Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyfokú vérszegénység, alacsony vérnyomás terhesség alatt. Kérem aki ismer olyan nőt illetve aki maga is hasonló gondokkal küzködött ... fórum

Nagyfokú vérszegénység, alacsony vérnyomás terhesség alatt. Kérem aki ismer olyan nőt illetve aki maga is hasonló gondokkal küzködött ... (tudásbázis kérdés)


1 2
33. gilike
2009. jan. 6. 20:55
Van egy természetes vitamin, ami a vason kívül tartalmaz még: A; B1; B6; B12; E, és C vitamint, Szelént; Cinket, nagy arányban Vasat, és H vitamint, Folsavat; Kalciumot; Biotint; Niacint; Magnéziumot; Rezet; Foszfort, és Káliumot is. Ez egy jóízü szörpike, amit még a finnyás gyerekek is megisznak.
32. gilike
2009. jan. 6. 20:52
barátnőm kislányának a 6-os vasát 3 hét alatt 18-asra sikerült feltornázni, pedig előtte 5 hónapig szedettek vele mindenféle vaspótlót. A gyerekorvos alig hitt a szemének. Azóta nincs ilyen problémájuk.
2009. jan. 6. 20:01
Nekem is alacsony volt a vasam és Feroforgammát kellett szednem 1*2 szemet és akkor nekem helyre állt nagyából de a vérnyomásom jóvolt de még is volt olyan hogy elájultam és után mindig vízzel vagy üdítővel járkáltam minden hová. Ja és a napi 1 dl vörösbor se rossz nekem javasolta az orvosom, és a véres hurka és a csirke máj is jó a vashiányra.
2008. dec. 15. 14:22
Én is vérszegénységgel küzdök,és alacsony vérnyomással,és kicsit félek,ha baba lesz,nem lesz e komoly baj?Remélem kezelhető megfelelően
29. 82cad50328 (válaszként erre: 2. - 9c53d25f90)
2008. dec. 12. 19:48
A vörösbor szerintem nem igazán tanácsos, az alkoholtartalma miatt. Én mindkét terhességem alatt nagyon vérszegény voltam. A HGB szintem egyszer sem volt 100 fölött. ( 120 a normális, ami még elfogadható) A második gyereknél kaptam egy sorozat Ferrlecit vénás injekciót. Az eredményeim rosszabbak lettek. A védőnőm azt mondta 30 éves munkája alatt egyszer sem látott hasonlót. Utána kaptam megint Ferrlecitet, és mellé B12 vitaminszurit. De ez se használt. Végül a doktornőm azt mondta, hogy annyit tehet, hogy vigyáz arra, hogy szüléskor ne veszitsek sok vért. Igy is volt. A nagyobbik fiam 3400 g-mal, a kicsi 3750g-al született. Ami a vérnyomást illeti, most nem vagyok terhes, néhány hete mégis elájultam úgy lement.
2008. jún. 16. 15:41
2 - db egeszsegen gyermeket szultem , mindenfele gyogyszerszedes nelkul !/kiveve a vastabletta!/ Egesz eletemben verszegeny , csenevesz voltam . A vernyomasom detto , egesz eletemben alacsony volt . Raadasul az elsö terhessegem alatt napi 12-orat dolgoztam + a haztartas .
2008. jún. 16. 14:45
Rengeteg vas tablettát szedtem, egyébként még ma is, a vérnyomásom végig a béka feneke alatt volt, és nagyon aluszékony voltam, főleg az utolsó időszakban. Velem Gravidát szedetett a dokim. Aztán a 40. hétben- minden átmenet nélkül lett 180 hgmm a vérnyomásom. ebből lett villámgyorsan egy császármetszés. A lányom 3955 gr volt és makkegészséges....
2008. ápr. 15. 16:40
Koszi a válaszokat és a nyugtatást,ez lesz az elso babánk és kulfoldon fogom megszulni,csak a páromra és majd az orvosra tudok hagyatkozni...ami a nagyságot illeti a 30ik hétben 1756g,fejkorfogat 277.6mm, teste 274.9mm volt. netes kalkuláció szerint ez sem pici.En most szedem a vas tabit,és a vitamint is újra kezdtem,már a 30ik hétben feje a megfelelo pozitúraban volt,de azt mondták még az változhat...
2008. ápr. 15. 00:14
Én 2x5 adag szúrit kaptam vénásan, az javított a vérképemen, a vérnyomásommal semmit nem tudtak kezdeni, az alacsony maradt végig...A gyerekem 51 cm-esen és 3750 g-mal született...
24. McKenzi (válaszként erre: 23. - 11a91585fe)
2008. ápr. 14. 13:07
Akkor a "harc" elmélet szerint nagyobb az esélyed a kis illetve normál súlyú babára! :)))) Bízzál is a dokidban, valószínű sok ilyen szülése volt már!
23. 11a91585fe (válaszként erre: 22. - McKenzi)
2008. ápr. 14. 12:31
Én normális súllyal születtem (3,250) a párom viszont kisebb volt (2,250),amivel cukolni szoktam :)) De ami nagyon érdekes,hogy most olvastam utána,hogy a farfekvéses babák "öröklik" a farfekvést.Én ugyan behelyezkedtem annak rendje s módja felett,amikor eljött az időm,de Ember is farfekvéses volt,vele már császárolták az Édesanyját. :) De mivel ez nem az első gyermekem,a doki azt mondta,hogy szeretné,ha megszülném a babát,nem akar császározni,csak végső esetben..Hát,mit mondjak?! Kicsit félek,de annyira bzom a dokiban,hogy állok elébe. :)
22. McKenzi (válaszként erre: 21. - 11a91585fe)
2008. ápr. 14. 12:12

Nekem is azt mondták, hogy óriásbébi lesz, három UH mind rosszul mért - és eltiltott a doki a csokitól. Na ekkor lettem depis...

Nem tudom mi az igazság, annyit látok, hogy a dokik is többfélét mondanak és a tapasztalatok vegyesek.

Na majd kiderül:) Ti nagy súllyal születtetek? Valamit olvastam arról, hogy harcolnak a gének és ha az anyáé győz akkor kicsi baba születik, ha az apáé akkor nagy - ez nem tudom mennyire megalapozott, én viccesnek találtam és jól esett, hogy én győztem :)))))

21. 11a91585fe (válaszként erre: 20. - McKenzi)
2008. ápr. 14. 12:07
:) Én szívem szerint naponta szedném,de a párom is retteg,hogy óriásbébink lesz..ja,és farfekvéses..tehát azért nem mindegy,hogy egy 4 kg-s gyereket vagy egy 2,5 kg-s gyereket tolok ki fenékkel :))
20. McKenzi (válaszként erre: 18. - 11a91585fe)
2008. ápr. 14. 12:01
én végig szedtem de kifejezetten kicsi babát szültem (fejkörfogat 32 cm.. súly 2.8kg)
19. McKenzi (válaszként erre: 17. - Zsebi baba)
2008. ápr. 14. 12:00

Nekem is alacsony volt a vasam és a vérnyomásom is (80/46) csak a védőnő aggódott mert miután felfutottam a rendelőjükbe azután sem mért sokkal magasabb értéket. Szülés közben jeleztem, hogy alacsaony a vérnyomásom, így azt akkor többször is megmérték - akkor normális volt 120/80.

Nem tudok mit mondani, csak annyit hogy ne aggódj és kérdezd meg a dokidat.

18. 11a91585fe (válaszként erre: 17. - Zsebi baba)
2008. ápr. 14. 11:18
Zsebi,nekem állandóan ilyen alacsony a vérnyomásom és nekem is felírta a doki a vas tablettákat,sőt előre szólt,hogy szoptatás alatt is kell szedni.Édes,drága Zsebi,ne aggódj! :) Tényleg ne,mert az rosszabb..Ha a tegnap nem kaptál semmi "instrukciót" a kimutatott cukorral kapcsolatban,akkor főleg ne izgulj! Viszont szedd a vastablettát,magne b6-ot.Ha megnyugtatja a lelkedet,akkor szedd még a terhesvitaminodat,bár nekem a doki azt mondta,álljak le vele mostmár (34.hétben vagyunk),mert óriásbébim lesz.De én csalok,és 3 naponta beszedek 1-et...:))) Szóval,ne aggódj és kitartást!! :)
2008. ápr. 10. 17:32
sziasztok, terhessegem 32ik hetében vagyok, vérnyomásom 80/50,szinte alig mérheto, és a véremben a vas 10.7( állítólag min.13kell lenni)... vernyomásom 90/60nál magasabb nemszokott lenni. ez az elso terhességem, vagyis jobban aggódom,mint a tobbszori terhesek...2hete még véremben nemmutattak ki cukrot,tegnap viszont a vizeletben igen. nem tudom mit tegyek, aggódom,hogy valami baja lehet Zsebimnek...kérlek írjatok,koszonom
2008. márc. 24. 15:39
nagyon szeretnék én is olyan nőkkel beszélni akik vérszegénységgel küzdenek ,kérem jelentkezzetek!
2008. márc. 22. 06:51

Véradó én sem lehetek,mert én is kicsit vérszegény vagyok,magamnak még éppen elég...úgy látom az alacsony vérnyomás és a vérszegénység együtt járnak.

Amúgy nekem 1-2* gyerekkoromban is előfordult,hogy elájultam.

A husi nem fogyasztás pedig nagyon nem jó.Főként vörös húsokra lenne szükség.Egy jó vadas,vagy egy vörösboros marhapörkölt?Nem hozta meg az étvágyatokat?Illetve a máj:)Ezeket pedig muszáj lenne.Sóska,spenót...

Szerencsére nekem vastabiból nagyjából beépül,de azért nem kell a falnak menni tőle.Haematocryt most másodjára 36%volt nekem.Az eggyel korábbin meg 37,5% volt.

14. gerna (válaszként erre: 13. - 9c53d25f90)
2008. márc. 22. 05:45
Hát az bizony nagyon régen volt, nem emlékszem! :(
2008. márc. 21. 22:25

És hány % volt a haematocrit-od amikor elkezdék adni a vénás dolgokat?

Nekem az első 36% a második 30% és most az utolsó 28%.


Neked menniy volt?

12. gerna
2008. márc. 21. 21:34
A nagyfokú vérszegénység nem tesz jót a babábak. Én vénásan kaptam vasat meg mindenféle vitamint mellé, ami kell.
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 9. - 9c53d25f90)
2008. márc. 21. 21:24
nem lesz, de próbálj meg húst többet enni. Akármennyire is undorodsz.
10. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - 9c53d25f90)
2008. márc. 21. 21:23
Végül nem kaptam. Megemelték a vsamat, amit szedtem, és naponta leküzdöttem vörös húst.
9. 9c53d25f90 (válaszként erre: 8. - Tandori)
2008. márc. 21. 20:53

Köszönöm,hoyg irtál.

Nagyon meg voltam ijedve hogy egyedi az esetem.

Nekem mindig jó volt a vérképem, vért is adtam már egy csomószor és miota terhes vagyok azóta van ez az állapot.


Szóval akkor nagy bajom se nekem se a babaának nem lesz , elvileg. Ugye jól értem?

8. tandori (válaszként erre: 2. - 9c53d25f90)
2008. márc. 21. 20:51

Szia, mintha csak rólam írtál volna... Nekem is nagyon alacson volt a vérnyomásom (90/60). Még a műtőben rá is kérdezett az altatóorvos hogy mindig ilyen szokjott-e lenni, mert hiába nyomatták az infúziót és benne a nem tudom miket nem rendeződött a műtét alatt sem.

Ami a vasat illeti én kaptam vénásan mindkét terhességem alatt, de igazán az sem javított a helyzeten. ( 10 alkalmas kúra , két naponta adagolva)

Azóta is vérszegény vagyok. Szerettem volna vért adni ,de már kétszer elutasítottak, mert nincs elég vasam.

Sem a tehességek alatt sem most nem okozott gondot tüntileg egyik dolog sem. Nem ájuldoztam nem volta fáradékonyabb stb.

Sajnos hatékony segítséget nem tudok nyűjtani , de nem vagy egyedül..

7. 9c53d25f90 (válaszként erre: 6. - 754c7e07c3)
2008. márc. 21. 20:42

Szia!

Én sem birok hust enni, nem kivános és szinte undorodom tőle. Hetente egyszer szoktam azért enni de csak rántott csirkemellet semmi mást.


Én nem kávézom mert nem birom de azt hiszem hogy a vérnyomásom nem függg össze a vashiánnyal.


Te meddig kaptad a szurit??

2008. márc. 21. 20:19

Nekem is ilyen paramétereim voltak, és a szülés után egy napot voltam a szülőszobán, mert 6x ájultam el. De szerencsére ennyi volt.

Terhesség alatt többször felmerült nekem is az injekciós vaspótlás. Hiába ettem, nem tudott belém épülni a vas.

Ráadásul alig bírtam húst enni.

Bevallom, én nem kávéztam, nem bírtam volna, inkább többet mozogtam, fokozatosan. Megpróbáltam magamba erőltetni több husit, és sóskát, így valamelyest szinten tudtam tartani az alacsony értékeimet. Abbahagytam a magnéziumot, és több vasat szedtem, azt hiszem 2x2-t. Ha tudok segíteni, írj. tapasztalataimat el tudom mondani. Mindenképp kérd a védőnő, és az orvos tanácsát.

2008. márc. 21. 20:13
Jelentkezem.
2008. márc. 21. 19:40

Szia!

Még sose volt gondom az alacsony vérnyomás miatt,ma viszont nagyon rosszul lettem , pont ebédelni voltam és nem tudtam,hogy hányni fogok avgy elájulok vagy mi lesz.Szédültem és haza kellett jönnöm, lefeküdtem és kb2 óra alatt jöttem rendbe és amikor magamhoz tértem ugy rendesen hihetetlen nagy édesség iránti vágy fogott el, mindegy volt mit de cukrosat kellett ennem.

Szerinted ez miért van?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook