Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 és fél hónapos kisfiam nem akar éjjel a saját ágyában aludni fórum

11 és fél hónapos kisfiam nem akar éjjel a saját ágyában aludni (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 11. 07:46

Sziasztok!


Én is most teljesen el vagyok keseredve. Pár hónapja olyan szépen aludt már a 21 hónapos kisfiam. Éjszaka 1-2-szer ébredt csak fel, és ez nagyon jó volt.


Aztán egy bő hónappal ezelőtt eltörtem a lábamat, fekvőgipszet kaptam, így a férjem maradt itthon velünk, hogy Kristófról gondoskodjon. Ezzel egyidőben bébi meg is fázott. Már több, mint 1 hónapja folyik az orra hol jobban, hol kevésbé. Innentől kezdve éjszaka rengetegszer felébred. Van, hogy egy éjjel alatt 10-15-ször kell hozzá bemennem.


Azt gondoltam, ha újra én fogom altatni, megint visszaszokik a "szép" alváshoz, de nem így történt. Most már egyre többször kel fel. Adok neki pár korty vizet és már alszik is vissza.


Ha magunk mellé veszem a nagy ágyba, akkor alszik 3 órát is egyhuzamban, de erre nem akarom rászoktatni.


A nappali alvása is mostanában rövidült le. Eddig 2-2,5 órákat aludt, de most jó, ha másfelet, de sokszor egyáltalán nem alszik semmit napközben.


Van valami ötletetek, mit lehetne csinálni?

2010. jan. 10. 18:22
:) az enyém 6 éves,de még mindíg nem akar a saját kis hercegnős ágyában aludni:)
29. KLMárti (válaszként erre: 27. - Tücsimücsi)
2009. aug. 25. 10:24
A nővére hány éves? Nem lehetne megpróbálni, hátha pár nap drasztikus ágyhoz szoktatás elég lenne neki? Vagy nincs olyan rokon, aki tudná néhány napig vállalni, hogy a nővérke nála aludjon, amíg tart a szoktatás? Tudom, ez nem könnyű, (én sem nagyon bírom, ha ordít éjjel), de valamit muszáj tennetek.
2009. aug. 25. 10:10
megnyugtatásnak annyi,h az én holnap 8 hónapos kisfiam,csak velünk hajlandó,köztünk aludni,nem tudok mit csinálni,üvölt tombol,fulladásig hajlandó csinálni a cirkuszt míg ki nem veszem a kiságyból,ott van mellettem az ágya a kezét is meg fogom,neki az nem elég,ahogy oda teszem magunk közé,oda gurul hozzám nagyon közel,rám teszi a combomra a lábait,kezeit a melkasomra,ha megmozdulok,üvölt,kinyitja szemeit,és ordít,ha felkelek,h elmenjek pisilni,ne tudjátok meg mit művel míg vissza nem jövök,a kiságy üres kb 2 hónapja,vagy 3 nem is tudom,csakis köztünk alszik,ez van nem tudunk mit csinálni,
27. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - KLMárti)
2009. aug. 25. 09:35

Már hogyne akarnám, de nem tudjuk:((

Másfél éve egyszer beteg volt, lehet lázálmában előjöhetett valami, nagyon félt és azóta nem hajlandó ott aludni. Illetve mindig ott alszik el, csak utána átjön. És baromi rossz alvó és nagyon kevés az alvásigénye. Már adtunk neki nyugtató hatású gyógyteát, de neki az sem használ.

Ha pedig erélyesen rászólnánk éjszaka, vagy kizárnánk, felverné az egész házat, a nővérét is...:((

26. KLMárti (válaszként erre: 24. - Tücsimücsi)
2009. aug. 25. 09:16
Szegény, nem irigyellek. És nem tudod, vagy nem akarod leszoktatni?
25. KLMárti (válaszként erre: 23. - Ivett73)
2009. aug. 25. 09:16
Köszi szépen. Jó hallani, hogy valakinek sikerült. Én most ott tartok, hogy napközben kicsit duruzsolok neki a szobájában, aztán ébren beteszem az ágyába, kijövök, és csak akkor megyek vissza, ha nagyon sír, de akkor sem veszem őt ki. Tegnap kezdtük el napközben. Most már negyed órája sírás nélkül van a szobájában. Talán már alszik. De éjjel még nem megy ez. Először szokjon hozzá, hogy nappal így van, utána jöhet az éjszaka.
2009. aug. 25. 08:51
Akkor én mit szóljak? A fiam 4 éves lesz és már másfél éve MINDEN éjjel 10-11 óra magasságában átjön és köztünk alszik!!
23. Ivett73 (válaszként erre: 19. - KLMárti)
2009. aug. 25. 08:48

Szia! Mint már írtam régebben is mi is ezzel küszködtünk. Most 16 hónapos a kislányom, Hédike.

Mivel férjem külföldön van, egyedül kellett mindezt elérnem. Április 1.-én kezdtem el a kiságyba való vissza szoktatáshoz, amit elég jól viselt, csak 1 -2 hét kellett hozzá, és vissza szokott. Júl.1.-én külön szobába tettem, és ott is alszik. Igaz ez fárasztóbb egy kicsit, de megéri. Aug.1.-én megint vízválasztó volt, leszoktatás a ciciről. Ez nehéz volt nagyon 2hét kellett hozzá.

Sajnos ez csak drasztikussággal tudod elérni, mert addig kérni fogja a cicit. Sokat sírt, volt hogy 1órán keresztül. Fárasztó volt nagyon, főleg, hogy egyedül voltam. De megérte, mert most már cici nélkül alszunk és éjszak vízet kap cici helyett.

Elfogadja, szerencsére. És 10 perc alatt vissza alszik, mellé fekszem(a szőnyegre) és megfogom a kis kezét, és aztán szépen átmegyek a szobámba, aludni. Napközben szépen elalszik, pedig régebben, csak cicin aludt el. És már 2ó folyamatosan alszik, és ez általában így van.Csak reggel kap cicit.Mondogassad neki, hogy nincs már cici. Hagyni kell sírni, persze legyél mellette, ölelgesd át. De ne vedd fel, próbáld meg mindig lefektetni, ahányszor csak kell. Ez rengetszer kellm ajd, nálunk is így volt. Meg kell tanítanod, hogy kell neki lefeküdni. Hidd el sikerülni fog.

1 hónap alatt már meg tanulta a fekvést és már nem sír, tudja, hogy mi következik. Csak akkor kezdd el, ha van elég kitartásod, különben nem sok értelme van. Hétvégén jön haza a férjem, így már nekünk is lesz egy kis magánéletünk.

22. mkjudit (válaszként erre: 21. - KLMárti)
2009. aug. 9. 11:09

Igy mar mindjart mas a leanyzo fekvese:-)

Kitartas, nemsokara jobb lesz!

21. KLMárti (válaszként erre: 20. - Mkjudit)
2009. aug. 8. 19:12
Bocsi, nem voltam teljesen egyértelmű, amikor írtam ezeket. Férjem sokkal türelmesebb ilyenkor Kristóffal. Ha én kiborulok a cirkusztól, nagyon sokszor ő az, aki bemegy és fél órán át is ringatja, altatja, nyugtatgatja a kicsit, csak hogy ne sírjon szegény. Csak én nem akarom hozzászoktatni Kristófot a karban ringatáshoz. Csak ami módszer lenne, az mind ilyen brutális, és ez nagyon nem tetszik Szabolcsnak.
20. mkjudit (válaszként erre: 19. - KLMárti)
2009. aug. 8. 12:52
Az en nagyobbik kisfiammal is minden este ez volt a musor. Mar elore feltem az estektol. Ha elaludt labujjhegyen jartunk, hogy fel ne kelljen. Kb 1,5 eves korara tanult meg aludni. Kitartas, neked is kinovi majd, csak ido kerdese.:-)A parodnak pedig uzenem, hogy tetszenek az ilyen beszolasok, mert egy anyanak nincs valasztasa. Akkor most probalkozhat O.... Kivancsi lennek, hogy O hogyan boldogulna aproblemaval, te sem jokedvedbol csinalod!
2009. aug. 7. 21:13

Sziasztok!


Nálunk a helyzet továbbra is változatlan.


16 hónapos a kisfiam, és mind a mai napig nem tudja átaludni az éjszakát. Minden éjjel visítva ébred legalább 3-4 alkalommal, és addig nem hagyja abba a sikítozást, amíg cicit nem kap.


Szopin kb. fél óra alatt elalszik, utána visszaviszem az ágyába, és max. fél óra múlva újra fent van.


Próbáltam, hogy sétálgatok vele, ringatom, beszélek hozzá. Semmi nem jó. Már ott tartok, hogy éjféltájt, mikor először ébred, magunk mellé veszem, és reggelig ott alszik velünk. Így "csak" 3-szor ébred.


A másik gondom az esti elalvás. Bármit csinálok, estére mindig nagyon felpörög, és 2 órán át kínlódok, mire végre el tudom altatni. Cicivel kezdek, ringatom és énekelek neki, beteszem az ágyába és kijövök 5 percre. Azalatt végig ordít. Újra visszamegyek, kiveszem, sétálgatok vele, ringatom, beteszem, elbúcsúzom és kijövök. Így járok be 5 percenként, ő pedig ordít.


Férjem ezt már nem tudja elviselni, hogy minden este ez a legalább 2 órás cirkusz megy. Azt mondja, találjak más megoldást, mert ő ezt nem bírja hallgatni. Én sem, de nem tudom, mit változtathatnék. Kérlek, segítsetek!

2009. aug. 7. 08:05
Nálunk is hasonló a helyzet.Amióta Dorka kúszik-mászik ,feláll,gyakran álmában is gyakorolja,és így kicsi neki a kiságy.Bezzeg a nagy ágyon simán alszik,hisz ott van helye forgolódni.És persze a fogzás és a nagy meleg sem segít.
2009. aug. 6. 20:47
Ne aggodjatok, az en 6 eves kisfiam most szokott at a sajat szobajaba. Mostanaig velunk aludt. A kisebbik viszont most 14 honapos, o mar most kulon alszik. Szerintem ez gyerekfuggo. Ne eroltessetek.
16. Ivett73 (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2009. márc. 31. 20:07

Szia Márti!

Mi, április 25.-én leszünk 1 évesek. Nálunk is hasonló a helyzet. 6 hónapos koráig 9-től 3-4.-ig aludt, aztán nem tudom mi hatására megváltozott. Azóta velünk alszik, persze csak cicin alszik el. A kiságyat csak állás gyakorlására használja, ill. játszani ott szokott. Szeretném visszaszoktatni, de felhergeli magát és keservesen sír. Volt már olyan is, hogy kihányta a vacsoráját. Nem tudom, hogy mit tegyek annak érdekében, hogy ne velünk aludjon. Védőnő azt javasolta, hogy hagyjuk sírni, de nem bírtam csak 1 óra hosszáig. Nálam is felébred többször is, forgolódik, nem találja a helyét. Én cicin szoktam elaltatni, nálunk 20 perc kb.

De ma is megpróbáltam átteni, de felébredt és sírt keservesen. Most újra az ágyunkban van.

Mit tehetnék? Aki tud segítsen. Vegyek neki ágyat?

15. KLMárti (válaszként erre: 14. - 367d5fde7b)
2009. márc. 20. 11:56
Remélem, hogy tényleg elmúlik ez az időszak. Lehet, hogy csak a fogai miatt van ez. Csak szörnyű, hogy fél év se volt elég rá. Azért köszi.
2009. márc. 19. 18:06

Szia!

Ez nálunk is probléma 1-2hónapja, hogy este sírással megy az alvás és éjjel is kelünk párszor. Konkrét ötletet nem tudok adni mivel én egyáltalán nem szoptattam így nálunk cicizés nincs. Napközben 2x alszik Ada 1,5 órát többi időben próbálom lefárasztani, hogy este ne legyen sírás. Mi 11hónaposak vagyunk, de kiságyunk már nincs 4hónapja, mert annyira forgolódik, hogy kicsi lett. Kapott gyerekágyat elég alacsony, ha le is esik róla megsem érzi szinte, de nem alszik el ott. Összebújva alszik csak el és éjjel is úgy nyugszik meg, ha összebújunk. Se a tea, se a víz se semmi nem segít csak az összebújás:S:). Több helyről hallottam illetve a védőnő is mondta, hogy ez általában probléma, hogy átalusszák az éjszakát sokáig és ilyen korban kis ideig előfordul ilyen...

13. mimmo33 (válaszként erre: 11. - Pemete)
2009. márc. 19. 16:07
Aok a szülők is szexelnek akikkel együtt alszik a gyerek.Csak máskol, és máshol:)Nem csak az ágyban lehet;)
2009. márc. 19. 12:01
Valakinek van ötlete arra, hogy mi lenne olyan módszer, amivel el lehetne érni, hogy sírás nélkül aludjon el? És hogy éjszaka is csak 2-3-szor keljen max.?
11. pemete (válaszként erre: 10. - KLMárti)
2009. márc. 19. 11:54

Én teljes mértékben megértem az érzéseidet, én sem szeretném, ha velünk aludna a gyerek. Ismeret olyat akivel a 10 éves gyerek még együtt alszik!

Én csak azt nem értem, hogy ők hogyan szexelnek pl, vagy nem is szoktak ilyesmit csinálni? Nekem azért hiányozna...

10. KLMárti (válaszként erre: 7. - Mimmo33)
2009. márc. 19. 10:38
Igazából a szülők nem érzik úgy, hogy ez számukra problémát okozna. Csak én viszolygok a dologtól.
2009. márc. 19. 10:37
Rácsos ágyban alszik, de még kényelmesen elfér benne. Még a két plüssmacinak is van benne hely:)
8. mimmo33 (válaszként erre: 5. - KLMárti)
2009. márc. 19. 10:24
Nem írtad, hogy milyen ágyban alszik a kisfiad. Most jutott eszembe, hogy Máténál a nyugtalan alvás azzal kezdődött, hogy egyszerűen kinőtte a rácsos ágyat.Éjszaka felbredt mert itt-ott beleakdat.Persze utána már csak nálunk nyugodott meg.Lecseréltük neki az ágyat "nagyfiúsra", aztán elkezdtük visszaszoktatni...
7. mimmo33 (válaszként erre: 4. - KLMárti)
2009. márc. 19. 10:21

Beszélgetni kell a gyerekkel!Most nem konkrétan a Te fiadra gondoltam, hanem a kislányra...Egy 4 évessel szép lassan meglehet értetni, hogy Ő már nagylány, mindenkinek saját ágya van, szomorúak lesznek az alvós babák, ha nem vagy velük.

Legalábbis az Én fiamnál, (ha nem is konkrétan ezek a szavak hangzottak el)ez vált be.

Beszélni, beszélni

2009. márc. 19. 10:17
Hát ezt nem tudom megmondani neked, hogy nálatok mikor marad el, nekünk kb 1 hónapig ment. De Dana addigra már rég nem szopott, és ő mindig a sajtát ágyában aludt, egyszer sem raktam magunk mellé. Pontosan azért, amit te is írtál. Jó érzés, ha a velünk alszik a gyerek, biztos tök jó, rényleg, de nekem szükségem van magánéletre, legalább esténként, amikor nincs ott a gyerek...
5. KLMárti (válaszként erre: 2. - Pemete)
2009. márc. 19. 10:07
Igen, tudom, hogy csak sok sírás árán működik a dolog, de mikorra fog elmaradni a sírás? Mert kb. 3 hónapja minden nap, nappal és éjjel így altatjuk (ritka, hogy cicin, vagy ringatva), és még mindig nem akarja abbahagyni a sírást, és megszokni azt, hogy az alvás helye a kiságy. Időnként már előfordul az, hogy eldumálgat magának egy darabig, de még mindig túl sokat sír. Éjszaka meg végképp csak sírással megy az elalvás, míg végül "megkegyelmezek" neki, és cicire teszem.
4. KLMárti (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2009. márc. 19. 10:04

Alapvetően engem sem zavarna, hogy itt alszik mellettünk egész éjjel, csak a családban van arra példa, hogy 4 éves kislány csak akkor hajlandó aludni, ha az édesanyja együtt alszik vele. ha éjjel felébred és nincs ott az anyuci, akkor irány a nagyágy. Ezért néhány hónapja anyuci és apuci külön költözött egymástól, hogy a kislánynak meglegyen az öröme.

Na, ez az, amit szeretnék elkerülni. Ettől sokkal jobban félek, mint amennyire örülök neki, hogy mellettünk fekszik Kristóf.

3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - KLMárti)
2009. márc. 19. 09:52

Szia!

Ezt az időszakot mi is átéltük, kb.ebben a korban, igaz én akkor már nem szoptatam.

Lehet, hogy sokan nem fognak egyt értni velem, de mi nem erőltettük a saját ágyban alvást ha a kisfiam nem akarta.Így érezte magát biztonságban, hogy velünk volt.Nyugodtan tudott aludni, és nekem ez volt a legfontosabb.


Ma már a mese olvasás után ad még egy jóéjt puszit, befordul a falfelé, és alszik.

Ugyanúgy megérett az önnálló elalvásra a saját ágyában, mint a cumielhagyásra, vagy a szobatisztaságra.

2009. márc. 19. 09:48
Ez sajnos csak sok sírás árán megy. Az én kislányom is csak ringatva aludt el sokáig, volt gy időszak mikor fél-egy órát mászkáltam a vállamon a több, mint 10 kilós gyerekkel. Aztán meguntam, nem bírtam tovább cipelni, és leraktam. Először tovább sírt, aztán megszokta, hogy egyedül alszik el, most már annyi a ringatás, hogy eldúdolok egy fél dalt, és már teszem is be az ágyába, ő meg szépen egyedül elalszik. Amikor nagyon sírt, akkor bementem hozzá, kicsit kivettem, ringattam, csak hogy lenuygodjon, aztán visszatettem. Kb 5-10 percenként mentem be hozzá, míg el nem aludt. Aztán minden nappal egyre kevesebb ideig sírt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook