Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyszülők fóruma fórum

Nagyszülők fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
85. 104bdd8c43 (válaszként erre: 84. - CILUSKA)
2007. júl. 30. 21:33
Sírt amikor elhoztam tőlük, és hazafelé elmondta, hogy haza akart jönni de nem hozták haza. Ők csak a saját érdekeiket tartják szem előtt, a gyereknek kell alkalmazkodni a nagyszülők hóbortos igényeihez. A gyámhivatal szerint nem lehet az egyezséget felbontani, mivel nem lett semmi baja a gyereknek, az nem számít semmit, hogy a gyerek mit akar, joguk van a kapcsolattartáshoz. Ha nem adom oda a gyereket akkor több alkalom után gyerekelhelyezés megváltoztatása iránt pert indíthatnak, mert veszélyeztetem a gyereket azzal ha megakadályozom a láthatásokat. Ez a magyar törvénykezés. A gyereket 14 éves koráig nem hallgatják meg, viszik ha akar menni ha nem. Minek a gyerekvédelmi törvény akkor?? Csak a nagyszülőknek vannak jogai, a gyereknek nincsennek? Még 10 év, mire a gyerek véleményét kikérik, addig a nagyszülők kényük-kedvük szerint rángathaják a gyereket ahová kedvük tartja? A kics fiam azt mondta amikor hazajött, hogy tröbbet nem akar náluk, velük aludni! De biztos vagyok benne, hogy elviszik akkor oda ahol először voltak, hogy ne kelljen hazahozniuk. Meg sem mondták a gyereknek hová viszik, ki sem kérték a véleményét akar-e menni vagy nem. Ezek a szerető nagyszülők! Kínozzák a gyereket mert joguk van a láthatáshoz.
84. CILUSKA (válaszként erre: 83. - 104bdd8c43)
2007. júl. 30. 16:30

Azt nem írtad le, hogy a kisfiad hogy érezte magát a nagyszülőkkel, mit mesélt a "nyaralásról" ?

Amikor hazahozták a gyereket, mit mondtak a nagyszülők, hogy viselkedett a kisunoka ?

Amikor meglátott a kisfiad, mit mondott, hogy viselkedett ?

83. 104bdd8c43 (válaszként erre: 80. - CILUSKA)
2007. júl. 29. 14:23

Sajnos velük nem lehet leülni és megbeszélni, ha valami nem a nagymam elképzelései szerint történik, vagy ellentmond neki valami, akkor olyan idegrohamot kap, rázza az ideg és üvölt mint akit nyúznak. Ezt eljátszotta a gyámhivatalban is nemrégen. Annyira nagynak tartja magát a diplomájától, hogy azt mondta már a legelején, hogy ő sosem fog lelereszkedni a mi szintünkre! Mi már akkor kértük, hogy üljünk le megbeszélni a dolgokat amikor még a férjem élt, ettől elzárkóztak! A fiukat is kitagadták mert nem diplomás nőt vett el. Az anyja kijelentette, hogy 1 forinttal sem támogat minket, nem fog lemondani azért az éttermi ebédelésről ,hogy minket támogasson!

Én hiába próbáltam már többször békülni velük, sosem sikerült, mindig találtak valamit ami miatt ez megszakadt. Most, hogy elvitték a gyereket így már szándékosan veszélyeztették! Itt olyan körülmények vannak, hogy a pszichológus azt mondta hogy káros hatással vannak a gyerekre, és ha ez tovább folytatódik csak rosszabb lesz a helyzet! Hogy így alakultak a dolgok nem a mi hibánk!! De részletesen leírni az elmúlt 5 évet hosszú lenne!!!

2007. júl. 28. 15:02
A mai babázás,unokázás elmarad,mert a gyerekek elutaztak.Vagy ők jönnek,vagy én megyek.De ma nem találkozunk,sajnos.
81. inci47 (válaszként erre: 77. - 104bdd8c43)
2007. júl. 28. 14:31

Nagyon sajnállak Benneteket! Ez a kapcsolat elveszett mindenki számára szerintem.A diplomákra pedig azt mondom, hogy azokkal nem adnak toleranciát, emberszeretet, megértést. Az unokájukbam pedig az elvesztett fiukat látják! és sajnos nem úgy közelítenek Hozzád és az unokájukhoz, ahogy egy ilyen helyzetben talán én tennék/ megvárnám, amig lecsillapodsz, és messziről próbálnék segíteni, talán azt elfogadnád/

A kisfiad pedig nem tehet semmiről, próbáld meg neki megmagyarázni- higgadtan- ,hogy neked nincs annyi pénzed, nem tudsz megvenni mindent.

2007. júl. 27. 15:52

Kedves "hlivi" !

Elolvastam a hozzászólásaidat és a "nyaralás nagyszülőkkel" című fórumodat.

Nagyon sajnálom, hogy így alakultak a dolgaid.

Azért mindenesetre el kell gondolkodni azon, hogy ez a helyzet hogyan alakult ki.

Végigolvasva az egészet, én azt szűrtem le, hogy Te elképesztően gyűlölöd az apai nagyszülőket.

Miért ? Mik voltak az előzmények ?

Ezeket magadban és velük kell tisztázni.

Valószínüleg ez nem tartozik a nyilvánosságra.

Én nem védem a nagyszülőket, mert nem ismerem őket.

Viszont ők nem tudják elmondani itt a saját verziójukat, hogy hogyan történt minden.

Az az óriási nagy baj, hogy a nagyszülők és közted lévő konfliktus a kisgyermekeden csapódik le.

Ő a legnagyobb vesztes!

Itt már régen nem a gyerekről van szó, hanam arról, hogy Te nem tudod elviselni a nagyszülőket.

Neked most csak a gyermeked érdekeit kell figyelembe venned és félretenned a gyűlölködést !

A nagyszülőknek a fiúk (a gyermeked édesapjának) halála után csak a kisunoka maradt.

Ők minden gáncsoskodás ellenére szeretik a kisunokájukat és szeretnének mindent megadni neki.

Ez nagyon szép tőlük.

Lehet, hogy nekik mások a gyereknevelési elveik.

Ezért kellene leülnötök és higgadtan, nyugodtan mindent megbeszélnetek.

Nem kell, hogy szeressed a nagyszülőket, de a kisfiad ne szakitsd el tőlük, mert szükségük van egymásra.

79. 104bdd8c43 (válaszként erre: 78. - H MAYA)
2007. júl. 27. 14:36
Náluk ez a divat, már csak azért is, hogy nekem keresztbe tegyenek ezzel!! Pici korától rávan hagyva minden, amikor még 1 évesen ott voltam vele, akkor is ezt akarták, de nem hagytam és jelentettem és elhozták tőlük máshová a láthatást. Már nem vagyok vele, nem tudom mit csinálnak vele ott, de azt tudom, hogy amikor hazajön nem lehet bírni vele, ott megszokta hogy bármit megtehet. Ezek nem nagyszülők, de még jelzőt sem találok rájuk!!
78. H MAYA
2007. júl. 27. 14:04

Nálunk voltak az unokák megint 4-5 napot,a lányom kért meg rá.Most váltott munkahelyet,és nehéz volt neki a kezdés.Szüksége volt egy kis nyugira,a vejem meg a házukat épiti.

Nagyon örültünk mindannyian,a gyerekek pedig élvezték a mami kényeztetését,de muszály egy kicsit szigorunak is lenni,a szabályokat be kell tartani nekik is.

Nem értek eggyet azzal, hogy a nagyinál minent szabad ,nem akarhatja a nagyszülő azt hogy a szülőknek otthon ne fogadjanak szó a gyerkőcök.

77. 104bdd8c43 (válaszként erre: 73. - Inci47)
2007. júl. 27. 01:20
Én mindent megtettem, hogy békesség legyen, de ők néhány napnál tovább nem bírják ki, hogy ne cirkuszoljanak valamiért. A nagymama idegbeteg, a gyámhivatalban is ordított, mert kértem, hogy az 1 hetes elvitelek csak iskolás korában lépjen életbe.Velük nem lehet leülni megbeszélni semmit, diplomások és azt gondolják, mindekit ők irányítanak, el vannak ájulva maguktól a diplomájaik miatt. Éppen ezért, mert nekem nincs és a családomban senkinek, így a nagymama szerint mi egy okádék család vagyunk! Ja, és a 3 diplomájával otthon ül és a férjével eltartatja magát. Beleugat mindenbe, a gyerekemet ellenem nevelik szándékosan, mindent megvesznek neki, mert tudják hogy én nem állokúgy anyagilag és nem tudom megvenni amit ők, így nekem ordít, hisztizik a gyerek a bolt közepén. Ezek normálisak?? Ezzel a gyereknek csinálnak rosszat. Ezt nem bírják felfogni, erre nincs eszük a diplomás bunkóknak!!!
2007. júl. 26. 21:11

Ma meglátogattuk a kisunokánkat, Diácskát.

Szuper egy kiscsaj, örökmozgó.

Sokat fejlődött azóta, mióta utoljára láttam.

Most már csibészkedik is, nagyon kell rá figyelni.

Jót játszottunk, jól éreztük magunkat.

Csak az idő mindig kevés, jó lett volna még maradni,de neki ebéd után le kellett feküdnie, nekünk meg elintézni valónk volt.

Szép volt ez a mai nap.

75. ve48 (válaszként erre: 71. - 104bdd8c43)
2007. júl. 18. 14:19

Ez nem volt egy barátságos dolog ! Semmi esetre sem lehet elszakítani a gyereket a szülőtől ! Mit érezhet ez a nagymama amikor a kicsi az anyukája után sírdogál ?

Hagyni kell élni a gyerekeinket , ŐK külön család , ezt mindenkor tiszteletben kell taratni !

74. badonyimariaeva (válaszként erre: 71. - 104bdd8c43)
2007. júl. 18. 13:51

Minden estre,én nagyon sajnállak.

Én is nagymama vagyok,van két unokám.Gitta most lesz öt hónapos,Tibike most volt elsős és nagyon szeretjük egymást.Nagyon radaszkodik hozzám a kisgyerek.Tőlem is sokszor tiltani akarja a lányom,mert talán hozzám jobban vonzódik.De minél jobban tiltja,Tibike annál jobban ragaszkodik hozzám.Elvinni az anyja nélkül sehová sem vinném,de én sem szerettem volna,ha elviszik a tudtom nélkül a gyermekeimet a nagyszülei.

Szerintem üljetek le egy öszinte beszélgetésre és beszéljétek meg.Lehet,hogy most Te egy kicsit féltékeny vagy?De kérlek ,ha lehetséges a gyereket vedd figyelembe.Ha szereti a nagyszülőket,beszéld meg velük,hogy elvihetik,de csak oda,ahová megbeszéltétek.

73. inci47 (válaszként erre: 72. - Rozália)
2007. júl. 18. 12:25
Én sem!! De talán meg kellene oldani ezt a nehéz dolgot, mind a kettő félnek pozitívan kellene hozzáállnia. Ha én lennék az Anyuka, lehet , hogy elmentem volna hozzájuk a gyermekemmel együtt egy pár napra.
72. Rozália (válaszként erre: 71. - 104bdd8c43)
2007. júl. 18. 05:57

Hááát, nem a legszerencsésebb dolog ezt így megoldani.... De nem lehet leülni, megbeszélni a dolgokat? A másik nagyszülők is mindig a nagyszülei maradnak a gyereknek. Most az más, hogy eddig nem törődtek vele, de minden helyrehozható. Megfelelő hozzáállás - nem rablás -kérdése, szerintem.

Ha ezek a nagyszülők is tényleg - és miért ne? - szeretik az unokájukat, akármekkora a távolság, ha a gyerek nem érzi jól magát, biztosan hazaviszik. Nem céljuk - gondolom - a gyerek elriasztása.


A kérdés elejére válaszolva: én ilyen módon nem lennék képes alvinni az unokákat.

2007. júl. 16. 23:27

Szép estét kedves nagyszülők!! Kérdezni sszeretnék tőletek egy nagyon fontos dolgot!

Ki lenne képes arra, hogy a 4 éves unokáját az anyja tudta nélkül elvigye többszáz km-re "nagyszülői kapcsolattartás" címén 1 hétre úgy, hogy az anyja úgy tudja, hogy náluk vannak otthon 3 percnyire az otthonától. Ja és hozzátartozik az is, hogy a kicsi sosem aludt még velük és nélkülem sem!! Ti mit gondoltok erről?? Szeretik ők az unokájukat?? Apukája nincs, meghalt a születése előtt balesetben, a nagyanyjék 1 éves koráig a gyerek felé sem jöttek. Ilyenek "karmai" között van a fiam most.Bár a gyerek szereti őket, de nemtudom meddig bírja a megszokott családja és otthona nélkül? Hogy fogja hazahozni olyan nagy távolságból? Ti mit tennétek?? Nagyon fontos lenne!!! Köszönöm!! Egy gyermekéért nagyon aggódó anyuka

70. inci47 (válaszként erre: 69. - Rozália)
2007. júl. 15. 16:42
A mienk is ilyen horgász család, szinte öröklődik ez a szenvedély. Édesapám, aki az idén lesz 88 éves, megfertőzte a férjemet, ő a fiát, a vőnket, az Ádám és a Bence unokánk is szivesen megy már a tópartra , a halat nem igazán eszik meg, de nagyon jó kikapcsolódás.
2007. júl. 15. 07:48

Tegnap, amikor megjöttünk a horgászásból, jött a menyem a kicsikkel a pancsolóért, mert mennek az ő szüleihez a hétre.

Meglátták a kicsik a halat, teljesen odavoltak. Megsimogatták, ezer kérdést tettek fel. Édesek voltak. A Bence csak úgy magaelé dünnyögött: - Csak tudnám, hogyan fogták "ezt" ki?

Mindenesetre megígértem nekik, hogy majd csinálunk egy közös családi horgászást és akkor majd látni fogják. Már alig várom.

2007. júl. 5. 12:05

Nagyon jó napom volt tegnap, délután itt volt a "kiscsalád", a legkisebb leadta a múlt héten Balatonon történteket, meg kell "zabálni". Elmondta, hogy úszott a "kajuszóval", meg mit ettek, ittak, kirándultak, voltak a veszprémi állatkertben - az is élmény volt, nem is kicsi.

A nagyobbik meg a maga csendes módján csak pár szót szólt közbe, hogy gördülékenyebb legyen a pici beszámolója.

67. inci47 (válaszként erre: 65. - Rozália)
2007. júl. 4. 21:42

Köszönöm a gratulációt! Nem pánikolok élvezem, hogy több időt tölthetek az unokáimmal és az idős szüleimmel.Közben szervezem a közös kirándulásokat, pihenéseket a párommal.

A közös gyerekkori élményeiket a mai napig emlegetik a lányaink, és ez olyan jó érzés.

2007. júl. 4. 08:14
Az én apróságaim ma már itthon vannak, jönnek hozzám délután, már alig várom! Lesz nagy élménybeszámoló, biztosan!
65. Rozália (válaszként erre: 60. - Inci47)
2007. júl. 4. 05:13

Utólag is szívből gratulálok. (Ne pánikoljál, szorosan itt vagyunk a nyomodban:)) korilag...)

Az unokákkal a fiamék elmentek életük első közös nyaralására, Harkányban. Kíváncsi vagyok, milyen élményekkel jönnek haza. (Mármint a kicsik:D) Arra még emlékszem, ekkora gyerekkel milyen nyaralni. De a közös élmények sokat számítanak az életben.

2007. júl. 3. 21:49
Ma is jól kibabáztam magam.Mivel a nagyobbik unokám nyaralni van,most a kis négyhónapos Gittával élhetem ki a nagymamaságom.Imádom őket nagyon.
63. inci47 (válaszként erre: 61. - 3016cdaf47)
2007. júl. 3. 20:41
Nagyon szépen köszönöm!!
2007. júl. 2. 00:05
Olyan jó volt olvasni mindenki hsz.át, én anyuka vagyok és bármelyik nagymamát szivesen fogadnám gyermekemnek, apai nagymamája helyett!!!!
2007. jún. 30. 19:21

Incinek:


Évek rohanók


évek rohanók

napok suhanók

eltűnnek és nem maradnak

tégy el emléket magadnak


néha állj meg egy pillanatra

gondolj a szép tegnapokra

ünnep legyen a szívedben

mártózz meg a szeretetben


ráadásnak ide állok

és őszintén gratulálok



sok szeretettel köszöntelek!

60. inci47
2007. jún. 30. 18:57
Én ma magyon sokat dolgoztam, főztem , sütöttem, mert holnapra várom a családomat / 14-en leszünk/, mert megengedte az Isten, hogy betölthessem a 60. szülinapomat. Nem tudom, örüljek-e vagy kezdjek el "pánikolni",hiszen fiatalabb már nem leszek! Szerintem nagyon örülök, hiszen szép családom van és élnek még a szüleim is.
2007. jún. 29. 13:58

Nekem is van Lászlóm /a fiam/, sőt Leventém /unokám/ és Péterem /unokaöcsém/ is!


Isten éltesse valamennyi Lászlót, Leventét, Pétert!

58. CILUSKA (válaszként erre: 55. - 3016cdaf47)
2007. jún. 29. 13:52

Köszönöm a jókivánságokat.

27.-én László nap volt, de ők másnap jöttek köszönteni.

2007. jún. 29. 13:45
Nálam akkor alszanak itt, ha a nagyok elfoglaltak. Aztán legutóbb még egy kis veszekedésre is sor került, mindegyik a Nagyival akart aludni. Kis beszélgetés után a nagyobbik "engedett" - ő mégiscsak fiú!
2007. jún. 29. 13:29
Az idősebb unokám itt aludt velem.Akkor aludt itt utóljára,mikor az anyukája a szülészeten volt.Nagyon boldogok voltunk,egész este játszottunk tévéztünk.Reggel csiklandozással ébresztett.Még nem tudjuk,hogy ma maradhat -e?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook