Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? fórum

Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
260. 4c1a787e8f (válaszként erre: 224. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 15:58

Olvasd végig, én is ide jukadtam ki, mint Te.. Csak azt jegyeztem meg, hogy azért valóban van valami támogatás is..


Aki meg nem a munkára épít, ott eleve gondok vannak.. Persze a munka fogalmát tágan lehet értelmezni, a gondolkozás számít..

259. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. júl. 12. 14:35
Szia.nem olvastam végig mind a 250 valahány hozzászólást, de nekem az a véleményem,hogy igen, a 3 vagy több gyerekesek több kedvezményt kapnak.Ami azért jó, hogy ösztönözzék az embereket arra hogy vállaljanak be több gyereket.Neked nem egyszeerű az életed,(gondolom vidéken laksz) és ezért a munkába állás sokszor lehetetlen.Szülj 3 gyereket, de ne elsősorban a kedvezményekért, hanem azért mert szeretnél.Persze, a kedvezmények jól jönnek, hisz ki ne akarna ingyen tankönyvet majd, meg ingyen étkezést, de azzal is kalkulálj, hogy ha nagyobb lesz már lehet, a kedvezmények mit sem érnek.Sok sikert,és remélem jól döntesz:D
258. michelle.r (válaszként erre: 255. - Pen80)
2012. júl. 12. 14:14
úgy kéne ;)
257. michelle.r (válaszként erre: 256. - 0a84e34983)
2012. júl. 12. 14:13

Ez nem feltétlenül van így, bár azt gondolom, háromnál már az embernek jócskán fel kell adnia saját magát, de ha ő és a gyerekek is boldogak, elégedettek, jól van az úgy.

Viszont szülni csak azért, mert joga van hozzá vagy bármely más vélelmezett érdekből, az szerintem kimeríti a gondatlan veszélyeztetés fogalmát ;)


De a kiragadott példát még olvasni is borzalmas :((

256. 0a84e34983 (válaszként erre: 111. - 77x7)
2012. júl. 12. 13:49
És lesz 8ik és 9ik is hogy az első hét egyen???Ez nagy hülyeség ugye tudod,amit írtál....El sem tudom képzelni,hogy lehet eltartani ennyi gyereket...Nem ez Magyarország,mert a felelősen gondolkodók megállnak max 1-2 gyereknél,mert felmérik,hogy a nyomorba és a kilátástalanságba nem lehet szülni,mert annak a gyereknek keserűség lesz az élete....
255. Pen80 (válaszként erre: 225. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 13:40
Jó-jó, de nem lehetne csak úgy mutatóba? Tanulmányozás céljából? :))
254. Életkezdés (válaszként erre: 253. - Kukacc)
2012. júl. 12. 13:31

csak sajnos életszerű:(

aki azt írta hogy lop de legalább van pénze a családra vagy mittudomén mit akart kihozni belőle neki bejövős lenne a dolog ha melózna egész évben a kertjében gazolna permetezne kapálna metszene meg mittudomén és mire leszedhetné és eladhatná vagy megenné a családja hirtelen más lenyulja előle????

az az ember aki megtermelte mit tesz a családja asztalára???

kb Szentistváni törvényt hoznék be:((

253. Kukacc (válaszként erre: 136. - 458101abbf)
2012. júl. 12. 13:06

:DDDD

Óriási ez a hozzászólás :DDD

252. Kukacc (válaszként erre: 122. - Csehili80)
2012. júl. 12. 13:05

Szia! Eddig olvastam a fórumot, néhányszor hozzá akartam szólni, de előtte végig szerettem volna olvasni,azonban ennél a mondatnál elszakadt a cérna!

Mégis mit képzelsz magadról, hogy Te piszkálod csgybzs-t azért, mert Ő ésszerűen gondolkozik és előrelátó, nem a segélyért akar gyereket szülni???

Másik: van gyerekem, tudom, milyen kiadással járna és megsúgok valamit: mi pontosan az anyagi helyzet miatt vacillálunk 3 gyereken, de a szöges ellentétedként. Én szeretnék 3-at, a Férjem még inkább, de van eszem és az is eszembe jut, hogy nem csak a szociális támogatások csökkennek/stagnálnak, hanem, hogy a kiadások nőni fognak.

Neked nincs munkád, elvileg nem is lenne, ha visszamennél, a férjednek még van, de ki tudja, mi lesz??? Erre akarsz te a segélyek miatt 3.gyereket bevállalni???? Na, ne vicceljünk már, legyen eszed és gondolkozz reálisan.


És mielőtt leugatnál, vagy a szexuális életemet firtatnád, mint ahogy csgybzs-nél tetted is, megnyugtatlak: a szexuális életem a lehető legjobb, nincs hiányom és a libidónk is remekel :))


Ahelyett, hogy 3.gyerekben gondolkodsz, el kellene kezdened gőzerővel munkát keresni, ismerősöknél érdeklődni, kérni a dolgozó barátokat/rokonokat, ha esetleg üres állás lesz, szóljanak az érdekedben...

Te pedig kezdj el nyelvet tanulni, vagy érdeklődj a munkaügyi kp-nál ingyenes továbbképzések iránt.


Szerintem ez lenne a helyes.

251. 34c48a3825 (válaszként erre: 249. - KHajni79)
2012. júl. 12. 13:05
Rendben, te 3 pasinak szültél 3 gyereket. Neveled őket továbbra is becsülettel, de azért ne ez legyen már a haladás útja...
250. Muraja (válaszként erre: 248. - KHajni79)
2012. júl. 12. 12:43

Igazad van ! inkab buszke legyel magadra hogy bevaltad es nem vagy kepmutato. Ami törtent az elöbbi kapcsolatotban es nem jol vegzödött te a mas cselekdeteert nem valalhatsz feleöseget.

Joga van mindenkinek a boldogsagra es szeretettre de nem arra hogy valakit ezert eliteljen .

Szep delutant !

249. KHajni79 (válaszként erre: 237. - 7a9d41343f)
2012. júl. 12. 11:58
És ha pasinál van ilyen az természetes? 3 anya 3 gyerek?? nem az de nem élünk az őskorban.
248. KHajni79 (válaszként erre: 237. - 7a9d41343f)
2012. júl. 12. 11:57
Nem kóstólgatnod kellene okoska megismerni a körülményeket, én sosem álltam sorba segélyért mert úgyis elutasították volna. Nálam egyébként volt szülői pl mert anyámék 37 éves házasok voltak mikor apum elment nekem nincs tesóm, épp ezért 1 et mindenképp szerettem volna, az hogy nem igy sikerült az más tészta, de az hogy én igen bevállaltam a 3 ikat egy olyannak aki szeret és a gyerekeim immár hivatalos apja ez szerintem nem bűn.
247. KHajni79 (válaszként erre: 230. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 11:50
Köszi szépen legalább van aki megért! ínem mellesleg én még a gyesen, gytartáso és csp kivűl semmi támogatást nem tudok igénybe venni de ugye milyen jó nekem, Mellesleg nem bánom hogy így alakult de valamit azért tudhatok, MERT AFIAM SZÍN 5 -ös tantestületi dícsérettel végezte a 4ik évet és 8 osztályos gimibe meg a lányom + 3,5 létére tornázik nem kis sikerrel.
246. 130454e42d (válaszként erre: 238. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 11:35
Sokkal olcsóbb gyest fizetni mint bölcsit fenntartani, munkahely pedig a termelékenység növekedése miatt egyre kevesebb van.
245. 7a9d41343f (válaszként erre: 243. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 11:22

Kenyérbél. Ezt most kipróbálom! Azt hittük, jó minőségű festékkel festettek, de ez nem is lemosható.:(

Javítószínem nincs- nem tudom, boltban lehet-e kapni. Megyek, kipróbálom az ötleted (a kenyérbelet).

244. M0ncsa (válaszként erre: 243. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 11:22
Te, en nem tudom, mivel lehet ezeket a koszokat eltavolitani, de nemreg volt egy szitum az automosoban: Macsek osszejarta a szelvedot, es egy-ket nyomot egy istennek sem tudtunk levakarni az automosos sraccal.. atkozodtam rendesen, mire megjegyezte, aaaaa cicamancs, az semmi, majd lekopik. Ennel van meg makacsabb, a gyerekmancs :D Na azt meg a festekoldo se viszi le :D
243. Életkezdés (válaszként erre: 237. - 7a9d41343f)
2012. júl. 12. 11:11
nem tudod lemosni?szárazon kenyérbéllel áttörölni és aztán nedves ruhával?profi vagyok foltokban de általában van javitószinem vagy pedig odateszek egy kis képet vagy valamit:)))
242. Életkezdés (válaszként erre: 238. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 11:10

ettől függetlenül minimum három gyereket tartanék minimumnak az olyan szép kerek szám mint mondjuk az öt is az az én álmom:)

és tök jó ha együtt tud lenni a szülő a gyerekkel az első években,de ez úgy is működhetne ha mondjuk édesapának lenne esélye egy normális állásra és a született gyerekek után jelentős adókedvezményre,,juttatásra,édesanya pedig választhatnak hogy otthon marad vagy elmegy mondjuk 4órában dolgozni és addig a gyerek számára megfelelő helyen van....most csak a két véglet van...vagy otthon marad anya ész nélkül pénz nélkül későbbi esély nélkül vagy gürizik látástól mikulásig de sem normál munkahely sem bölcsödei férőhely nincs.....de ez ördögi kör:(

241. michelle.r (válaszként erre: 235. - Globus)
2012. júl. 12. 11:09
ahhhhhhhhhh ;)
240. globus (válaszként erre: 236. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 11:09
Kiegészítve azzal, hogy aki sokat tanult, s ezért magasabb beosztásba kerülhetett, az biztosan csókos szemétláda.
239. michelle.r (válaszként erre: 231. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 11:07

Belőled nem is sugárzik a nyomor fíling :o)). Biztos nehéz, de szerintem te látod kiutat :))


Egyébként meg biztosan nagyszerű a három gyerek, nem kétlem, én kettőre vagyok kalibrálva ;). Néha így is azt érzem, hogy futok magam után, pedig segítség is van körülöttem. Háromtól tutira szétesne az életem.

238. Életkezdés (válaszként erre: 232. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 11:06

a húgom szerint az összes pasimhoz hozzámentem:))

jó a másodikat nyüvöm egy lelépett:)



az emberek agyát kellene kicserélni de ha így haladunk nem sok jót látok:((((



pedig a kifizetett gyesekből stbből részmunkaidős női állásokat és bölcsiket kellene inkább finanszirozni a gyermekvédelmikből és az ovodáztatás miatt kifizetett pénzekből pedig értelmesebb dolgot támogatni....


az hogy akkor kap segélyt ha van legalább kintiwc szép dolog de nem elég motiváló szerintem:((

237. 7a9d41343f (válaszként erre: 222. - KHajni79)
2012. júl. 12. 11:04

Nem ne mvagyok tökéletes, mert most például idegbajt kapok, hogy hagytam egy nálam vendégeskedő kisgyereknek, hogy csokis kézzel három helyen összepiszkolja a falat! És kétségbe vagyok esve! Nem tudom, mit tegyek ,fessük le a falat, vagy mi a fene? Igen, hibáztam, jobban a nyomában kellett volna lennem a gyereknek.

Na! Hát ilyenek a hibák egy emberben, és egyeltalán nem jó.

Na de azt nem "hibának" nevezném, hogy ahány alom, annyi gyerek - vagy hogy szokták mondani (bár ezt inkább nőkre mondják...)

236. michelle.r (válaszként erre: 229. - M0ncsa)
2012. júl. 12. 11:03

Persze, ez nem kérdés. De a szülői minta, a korábbi "körülmények" olyan mélyen ivódnak bele a tudatba, hogy bármit is tesz, kudarcot vall, mert neki alapprogramként fut, hogy csak így lehet. Ők azok, akiknek alapigazság lesz az, hogy akinek pénze van, az mind csaló és gazember.

Nyilván van kivétel, sőt fenntartom magamnak a tévedés jogát is :o)) - de ezt látom.

235. globus (válaszként erre: 230. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 11:03
Ők aztán nem, most éppen nincs senkije. Vár a következő áldozatra:)
234. Életkezdés (válaszként erre: 229. - M0ncsa)
2012. júl. 12. 11:02

ez lenne a normális de ha végiggondolod akkor már rég máshogyan élnénk....de sajnos a segélyből élők nagyon nagy része nem is tanul hanem elkezd szülni korán jó sokat minél több pénzért hisz az első években tényleg nincsenek sokban főleg ha évente másfélévente jön egy egy gyerek a kinőtt ruhát elég a soron következő kisebb polcára tenni ha az egyik kinőtte.....és legtöbben a szülők példáját követik


off és hót titok...nemrég szavaztunk egy lakásügyben az elfoglalatosságom kapcsán....egyik jelentkező egy velem egyidős tehát 35 éves nagymama volt aki a fiával és annak nejével és gyerekével költözött volna....és sok hasonlót találtam már idősebbeknél egy egész estét számolgattam mert bár tudom hogy tény de mégis meglepett hogy ekkora az arány....

általános és természetes lett hogy JÁR sokféle segély pénz akármi hogy szülünk.....


az lenne a tökéletes ha a családtámogatási eszközök motiválnák a fiatalságot a több gyerek szülésére nemzésére.....de a családtámogatási eszközökhöz nem sorolnám a segélyeket azok csak mélybe döntenek.....ellenszolgáltatás nélkül kapott pénzek....az adójóváirás adókedvezmény stb mögött elvégzett valós munka áll,a segélyért meg már sorba sem kell állni:((

233. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. júl. 12. 11:01
Lehet ,hogy több támogatás van,és a legkisebb gyerek 8 éves koráig otthon maradhatsz anyaságin,amiért kapsz kemény 25ezret plussz a családi ami 3 gyerek mellett nem sok lóvé.De ha a legkisebb betölti a 8at mégiscsak el kell majd menned valahova dolgozni,ami 3 gyerekkel még nehezebb lesz.De olyan törvényeket töröltek már egy tollvonással amire nem is gondolt volna az ember.Ha jól tudom,most ingyen van az étkezés oviban.suliban 3 gyerek után,talán a tankönyv is,ezen kívül valami adókedvezmény.De lehet hogy ezt is eltörlik,ahogy már annyi mindent.Ha egyetemre,főiskolára mennének a gyerekek,ott már nincs semmi támogatás.Semmi képp nem vállalnék 3 gyereket csak a támogatások miatt,meg azért mert nem találsz munkát.
232. michelle.r (válaszként erre: 228. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 10:59

Összes férjed?????? Hmmmm, neked bejött az élet ;)))


Igen, pontosan erről beszélek, szép kis jövőkép, nem?

231. Életkezdés (válaszként erre: 227. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 10:55

arról nem tudsz meggyőzni hogy nem kell a három:) egyébként meg persze,értelek.....

én most vagyok az utóbbi cipőben de bízok benne hogy túléljük valahogyan addig pedig igyekszek hogy minél kevesebbet vegyenek észre a gyereke a dologból....

én most pl nem a legkisebb miatt nem fogok elmenni dolgozni hanem úgy alapból több dolog miatt nem,tehát mindegy lenne ha csak kettő lenne nem élnénk jobban....

off: de ha majd végre én is kapok gyest meg családit meg effélék,akkor majd jól felülbírálom magam és aztmondom jaj de jó szüljünk még:))))

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook