Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nappal alig, este meg egyáltalán nem akar aludni a kisfiam. Mitől lehet? fórum

Nappal alig, este meg egyáltalán nem akar aludni a kisfiam. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. niki0126 (válaszként erre: 43. - Dagimanó)
2011. júl. 27. 13:01
Igen,felébred
46. 65b16b95ab (válaszként erre: 41. - Zsuzsika83)
2011. júl. 27. 07:13
Ez nálunk sem működött
45. Dagimanó (válaszként erre: 44. - Lonix)
2011. júl. 26. 23:27
Van egy 11 hónapos kisbabám, akivel 2 hónapos koráig rengeteget kínlódtunk, már alig aludtunk. Akkor döntöttem el, hogy ez így nem lesz jó, mert már teljesen kikészültem, a tej csökkent. Többen javasolták, hogy akármilyen drasztikus a módszer próbáljam meg. Mivel már mindent próbáltam, nem láttam más lehetőséget. Kb. 3 napig sokat sírt, de azóta helyreállt az alvása. 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát és minden este maga alszik el kb. 5 perc alatt sírás nélkül.Egy kiegyensúlyozott baba.
44. lonix (válaszként erre: 31. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 23:16
Neked van gyermeked?Nem eltunni kell,hanem meggyugtatni,ha felebred es sir.
43. Dagimanó (válaszként erre: 39. - Niki0126)
2011. júl. 26. 23:12
És ha megmozdítod felkel?
42. lonix (válaszként erre: 23. - Niki0126)
2011. júl. 26. 23:05
Elkeztem irni az elobbit ezt meg nem olvastam.Nem kell 7kor kelteni.Nyugos lesz es nem birsz vele.Ebed utan ne rakd le aludni,hisz de.sokaig alszik.Vidd ki a levegore,maradjatok kint vacsoraig.Lehetoleg,ahol alszik ott tv ne legyen.Rossz alvo felnotteknek is azt ajanljak az orvosok,ha nyugodt ejszakai alvast akarnak,akkor elalvas elott 1 oraval kapcs le a tv.
41. zsuzsika83 (válaszként erre: 38. - Niki0126)
2011. júl. 26. 22:59
Én 3 hónapig próbáltam a kiságyban altatni, de mikor egyszer arra ébredtem, hogy mindjárt kiesek a szoptatós fotelből a gyerekkel a kezemben, akkor azt mondta a férjem, nem érdekli hol alszik, csak aludjunk végre. Így került egy peremes heverő a mi ágyunk mellé és ott alszik 3 hós kora óta. Melléfekszem, szopizik, elalszik. Ha éjjel ébred, melléfekszem, szopizik, alszik tovább jó esetben és én fekszem vissza a helyemre. Ez többek között azért is lett így, mert mi heteken át játszottuk azt, hogy letesz-felvesz módszerrel a kiságyba szoktatjuk, amire sokan esküsznek, hogy 3 nap alatt megtanul aludni, de minden letevésnél üvöltött, mint a sakál. Én pedig soha nem bírtam 5 percig sem sírni hagyni. 3 hós korára odáig jutottunk, hogy ha csak bementünk vele a gyerek szobába, ahol a kiságya volt, már ordított. Onnantól, hogy nem kellett a kiságyban aludnia, legalább elaludni hajlandó volt gond nélkül, és mivel nem őt mozgattam, hanem én keltem fel mellőle, nem is ébredt meg legalább egy ideig.
2011. júl. 26. 22:53
Nálunk is tíz hónapos korától ment a kiságy a levesbe...utálta.
39. niki0126 (válaszként erre: 31. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 22:52
Csak cicin alszik el :(
2011. júl. 26. 22:50
Ráadásul ő velünk alszik egy ágyban. Még nem is aludt a kiságyában. Hát akkor én egy szemet nem aludnék, az tuti ha ott aludna.
37. niki0126 (válaszként erre: 32. - Zsuzsika83)
2011. júl. 26. 22:49
Igen, én is gondoltam a homeos orvosra. Lehet,ha nem javul pár napon belül, mi is elmegyünk. Nekem is mondják,hogy nem igaz,hogy nem alszik stb. Na de nem ragaszthatom le a szemét, hogy már igenis, alszol!!!
2011. júl. 26. 22:48
Drasztikusnak tűnik, de nálunk bevált és 2-3 nap alatt rájött, hogy aludni kell. Más nem segített. Igaz minden bébi más.
35. 864c5534c9 (válaszként erre: 27. - 65b16b95ab)
2011. júl. 26. 22:47

A fiam sem szerette a rácsokat!

Cirka 10 hónapos kora óta ágyban alszik. Körbekerítem párnákkal, meg széket is teszek az ágya mellé, még soha nem esett le (bár eleinte én is mindig mellette aludtam.....)

2011. júl. 26. 22:45

Nálunk is detto volt a helyzet. Kicsinek még csak-csak bár már akkor is nehezen aludt el. 1 évesen már csak egyszer aludt nagy keservek árán délben vagy 1 órát. Olyan 1,5 éves kora óta nem alszik délben se. Ennek ellenére este is küzdelem van hogy ágyba dugjuk.

Amíg külön aludt addig kb. két óránként keltett a sírással. Muszáj volt közénk venni mert egyszerűen már nem bírtam kikelni az ágyból, nekimentem a falnak stb. És ugye ez éjjel és ott a nappal is amikor nem alszik hogy netán le tudnék feküdni. Köztünk is felébredt két óránként de legalább kéznél volt minden (innivaló és cumi).

Most 2,5 éves most is köztünk alszik el, aztán átvisszük. De éjjel megjelenik párnával és jön közénk. Ez van...

Anyós azt mondta hogy a párom is ilyen volt, most meg végigaludná a napot ha lehetne.

2011. júl. 26. 22:45

Esetleg ha lefekvés előtt néztek vmi könyvecskét, az jó levezető.


A kisfiamnak anno tejpépet adtam vacsorára (dm-ben vettük, dobozos, van Milupás, Hippes, meg nemtom, biztos ismered), és az jól eltelítette, be is aludt utána.


Most már 2 éves múlt.

Langyos mézes-kakaós tejet iszik lefekvés előtt, s az ringatja álomba..:D Van hogy már ivás közben bealszik, ha nagyon fáradt..;)

2011. júl. 26. 22:44

Ne haragudjatok, de végre egy fórum, ahol nem jó alvó gyerekek anyukáival találkozom...Amin mi is átmentünk a kislányommal alvás ügyileg, senkinek nem kívánom...És az volt a legszörnyűbb, hogy mindig mindenkitől azt hallgattam/hallgatom, hogy nem igaz, hogy ez a gyerek nem akar aludni, meg ennyire keveset alszik...stb.

5 hós koráig, volt olyan, hogy napi 8 óra alvás nem jött ki összesen (nappali és éjszakai alvást is összeadva), éjjel fél óránként ébredt, volt olyan, hogy nappali alvása napokg nem is volt! Aztán elmentünk egy homeós dokihoz, nekünk nagyon sokat segített! Nem mondom, hogy jóalvó lett a gyerekem, de legalább normalizálódott a helyzet, és nem halok meg a fáradtságtól.

2011. júl. 26. 22:44
Szerintem ne altasd, mert akkor úgy tekint rád, mint játszótársra és nem fog aludni!Tűnj el és ne menj vissza.
30. lonix (válaszként erre: 2. - Niki0126)
2011. júl. 26. 22:44
Kinovi.Legyel sokat vele a levegon.Delelott es delutan is.1-2-ig aludjon ebed utan,utanna meg vidd ki megint a levegore.Ha idod engedi maradj kint vele sokaig.Levego majd kihuzza.Idoben vacsora,furdetes 7-8 kozott fektesd le.Agyban ne jatszatok mar.Rendszeresseg legyen.
2011. júl. 26. 22:42
Eltűnök néha, próbálom altatni de semmi.
2011. júl. 26. 22:40
Ez nálam is gond volt, de nekem sikerült megküzdeni a problémával. 3 hónapos kora óta 21:00-6-7:00-ig szunya. Mióta fogzik 2X ébred éjszaka cumi a szájba és aluszás tovább. Én úgy csináltam, hogy igenis letettem aludni 10:00-11:00-kor 16:00-17:00-kor és 8:00 fürdés 8:30-9:00 alvás. Először nem tetszett Neki, 2-3 napig rengeteget bömbölt, de nagyon hamar megszokta. Most 11 hónapos és nincsen gond vele.-)
2011. júl. 26. 22:40
Most jut eszembe, hogy pár hónapja volt nálunk egy nagyon húzós hét, éjszaka több órát fent voltam vele, egyszerűen nem aludt, ha letettem rögtön sírt. Mire rájöttem, hogy félt a rácsos ágyban...
26. pbeácska75 (válaszként erre: 1. - Niki0126)
2011. júl. 26. 22:35
Az én fiam is ilyen rossz alvó volt.Napközben alig éjszaka semmit nem aludt.És 3-4-éves volt mikor átaludta az éjszakát.De nem tudtam vele mit csinálni most is kicsi az alvás igénye,igaz már nagy (9-éves),de 6-7-óránál nem alszik többet.
2011. júl. 26. 22:30

Nálunk is kevés volt az alvás nappal,bár éjjel aludtunk.

Nappal fél-1 órás alvásaink voltak,Most vagyunk 9,5hónaposak.

Kb.1 hétig tartott,h.bevezettem,h.délelőtt és délután alvás van.Délelőtt fél-1órát,délután 1-1,5órát alszunk(általában).Mindig uabban az időben próbáltam altatni,redőny lehúz,ringatás,szopizás és ha vmi miatt csúsznánk,akkor már dörzsöli a szemét,és aludni akar.Bár az autón kívül egyedül nem alszik el,még segítség kell neki hozzá.

próbáld meg uakkor altatni minden nap,majd hozzá szokik.

Mi fél8körül kelünk reggel és 10-10,30körül alvás és délután 2-3körül van a másik.

6-6,30-kor pedig fürdés evés alvás.

24. 65b16b95ab (válaszként erre: 20. - Szilvita)
2011. júl. 26. 22:27

Nálunk az volt a baj, hogy jelezte, hogy menne aludni (hozza a cumiját, meg az alvókáját), és mutatja, hogy menjünk. Ahogy a buksija a párnához ért, kezdődött a "muri". Forog, felkel, piszkál, rugdossa az ágyszélét...

Lehet, hogy most majd megköveznek, de én azt csináltam, hogy leraktam, betakartam, puszi és nem engedtem azt se, hogy forogjon. Nem túl kíméletes, meg rohadtul sajnáltam, meg utáltam magam ezért, de valahogy kordában kell tartani. Ha elkezd játszani, akkor onnantól kezdve nincs megállás... újra feléled, és akkor nincs alvás.

2011. júl. 26. 22:27
Nem tudom letenni előbb, mert elég későn kel. 9, fél10. Gondoltam arra is,hogy korábban felkeltem, kb.7 körül. Hátha úgy tudok javítani az alvási szokásain.
22. Szilvita (válaszként erre: 17. - Niki0126)
2011. júl. 26. 22:25
Hűha, elég későn alszik délben is. Gondolom nem tudod előbb lerakni?
21. 65b16b95ab (válaszként erre: 17. - Niki0126)
2011. júl. 26. 22:23
Lehet, hogy nagyon felpörög este, nem? Alvás előtt már vmilyen nyugis tevékenység kéne neki. Pici fiam, nem régóta tud felkapaszkodni a kanapéra, és ott nézi velem a tévét esti csicsi előtt :-)))) most szokott erre rá. Leoltom a villanyt, nem mászkálunk, csak a tévé fénye világít, próbálom ráhangolni az alvásra.
2011. júl. 26. 22:22

Nálunk is ment a hiszti éjszaka, hogy játszani akar. Akkor sikerült elaludni, ha átvittük magunkhoz. Mikor már totál kivoltam, hát átvittem. Aztán másfél éves korától átaludta az éjszakákat, és nem kellett már átvinni:)

Aztán költöztünk, megint jött egy hónap, mikor hurcoltuk, aztán végre megszokta, most meg elvettük a cumit, hát megint vándorol éjjel:D Így megy ez sajna. Ha énekel, az még a jobbik eset, üvölthetne is mint az enyém:p

19. niki0126 (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2011. júl. 26. 22:22
Köszi:) megpróbálom
18. 65b16b95ab (válaszként erre: 16. - Niki0126)
2011. júl. 26. 22:21
Hát úgy igen, valóban nem lehet könnyű.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook