Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért jó nagycsaládosnak lenni? fórum

Miért jó nagycsaládosnak lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
55. Kotkoda28 (válaszként erre: 52. - Melissam)
2010. febr. 17. 17:24
Már 8 tagja van és nagyon jó a csevegés !!!
2010. febr. 17. 11:40
Köszönöm, örülök, hogy tetszik, bővül a fórum is, már 8an vagyunk :)
2010. febr. 16. 19:06

Melissam,megnéztem a honlapot.

Gratulálok hozzá,nagyon jó:)

2010. febr. 16. 17:21

A honlap szépen bővül, már írtam az autóval való utazáshoz segítségeket, a gyermeknevelési támogatásról (GYET) és a gyermekápolási táppénzről. A fórumnak is már 7 tagja van.

Nézd meg ha kedved van, cím a naplómban :)

2010. febr. 9. 14:01

Sziasztok

Elindult a honlap, ide nem írhatom a nevét, de a naplómban benne van.

Elolvashatjátok az általatok írt cikket is :)

Azt hiszem ez lesz a végső kinézete a honlapnak, tetszik?

van egy fórum is rajta, eddig 2en vagyunk Csillával, akinek a napokban születik a 3. babája, gyertek!

50. Tündi anya (válaszként erre: 49. - Énekes pacsirta)
2010. jan. 28. 13:47
Köszi szépen Ági!
49. Énekes pacsirta (válaszként erre: 48. - Tündi anya)
2010. jan. 28. 12:07

Szia Tündi!

Egyet értek veled: nekem is a gyermekeim jelentik az igaz boldogságot, még akkor is ha néha rosszak!

Ha rájuk nézek, elfelejtem minden búmat, bánatomat! Pedig már nem is kicsi: 19 és 16 évesek.

Sok sikert az újabb baby projekthez!

Én is szülnék, ha nem lennék már 40 felett!

Puszi: Ági

2010. jan. 27. 18:51

Kicsit elgondolkodtam ezen a témán...


Sajnálom azokat a nőket és párjukat akik nem élhetik át azt az érzést, hogy szülők legyenek. A rengetek aggódást ami öröm kísér. Azt a rengetek törödést ami egy -két -három gyerekkel jár.


Nehéz anyának, apának, szülőnek lenni. Szerintem ez a legnehezebb feladat vagy munka. Ezt nem tanítják a suliba az iskola padba.

Erre felkészülni nem lehet.

Csak képzeletbe. Addig amig álapotos a nő addig elgondol mindent szépen részletesen, mint egy forgatókönyvet, hogy mi hogyan és miképpen fog lenni, ha megszületik a várva várt kis jövevény.

De amikor eljön az az örömteli nap, óra, perc amikor világra jön a baba mindegy milyen uton, fájdalommal és kínnal akkor elhalványul az előre eltervezet forgatókönyv féle.

Onnatól megváltozik minden. A nőből ANYA lesz, a nő párjából APA lesz és igy egy családot alkotnak.

Minden a baba körül fog forogni.

Megkezdődik az aggódás,: Miért sír? Miért nem eszik? Mi a baja?

Na erre nem tanít meg bennünket senki!!!!


Ahogy nől nődőgél a gyerek ugy tanul a szülő és a gyerek is. Egymástól tanulnak. A szülő tanul a gyereketől a gyerek a szülőtől.



Ezt saját magamról írtam. Néha nagyon rosszak a gyerekeim. Veszekednek, verekednek, hangoskodnak, szét szórnak. Akkor feltudnék robbanni.! De amikor rám néznek azzokal a nagy szeműkkel akkor elillan minden ami bennem van és át vált az örömre.

Ha megadatik akkor még vállunk még egy babát. A legnagyobb szereteben fogjuk felnevelni. Megadunk nekik mindent ami tőlünk telik.



Hú ez nem is ide való, BOCSI mindenkitől.

47. Tündi anya (válaszként erre: 41. - Melissam)
2010. jan. 27. 18:27

Köszönöm Melissam!

Szeretem nagyon a gyerekeimet. Bármit megtennék Értük, hogy boldognak lássam Őket.

Sok szülő van igy!

46. Tündi anya (válaszként erre: 37. - 8559ed0e1b)
2010. jan. 27. 18:25

Köszönöm Krisztine!

Én is igy látom. De vannak akik nem.

2010. jan. 27. 17:49
Indítottam naplót, ha kíváncsiak vagytok rá, hogy majd hol tartok :)
44. melissam (válaszként erre: 40. - Juca80)
2010. jan. 27. 17:48

Remélem lefényképezted :)

nagyon szép látvány lehetett :))

édesek:)

43. melissam (válaszként erre: 39. - 8559ed0e1b)
2010. jan. 27. 17:47

Ez a másik oldal, a neheze. a gyereknevelés nem mindig móka-kacagás. De azok a boldog pillanatok, amiket nyújthat, azért érdemes.

Érdekelne, hogy mit mond a barátnőd, ha megkérdeznéd, hogy megéri-e a sok munka, idegeskedés. írd meg, ha megkérdezed!

42. melissam (válaszként erre: 38. - 8559ed0e1b)
2010. jan. 27. 17:44

Igazából nem gondoltam kizárni senkit akinek nincs 3 gyereke legalább :)

számomra a nagycsaládos lét a szeretet, összetartást jelenti, biztos a saját gyerekkoromból. Ez lehet egy vagy kétgyerekkel is.

A honlap fog inkább arra koncentrálni, ami a 3 vagy több gyerekeseknek lehetőség.

de ha van kedved, csatlakozhatsz :)

41. melissam (válaszként erre: 36. - Tündi anya)
2010. jan. 27. 17:42

Krisztine-nek igaza van, látszik a szeretet a soraidból :)))

olyan jó ilyeneket olvasni :)

40. Juca80
2010. jan. 27. 17:17

Hát ezt most leírom:

A 10 éves nagylányom zongorázik, a 8 éves nagyfiam mellette ül, kezében a 6 hónapos kicsi fiam, akinek kegyetlenül tetszik a műsor.

Na, az ilyen pillanatokért is jó nagycsaládosnak lenni. :)

39. 8559ed0e1b (válaszként erre: 38. - 8559ed0e1b)
2010. jan. 27. 17:02

Tudod sokszor elnézem a Barátnőm.3 gyerkőce van,és sajna nem az önfeledt mókát kacagást látom rajta.Hanem azt,hogy kivan idegileg:( Nincs türelme,nincs ideje...és még sorolhatnám.

Este mikor hazamegy a férje elvárja hogy rend legyen,kaja az asztalon stb...

Évi hiába pakol egész nap,a gyerekek újra és újra szétpakolnak,ő pedig azt hallgatja hogy egész nap nem csinált semmit sem:(


Ezt csak leírtam mert eszembe jútott.

38. 8559ed0e1b (válaszként erre: 31. - Melissam)
2010. jan. 27. 16:55

Mert nelem csak egy gyerekem van.Mindig is kettőt szerettem volna.Hármat semmiképp sem.

Ezért írtam hogy én nem írhatok ide:)

Mert a kérdés amit feltettél a nagycsaládosoknak szól:)

37. 8559ed0e1b (válaszként erre: 36. - Tündi anya)
2010. jan. 27. 16:53
Lehet hogy nem szép és összefüggő amit írtál,de nagyon sok igazság van benne:)
2010. jan. 27. 16:27

Nekem két gyerekem van. Armandó fiam 5 éves lesz májusban, Amira lányom 2 éves múlt decemberbe. Szeretnénk még egy babát, de nem akar összejönni már 10 hónapja.

Mi négyen vagyunk testvérek négy lány húgaim vannak. Anyukám háztartásbeli volt, hogy velünk tudjon törödni. Meg volt mindenünk. Húgaimmal rengeteket játszottunk. Páromnak egy húga van. Ők nagyon jó testvérek.

Húgomnak van két lánya, és a sogórnőmnek is két lánya van. Néha a hat gyerek összejön játszani és felborul minden. De nevetvel játszanak kisebb-nagyobb összekapásokkal.

Az anyagiak is kellenek, hogy a szülő meg tudjon adni mindent a gyerekeknek. Hogy nehiányba nőljenek fel. Jó sokan mondják azt, hogy ahol jut két gyereknek akkor már jut a harmadiknak is. Igen ám, de ha valami olyat kér az a gyerek amit mi nem tudunk megadni neki, mert hát ott a másik két gyerek vagy több gyerek is. Akkor mi szülők lelkifurdalást érzünk.

Ezzel nem bántani akarom a több gyerekes szülöket. Isten ments!

A családomba nagyon sok nagy családos van. A nagynéném tavaly szülte meg az ötödik gyerekét. Havi jövedelmük a gyes és a családi, mert a nagybátyám munkanélküli. Na én ilyenre gondoltam az előbbi írásomban.


Amikor még fiatalabb voltam és nem volt gyerekem és nem is terveztem, hogy lesz. Megfogadtam, hogy évek múltán amikor megtalálom életem párját és eltervezzünk a közös jövőnket akkor jöhet a baba is. De megprobálok/unk megadni a gyerekünknek/gyerekeinknek mindent. És mi ezen vagyunk!!!!!!!!♥♥♥♥♥

Imádjunk Őket!♥♥♥♥ Ők az életünk Értelmei!!!♥♥♥

Megvan nekik mindenük érzelmekben, szereteben, játékokban, öltözködésekben.

Nem mondom azt, hogy gazagok vagyunk, mert NEM vagyunk! Vannak anyagi problémáink bevallom, de kinek nincs?


A gyerek vállalás ne anyagiakon múljon.


(Nem írtam szépet és összefüggőt, de most ez jött ki a lelkemből.)

2010. jan. 27. 14:44

Sziasztok.Nekem három gyermekem van.A nagylányom Dia 7 éves,a fiam Kristóf 4,5 éves,a kislányom Kamilla 17 hónapos.

Mi három gyermeket terveztünk mindig is.Annál szebb,és jobb,mint amikor ez a három gyerek kacagva játszik,az ahogy szeretik egymást,ahogy védik egymást hihetetlen.Persze vannak időnként veszekedések,de ez így normális.És valóban,ahogy többen írták,a ház úgy néz ki sokszor,mint egy játékbolt,de ha kongna az ürességtől,és néma csönd lenne,megzavarodnánk a férjemmel.Nekünk a gyerekeink a mindenek.Egy nyaralás is akkora élmény,hisz átmegy az ember gyerekbe,és velük él meg minden gyermeki dolgot.

Máténé Domokos Marianna

2010. jan. 27. 14:25

Mi 3-an vagyunk tesók,a nővéremnek 4,nekem 3 gyerekem van:)


Összetartunk jóban,rosszban

2010. jan. 27. 14:23
Volt olyan esemény, alkalom, mikor azt érezted, hogy DE JÓ, HOGY ENNYI GYEREKEM/TESTVÉREM VAN! ?
2010. jan. 27. 14:22

Szépeket írtatok :)

Nekem még csak az első kislányom 8 hónapos, de a férjemék és mi is 3an vagyunk testvérek és még szeretnénk 2-3 babát.

Hogy nyűzsögjön a ház, mindig ott legyenek egymásnak és nekünk, legyenek nagy családi ebédek és vacsorák, együtt töltött szép nyarak,nagy esti társasjáték csaták :)

31. melissam (válaszként erre: 4. - 8559ed0e1b)
2010. jan. 27. 14:13

Krisztine? Nem értem miért nem írhatsz ide?

Remélem nem voltam félreérthető, mert a miért jó kérdés nem (csak és elsősorban) anyagi okora vonatkozott, hanem érzelmire. Miért jobb ez az élet, ha sok gyereked vagy testvéred van? Mert sose vagy egyedül, sokan szeretnek, imádod a gyerekeket...

30. 3b41f6053f (válaszként erre: 29. - Suesue)
2010. jan. 27. 14:09
Hát ez így már elég ok lehet,főleg ha még egy orvos alátámasztja
29. Suesue
2010. jan. 27. 14:02

Kiderítettem egy keveset.

Nagy fej térfogat és sok agyvíz miatt károsult magzat, ezért kellett elvenni mesterségesen.

28. Suesue (válaszként erre: 25. - 3b41f6053f)
2010. jan. 27. 13:57
Konkrét részleteket nem tudok, amint megtudom a teljes sztorit leírom.
27. Suesue (válaszként erre: 24. - Jucusmucus)
2010. jan. 27. 13:56

Mondtam neki, hogy tegye azt.

Meglátjuk mi lesz.

2010. jan. 27. 13:54

Nekem 2 porontyom van, nagyon szeretnék még legalább egyett, és remélem idővel a férjem is kapható lesz rá.

Nagycsaládban nőttem fel 6an voltunk testvérek, de sosem éreztem úgy, hogy valamiben is hiányt szenvedtünk volna, pedig nem voltunk gazdagok, és ez nem is a pénzről szól. a mai napig hálás vagyok anyuéknak, sajnos apukám már nincs velük, de amennyi szeretet, figyelmet kaptunk tőlök, sose feledem. És a mai napig tudok kihez fordulni, nővérhez, vagy báttyhoz.


Szabina

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook