Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a szoláriumozás után jelentkező fehér foltok ellen? fórum

Mit lehet tenni a szoláriumozás után jelentkező fehér foltok ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Wikx (válaszként erre: 50. - Dina49)
2020. febr. 1. 16:27
Szia. Igaz hogy régen írtál ide, de én csak most találtam meg. Neked mik lettek a fehér foltjaiddal? Valamit kentél rá? Vagy a szoli segített? Nekem ugyan ez a gond van. Köszi a válaszodat! Wiky
50. dina49
2014. júl. 25. 22:36

Sziasztok!


Nekem is jelentek meg a bőrömön kis fehér pöttyök szolárium után (két hét alatt voltam 40 percet állószoliban). Ráadásul elég sok is, főleg a hátamon. Be is pánikoltam, azt gondoltam, hogy napgomba. De a bőrgyógyász azt mondta, hogy ez szerinte nem napgomba, hanem a régen kinyomott pattanások helye nem barnult le. Én ezt elég kétkedve fogadtam, mert amint már fentebb írtam, elég sok van a hátamon, de a mellkasomon is van. Rá akarok még szolizni legalább hetente 1x, kíváncsi vagyok mi lesz? Ez sem valami esztétikus, bár még mindig jobb, mintha nagy fehér foltjaim lennének. De remélem nem is lesznek.

2013. szept. 2. 23:10

Sziasztok!


Hasonló problémával kűzdöttem magam is néhány éve, és nekem ezt a gombásodást a Nizoral samponnal sikerült megszüntetnem.

Ezzel mostam hajat, míg a foltok el nem múltak, illetve aa fűrdőszivacson is használtam. Kis vatta pamacsokkal pedig az arcomon.

Ma más sehol nem foltos a bőröm.

2013. szept. 2. 18:06

Sziasztok!


A szoláriumozás után megjelenő fehér pöttyök több dolog kapcsán jöhetnek elő.

1. a napozás és a szoláriumozás hatására a bőrünkben festékanyag, melanin termelődik. Ha valaki túl sokat szolizik, napozik, akkor a bőre "elhasználja" azokat az anyagokat, melyek a melanin termeléséhez szükségesek és akkor foltokban fehér területek jelennek meg, melyek nem viszketnek. Béta-carotin fogyasztásával ezek a foltok 1-2 hónap alatt eltűnnek. Ha valali rendszeresen szolizik, napozik, ápolni kéne a bőrét, és akkor nem jelentkezne ilyen panasz. Hidratáló, tápláló krémek, melyek béta-carotint, vitaminokat tartalmaznak. pl. szolariuminfo.hu, szolibolt.hu

2. Ha valaki többet szolizik - több percet egy adott alkalommal - mint amennyit a bőre, bőrtípusa elbír, akkor a bőr felszíne kiszárad és ez a szárazság szintén fehér foltosodást okoz a a bőrön, ami kicsit viszkethet is. Ebben az esetben a fehér foltok jellemzően a felkar külső részén jelennek meg, de sokszor a comb külső részén is jellemző az ilyen kiszáradás. Hidratálni kell a bőrt és csökkenteni az alkalmankénti szoláriumozási időt. Igazából a jó megoldás a rendszeres hidratáló és béta carotin tartalmazó szolikrém használata volna és a kifejezetten szoláriumozáshoz kifejlesztett testápoló.

3. A bőrgomba okozhat fehér foltokat a bőrön. A szoliban nehéz elkapni a bőrgombát, mivel az uv fény megöli a gombákat (ha valaki mégis elkapná, akkor azon a területen keresse, melyen feküdt a szoliban. azaz ha a mellkasunk viszket és a hátunkon feküdtünk, akkor ugye az nem lehetséges, hogy a gomba oda felmásszon és a többi rész érintetlen maradjon). A gomba jellegzetes tulajdonsága, hogy amikor elpusztul, akkor egy fényvédő anyag ívódik bele a bőrbe a bomló gomba spórából. Ez a gomba már nem fertőz tovább, ki tudja mióta volt a bőrön, csak a tulajt nem érte uv fény és ezért nem látszott az ottléte, esetleg csak viszketett. Az elpusztult gombából kikerülő uv szűrős anyag viszont mélyen beívódik a bőr rétegeibe és több hónap, mire magától lehámlik. Ilyenkor hámlasztó krémek hozzák csak rendbe a dolgot. Amikor a gombás fertőzés élő és aktív, azaz fertőz, akkor piros és viszket a bőr. Egyébként a teljes lelki béke érdekében mindenki kérjen szoli fóliát a szoláriumozás előtt és ne vakargassa a saját bőrét, ugyanis a gomba az ép bőrt nem tudja megtámadni. Ott fertőzi meg, ahol hámsérülés van, még ha mikroszkópikus is.

4. napégés okozhat maradandó pigment hiányt pöttyökben. Ezt csak a festék tünteti el :(

2013. máj. 4. 21:35
És nem tudnátok nekem leirni a gyógyszer nevét?amitöl elmúlik??mert nekem nem múlt el a Canesten semmit nem ér....:S köszii:)
46. Timcsyke300 (válaszként erre: 45. - F3ce852bda)
2013. ápr. 7. 17:53
Meg ugye azt is irták h samponnal is lehet kezelni,de ha nincs a fejbörnek semmi baja.most kenem Canestennel a foltot.és rszin szine lett.és mintha halványabb lenne.és a barátnöm azt mondta h nem ment egy hónapig szoliba és elmúlt.
2013. ápr. 7. 07:33
Bőrgoma, csak gyógyszeres kezeléssel lehet kiírtani, kenés nem segít. A Nizorál sampon jó ilyen esetben, de nem véglegesen szünteti meg a bőrgombát.
2013. ápr. 7. 00:21
Sziasztok.nekem is kijöttek az arcomon ilyen fehér foltok.de mi annak a samponnak a neve?és hol lehet kapni?ha tudnátok segiteni.és mivel már abba hagytam a szolit egy hete ugye nem fog több kijönni.:( megköszönnem ha segitenétek :)
2012. dec. 14. 22:42
Én szintén a problémás bőrömre és a téli depresszió elűzésére használom a szolit. Nekem a lábam lesz tőle foltos, de nem viszket, nem hámlik. Érdekes, hogy ha napozok, akkor nem ilyen, csak a szolitól. Állóba járok, tehát nem érintkezik a bőröm vele. A gombás dologról mindenhol azt olvastam, hogy nyakon, mellkason, háton jelentkezik. Tipp? Lehet, hogy szolikrémet kéne használnom?
2012. jún. 18. 21:30
Rajtam is lettek ilyen foltok. Hűségesen kentem Canestennel, de nem múlt. Bőrgyógyász allergiás bőr gyulladást mondott, amire adott krémet.
2012. jún. 18. 20:51
Nem a szolitól jött ki, a szervezetedben már ott volt a gomba, csak a többi rész lebarnul, a gombás rész nem. Ezért nem látszik télen, vagy amikor nem szolizol.Jó a canesten, a nizorál, a lamisil, de igazából az orvos gyógyszert ír ki rá, hogy a szervezetből mindenhonnét kiűzze a gombásodást.
40. patricia cserko (válaszként erre: 37. - Hbeastar)
2012. jún. 18. 20:21
szia es mennyi ido utan mult el?koszi :)
2012. máj. 26. 23:51
nekem most jött ki, ezek szerint a szolitól...Használt valakinek a grapefruit csepp? Sajnos legkorábban csak 1 hónap múlva tudok elmenni a bőrgyógyászhoz:( És mielőtt kioktatna valaki a szoli ártalmairól: nem a ,,szép" barna bőrért járok, pikkelysömöröm van, és a szteroidos krémeknél még mindig jobb:)
2011. jún. 8. 02:30
ismerősöm továbbra is szolizott, elég foltos a bőre, nagyon csúnya, rengeteget ront a megjelenésen, öregít. inkább legyen télen fehér a bőrünk, de egészséges egyenletes színű, mint barna-fehér foltos egy életre. jó tanács!
2011. jún. 8. 02:27
a szolizást, napozást azonnal abba kell hagyni ha fehér foltok jelennek meg, mert a Naptól meg a szolitól továbbterjednek, és örökre nyomot hagynak ha továbbra is fény éri. én a foltok megjelenése után még kétszer kifeküdtem a napra, először csak a mellkasomon voltak fehér foltok(mintha pigmenthiányos lett volna), de továbbterjedt a nyakamra, arcomra aztán a hasamra, karomra, mert nem lettem időben kezelve, a bőrgyógyászhoz csak 1 hónap múlva lehet bekerülni, és én közben tengerparton is nyaraltam ahol nagyon foltos lett a bőröm, mikor hazajöttem magamnak kezeltem, vettem lamisil krémet, meg nizoral sampont, és a samponnal mostam a bőrömet tusfürdőkent, mert ebben vannak gombaölő anyagok. És szoliba soha többé nem megyek. és Napon sem voltam tavaly nyártól egészen mostanáig úgyhogy szépen elmúltak a foltok, de azért sajnos már nem olyan szép a bőröm mint régen volt. most kezdek lassan napozgatni h itt a nyár, de csak óvatosan.
2008. júl. 5. 16:58
Terbisil, Canesten plus
2008. júl. 4. 11:09
én most kipróbálo a grapefruit cseppet hátha
2008. júl. 4. 11:08

Ezt olvastam egy helyen:

A bőrgyógyász válaszol

Fehér foltok a bőrömön


„Apró, fehér foltok jelentek meg rajtam. Nem fáj, nem viszket, de engem nagyon zavar, mert csúnya. Néhány nappal ezelőtt szoláriumban voltam. Összefügg-e ez a foltokkal? Lehet, hogy ott kaptam el valamit?”


Bár nem írta le pontosan, hol jelentek meg a foltok, mekkorák, feltételezem, hogy egy nagyon gyakori bőrprobléma alakult ki Önnél. Latin neve Pityriasis versicolor, magyar megfelelője sajnos nincs. Okozója a pityrosporum ovale nevű gomba, amely gyakorlatilag mindenki bőrén megtalálható, kimutatható. A tünetek kialakulásához egyéni hajlam szükséges. Fiatal emberek betegsége, pubertás előtt – időskorban ritkán fordul elő. Nagy melegben, főként izzadásra hajlamos egyéneknél, túl zsíros krémek vagy szteroidtartalmú kenőcsök alkalmazása után a gomba szaporodásnak indul, kerek telepeket alkotva főként a háton, a nyakon, a mellen. Telepei halvány rózsaszínes-barnás, a bőr szintjéből szinte ki sem emelkedő foltok. Sokszor annyira beleolvadnak a környező bőr színébe, hogy csak a kereső szem fedezi fel őket. Akkor lesz feltűnő a „jelenlétük”, ha napozás, szoláriumozás vagy más behatás következtében a gombatelep elpusztul, lepotyog a bőrről, és a helyén ott marad egy fehér folt. Ezek az apró foltok a széleiknél összeérnek, összefolynak, és egyre látványosabb tüneteket okoznak.

A fehér folt kialakulásának két oka van. Az egyik, hogy maga a telep fényvédőként működik, vagyis alatta nem tud lebarnulni a bőr. A másik, hogy a gombák anyagcseréje elpusztítja azokon a területeken a festéket a bőrben. Ez az oka annak, hogy megfelelő kezelés ellenére is hónapokig megmaradnak a fehér foltok. Ennyi időt vesz igénybe ugyanis az, hogy visszaálljon a normális pigmenttermelés az érintett területeken.

Néha előfordul, hogy a tünetek a kezelések befejezése után nem sokkal visszatérnek. Ilyenkor az állhat a háttérben, hogy a szőrtüszőnyílásokban, a faggyúmirigyek kivezetőcsövében megbúvó gombák átvészelték a gombaellenes kezelést. Ezért meg kell ismételni a terápiát, néha belsőleges kezelés is szükségessé válhat.

A kezelést pontos diagnózis alapján lehet elkezdeni, mert néhány ritkább, de ránézésre hasonló betegséget ki kell zárni előtte. Hogy a közeledő nyáron már foltoktól mentesen mehessen strandolni, forduljon mielőbb bőrgyógyászához!


Összefüggenek-e a tünetei a szoláriumozással?


Ahogy az előbb említettem, a „napozás” miatt, vagyis az UV-fény fertőtlenítő hatásának köszönhetően a gombatelepek elpusztulnak. A gombákat feltehetően nem ott kapta, hanem már hónapokkal korábban jelen voltak és szaporodtak. Azt, hogy a betegség nem terjed emberről emberre, mi sem bizonyítja jobban, hogy még a szoros testi kontaktusban lévő családtagok sem szokták elkapni. A legtöbb helyen a szoláriumokat minden vendég után lelkiismeretesen fertőtlenítik. Ha erről még sincs meggyőződve, látogasson olyan szalonokat, ahol a rendelkezésére bocsátanak fóliát, amit maga alá teríthet, vagy használjon állókabinos szoláriumot!


Mit tehet addig is, míg szakorvoshoz nem ment?


3–6 hétig szedhet 3x20 csepp nem keserű grépfrútmagcseppet, vagy ezzel ecsetelheti is az érintett bőrt.

Érdemes immunerősítő teákat is inni, pl. La pacho kéregteát (Aktimun, Imuvit), kasvirágcseppet szedni 2-3 hétig, és nem árt, ha visszafogja az édességek fogyasztását is.

2008. júl. 4. 10:44
Én is most küzdök ezzel a problémával. Nekem is általában szolizás után jobban látszik, de pl. a hétvégén éppen a napon barnultam le és akkor is kijött, ráadásul én álló szoláriumba járok kb 2-3 hetente egyszer, tehát nem valószínű hogy ott kaptam el valamit, hiszen hozzá sem ér a bőröm a felülethez. A Canesten valóban nem ér semmit, sőt még viszketek is tőle :D Június, mi a volt a spray neve amit kaptál? Használt???
2008. jún. 18. 10:28
Sziasztok. Régen nekem is volt. Pitirisias versicolor a betegség neve. Nehezen múlt el. Egy spray-t kaptam rá, és Nizoral samponnal kellett fürdeni.
2008. jan. 19. 17:15
Gomba!! Menj bőrgyógyászhoz!
2008. jan. 19. 11:54
soliban dolgoztam valószínű, hogy tényleg gomba. Hozzánk is jöttek ilyen panasszal, nem biztos, hogy megfelelően fertőtlenítik a gépeket. Erre nagyon oda kell figyelni.
2008. jan. 19. 11:49
mondjuk nem kell odajárni:)))
2008. jan. 19. 09:07
Én úgy hallottam, hogy az gomba
27. golf (válaszként erre: 25. - Lill)
2007. aug. 21. 17:17
meg tudnád adni a krém nevét ? köszi golf
2007. aug. 21. 10:54
Nekem is volt már, voltam bőrgyógyásznál, az enyém nem gomba volt. Nem tudta a doki sem megmondani, hogy mitől lett. A tanácsa az volt, hogy kb. 2-3 hónapig ne menjek szoliba, addig amíg nem fehéredek ki mint a pöttyök, és utána már lehet ismét szolizni. Ennek több éve és azóta sem jöttek újra elő.
25. lill (válaszként erre: 24. - Ffc9d89fcb)
2007. jún. 19. 22:04
az enyém sajnos pigmenthiány, de kezelhető. bőrgyógyász azt mondta rá, nincs mit tenni, de van ám rá jó homeopátiás krémem, az használ :o)
2007. jún. 19. 21:58
Az tuti, hogy gomba! Már volt szerencsém nekem is hozzá!Sajnos. Nem biztos, hogy a szoliban szedi össze az ember, aki hajlamos rá, annak bármikor kiújulhat. Javasolnám, hogy bőrgyógyásszal írass fel vm. kenőcsöt.A Canesten nem használ.Ezzel nem ciki dokihoz menni, mindennapos esetnek számít.
23. lill
2007. jún. 10. 22:31
nekem is vannak a karomon, soki szerint pigment hiány. semmit nem lehet tenni ellene, ha napozás után nem i 1-2nap mulva már mindig meglátszanak :o((
2007. márc. 11. 03:03
Én is úgy tudom, hogy a fehér foltok gombásodást mutatnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook