Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyfélkapun keresztül, hogyan kell lekérni a 2019-es évre, napra lebontott jövedelmigazolást? fórum

Ügyfélkapun keresztül, hogyan kell lekérni a 2019-es évre, napra lebontott jövedelmigazolást? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. birebora (válaszként erre: 31. - Lilibeth59)
jan. 28. 06:00

A férjem tavalyelőtt lett nyudijas 65 évesen. Egyszer bement de nem igazán voltak kiváncsiak rá. Mindent e-mailben, levélben és telefonon intézett. Én az idén megyek a nők 40-el. Ügyfélkapun keresztül intéztem és ők is ott válaszoltak. Visszaküldtem, hogy elfogadtam, mindent rendben találtam.


Nézd át, benne van-e minden. Ha stimmel, akkor visszaküldöd, hogy rendben, elfogadod. Van rá egy táblázatszerű azt is kiküldik majd és azt te vissza. Én egyelőre itt tartok.


Szerintem hívd fel a nyufig-ot és kérdezd meg ezeket. Az ügyfélkapun érkezett dokumentumon van ügyintéző név, első körben érdemes őt keresni mert ő foglalkozik veled. Gondolom te az öregségivel mész ha 59 a születésed éve.


Mire mindent összeállítanak addig nyugdíj előleget (lehet, hogy pontosan nem ez a megnevezése) fogsz kapni pár hónapig a kincstártól és utána a véglegesen megállapítottat.


Sok sikert:) Ha van még kérdésed nyugodtan írj amiben tudok segítek.

31. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - Birebora)
jan. 27. 20:28
Átnézem, és visszaküldöm, ha OK? Akkor, ha bemegyek a NYUFIG-hoz, akkor mit viszek magammal? Ki kell nyomtatni, amit küldtek, és azt vigyem? Bocs, de nemigazán értek hozzá.
30. 8a5caeb182 (válaszként erre: 27. - Lilibeth59)
jan. 25. 20:20
Nyisd meg google chrome böngészőben.
29. globus (válaszként erre: 27. - Lilibeth59)
jan. 25. 20:18
Ügyfélkaput más böngészővel is megnyithatod. Amivel pl. a hoxát.
jan. 25. 20:18
Bocs, Firefox
27. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - Birebora)
jan. 25. 20:16
Kikértem, kaptam is pár levelet, de nem tudom megnyitni. A Firafoxra küldték, ami pár napja nem akar működni.
26. birebora (válaszként erre: 25. - Lilibeth59)
jan. 25. 19:57
Ügyfélkapun kérd ki. Pár nap alatt kiküldik, átnézed és visszaküldöd ha oké. Egyelőre ennyit tettem.
jan. 25. 19:46
Sziasztok! Van itt valki, aki idén megy nyugdíjba? Hallottam, hogy már nem olyan egyszerű elintézni, mint régen, hogy csak bemegyünk a NYUFIG-hoz a paparjainkkal, igazolásainkkal, és kiszámolják. Tudja valaki pontosan, mi a teendő?
2020. nov. 6. 22:28
Köszönöm mindenkinek a segítséget, közben megoldódott a probléma, hála a Munkaügyi hivatal munkatársainak.
23. globus (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2020. okt. 25. 09:30

Tudom, ezt teszteltem. A mi városunk esetében minden kormányablak összes mezője szürke jan. 24-ig. Tovább nem lapozható.

Azért szürke, mert azt nem lehet értelmezni 😁 Piros foglalt, fehér szabad, szürkét baxhatjuk. R1 vonal....

22. Amaunet (válaszként erre: 21. - Globus)
2020. okt. 24. 23:12

Most próbáltam és a Nyugatinál lévő kormányablakban foglalni. A következő hétre kattintva, 10.26-tól lehet időpontot foglalni.

[link]

21. globus (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2020. okt. 24. 22:38

Ügyfélkapun most nem tudok időpontot sem kérni kormányablakba. Január 24-ig engedi lapozni, minden mező szürke. Próbaképpen rákattintottam egy bp-i kormányablakra, hátha hibás a rendszer. De nem, mert ott jó.

Hát akkor belődörgök hétfőn időpont nélkül.

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Lilibeth59)
2020. okt. 24. 22:18

Most éppen sehogy, mert a NAV-val kapcsolatos rendszereken karbantartást végeznek.

"a NAV 2020. október 23-án 6 órától 2020. október 26-án 6 óráig adatbázis karbantartást végez."


Telepítsd az ÁNYK-t, majd az IGAZOL-t.

[link]


[link]


A kézbesítést kérd postai úton, mert csak úgy hiteles.

(IGAZOL kitöltési útmutató 9. oldal)


Segítséget a 1818 számon is kaphatsz.

2020. okt. 24. 21:28
Ügyfélkapun keresztül hogyan lehet lekérdezni a NAV-tól, már próbálkoztam mindennel, Java környezet OK.
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 17. - Globus)
2020. okt. 15. 20:33
Köszönöm! Csak akkor elgondoltató, hogy miért is van az ügyfélkapu, ha nem lehet mégsem elintézni rajta keresztül egy egyszerű jövedelem igazolást.
17. globus (válaszként erre: 16. - Lilibeth59)
2020. okt. 14. 21:30
Akkor sajnos, be kell menned.
16. Lilibeth59 (válaszként erre: 15. - Globus)
2020. okt. 14. 21:17
Sajnos nem kaptam semmit.
15. globus (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2020. okt. 14. 18:40

Mi nemrég érdeklődtünk nyugdíjas-ügyben ügyfélkapun, és postai választ kaptunk kb. két hét múlva.

Amikor benyújtottuk az online nyomtatványt, erről visszaigazolást kaptunk emailben. Ha ilyent kaptál, akkor folyamatban van az ügyed.

2020. okt. 14. 18:37
Nincs itt esetleg valaki, aki a NAV-nál dolgozik?
13. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Globus)
2020. okt. 14. 18:28
Az Egyszerűsített foglalkoztatás ideje (napra lebontva) szerepel benne, csak a jövedelem nem. Azt állítólag úgy kell külön lekérni a NAV-tól, megtörtént, de lehet, hogy valamit nem jól csináltam - Ügyfélkaput használtam -, mert még semmi.., sem válasz, sem semmi információ.
12. globus (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2020. okt. 6. 20:35
Az hogy lehet, hogy adóbevallásban nem szerepelt jövedelem?
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2020. okt. 6. 20:28
Én ezzel a problémával a területileg illetékes NAV ügyfélszolgálatot hívnám telefonon. Megmondják,hol és hogyan tudod elérni ezt az információt.
10. Lilibeth59 (válaszként erre: 7. - Globus)
2020. okt. 6. 19:28
Köszönöm szépen! Van Ügyfélkapu regisztrációm. Ami még nem stimmel, nem én szeretném a NAV-nál igazolni a munkaviszonyt, hanem fordítva, a NAV-tól igazolást kérni a tavalyi (2019) évben Egyszerűsített foglalkoztatásomról valamilyen igazolást, mivel kb. 2 hét múlva a mostani munkahelyemről is leszámoltatnak. A Mostani munkahelyemen már több mint egy éve dolgozom 8 órára bejelentve, de sajnos, most megszűnik a foglalkoztatásom. Szeretnék álláskeresési járadékot ígényelni, és mivel a mostani munkahelyem előtt egyszerűsített foglalkoztatottként dolgoztam kb. 60 napig, arra is járna az álláskereési. A gond az, hogy a tavalyi adóbevallásomban a napok száma szerepel, de a jövedelem nem, így a Munkaügyi Hivatal azt nem fogadja el, és a legnagyobb gond az, hogy a vállalkozó, aki foglalkoztatott, elhunyt, nekem meg nincs semmilyen jövedelem igazolásom.
9. 184481d874 (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2020. okt. 6. 19:21
Nem NAV hiba,hanem net vagy wifi.
8. aileron44 (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2020. okt. 6. 19:20
Ha jól emlékszem bemondták a rádióban, hogy a "új" böngészővel lehet csak használni a NAV-os oldalt. Próbáld frissíteni, akkor biztos beenged!
7. globus (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2020. okt. 6. 17:38

Nálam simán működik. De kimásoltam:


Interneten, az Ügyfélkapun keresztül: leggyorsabb természetesen, ha mindent az interneten intézel. Ehhez 3 dologra van szükséged:


Ügyfélkapu regisztrációra: ha nincs még Ügyfélkapu regisztrációd, akkor a NAV ügyfélszolgálatán vagy bármelyik okmányirodában regisztrálhatsz hozzáférést.

Az Általános Nyomtatványkitöltő program (ÁNYK) letöltésére és telepítésére a NAV weboldaláról.

Az IGAZOL nyomtatványkitöltő program letöltésére és telepítésére a NAV weboldaláról. Letöltés után a nyomtatványt telepíteni kell, ami ezután megjelenik az ÁNYK-ban (Adatok/Új nyomtatvány), ahol elektronikusan kitölthető, kinyomtatható vagy akár az Ügyfélkapun keresztül azonnal el is küldhető a NAV részére. (Az elektronikus kitöltés előnye, hogy a program figyelmeztet az esetleges hibákra.)

6. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. okt. 6. 17:27
Nem jön be az oldal, "letöltés" pörög percekig, de semmi.
5. 184481d874 (válaszként erre: 4. - 184481d874)
2020. okt. 6. 17:24
Ez papiralapú beadvány.
2020. okt. 6. 17:23
UK13 lap kérelem a jövedelemigazolás kiadásához.A NAV oldalán ki lehet nyomtatni.Igazolnav: összevont nyomtatvány.
3. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. okt. 6. 17:18
Köszönöm szépen, de rákattintva nem jön be. Megpróbálom beírni a keresőbe. Mégegyszer köszi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook