Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ne csak Karácsonykor segítsünk! fórum

Ne csak Karácsonykor segítsünk! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne csak Karácsonykor segítsünk!

1 2
2011. jan. 5. 08:22

Sziasztok!!

Úgy kezdődik a cikkem,hogy 'itt ülök a gép előtt letaglózva...'

Nos,most kb ugyanúgy ülök itt,mert álmomban nem gondoltam volna,hogy ennyien olvasni fogjátok amit írtam,(mondjuk nem tudtam,hogy lesz fórum is hozzá..)meg hogy még jónak is találjátok,és ezek szerint volt értelme....Meghatódtam,őszintén!!!!

Minden szó és nézőpont igaz,amit írtatok,hiszen sajnos sok példa van rá,hogy nem jut el oda a segítség,ahova küldjük jóhiszeműen,vagy például,hogy elisszák amit adunk pénzt,(amit én sem mindig néztem jó szemmel,de más megvilágításba helyezve nem is olyan elítélendő;köszi Binky a szemlélet-igazítást;Đ)..

Pár évvel ezelőtt,kb két évig éltem Pesten,többnyire a belvárosban,a gettóban is laktam,"milliónyi" hajléktalannal találkoztam,köztük jártam haza,sokaknak adtam aprót,szendvicset,kávét is,volt,hogy el is beszélgettünk:)

A lényeg,hogy már akkor megérintett a téma,sosem tudtam elmenni szó nélkül ezek mellett a dolgok mellett.Egyik rokonom két éve bajba került anyagilag,nem volt munkája,pici gyermekükkel gyesen lévő párja sem keresett,már senki nem szívesen adott kölcsön sem nekik...Persze az infó körbement a családon,de leginkább csak lenéző pillantásokkal kísérve(tisztelet a kivételnek!!),én akkortájt kaptam adójóváírásból vissza 30ezer forintot.Fogtam egy üres borítékot,beletettem a pénzt és bedobtam a postaládába ügyelve arra,hogy ne lássanak meg.Másnap sírva hívta fel u.tesóm Anyut,hogy valaki segített rajtuk,nem tudja ki volt,de áldja meg a Jó Isten!!<-Ezt csupán azért osztom meg veletek,mert ez a pénz névtelenül,de oda jutott,ahova akartam,nagy segítség volt,de ha csak 5ezret tettem volna bele,annak is így örültek volna..(A kicsi is számít!)Ha segíteni akarunk,meg lehet találni a módját,hiszen nem is kell messzire menni,a környezetünkben is van olyan aki rászorul!Én ezt azért csináltam névtelenül,mert valószínűleg a mai napig hallgatnám a hálálkodásukat és bizony egy ponton túl ez kényelmetlen.

És tényleg: egy fecske nem csinál nyarat,de tud csipogni más hasonló gondolkodású fecskének és ha mindegyik csak egy pozitív gondolattal hozzájárul az Egyetemes Jó-hoz,már jobb világban élünk!Mondom ezt én az optimista:)))


A cikkem lényege tényleg ez volt:ha segíteni nincs is módunk,értékeljük amink van!:)))

Gyönyörű szép napot Mindenkinek!!!(az enyémet azzá tettétek!!);)

29. supin (válaszként erre: 28. - Binky)
2011. jan. 5. 00:42
Ne haragudj,de én más nézeten vagyok!!!Nem azért dolgozom,h valakik...ihassanak...
28. Binky (válaszként erre: 21. - Bettike2007)
2011. jan. 4. 23:01

Ezt már sokaktól hallottam. Én nem bánom azt se hogy alkoholt vesz rajta, mert ez tartja melegen, és kb ez tartja is életben, bármilyen furán is hangzik. Nem hinném, hogy máshogy bírnák az életüket, és egyszeri szendvics nem segít nekik hosszútávon, viszont az alkohol 'öröme' még sokáig kitart. Igazából nem oszt nem szoroz. Amúgy is érdemesebb pénzt adni nekik, ha be kell fizetniük a helyi maffiózóknak.

Aki tényleg éhes, kaját fog kérni.

2011. jan. 4. 22:55
:)) az idös nénik is gyüjtögetö életet folytatnak .
2011. jan. 4. 22:46
És persze minden hasznos tud lenni erre is rájöttem
25. bettike2007 (válaszként erre: 24. - Gyulavári gabi)
2011. jan. 4. 22:45
A párom is gyűjtöget nem dob ki semmit,nyilván férfi szokás:)
2011. jan. 4. 22:42
igy van én is örülök ha kapok , söt nem szégyelem mikor lomtalanitás van végig nézni menet közben a ki dobott cuccokat. idén szerszámokat találtam, jol jött az is.
23. bettike2007 (válaszként erre: 22. - Gyulavári gabi)
2011. jan. 4. 22:37
Na igen az a mondás igaz néha hogy a kisujja után a könyökét is..Bár tényleg van aki a kicsinek is örül.
22. gyulavári gabi (válaszként erre: 21. - Bettike2007)
2011. jan. 4. 22:33
igen , én it nem kapok munkát mert "gyenge fizikumu " vagyok de nem adom fel s válalok napszámot ha van , 3 állandosom van akik hébe hoba adnak munkát,e mellet termelek hogy azzal is könyitsek a helyzetünkön s a gyerekeink olyat is megkostolhassanak amit pl én nem.tavaly elött sok uborkám s paradicsomom lett igy adtam két családnak is , bár az egyik kicsit telhetetlen volt.
2011. jan. 4. 22:26

Huh tudom én is hogy nagyon sok ilyen gyerek,család van és sajnálom nagyon őket.

De bizony nagyon sokszor jártam úgy hogy a hajléktalan azt tette hogy pénzt nem adtam hanem szendvicset dobta a hátamba vagy megmondta alkoholra kell vagy veszek neki valamit a boltban és inkább meg sem várta..Nehéz igazságot tenni vajon ki az aki megérdemli a segítséget ki tehet a helyzetéről..sokan nem használják ki a legkisebb munkát mert nem neki való vagy kevés a pénz,de a semminél jobb.

Nagy a hitelünk és sokszor voltunk mi is padlón de küzdünk megyünk a munka után,bár tudom mi jobb helyzetben vagyunk így is mint aki éhezik..

20. gyulavári gabi (válaszként erre: 19. - Netty girl)
2011. jan. 4. 22:12
igen igy igy az emberi. igen mindannyian emberek.Tisztelet minenkinek én azt mondom. ezt a pár soros hozzászolásod meg mutatnám itt a mi falunkba is , hogy elgondolkodjanak rajta.
19. netty girl (válaszként erre: 11. - 0490ce3abb)
2011. jan. 4. 21:46
Én évek óta ezt teszem,önzetlenül..nembizom alapitványra,amit tudok gyüjtök,szervezek és személyesen adom oda,ha kell a kupakokat gyüjtöm,ha kell a hajléktalanoknak adok téli kabátot,vagy ha valaki kidob bármi használhatót én elkérem és odaadom annak akinek látom h szüksége van rá,és nem másért ,nem magamért teszem,csupán azért mert emberek vagyunk!Ápolónő vagyok,de ugyanugy dolgozom idősekkel is,dolgozom szellemileg sérült gyermekekkel is..és mindben közös valami ,az hogy emberek!
18. gyulavári gabi (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2011. jan. 4. 19:55
az jo s sok sikert hozzá :) de helyesbitek is mert félre érthetö voltam az elöbb mert egy kalap alá vettem az országot , ezért bocsánatot is kérek. itt felénk délen baja mellet
17. Szilvamama (válaszként erre: 16. - 0490ce3abb)
2011. jan. 4. 19:49
Nem azért írtam, de tényleg. Egyébként köszönöm! Nekem maga a tudat, hogysegíthettem okoz örömet. Sajnos csak a saját szűk kereteimen belül segíthetek. Az egyik műsoromben vendégem volt egy alapítvány vezetője, aki élő adásban ríkatott meg, mikor a városunkban éhező/kukákból élő gyerekekről beszélt. A szívem szakad meg, ha ilyet hallok, de sajnos az anyagi lehetőségeim nekem is korlátozottak. Pedig szívesen segítenék mindenkinek, aki rászorul! Megfogadtam, hogy ha egyszer nagyon sok pénzt nyerek, otthagyon a munkámat, és csak azzal fogok foglalkozni, hogy segítsek. Munkával, pénzzel, bármivel. De sajnos tudom, hogy mindez csak utópia. A nagyon nagy nyeremények nem azt találják meg általában, aki tenni akar valamit másokért!
16. 0490ce3abb (válaszként erre: 15. - Szilvamama)
2011. jan. 4. 19:20
Minden elismerésem a Tiéd!!!
15. Szilvamama (válaszként erre: 11. - 0490ce3abb)
2011. jan. 4. 19:14
Egy fecske ... hát igen! De ha csak néhány kóbor fecske létezik, valakinek már segíthettünk. Gyakran szoktam, szoktunk a környezetemben csatlakozni egy-egy akcióhoz, ruhát, tartós élelmiszert gyűjtöttünk, itt a szűkebb pátriámban az arcomat, ismertségemet is adva a dologhoz. Igaz, hogy csak egy kisvárosi TV műsorvezetője vagyok, de 2 éve karácsony előtt már a Vöröskereszt kérte, hogy per pillanat nem tud több adományt fogadni, vegyük le a képújságból a felhívást. Bárki megkeres, próbálok segíteni, ahogy tudok. Bárcsak többet tudnék!
14. spinneli (válaszként erre: 9. - Gyulavári gabi)
2011. jan. 4. 19:04
mi most kezdjük szétosztani az alapítvánnyal, amit összegyűjtöttünk a rászorulóknak
2011. jan. 4. 19:03
Nagyon tetszik a cikked, gratulálok.
12. gyulavári gabi (válaszként erre: 10. - Binky)
2011. jan. 4. 19:01
igen az lenne belölle ezért nem is vitázok ilyen kérdésben. mindenki maga dönti el hogy hogyan segit vagy nem . :)
11. 0490ce3abb (válaszként erre: 4. - Netty girl)
2011. jan. 4. 18:45
Igaz, hogy egy fecske nem csinál nyarat, de ha te (vagy én, vagy bárki) segítesz, akár csak egyetlen emberen, valahogy, már azért megéri, hogy lásd az arcán az örömöt, a hálát, illetve magáért az érzésért, hogy segítettél valakin, aki rászorult.
10. Binky (válaszként erre: 9. - Gyulavári gabi)
2011. jan. 4. 18:15

Ennyi erővel ja, mondhatod azt, hogy úgysem oda kerülne, de milyen jó lenne segíteni, bár biztos zsebre vágnák, ezért az eredmény az lesz, hogy senki nem segít senkinek, csak nagyon szeretne.

Ha a szótárban fellapozod, a képmutatás szónál keresd.

9. gyulavári gabi (válaszként erre: 6. - Binky)
2011. jan. 4. 18:05
Binky itt is volt gyüjtés s senki nem látott semmit.adomány vonal az él ja csak nem oda kerül a pénz ahová gondoljuk. mint azt már irtam ott a segitség ahol a média is jelen van , még ebböl a szenvedésböl is nyereményt kovácsolnak.
8. Binky (válaszként erre: 6. - Binky)
2011. jan. 4. 18:01
csak hogy valami gyakorlati része is legyen, ne csak lelkizzünk a témáról
2011. jan. 4. 18:00
szia , hát igen ez a valo világ. mi is észesei vagyunk ennek a problémának s magambol ki indulva sok esetben ez még csak a kezdet. netty igen egy fecske nem csinál nyarat , de sajna több se , hisz én tagja vagyok egy olyan oldalnak ahol kérök s felajánlok vannak s egymásnak ingyen adnak dolgokat. anno mikor regiztem nekem is segitettek s én is segitettem, de voltak vannak s lesznek olyanok kik ezt ki használva ebböl probálnak megélni. most már nem irok oda csak be nézegetek s tapasztalat hogy több a kérö mint a felajánlo.tavaly nem kértem ott mert rám szoltak jogtalanul mert nem látták át a dolgot. s inkább irtam szervezeteknek s alapitványoknak s amit a tavalyi évben tapasztaltam az tablozott le igazán , mert senki nem segitett. ahol van média ott a segitség alapon van ez. igen geranna valoban sokan tehetnek rola . én is igy voltam egy jo darabig .de egy kis pozitiv gondolkodás segitett hogy nem az vagyok akinek hiszem magam mert van házam s földem s ezzel lehetöségem a jobb életre.
2011. jan. 4. 18:00
Általában a helyi iskolák rendeznek gyűjtést, nálunk is egész évben le lehet adni a cuccokat. Ha pénzt akarsz adni, az adományvonalak mindig élnek, nem csak karácsonykor.
2011. jan. 4. 17:54
Hálát adni minden nap, mindenért, amink van, nagyon fontos dolog, bizony!
2011. jan. 4. 17:22
Szia .Megérintett a cikked,mert ha legalább minden 3ik ember igy érezne,gondolkodna már kevesebb éhező,szenvedő ember lenne a földön..de sajnos tapasztalatból tudom,az emberek többnyire átnéznek a problémákon,ha kell szószerint átlépnek az embereken..a páromat idézném amint mondani szokta nekem,egy fecske nem csinál nyarat...van benne valami de ha csak páran vagyunk akik nemmennek el az emberek mellett csak úgy!hiszem azt h valamellyest segitünk a problémákon,és az a kevés maradék,mindenkinek van,és erőt kellene venni hogy fogjuk és adjuk oda a rászoruló embertársainknak!!
2011. jan. 4. 17:00

Tudod...csak az a baj,h sokan vannak...

Sokan tehetnek is róla...

Örök téma.....és megoldhatatlan..

De jó fogalmazás!!!Ötös..

2. pure
2011. jan. 4. 16:21

Igazad van!

Nagyon szépen megfogalmaztad a cikket és személy szerint nagyon is megérintet.

Remélem sokan fogjuk ezt így gondolni.

2011. jan. 4. 16:08
Tudom, hogy "tele a padlás" szegénységgel, éhezéssel, nyomorúsággal...
A ma reggeli szokásos hírböngészésem közben érdekes cikkre lettem figyelmes... gyerekekről szólt. Akik éhesek. Tudom, nem új keletű a téma, de letaglózott, magával ragadott és elindított bennem valamit: a "segítenem kell"-érzést!

Ugrás a teljes írásra: Ne csak Karácsonykor segítsünk!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook