Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon piros popsi:-( fórum

Nagyon piros popsi:-( (beszélgetős fórum)


1 2
40. kingi7
2010. okt. 23. 23:06

Hát olvastam, hogy mit írtatok...nálunk egy hónap alatt jött ki 4 rágó foga, plusz a szemfogai bedurranva... piros volt a nunija, popsija,mindene, végigmentem, sudocrem, neograormon, propoliszos krém, aloés, tetran, canesten, popsiját mostam, minden tisztába tevésnél, nem hagytam sokáig rajta sem. Nos csődöt mondtak, a doki felírta a pimafucort krémet, 2 nap alatt elmúlt...


Most megint kijött, fog, oltás utáni reackió...stb

megint ezt kenem, majd kiváncsi leszek.

39. Jk
2010. júl. 29. 15:22
sziasztok nálunk a gyereknek nem a popsija hanem a nunija lett nagyon piros. sudocremmel kentem be. az segít? vagy ott nem pelenkakiütés van?
38. Eszíl
2010. júl. 18. 00:29
Még annak idején,mikor még kicsik voltak a gyermekeim,volt egy csoda krém,amit a patikában kevertek ki!Nem tudom,hogy még létezik-e?!Leírom a nevét,kérdezzetek rá!FRANKEL FÉLE POPSIKENŐCS!Tényleg csodára képes!
2010. júl. 18. 00:17
Nekem annak idején a régi módszer vált be.Rengeteg pénzt költöttem különböző kenőcsökre amit a gyerekorvosunk írt fel.Bármit megadtam volna csak segítsek a gyermekemen és tudjátok mitől jött helyre? Tea vaj!!Olyan sok benne az A vitamin,hogy amikor egyszer jól bekentem vastagon a fenekét ,következő peluscserénél nem hittem a szememnek.Próbáljátok ki!Nekünk bevált.
2010. júl. 17. 23:37

Neogranormon.

1-2 nap alatt eltünik.Viszont most meleg van és nem minden gyerek bőre bírja a vastag eldobható pelusokat,bepállik.Nekünk volt egy nyár amikor textil pelenkát kellett használni és otthonra rá se tettem,szabadon hagytam.Kemény időszak volt de hatásos.

35. b59e85f65a (válaszként erre: 30. - Pteri)
2010. júl. 11. 10:19
bepanthen balzsam(salbe) nagyon jo, mind 3 gyerekemmel csak ezt hasznalom...es nem draga....
34. 388b941089 (válaszként erre: 32. - Linike18)
2010. márc. 25. 09:04

Szia!


Bocsi, hogy csak most válaszolok...Szóval Aurobin kenőcsöt kapott a leányzó, + kamillás ülőfürdőt kellett minden este vennie. Ezektől szépen helyre is jött, így hála istennek nem tapasztalok már semmilyen tünetet nála. :)

33. hemos
2010. márc. 22. 16:06
Én is a Neogranormont mondom! Néha nálunk is volt csúnya pirosság, de gy nap alatt ki lehet vele kúrálni!
32. linike18 (válaszként erre: 31. - 388b941089)
2010. márc. 22. 09:15

Szia!

Jaj, nagyon sajnálom, de ilyen nálunk szerencsére nem volt még... Remélem, jó a kenőcs, amit kaptatok! Majd írd már le, hogy mi volt, és hogy javult-e a popsi!

2010. márc. 16. 13:23

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy van-e köztetek olyan, akinek a gyerkőcének berepedt a popsija a kemény széklettől? Kislányom sajnos így járt, ma voltunk a sebészeten, ahol kapott rá kenőcsöt. Ha veletek is megtörtént hasonló, kérlek írjátok meg nekem a tapasztalaitokat, köszönöm.

30. pteri
2010. márc. 7. 18:06
Nekünk sajnos egyik se vált be, amiket itt említenek, a védőnő ajánlotta a régi pirospopsi krémet, amiről kiderült, hogy csukamájolajos popsikenőcs, orvos írja ki, és kikeverik a patikában, ha nagyon piros, mindkét babámnak csak ez használ, a Sudocrem és társai csak akkor jó, ha még nem piros.
2010. márc. 2. 19:36
Sziasztok! A piros popsit mi is kamillával mostuk, meg A-vitaminos kenőccsel kentük. De szerintem a kamilla használt.
28. russodebby (válaszként erre: 27. - Veroosh81)
2010. márc. 2. 18:38
Én is így szoktam! :)
27. veroosh81 (válaszként erre: 23. - Russodebby)
2010. márc. 2. 13:28
Én is erre szavazok, sudocremmel keverve.
26. ernoc
2010. márc. 2. 12:19

Szia!


Én minden pelenkázásnál lemostam kamillával, és nivea popsikenőccsel kentem be.

És soha többé nem lett neki piros.

Nálunk ez vált be.

(nátha esetén az orrunkat is nivea popsikenőccsel kenjük be, persze csak otthon, és nincs pirosság.)

2010. márc. 1. 13:25

Sziasztok!

nagyon javulunk- popsi ügyileg- már csak egy piros valami van- ahol feljött a bőr, az még fáj, de már legalább nem olyan gáz! A Propolis és a Sudocrem felváltva, ez volt a jó gyógymód! Most azt meg Neogranormonnal kenem!

24. 35c81b79eb (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2010. febr. 28. 23:20

Ez így igaz. Mi is így csináltuk. A lányaim atópiás bőrűek, jó pár dolgot nem ehetnek. Kb. 8 hós volt a nagylányom,mikor még nemtudtunk az atópiáról és a narancslé kimarta a fenekét. Szó szerint.

Neogranormont használtam, jól befűtöttem a szobát és csupasz popsival hagytam hemperegni fél-egy órát. Viszonylag hamar rendbe jött!

2010. febr. 28. 21:02

Szia!

Canesten! A legjobb,nekünk a doki mondta,amikor hólyagos és vörös volt babóm popsija. 2-3-szor lekentem neki és a hólyagok már el is tűntek. Ahogy látom,hogy kezd pirosodni,rögtön azzal kenem.

2010. febr. 28. 10:03

Köszönöm szépen a tanácsokat!

Mi is Sudocremet használunk mindig, nekünk az vált be. Tegnap kamillás fürdőt kapott, aztán Propolissal kentem be neki, éjszaka megint pelust kellett cserélni. Akkor Sudocremmel kentem. Reggelre kicsit javult, és már valamivel mérséklődött az ordítás is, ha lehet ezt mondani... Holnap megyünk dokihoz, remélem, ő ír valami kikeverőset, addig is maradok felváltva a Propolisnál és a Sudocremnel. Nekünk se a Neogranormon, se a Bapanthen nem vált be, csak simán, mint popsikrém, anno az elején...

Mindenre képes vagyok, csak ne lássam már szenvedni, mert ettől rosszabb nincsen! remélem, holnapra javulni is fog, és kapunk is valami gyógyszertári kencét, ami teljesen rendbe hozza. Igazából 3 percnél tovább nem volt kakiban szegénykém, de a napi kb. 20 széklet tönkrevágta a kis popóját:-( Tegnap már csak 8 volt, hááát, remélem, csökkenni fog a száma is mostantól!

Még egyszer köszönöm. Aztán ha javulunk, leírom ám, mi volt a pontos gyógymód!:-)

21. Sicike
2010. febr. 28. 09:28

Sziasztok!

Nálunk az egyszerű gyógyszertári vált be,neve:Neonatorum.

Próbáltunk mi is Sudot,Neogranormont,külföldieket ... stb.

De a befutó a Neonatorum volt.

Este bekentem,és reggelre semmi nem látszott.

2010. febr. 28. 07:37
Sziasztok.Nálunk is a Sudocrem vált be nagyon mind a háromnál,de most a legkisebb lányomnak hasmenés után nem mult hiába kentem.És én M.annus77 válaszával értek egyet,hogy gombás lehet a kicsinek ott,mert én is elvittem dokihoz,aki mondta,hogy az ő gyerekének is szokott ilyen lenni,írt fel ecsetelőt,azzal kellett kicsit bekenni,és utánna canestennel.És elég hamar elmúlt.De bármilyen krémet is használj,soha ne kend vastagon!Nem szabad.
19. 3028c90783 (válaszként erre: 18. - 48f0ed6e16)
2010. febr. 27. 23:34

Most egyáltalán nem akarok kötekedni, de: Jó vastagon??????????????



Én is így kentem sokáig, de semmi értelme, sőt, bármelyi krémet minél vékonyabban kell kenni, hogy a sebző popó minél jobban tudjon szellőzni.

Jó vastagon bekenjük, akkor az a nyílt seb nem szellőzik és tovább terjed.



Mondom én is így csináltam sokáig, jó bőségesen kentem, egészen addig, amíg a doktornéni fel nem világosított, hogy a vastag kenőcsréteg gátolja a szellőzést és a mielőbbi gyógyulást

2010. febr. 27. 22:16
Sajnos nálunk is sokszor előfordult az erős kipirosodás. Többféle drága kencét kipróbáltam és mégis az olcsó boraxos babakenőcs vált be. Ha van otthon, akkor jó vastagon kend be és a következő tisztábatevésre már halványodni fog!
17. 3028c90783 (válaszként erre: 12. - E84f402a75)
2010. febr. 27. 22:12

Kicsit durván hangzik a Canesten, mivel az gombára van, de ilyen esetekben használ.

Nálunk már mindhárom gyereknél előfordult egyszer, hogy hiába kentem bármivel nem múlt el. Végül a dokinál kötöttünk ki. A doktornéni elmondta, hogy ilyen kicsiknél sem ritka a gombás fertőzés a popsin. Ő kevert gyógyszertári krémet adott rá (Canesten is volt benne).

A harmadik gyereknél, amikor már ilyen durva volt a helyzet magam kentem C. kenőccsel és bevált.

Sőt egyszer hallottam a gyógyszertárban, hogy egy anyuka segítséget kért a gyógyszerésztől, már mindent kipróbált, és a gyógyszerész a C. kenőcsöt adta neki.


És még valami! A doktorténink még azt is mondta, hogy ilyenkor nem szabad vastagon bekenni a fájó felületet. Minél vékonyabban kell kenőccsel bevonni, hiszen, ha vastagon kenjük nem tud rendesen szellőzni.


Minenképpen ajánlom a C. kenőcsöt, nem drága, egy próbát megér.

2010. febr. 27. 21:57
nalunk egyszer volt ilyen. 9 orat utaztunk kocsiban, es szegenynek total kicsipte a pisi a feneket. Nem tudjuk miert, csereltük a pelust. Lenyeg hogy az ut vegere mar nem csak piros, mit piros, vörös volt, hanem ugy tünt hogy sebes is lesz neki. Csorikam vegig majdnem sirt, hisz fajt neki ahogy azon ült, mi meg tetlenek voltunk mert nem tudtam mit tenni. Meg soha nem volt ilyen. A gyogyszertarban kerdeztem mit kenjek ra masnap, es a Soducremet mondtak, mivel ez hasznal akkor is ha mar sebes, es nem csak ha piros. (a legtöbb gyogyszertari kikevert krem es egyeb csak addig jo mig piros) a lenyeg hogy masnapra elmult a pirossag majdnem teljesen, ö sem sirt pelenkazaskor es 2 nap utan a sebes resz is teljesen rendbejött. Csak ajanlani tudom. azota ezt hasznaljuk kizarolag.
2010. febr. 27. 21:55

Épp ebben a cipőben járunk, nem igazán tudom az okát. De már máskor is előfordult, kamillában fürdetem és neogranormont vagy körömvirágkrémet használok.

Ő is nagyon sír, amikor tisztába kell rakni. Remélem a mai fürdő segít rajta.

2010. febr. 27. 21:47

ennyire durva nálunk nem volt, de ha elcsunyult nálunk a körömvirág + sudocrem jött be, körömviág alulra, macera kenni rá a sudocremet de megéri, nálunk bejött


jobbulást

2010. febr. 27. 21:44
Igen. Szerintem is levegoztesd minel tobbet. Krembol mi is a Sudocremet hasznaljuk, nekunk ez valt be.
12. e84f402a75 (válaszként erre: 1. - Linike18)
2010. febr. 27. 21:44

Nekünk 1x volt ilyen... A patikus azt ajánlotta,hogy vékonyan canestennel kenjem be aztán sudocrame-el. 2 peluscsere után elmúlt...

jah és a pelusozásnál ne törlőkendőt használj,hanem langyos vizet.

2010. febr. 27. 21:43

Szia!


A hámosodáshoz levegő is kell. Próbáltad levegőfürdőztetni? Mi fürdés előtt kb 20 percig pelus nélkül játszunk vele. (gumilepedő rajta textil pelus, azon Hédi)

sudocrem a teszen szokott jó áron lenni.

Egyébként szerintem a gyogyótári krém is jó. Eddig mit használtatok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook