Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos baba egyik napról a másikra nem akar nappal aludni. Mi lehet a gond? Anyukák segítsetek! fórum

11 hónapos baba egyik napról a másikra nem akar nappal aludni. Mi lehet a gond? Anyukák segítsetek! (tudásbázis kérdés)


14. lillenet (válaszként erre: 12. - Bébinyuszi)
2010. márc. 21. 22:16

Köszönöm:)

A te kispasid se semmi, micsoda szemei vannak neki is!:D

2010. márc. 21. 22:13
Képzeld el, hogy most nyilik ki a világra a babád szeme. Minden új, meg kell fogni, tanulni. Mindent meg kell ismerni. Szerintem sajnálja az időt az alvásra. Ez is benne lehet.
12. Bébinyuszi (válaszként erre: 11. - Lillenet)
2010. márc. 21. 21:42
köszönöm, aranyos vagy. Édes a bébid is:)
11. lillenet (válaszként erre: 10. - Bébinyuszi)
2010. márc. 21. 21:36

Drukkolok, hogy továbbra is csak ennyi jele legyen a fogacskáknak!:)

Az első lépésekhez meg gratulálok:)

Igen, az elfoglaltság szerintem is lehet elég indok, ők nagyon nagyon kíváncsiak és most aztán minden őrülten izgalmas még jó darabig:)

10. Bébinyuszi (válaszként erre: 9. - Lillenet)
2010. márc. 21. 21:19

Most a napokban kezdett el megtenni pár lépést egyedül:) Az ülőgarnitúrától eljön felém, és elég szépen halad, de nem jár még annyit hogy abba elfáradjon. Én is gondoltam a mozgásfejlődésre, lehet hogy túl "elfoglalt" napközben hogy alvással töltse az idejét:)))

Szerencsére a fogakkal mi nem szenvedtünk eddig(kopp-kopp), csak egy kis hőemelkedés mutatta hogy jöna fogacska. De ez is változhat még a szem és a rágó fogaknál.

2010. márc. 21. 21:05

Sziasztok!


Az én fiam lassan 20 hónapos, és azt tapasztaltam, hogy az "alvászavar" átmeneti állapot, úgymond fejlődési "mellékhatás":)

Én úgy látom, hogy ha éjjel fel sem ébred, és azért nappal is alszik valamennyit, akkor kialussza a neki szükséges órákat korához képest is, a nyúzottság szerintem inkább az óriási ütemű növekedés és fejlődés miatt lehet.


Bébinyuszi nem tudom, jár-e már a babád, de abban is biztos lehetsz, hogy többet fog aludni, ha megindul, mert fáradtabb lesz:)

A fogzást nem zárnám ki, úgy látom manapság szegény kicsiknek lényegében folyamatosan jön valamelyik foguk, a 8. fog után jönnek (elvileg) a szemfogak, ami sokaknál szenvedős, remélem ti megússzátok.


Minden gyerek más, az én fiam sosem volt nagy napközbeni alvó, most egyszer másfél óra az átlag, de van, hogy 2-3 óra is lemegy, változó, ezt meg kell szokni, vagy tényleg aludni vele, néha ez fontosabb mint a háztartás. Legalábbis nálam, igaznak tartom a mondást, hogy jobb egy pihent anyuka 12 órában, mint egy fáradt-kimerült 24-ben:)

8. Bébinyuszi (válaszként erre: 6. - 2cb2af252b)
2010. márc. 21. 21:01

Már ezt is próbáltam, a babakocsiban sajnos nem alszik el, még akkor sem ha 2 órát sétálok vele. Ma délelött, és délután is voltunk kint, ez sem segített.

De legalább jót sétáltunk...

2010. márc. 21. 20:58

Csak azt nem értem hogy lehet elég ennyike alvás egy ilyen kis emberkének.. Látszik rajta hogy kialvatlan, fáradt.

Ráadásul én akkor szoktam elvégezni a házimunkát amikor alszik.(főzés, takarítás, stb..) Így viszont nagyon nehéz mindkettőnknek:(

2010. márc. 21. 20:56
Szerintem próbáld meg elvinni sétálni, hátha elalszik a babakocsiban. Utána kinn is hagyhatod a friss levegőn (ha kertes házban laktok, persze). Nálunk ez jött be anno.
5. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Bébinyuszi)
2010. márc. 21. 20:54
Hát, ha ebéd után alszik egy órácskát, akkor Te is menj el vele aludni, legalább pihensz egy kicsit. Majd fölébreszt... :-S Örülj a nyugodt éjszakának!!
4. Bébinyuszi (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. márc. 21. 20:51
Éjjel szuperul alszik, rossz szavam nem lehet rá. De annyira nyúzott egész nap...
2010. márc. 21. 20:50
Eddig kétszer aludt nappal, 1,5 órát, délelött és délután. Egy hete nappal szinte semmit nem alszik, 40 percet, max 1 órát. Reggel 7-kor kel, este fél 8 körül fekszik. Estére már nagyon nyűgös, karikásak a szemei, de nem akar aludni napközben semmit, csak játszik az ágyában, vagy sír hogy vegyem ki. Éjjel semmi gond, kelés nélkül átalussza. Már próbáltam hogy csak ebéd után rakom le, de akkor is max 1 óra után sírva ébred. Fogzás kizárva, már kinn van a 8. foga, és kapja a homeopátiát is:( Nem tudom mi lehet a gond:(
2010. márc. 21. 20:48
Az még hagyján, de legalább éjszaka aludjon!!
2010. márc. 21. 20:45
11 hónapos baba egyik napról a másikra nem akar nappal aludni. Mi lehet a gond? Anyukák segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook