Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak nagyon piros a popsija, de hiábakenek rá neki bármit, nem múlik! Tud-e valaki jól bevált házipraktikát? fórum

Kisfiamnak nagyon piros a popsija, de hiábakenek rá neki bármit, nem múlik! Tud-e valaki jól bevált házipraktikát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. júl. 23. 12:13

Piros popóra, Naturland Popsikrémet használok.

Most használom először, és sokkal jobb, mint a Bepanten, Neugranormon vagy a Sudocrem.

Az ára is elfogadható.

57. Imo
2008. júl. 23. 11:25
az nem a laktóztól volt, hanem a pisitől meg a pelenkától mivel tejet még akkor nem ivott csak anyatejet
2008. júl. 23. 11:22

Laktózérzékenység is kiválthat piros ekcémás pattanásos popsit.

És azt nem lehet kezelni semmivel, csak az étrend változtatásával.

55. Imo
2008. júl. 23. 11:20
a legjobb most küldte a nővérem mexicóból sajnos itt nem lehet kapni johnson&johnson-tól be-bederm nevű krém rohadt jó még az ekcémát is leviszi a popsiról
2008. júl. 16. 14:50
Nekünk a gyógyszertárban kapható Sudocrem vált be. Sok mindent kipróbáltunk előtt.
2008. júl. 15. 20:21
Én is küzködtem evvel a problémával. 14 féle popsikenöcsöt probáltam ki a legdrágább volt a legrosszabb, felhólyagosodott a bőre. A csukamájolajos vált be amit a háziorvos írt fel. Nekem bevált.
52. Imo
2008. júl. 15. 19:24
Én házipraktikaként a disznózsírt tudom mondani, vékonyan kell felkenni és tényleg beválik.
2008. júl. 9. 18:24

SUDOCREM - antiszeptikus védőkrém.

Nekünk mindig ez hozza helyre már másnapra.

2008. jún. 3. 18:30

Szia nekem is érzékeny volt a kislányom bőre,nem volt mindegy mivel kentem.1 bizonyos krémre volt allergiás.

Sokat szellőztettük a popsiját,és persze lecseréltük a popsikrémet.Nekünk ez vált be.

49. sodrak (válaszként erre: 46. - Dinkarézi)
2008. márc. 16. 09:23

Szia! Az én lányomnak+ismerőséknél is volt ez a probléma. Ekcéma, ami a pelustól van. Nálunk a bioptron lámpa segített, napi 2-3szor 6-8 perc. illetve levettem a pelust, amikor tudtam.

Nálunk is nagyon száraz bőrű a lányom, csak tiszta vízzel fürdetem, hónalj,talp, nemi szervek,fenék részen használok minimális szappant,vagy a babylove-os fürdető balzsamot(dm)

48. Arnika01 (válaszként erre: 46. - Dinkarézi)
2008. márc. 13. 10:00
Milyen pelust használsz?
47. dus (válaszként erre: 46. - Dinkarézi)
2008. márc. 12. 12:14

Szia!

Nekünk a pirosodáassal volt gondunk, de már javulóban vagyunk!

A száraz bőrre talán a fürdőolaj lehet a megoldás! Ha van baba olajad, csepegtess kicsit a fürdővízbe, az talán jó lehet!

De lehet, hogy hülyeséget mondtam!

Nekünk még bőrszárazság nem volt, csak bőrpír.

2008. márc. 12. 11:55
Sziasztok! Az én lányom 2 éves múlott, csak alváskor van rajta pellus, de mikor leveszem róla a pelenkát, nagyon viszked a bőre a pellus alatti részen. Nagyon sebes a popija, meg elől is. Sokszor reggelre is szétvakarja. Alapban is nagyon száraz a bőre, kezelik is mindig, de ezekre a részekre nem kenhetem azokat a krémeket. Ott a pisire fogták. Szerintetek? Tudtok valami jó megoldást?
2008. márc. 11. 21:16
Szia!!Mi a Forever Living Products Aloe First termékét használtuk.Nagyon csúnya volt a popsia,még ki is vakarta ezzel a termékkel fújtam neki.Nagyon hatékony.Bármire lehet használni.A barátnőm dokija is ezt ajánlotta neki,hogy ő a torkába fújjon vele mert nagyon piros volt és köhögött.Neki is használt.
44. Kolibri (válaszként erre: 41. - Dus)
2008. márc. 11. 18:47

Szia!


Nalunk is ez volt a helyzet, illetve meg most is neha. Semmi kenocs nem segitett, egyaltalan. Akkor probaltam ki kinomban mar, hogy natur diszno zsirral kentem be a babam popsijat. Azonnal szeeml lathato volt a javulas es tokeletesen vedi a boret a babanak pisitol-kakitol. Azota is, ha latom, hogy bedurranni keszul a kis popsija, akkor johet a zsir par napig.

Nalunk csak ez segit!

43. 7934d1ac97 (válaszként erre: 41. - Dus)
2008. márc. 11. 18:06

Kicsit furcsálom, hogy nem sárga a színe!! Most vagy elcsesztek valamit a patikában amire kb. 0,01% esélyt adok, vagy a dokitok nem emuliens írt bele alapkenőcsnek.


Na mindegy, remélem használni fog. Jobbulást a picurnak, remélem hamarosan jobban lesz. :)


Szép estét!

42. 754c7e07c3 (válaszként erre: 41. - Dus)
2008. márc. 11. 17:22

A lényeg, hogy javuljon.

Remélem beválik a krém. :))

41. dus
2008. márc. 11. 16:53

Sziasztok!


Mindenkinek köszi a segítséget!


Voltunk dokinál, aki ezt a halszagú büdös krémet írta ki, de nem sárga, hanem fehér.

Egyébként ma nappal pucéron hagytam, pelus nélkül, behintőporozva és így is sokat javult neki!

A Sudocrem, Neogranormon, gyógyszertári popsikrém nem hatott, vett ma apa Bepanthent, ha kellene, de egyenlőre kenjük a halszagúval!

Kíváncsi leszek, milyen változás áll majd be!


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

40. Zsu77 (válaszként erre: 39. - 7934d1ac97)
2008. márc. 11. 15:34
Szuperül be is vált! Már több, mint 5 hónapja használjuk. Irtózatos büdi, de segített. Dokinénink is erre esküszik. Felesleges volt annyi drága krémet összevásárolgatnom.
39. 7934d1ac97 (válaszként erre: 38. - Zsu77)
2008. márc. 11. 15:14
ez az a krém amit én is javasoltam neked :D
38. Zsu77 (válaszként erre: 2. - Dus)
2008. márc. 11. 15:05

Mi mindenféle krémet kipróbáltunk, de csak egy vált be. Receptre írják fel, gyógyszertárba keverik, sárga színű és döglött hal szaga van:D a belekevert csukamájolajtól. Sajnos nem tudom a nevét, de a gyerekorvos biztos ismeri.

Vastagon, pakolásként kell kenni amikor még csúnya és fáj neki, aztán amikor elmúlik minden pelusozásnál egy vékony kis réteget kenek neki. Azóta nincs problémánk (kopp-kopp-kopp).

2008. márc. 11. 14:59

szia!


voltatok már dokinál? mit mondott??

36. sodrak
2008. márc. 11. 13:51
Nálunk nagyon bevált a tiszta házizsír használata mindketőő gyereknél. Volt, hogy előtte jól mégáztattam kamillás vattával, aztán vastagon zsír. Nagyon hamar segített fájdalom nélkül. És teljesen TREMÉSZETES-vegyszermentes- módszer!
2008. márc. 11. 10:54
Neogranormon vagy SUDOCREM!!! Pelenával fedett bőr mindennapos védelmére!- Ne kísérltezz házi kutyulmányokkal!
2008. márc. 11. 10:47
Nem lehet,h van 1 kisebb szájfretőzése?Mert attól is előfordulhat a,h kipirosodik a popija...Én sajnos így jártam a nagyobbik kislányommal,és az orvos írt fel ecsetelőt a szájára,valamint a popijára is.A popsitörlőkendőt,pedig most egyelőre ne használd,folyóvíz alatt mosd le...Remélem már rendbe jöttetk,mire a levelemet olvasod.De lehet ennivaló,ami savasabb pl.:paradicsomfőzelék.
33. 754c7e07c3 (válaszként erre: 21. - Dus)
2008. márc. 11. 05:57

Nem csomósodik, ne krémezd, csak hintőporozd. Azt mondta egyszer nekem egy gyerekorvos, hogy ne panírozzuk a gyereket. :))

Remélem múlogat a pirosság. Bár csak egy éjjel telt el, szeretném. :))

2008. márc. 11. 05:40
Szerintem is a BEPANTEN a legjobb, nekem orvosom azt mondta, hogy a mellemet is nyugodtan bekenheten vele, mert akkor nem repedezik, es nem gyullad be. Igaza volt, sem gyulladas, semmi problema nem volt. Es nagyon hatasos volt a kisfiam popsijara is, eleg volt egyszer bekenni vele. Merem ajanlani, biztosan jo lesz es egy probalkozast meger.
31. dee
2008. márc. 10. 23:13
Neogranormont vagy UNG.boraxatumot próbáltál már?
30. Laryan
2008. márc. 10. 22:57

Szia!

A Nivea pelenkakiütés elleni krémet próbáltad már?

Nálunk az nagyon jó volt!

29. dus (válaszként erre: 28. - 7934d1ac97)
2008. márc. 10. 22:27

Az lehet!

Egyáltalán lehet még kapni a patikában Hipermangán port? Az nem lenne jó neki, ha a fürdővízbe tenném és abba "áztatnám" a popót?

Én is emlékszem, a nagymamám használta az állatok itatásánál!

Talán ez erre is jó lenne??????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook