig, bemásolom;


"A legegyszerűbb, hogy ha legközelebb egy fitness terembe tévedsz (nem is kell bérletet venni), kérdezd meg, hogy van-e nekik testzsírszázalék mérőjük. Ha van, méresd le magad (lehetőleg ingyen)! :-)


Ez esetben egy műszert kell majd mindkét kezedben megfognod, és a műszer a tested ellenállását mérve becsüli meg a testzsírszázalékodat. Ezt azért tudja megtenni, mert a zsírnak nagyobb az ellenállása, mint az izomnak. Ha olyan gép közelébe kerülsz, amin 8 ilyen mérőpont van, akkor abszolút nyugodt lehetsz, mert az 2-4%-os pontossággal megállapítja a zsírarányodat. Ez általában egy mérleg, amin mindkét talpad alatt 3, azaz összesen 6 jól elkülöníthető fémlap van. Erre kell ráállnod, és a két kezedbe fogni egy versenykormányhoz hasonló eszközt, amelyen még szintén van 2 fémlap. Azt hiszem a fémlapokat elektródának hívják, de ehhez nem értek (remélem elnézed nekem). :-) Nagy előnye az eszköznek, hogy rögtön a súlyodat is leméri. Ha nem nyolcpontos a mérés, csak egy kis kézi eszköz, akkor az már kevésbé pontos, de közelítésnek igazából megteszi."


Ha valaki kapja az Edzés Mester leveleit (Szűcs Ildikó), szívesen beszélgetek a témáról!

129. csera (válaszként erre: 128. - Mimmo89)
2009. márc. 27. 12:35

Még nem láttam ilyen testzsír mérő mérleget, de honnan tudja, hogy milyen magas, férfi vagy nő vagyok?

Nálunk nincs ilyen gyógyszertár, de mindegy, úgy is a fiatalabb önmagamhoz mérten képzeltem el az álomsúlyom :).

128. Mimmo89 (válaszként erre: 127. - Csera)
2009. márc. 27. 08:56

Köszi.:) De szerintem ha komolyabban érdekel a testzsír%-od, akkor mérd le pl. egy digitális mérleggel, az se tök pontos 1-2-3 (vagy lehet több) %-ot is tévedhet, de mégis jobb, mint egy képlet, mert az tényleg téged mér, nem pár olyan adatból hoz ki vmit, aminek valójában nem sok köze van az emberen lévő zsírhoz.

Ha még komolyabban érdekel, azt hiszem vannak gyógyszertárak is, ahol vmivel lemérik, meg különféle profibb vizsgálatok, de ezekrl nem sokat tudok.

127. csera (válaszként erre: 126. - Mimmo89)
2009. márc. 27. 06:46
Aranyos vagy :)
126. Mimmo89 (válaszként erre: 123. - Csera)
2009. márc. 26. 21:52
Mert hülye a képlet. :P A valóságban lehet, hogy kevésbé brutál. =)
125. csera (válaszként erre: 124. - Fadigflo)
2009. márc. 26. 20:06

Köszönöm a hirtelen/kimerítő választ és a topik címének "dicséretét"!

Rengeteg dologgal egyetértek, de Te végre nevén nevezted a gyereket :)

Egy biztos amit én csinálok, attól minden fogyózónak felállna a szőr a hátán :D Élni és enni is szeretek, amikor időm és kedvem engedi, akkor számomra egészséges ételeket készítek, akkor azt élvezem, amikor nem jön össze, akkor sem esek pánikba. Súlytartás így is megy, aztán lesz miből fogyni, egy esetleges betegség esetén.

Persze azért érdekel a téma, mindent elolvasok amit arra méltónak tartok! Hátha rájövök, a legmegfelelőbb megoldásra :)

2009. márc. 26. 16:29

Brutál = sok? :D


No, leírom én is a tapasztalataimat az alább olvasottak illetve saját életemből merítve.

- Először is... a reggeli nem hizlal, ez tényleg a bűnözés ideje. Persze csak akkor, ha neked a reggeli nem a reggeltől estig való zabálást jelenti. Ilyenkor ehető például sok finomság (édesség) de akár a jól ismert angol zsíros villásreggeli is: bacon, sajt, rántotta, ... A lényeg, hogy azt együnk, amit szeretünk. Én pl. fél vajas-mézes kiflit szoktam kakaóval vagy zabsütit. :)

- Hülye volt, aki kitalálta a kalória számolgatós módszert. Beleőrül az ember nap végére. Nem érdemes. Lehet, hogy rosszul is tudod miben mennyi kalória van, ráadásul nagyon nem ettől függ, hogy fogysz vagy nem...

- Szénhidrát: ok. Zsír: módjával. Tévhit, hogy a szénhidrát a csúnya és hasztalan a szervezetnek, mert ez inkább a zsír ( állati eredetű és további hasztalan zsír ...), és emiatt hízol csokik tömkelegétől, nem a cukor miatt. Jó példa erre egy tábla csoki és egy csomag gumicukor összehasonlítása.

- Zsír elhagyása fogyaszt. -> Meglehet, ha csak pár évig szeretnél élni. Ugyanis vannak olyan vitaminok, amelyek felszívódásához zsír szükséges. Ha ez nincs, nincs miben oldódnia szegénykének: előjönnek a tünetek. ( ilyen pl. az E vitamin)

- Minél többet mozogsz, annál többet fogysz -> jó lenne. De sajnos ez nem így megy. Legjobb volna mélyen megdolgoztatni az izmokat, ami segít a zsírpárnák lefaragásában.

- S végül: minden vékony lány szép. Ez úgy hazugság, ahogy van. Nem mennék bele, mert erről hosszú és vitatható véleményem van, a lényeg annyi, hogy a szépség nem a súllyal kezdődik, de még csak nem is ott fejeződik be. Mert azért, hogy valakinek az egyik szeme barna, a másik kék (előfordul sztárok közt is), senki nem ítéli el a másikat. Az már inkább szemet szór, ha nem Calista Flockhart -ék illetve a kémiai laborokból ismert Samu -ék táborát erősíti. Mindenki azt hiszi, hogy először az alak az, ami szembetűnik az embernek. Pedig nem. Teszteltem. És sokkal csúnyább egy depressziós és csont sovány anorexiást látni, mint egy boldog, de kerekded leányzót, nőt, asszonyt (két gyermekkel, boldog férjjel, ...) .

Sokan támadnak élőszóban is, hogy könnyen beszélek, mert nem vagyok kövér... Lehet, hogy nem vagyok kövér, de elégedett sem. Sem az életemmel, sem a külsőmmel. Mert mindig akad 1-1 szépséghiba, amin nem tudok változtatni. Pedig minden agyban dől el. Egy karcsú nőnek nehezebb megtartani a súlyát, mint egy ducinak fogyni, ez nem elhanyagolható. Ráadásul hülyeség csak azért Norbi étrendjére váltani, mert állítólag fogyaszt. Azt kell enni, ami jól esik. Ha az egy saláta (bár kétlem, hogy mindenki salátákon élne élete végéig), akkor az, de ha az inkább egy kis sült krumpli husival, akkor az. A hangsúly minden esetben a mennyiségen van. És akkor nem hízol, sőt még fogsz is. . .


No, hirtelen ennyi jutott eszembe. De a topik címe helytálló: Ne fogyókúrázz, és akkor BIZTOSAN lefogysz :)))))

123. csera (válaszként erre: 121. - Mimmo89)
2009. márc. 26. 07:57

:( Csak egy próbálkozás volt, ha nem, hát nem.

Nekem így is brutál érték jött ki :D

2009. márc. 25. 21:18
Hát igen. Ez a módszer nem a helyes testzsír százalékomat adta meg ... nekem sem.
121. Mimmo89 (válaszként erre: 120. - Csera)
2009. márc. 25. 14:57

Ez nem jó... a végén a táblázat az jó, de egy képlet nem fogja megadni a testzsírod, az tuti.

Ennél még egy egyszerű digitális mérleg is pontosabb képet ad, bár az sem olyan megbízható. Vannak helyek, edzőtermek, ahol lemérik profin. Nem tudok konkrétumot mondani, mert én csak mérleggel mértem, de vannak pontosabb módszerek.

A képlet szerint viszont pl. minden 20 éves 170 centis 55 kilósnak ugyan annyi a testzsírja holott ez nem igaz. (és akárhány éves/centis/kilósra is igaz). Ezért írták oda, hogy ha nem mozogsz csak ülsz stb..

A lényeg: a képlet nem jó.

120. csera
2009. márc. 25. 11:04

Lányok/fiúk kaptam egy e-mailt, amiben van egy képlet a testzsír % kiszámítására!

Ezt most közzéteszem, aki más módon is tudja mérni, ossza már meg velünk, hogy nagyjából jó-e!


"A képlet nem túl pontos, és különösen akkor nem ad helyes képet, ha rendszeresen mozogsz vagy sportolsz. Ha többnyire ülsz, és alig mozogsz egész nap, de normálisan eszel (tehát nem koplalsz), akkor nagyjából jó közelítő képet kapsz a zsírszázalékodról.


Szükséged lesz:

1. a súlyodra kilogrammban (lehetőleg az előző modulban megadott alapelveket figyelembe véve mérd magad 7 napig, és átlagold az eredményt)

2. a magasságodra méterben

3. korodra (évek száma).


Ezekből a következő képlettel becsülheted meg a testzsírszázalékodat:


(1,2x(súly/magasság2))+(0,23xkor)-5,4-(10,8xnem)


Ahol a nemed=0 ha nő vagy, és 1 ha férfi vagy.


A testzsírszázalék szintjeit az alábbi táblázatból tudod kiolvasni:


Zsír szintje Férfi Nő

Létfontosságú 0-3% 0-7,9%

Versenyszint 3-5,9% 8-11,9%

Versenysportolói szint 6-9,9% 12-14,9%

Optimális fittség szint 10-14,9% 15-17,9%

Átlagos alkat 15-19,9% 19-24,9%

Enyhe elhízás 20-24,9% 25-34,9%

Krónikus elhízás 25% + 35% + "


Nekem ezek a %-ok hasonlítanak a BMI-hez!

Azért szem...ség, hogy a férfiak a végén kivonhatnak 10,8-at, mi meg nem :)!

119. e8f2c9dfce (válaszként erre: 118. - A9338a7669)
2009. márc. 25. 10:30

Az utóbbi néhány hónapra (karácsony óta sajnos) nem vonatkozik, de nagyon radikálisan megváltoztattam akkor/azóta az étkezésemet. Se kenyér, se tészta, se krumpli, se péksütemény (ezek most is nagyon ritkán), és kevés édesség (na ez az, ami most egyáltalán nem igaz).

Amikre akkor szoktam rá, és azóta is próbálnám ezekből összerakni az étkezéseimet: tejtermékek, húsfélék,(vagyis fehérje)+ zöldség, gyümölcs. Tudom, hogy a gabonafélék nagyon kellenének, de én a kenyértől hízom, így barnát sem eszek szinte egyáltalán. Wasa, pufi búza/rizs, max ezeket eszem, de ezt is csak heti 2-3-szor, 2-3 darabot.

118. a9338a7669 (válaszként erre: 108. - E8f2c9dfce)
2009. márc. 24. 20:17
De tényleg, hogy lehet, hogy nem hízol vissza? Persze az a jó, tudom :) Én sajnos visszahíztam, amit annak idején leadtam. :S
117. Mimmo89 (válaszként erre: 108. - E8f2c9dfce)
2009. márc. 24. 20:13

De durva dupla annyi :O

És a bőröd hogy bírta? Nem lett csíkos (még a 88 kg-tól)? Mert nekem már a 75-től is elég csúnya lett. Szerencsére már kifehéredtek, meg összementek, így nem zavarnak.

2009. márc. 24. 19:25

:))) én is voltam már 50-70kg-ig minden!!!

70kg "csak" egyszer,általában amúgy kb. 52-55kg

115. m.gery (válaszként erre: 114. - Csera)
2009. márc. 24. 11:36
Ma, ha hazaérek! Enyhe farizomláz. Az a gáz, hogy szuflával nem bírtam, majd kiesett a szivem. MÉg az izomzatom bírta volna, dehát ez van, elszoktam a mozgástól! Fokozatosan visszaállítom én ezt :D
114. csera (válaszként erre: 107. - M.gery)
2009. márc. 24. 11:03
Izomláz? Mikor lesz e kövi edzés?
113. csera (válaszként erre: 109. - MelisUK)
2009. márc. 24. 11:02

Na akkor ez váltó-váltott helyben futás lesz :)!

Persze megvárom mikor nem lát a család, mert tuti "közröhej" tárgya lennék.

112. csera (válaszként erre: 108. - E8f2c9dfce)
2009. márc. 24. 11:00

Húúúú! Te is megfelezted a súlyod!

Mennyi idő alatt ment le 44-re és hogy? Mennyi idő után mentél vissza 53-ra és hogy bírja a szervezeted, ízületeid?

111. MelisUK (válaszként erre: 110. - A9338a7669)
2009. márc. 24. 10:49
Napról-napra jobban fog menni. Egy hét múlva már magadra se fogsz ismerni az első próbálkozáshoz képest. Sok sikert!
2009. márc. 24. 10:32
Ez a váltós dolog tetszik nekem is, kíváncsi vagyok hány perc (vagy másodperc? :) ) után dőlök ki :)
109. MelisUK (válaszként erre: 106. - Csera)
2009. márc. 24. 10:18

Mindig tükör előtt tornázok, így tovább bírja az ember, nagyobb kitartást ad, ha látod magad közben.

A váltó futást úgy csinálom, hogy az alsó lábszáram jól behajlítom, azaz a sarkam majdnem a fenekem veri. Így több kalória mehet el szerintem.

Plusz úgy is futok ilyen váltót, hogy térdemelésesben csinálom, ez az alhasra is nagyon jó.

108. e8f2c9dfce (válaszként erre: 105. - Csera)
2009. márc. 24. 09:04
Hú, hát akkor mit szólsz az én 88-->44 (jelenleg 53) kilómhoz? :)
107. m.gery
2009. márc. 24. 08:38
Tegnap 3 !!!! percig tudtam ezt a tekerős dolgot csinálni. Nagyon kegyetlen! Mikorra jutok én el a 20 perchez!
106. csera (válaszként erre: 104. - MelisUK)
2009. márc. 24. 08:16
Ezt a váltó :)futást ki kell próbálnom!
105. csera (válaszként erre: 103. - MelisUK)
2009. márc. 24. 08:14
Köszi, a válaszod! Te aztán bejártad a súlyskálák tetejét-alját. Nem semmi a kitartásod, gratulálok!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook