Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A vashiányos vérszegénység veszélyes-e a terhességre/babára? fórum

A vashiányos vérszegénység veszélyes-e a terhességre/babára? (tudásbázis kérdés)


1 2
48. ReRe25
2015. ápr. 29. 10:17
Örülök hogy nektek elég a vas készítmének. Nekem az mar rég nm hat . Én vért is szoktam kapni . pontos nevei vannak a vérszegénségne enyém pl: thalessanemia beta anemiaval. Bőröm is sárgás s szemem is a feherje ami a legjobban zavar.
47. ReRe25
2015. ápr. 29. 10:15
mért halt ki ez a fórum?
2013. okt. 17. 01:17
"Örömhírrel" szolgálok: már nincs vashiányom - helyette most D-vitaminhiányom van. A változatosság kedvéért... :-/
45. Dina68
2012. júl. 29. 16:24
Én terhesség alatt intravénásan kaptam a avsat kúraszerűen,annyira kevés volt.
2012. júl. 29. 15:08

A vashiány káros a baba fejlődésére:


[link]

2012. júl. 28. 08:40
Még annyit szeretnék leírni, hogy nekem az Orvos azt javasolta, hogy a vasat érdemes gyümölcslével (pl.: citromlével/limonádé) inni, mivel a savas pH miatt ilyenkor könnyebben felszívódik az.
2012. júl. 28. 08:37

Sziasztok!

Én is vashiányos vagyok. S a nyáron kezdtünk bele lombik Baba programba. Áprilisban voltam ellenőrző vérvételen a vasam alacsony volt. A Háziorvos B12-Richter injekciót javasolt (6 hétig hetente 1-t), ettől teljesen rendbe jött a vas szintem. Most Femibion vasat szedek és Vitaday vas-fólsav kombinációt.

Mindegyik készítmény, még az injekció is azért jó, mert mellékhatásai nem voltak (nem okozott nálam szorulást)

2012. júl. 28. 03:46
Az az igazság, hogy két kicsi mellett járok iskolába és eddig a vizsgákra tanultam, de azért jövök, ha tudok. Én azt gondolom, hogy a szülészorvosod fogja mondani, hogy szedj vasat vagy ne, de szerintem fog kelleni. Azért gondolom ezt, mert a kicsi mindent a te véreden keresztül kap meg, amellett neki is szüksége lesz vasra, úgyhogy valószínűnek tartom, hogy fognak javasolni vaspótlást. De azért legalább magzatvédőt szedhetnél babavárós állapot előtt... Vagy nem szeretnél szedni semmit?
40. Lara1984 (válaszként erre: 39. - Piroska103)
2012. jún. 20. 02:54
Köszönöm, hogy alkalmanként vissza-visszatérsz & válaszolsz. Hálás vagyok a segítökészségedért & azért, mert valódi érdeklödést tanúsítasz. ♣
2012. jún. 7. 02:13
Akkor vagy az étkezés körül van valami, vagy felszívódási zavar. De valamennyi felszívódik, úgyhogy nagy gond nem lehet...
2012. jún. 3. 04:23

Hogy öszinte legyek, nem emléxem hosszas & kimerítö vizsgálatokra - valószínüleg anyám nem nagy feneket kerített a dolognak, vagy a memóriám cserbenhagyott?...

Pontos értéket nem tudok mondani (mert nem találom a legutóbbi vérképet, amit évente csináltatok ☺ - ha meglesz, igyekszem beírni); abban viszont -szinte- biztos vagyok, hogy súlyos vérszegénységem nem volt, csak épp, ha vérkép készült, MINDIG a normál érték alatt volt többé-kevésbé.

A menstruációm igen rövid ideig tart & jelentéktelen, ill. normál mennyiségü, tehát nem erös & nem hosszú.

Bélmütétem nem volt.

2012. máj. 28. 03:46
*kisgyermekkorod óta - bocsi. :)
2012. máj. 28. 03:44
Igen, mi is szárnyast eszünk. :) Hát nehéz ügy ez, de gondolom, hogy mivel kisgyermekkorod óra van, ezért már mindenféle kivizsgálásban volt részed. Ha nem lett volna, mondanám, hogy érdemes székletvizsgálatot végezni, otthon elvégezhető, csak be kell vinni (azt hiszem, hogy az ANTSZ-hez), de ez esetben ez nem sokat segít. Nem mutattak ki semmit? Mondjuk gyermekkorban lehet azért, mert a növekedés miatt megnövekedett vasszükségleted van, utána meg a menszesz miatt, ha mondjuk sokáig tart. Nem volt valami bélműtéted vagy valami? Csak van valami oka annak a vérszegénységnek. Mennyire alacsony a vasad?
35. Lara1984 (válaszként erre: 32. - Piroska103)
2012. máj. 23. 00:05

Erre jelenleg (mivel nem vagyok várandós) nem tudok válaszolni - igyekszem megírni, ha eljön az ideje. A tudatom/az eszem akkor is azt fogja mondani, hogy a (mértéktelen) húsevés árt(ana); kérdés, hogy mit fogok kívánni ill. elutasítani terhesen.

A vegetáriánus életmód biztosan nem oka a vashiányomnak, mert kicsi gyerekkorom óta vérszegény vagyok, vega meg csak egy évig voltam, 2010-2011. (Jelenleg eszem ugyan húst, de keveset, & föképp szárnyast.)

34. piroska103 (válaszként erre: 33. - Orsy27)
2012. máj. 17. 19:49
Hát igen, az nem vicc... Azért mondtam, hogy azért ezt komolyan kell venni. De gondolom, komolyan veszi a topik elindítója, azért kérdezett. :)
33. Orsy27
2012. máj. 13. 19:56
Nekem szülés után volt gáz a vérszegénység, mert annyira leesett a hemoglobinom, hogy vért kellett kapnom. 57-es Hgb szintem volt, a dokik azt mondták, hogy 70 alatt halálos is lehet...
2012. máj. 13. 19:35

De ettől függetlenül nem ajánlott vérszegénynek lenni babavárás alatt, mert nem tudhatod a szülés lefolyását sem, meg szülés után kinek hiányzik, hogy azzal kezdd, hogy vérszegény a gyerek? Az a legjobb, ha minden rendben van és egyből kiadják a gyereket.

Amúgy a vashiány emésztőrendszeri rendellenesség miatt is lehet, meg sok oka lehet, de a te esetedben esélyes, hogy a vegetáriánus életmód az oka.

Ha megkívánod babavárás alatt a húst, akkor sem fogsz enni?

2012. máj. 13. 19:33

Lara:

amikor vártam az első gyermeket, vegetáriánus voltam. Nem voltam vérszegény, mert ettem tojást és tejterméket, de az állati eredetű vas nem úgy szívódik fel, mint a növényi eredetű, tehát az nem ugyanaz. Míg az egyik felszívódik mondjuk 50%-ban (bocsi, erre nem emlékszem 100%-ra, de mintha 50 lenne, de ha akarod, utánanézek), a másik 5%-ban. Az nagyon nem ugyanaz. Én kívántam a húst, tehát nem volt más választásom, ennem kellett. Egyébként a gyermek ha ki bír szedni belőled vasat, akkor ki fogja szedni. Mindent kiszed belőled, ne aggódj. Akkor nem szívják ki, ha nincs annyi benned, amennyire nekik szükségük van.

30. Panda68 (válaszként erre: 29. - Lara1984)
2012. máj. 12. 20:48

Köszi, 4,4 kg-os lett a kisfiam 2011. októberében.


Előtte viszont sok mindent kellett leküzdenem, de soha nem adtam fel. Azóta egyet tudok: nincs lehetetlen.

29. Lara1984 (válaszként erre: 28. - Panda68)
2012. máj. 12. 20:44
Gratulálok! Remélem, egészségesek & boldogok vagytok. ♥ A legjobbakat nektek!
28. Panda68 (válaszként erre: 24. - Lara1984)
2012. máj. 12. 20:42
Igen, előtte vették észre egy vérvételnél, hogy az egyik vashoz kötödő érték, a toxoplazma - nagyon leesett és a doki mondta, hogy ez a szülésnél bajt okozhat, mivel nem alvad meg a vr. De aztán nem lett gond mert helyre állt ez az érték, és 43 évesen anyuka lehettem.
27. martin3 (válaszként erre: 8. - Lara1984)
2012. máj. 12. 20:39
szia! ne aggódj, én is ilyen vashiányos voltam, gimiben már annyira alacsony volt az érték, hogy infúzióval vagy hogyan akarták pótolni, aztán valahogy elmaradt és nem mentem többször vérvételre(nem akartam..) Ezek után szültem 4 bébit(igaz az elsőt 28évesen), és a terhesség szerintem teljesen átalakítja a szervezetünket vagy nem tudom, ugyanis az elsőnél mondták, hogy elég alacsony, és szednem kellett vasat, amit hébe-hóba szedtem, mert mindig elfelejtem szedni...a második bébinél semmi nem volt, a 3.nál megint alacsony volt, de nem annyira, a 4.nél viszont annyira alacsony, hogy ott csak azért nem adtak plusz vénásan, (30-as éerték alatt adják), mert csak 2hét volt vissza, mert tudtuk, hogy kb a 37 héten megindítják a szülést...szerencsére egyiknek sem volt baja, és azóta is egészségesek, mondjuk a 2. babám(akinél pont nem volt a tergesség alatt semmi), ő kissé már most vashiányos, ezt valószínű örökölte, neki már tablettát is adott a doki...:( de eddig csak tőle vettek vért, mert tejallergiára gyanakodtunk és ekkor néztek vérképet)
2012. máj. 12. 20:19
Az imént olvastam a neten, hogy a vashiány akár meddöséget is okozhat. Hát, nem semmi!... :-(
25. Lara1984 (válaszként erre: 21. - Panda68)
2012. máj. 12. 20:18
Korábban nekem is felírtak vaskészítményt (a nevére már nem emléxem, de nem is lényeges, mert itt, Ausztriában van forgalomban), és azzal együtt végbélkúpot is kaptam az általad leírt problémát kiküszöbölendö. ☺ A doki ugyanis azt mondta, hogy -szinte- minden vaskészítmény szorulást okoz - legalábbis azok számára lehet nagyon kellemetlen, akiknek aranyerük van v. rendszertelen székletük... :-/
24. Lara1984 (válaszként erre: 21. - Panda68)
2012. máj. 12. 20:13
Szüléskor??
2012. máj. 12. 20:12
A haltól viszont olyan mértékben undorodom, hogy már a szagától rosszul vagyok, hogy az ízéröl ne is beszéljek; életemben alig ettem emiatt.
22. 118ace9012 (válaszként erre: 20. - Lara1984)
2012. máj. 12. 20:12

Pedig a húsban is sok olyan vitamin van amire most szükséged lenne. Legalább hetente egyszer-kétszer egy kicsit ehetnél. Bár ha nagyon nem esik jól, akkor inkább ne. ;-)

Nekem javasolta az orvosom, hogy minden este igyak 1 dl vörösbort. Az is nagyon jó vérképző. Bár én nem tudtam meginni, nagyon utálom...

2012. máj. 12. 20:10

Nekem a Maltofer egy katasztrofa volt, nem tudtam tőle WC-re menni, nekem a Neo ferro folgamma jött be.Egyébként a cékla tartalmaz nagyon jól fel szívódó vasat.

Nekem a terhességem utolsó szakában nagyon leeesett a vasam és ezt a gyógyszer irta fel a doki, mert a vérképemben nem volt a vashoz kötődő több érték is jó, és mondta, hogy az sajnos veszélyes lehet szüléskor.

20. Lara1984 (válaszként erre: 17. - 118ace9012)
2012. máj. 12. 20:09
Én viszonylag kevés húst eszem; ha tehetem, kerülöm. Több okból is; + vega voltam / vagyok "félig"... A céklával, spenóttal nekem nincs gondom, imádom mindkettöt. ☺
19. Lara1984 (válaszként erre: 13. - Kata 1977)
2012. máj. 12. 20:07
Erre: köszi! (Az elözö téves volt.)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook