Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napfénykárosodás, fehér foltok fórum

Napfénykárosodás, fehér foltok (beszélgetős fórum)


14. simple (válaszként erre: 13. - Mistery90)
2014. márc. 6. 10:43
Szerintem mutasd meg egy bőrgyógyásznak. Az nyilvánvaló hogy az alapozó miatt lett ilyen a bőröd de hogy mit lehet vele kezdeni azt csak orvos tudja megmondani miután látta.
13. mistery90 (válaszként erre: 12. - Simple)
2014. márc. 5. 22:32
Nyilván nem napoztambenne... ez egy 20.perces séta volt, amig leértem a munkahelyemre. nem gondoltam hogy ez lesz, utólag könnyű, de felesleges okosnak lenni. Megoldást kedesek, ill. hogy valaki hallott e már hasonlóról
12. simple (válaszként erre: 11. - Mistery90)
2014. márc. 5. 19:42
Alap, hogy semmilyen sminktermékkel nem megyünk napra. Jól beleégett az alapozó a bőrödbe, nyilván nem volt mentes a káros anyagoktól sem....
2014. márc. 5. 18:22

nem, csak a pattanás helyére kentem alapozót. mondom, napkárosodot.... nem nem egységesen barnultam, mint ahogy a te esetedben történt hanem napkárosodott, érdes, ráncos, foltos az alapozott részeken.

Ez az alapozó nem tartalmazott fényvédőt, szóval inkább ártott mint védett.

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Mistery90)
2014. márc. 5. 16:41

Nem értelek. Az alapozót nem kented mindenhová? csak foltokban?


Nyáron a napozókrémet nem jól kentem a férjemre és ahol nem érte a bőrét a krém ott leégett, ahogy én is, ott a bőrünk fehér maradt a többi helyen pedig égett, a kövekező strandoláskor nem kentük be magunkat és szépen összebarnult a bőrünk. Gondolom az alapozó is hasnlóan védi a bőrt, hiszen azokba is tesznek uv szűrőt, stb. Ha a naptól lenne baja a bőrödnek, akkor annak már rendeződni kellett volna.

Más bajod lesz!

9. 9bbc382386 (válaszként erre: 6. - Mistery90)
2014. márc. 5. 12:55
Igen, akkor valószínű annak hatására nem barnultál le azokon a területeken.
8. mistery90 (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2014. márc. 5. 12:28

Egyértelmű számomra hogy a nap miatt van, mert napkárosodott a bőröm. Ezt a kozmetikus is mondta egyrészt, másrészt, pedig éreztem a nap tűző, égető hatását akkor délután, amikor kialakult a folt, és csak azokon a területeken amiket alapozóval lekentem. A bőröm szerkezete is megváltozott ott, petyhüdt, ráncos, érdes.

A napgombát én úgy tudom baktérium okozza, az nem keverendő a napkárosodott bőrrel.

Megjegyzem, hogy nem napoztam, sminkben meg pláne nem, egyszerűen sétáltam a városban.


Azért köszi :-)

7. 408020f45e (válaszként erre: 6. - Mistery90)
2014. márc. 5. 12:16

Azt, hogy napozás miatt van, azt ki mondta?

Ha az egyik bőrgyógyász véleményével nem vagy elégedett, keress másikat. De addig kell menni, amíg számodra megnyugtató választ nem kapsz.

De itt, látatlanban senki sem fog tudni neked megfelelő diagnózist felállítani.

Egyébként nekem is az a gyanúm, hogy bőrgomba egy fajtája, ami festékhiányos foltokat okoz. De jobb lenne szakemberrel konzultálni. Sok sikert!:)

6. mistery90 (válaszként erre: 4. - Beu23)
2014. márc. 5. 10:34

Köszi a hozzászólást, de én napkárosodásról beszélek, nem gombáról :-)


Rere73, saját megállapításom szerint ez nem vitiligo. Az orvos is szó nélkül hagyta, remélhetőleg a vitiligot azért felismerte volna.

Ezek a bőrszínemnél világosabb foltok, de nem fehérek, és csak ott, ahova az alapozót vittem fel. Sajnos elég sok helyre :(

Még mindig a két variáció között vagyok: A használt kozmetikum nap hatására vagy leállította a pigment termelő sejteket - átmenetileg, vagy örökre - vagy az alapozó festékanyaga került a bőr festékanyaga helyére.


Olvastam interneten hasonló eseteket, de csak egyet, kettőt.

5. mistery90 (válaszként erre: 2. - 408020f45e)
2014. márc. 5. 10:25
Erre most mit mondjak... a bőrgyógyászok soha semmit sem segítettek :( Felesleges pénzkidobás volt amit évekig csináltak velem. Nyáron mutattam egy orvosnak, csak azért hogy megnézte fizettem 6000 forintot. Tágra nyílt szemekkel bámulta a nagyítóval nagy nehezen, de végre megtalált világosabb foltokat.
2014. márc. 5. 10:08
én egyszer voltam ilyen fehér foltokkal bőrgyógyásznál és azt mondta hogy gomba. szolizástól állítólag, kaptam rá krémet aztán el is múlt. ez évekkel ezelőtt volt. de mondott olyat is az orvos, hogy túl sokat fürdök és kiszáradt a bőröm... :D
2014. márc. 5. 10:05
vitilligo-szerű?
2014. márc. 5. 07:20
Szerintem erre csak bőrgyógyász tud neked megnyugtató választ adni.
2014. márc. 5. 01:22

Sziasztok!


Nyáron a tűző nap világosabb foltokat hagyott a bőröm azon részén, melyeket alapozóval lekentem. Sokáig azt gondoltam, hogy a festékanyag beleégett a bőrömbe. Megtévesztő volt, hiszen az alapozóm is világosabb volt a bőröm színénél. Igazából még most sem tudom pontosan hogy ez történt e, vagy pedig az új feltételezés, miszerint egyszerű napkárosodás történt, ami szintén okozhat fehér foltokat. A rossz hír, hogy ha kinyírtam a bőrpigmenteket, akkor annak annyi.

Valóban így van, vagy van valami megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook