Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nagylányos" Anyukák segítsetek! fórum

"Nagylányos" Anyukák segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. okt. 25. 19:26

Sziasztok!

Rég voltam!

Beállt a kislányomnak a vérzése így no para!!

2012. szept. 19. 15:14

Leírom a saját tapasztalatomat, hátha valakinek segítek vele.


Nekem 13 évesen jött meg, egy évig kb. olyan volt, hogy össze-vissza, aztán volt, hogy három hétig tartott... Engem is elvittek gyerek-nőgyógyászhoz, aki rögtön bevágott a kórházba, mindenféle olyan dolgokkal piszkáltak, amikkel talán csak felnőtteket szabad, még talán hormontartalmú tablettát is kaptam (akkoriban nem volt ekkora tájékoztatási kötelezettség). Az eredmény: még rosszabb lett minden, már azt se tudtuk, mit csinájunk, újra be akartak fektetni a kórházba, a szüleim meg azt mondták, hogy na, azt most már nem! Aztán jött a mentőangyal egy jó ismerős képében, aki azt mondta, miét nem itatnak velem cickafarkteát? Azért is volt mentőangyal, mert akkoriban még egyáltalán nem volt ez a gyógynövénydivat (megjegyzem: ez jó divat!), legfeljebb a kamillát és még egy-két növényt használtak. Egész nyáron a cickafarkat gyűjtöttük, szárítottuk, kezdeti fintorgás után megszerettem a tea ízét. Néhány hónap múlva pedig arra döbbentem rá, hogy elmúlt a baj. Vagyis még elég össze-vissza volt, mint általában egy ilyen fiatal lánynál, de nem kórosan. Azóta nagy tisztelettel nézek a cickafarkra és a többi gyógynövényre is.


Ezt azért írtam le, mert persze, hogy van, amikor szükséges a gyereket nőgyógyászhoz vinni, de azért nem árt vigyázni velük! És sokszor elég egy természetes dolog, hogy segítsen. Nekem igazi áédás volt ez a "terápa", azt viszont nem tudom, mi lett volna, ha újra az orvosok keze közé kerülök, akiken még én is láttam, gyerekfejjel is, hogy fogalmuk sincs, mit kellene csinálni.

37. Minocska (válaszként erre: 29. - 34c48a3825)
2012. aug. 11. 16:41
Valóban lehet ez egy anya dolga, de nem egy 12 éves kislánynál, aki még egyáltalán nincs felkészülve egy ilyen kényelmetlen, és megalázó vizsgálatra. Nem csak fizikailag kell elég fejletnek lenni egy ilyen vizsgálathoz, hanem mentálisan is. A gyermekorvosunk szerint amíg nem kezdi el a szexuális életet, csak indokolt esetben kell nőgyógyászhoz vinni. És szerintem az, hogy szokja, nem indok, mert arra még lesz alkalma.
36. gliadin (válaszként erre: 34. - Lencsy)
2012. aug. 11. 15:42

Szia!


A rendszeresen mensiző lányoknál is csúzhat néha,Pl:fizikai terhelés,utazási izgalom,felfázás stb.. ez normális.


Lányomnál az AlgoflexM bevált.

35. Kata 1977 (válaszként erre: 34. - Lencsy)
2012. júl. 29. 15:44

Úgy néz ki beállt neki mert naponta 4-5 betéte cseré,nagyon sok nincs és a hasa is csak egy kicsit fáj.

Én is így voltam,ahogy a lányod annak idején, legalábbis ami a görcsöt illeti, sem meristin,nos-pa, meleg párba semmi nem segített,nagyon szenvedtem.Aztán ahogy szültem ,utána jobb lett.

34. Lencsy (válaszként erre: 33. - Kata 1977)
2012. júl. 29. 15:33
Persze , előfordul az ilyen :) Ezért javasoltam én is, hogy felesleges egyenlőre orvosnak kitenni , de egy kérdés megnyugtatna . Az én lányom most 14 éves , két éve így nyáron jött meg neki először , de gyakorlatilag totál rendszeres lett azonnal. A két év alatt egy olyan esetre emlékszem mikor csúszott neki másfél hetet ! Nálunk a hatalmas mennyiség és az erős görcs okoz gondot , de úgy tűnik arra sem igazán van megoldás .
33. Kata 1977 (válaszként erre: 32. - Lencsy)
2012. júl. 27. 16:39

Reméljük!Most fájdogál a hasa is és eddig csak egy kis vér betett betétet de azon semmi,most meg már 2x cserélte!

A barátnőmnek másfél éve menstruál a lánya de neki is van, hogy 3-4 hó kimarad vagy csak 1-2 napig van meg,Ő elvitte dokihoz, aki azt mondta nyugodjon meg az ilyen fiatal 10-12 éves lányoknál ,akár2 év is kelhet, hogy normálisan beálljon.

32. Lencsy (válaszként erre: 31. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 16:34
Na akkor már csak beindul rendesen .
2012. júl. 27. 16:28
Ma megint volt vérzés de a nadrágja is átázott!
30. Kata 1977 (válaszként erre: 28. - Lencsy)
2012. júl. 18. 13:22
Így lesz!
29. 34c48a3825 (válaszként erre: 20. - Lencsy)
2012. júl. 18. 13:20

Nem azért kell egy anyának elvinnie nőorvoshoz a lányát, mert szexuális életet él. Hanem azért, hogy arra szocializálja -s igen, ez az ő dolga-, hogy mostantól hamarosan éves ellenőrzésekre kell járnia majd, mert ez a nőiség része.

S hogy az orvos megtanítsa első kézből a helyes emlővizsgálatra, hogy vizsgálhassa magát stb.

28. Lencsy (válaszként erre: 25. - Kata 1977)
2012. júl. 18. 13:17
Kata , ha esetleg úgy látod hogy szükségessé válna a nőgyógyászod akkor javaslom, hogy akkor menjetek mikor a "bugyi olyan"..mert ha csinál egy UH-t akkor látni fogja hogy a tüszők érnek-e rendesen vagy hogy is áll a petefészek :)
27. Kata 1977 (válaszként erre: 24. - Sötét_hercegnő)
2012. júl. 18. 13:15

Köszönöm a hozzászólásodat!

Igaz jó lenne ha 100%-ra megnyugtatna egy doki,de feleslegesen nem akarom kitenni a kislányt egy vizsgálatnak.

Nagyon bízom benne,hogy előbb utóbb beáll neki rendesen!

Bár még ráérne,de a mai lányok sokkal hamarabb érnek.

26. Lencsy (válaszként erre: 23. - 7bd1797461)
2012. júl. 18. 13:14

A szüzesség sehogy nem függ össze a témával , csak egy korábbi hozzászólónak reagáltam , mert ő szerinte 12 évesen szükség van már a nőgyógyászatra az esetleges nem kívánt terhesség miatt ..Na erre írtam hogy baromság ,mert egy jól nevelt 12 éves még nem szexel :)

Azzal egyetértek hogy a hugodat elvitték gyermeknőgyógyászhoz , mert 14-16 éves koráig össze -visszázni valóban gondot jelezhet . Viszont itt egy 12 éves kislányról beszélünk akinél csak nem rég kezdődött :) Ezzel együtt én is azt javasoltam az anyukának, hogy kérdezzen meg egy orvost !

25. Kata 1977 (válaszként erre: 23. - 7bd1797461)
2012. júl. 18. 13:12

Szia!


Ha többször előfordul, csak elmegyünk az én dokimhoz mert itt a környéken nincs lányka nőgyógyász és egy uh-t ő is tud csinálni,de remélem nem lesz rá szükség!

2012. júl. 18. 12:14
Sziasztok! Ugyan nem anyuka vagyok, de megosztom az én történetem, mert hasonló volt, mint a kérdezőék esetében: 9 éves koromban elkezdtem vérezgetni, néhány hónap kihagyással jelentkezett a dolog, rendszertelen volt, és mindig egy hétig. Aztán egyszer csak nem "jött meg" többet, és csak 2 évvel később kezdődött el a rendes menstruációm. Úgyhogy ne ess kétségbe. Engem anyukám nem vitt orvoshoz, de ha téged az megnyugtat, akkor menjetek el, és meséld el, mi a helyzet. Gondolom készít ultrahangot, megnézni, minden rendben van-e, és esetleg meg tudja állapítani, volt-e peteérése, ovuja.
23. 7bd1797461 (válaszként erre: 20. - Lencsy)
2012. júl. 18. 11:52

Sziasztok!

Én azért ajánlom a gyereknőgyógyász, mert a húgomnál is ez volt, 14 éves korától kb 16 ig a házi doki azt mondta h ez természetes lehet. ( néha meg jött neki néha nem...)

Végül anya elvitte egy gyereknőgyógyászhoz és kiderült hogy komolyabb baja van...

ja és megjegyzem szűz volt... igaz azt nem értem hogy ez most hogy függ össze a témával...

22. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - Gliadin)
2012. júl. 17. 10:10

Köszi!

Igen én is így gondolom, hogy attól,hogy külsőleg egy 15-16éveskorú lánynak tűnik a teste érzi, hogy kicsi lány még.

De remélem minél előbb rendeződik ez a dolog!

2012. júl. 17. 07:50

Kata1977


Ne parázz! Vannak lányok akiknél már az elején be áll, míg másoknál 1-2 évig is rendszertelen lehet.


Lehet hogy kívülről jó fejlett de a belső érés más!

20. Lencsy (válaszként erre: 18. - Virus2008)
2012. júl. 16. 16:20

Szükségtelen 12 évesen "ettől függetlenül" orvoshoz vinni ! A felnőtt nőgyógyász nem nézi meg , a gyerek nőgyógyász meg csak akkor ha indokolt .

Tény hogy fejlettebbek mint anno mi voltunk , de egy normális nevelést kapott 12 éves kislány még nem szexel ! Amúgy ahogy a kérdező aggódását elnézem nyilván odafigyel a gyermekeire így majd észre fogja venni ha fogamzásgátlóra lesz szükség ..

19. Kata 1977 (válaszként erre: 18. - Virus2008)
2012. júl. 16. 15:36

"Ettől" függetlenül minek vigyem el?

Hiába fejlett cicis,popsis,szőrös ahol kell,de még kislány.

Nincs barátja,nem kell fogamzásgátló neki,a felvilágosításon meg már túl vagyunk.

18. virus2008 (válaszként erre: 1. - Kata 1977)
2012. júl. 16. 14:10

Hát szerintem nőgyógyászhoz kellene menni.

Szerintem amúgy sem árt elvinni, ettől függetlenül.


Én is kb 14-15 voltam, de oltárira nem emlékszem,hogy hogy volt.


A mostani lányok fejlettebbek mint mi sőt, már nem is olyan ártatlanok, úgyhogy jó lenne beiktatni a dokit...

17. Lencsy (válaszként erre: 14. - Kata 1977)
2012. júl. 16. 14:05
A tök normi ha parázunk :) Nekem sem nagyon tudnak már 3 gyerek mellet újat mondani vagy mutatni , de én is mindig parázok egy kis sárgás orrfolyásnál is :) A lányok meg különösen tudnak "gondot" okozni ebben a nagylánnyá válásos korszakban :)
16. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - 7bd1797461)
2012. júl. 16. 10:46

Vidékről ez nehéz lenne meg anyagilag sem úgy állunk sajnos.

A kislánnyal beszéltem a nőgyógyászról hallani sem akar.Akármilyen nagy,felvilágosult és okos,csak egy 12 éves kislány aki fél,hiába mondtam neki hogy semmi fájdalmas nem csinálnak.

De megmondom őszintén én sem szeretek oda járni, pedig a 4 terhesség alatt a sok rákszűrés stb volt benne részem,de csak nem egy kellemes dolog.

Most várunk és ha még egyszer jelentkezik és nem áll be normálisan, kikérem egy nőgyógyász tanácsát.

2012. júl. 16. 10:01
szerintem vidd el egy gyereknőgyógyászhoz biztos ami biztos... a budai gyerek kórházba nagyon jó a doki!
14. Kata 1977 (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2012. júl. 15. 19:03

Ez lesz valószínűleg!

Biztos semmi baj,de mindig parázok valami a 4 gyerek mellett:-))

13. Kata 1977 (válaszként erre: 12. - *ForróCsoki*)
2012. júl. 15. 19:02
Igen pont ilyesmi Neki is!
2012. júl. 15. 19:02

Nekem is 12 évesen jött meg először. Az első fél évben nagyon kusza volt, volt, hogy három napig volt meg és másfélhetente "megjött", máskor két hónapig semmi.

Én egy naptárba karikázgattam mikor volt meg, és egy év alatt szépen be is állt.

Az első pár vérzésem nekem is csak barnás-véres "bugyi" volt, betét használtam akkoriban.

De mindig egyre véresebb és darabosabb lett, míg nem elértem a normális mensihez.

11. Lencsy
2012. júl. 15. 18:39
Az, hogy egy -két hónap kimarad normálisnak mondható míg be nem áll ..de két hét különbséggel azért nem túl gyakori, hogy ciklus legyen .
10. Lencsy (válaszként erre: 8. - Kata 1977)
2012. júl. 15. 18:37
Én azt javaslom neked , hogy biztos ami biztos ..ha még párszor előfordul kérd ki az orvosod véleményét ! Ha ő is azt mondja hogy normális jelenség akkor valóban meg lehet nyugodni :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook