Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? fórum

Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
20. globus (válaszként erre: 15. - Csgybzs)
2012. júl. 11. 11:57
A téma 99,9%-ban el van döntve, észérvek nem hatnak ezen a szinten. Mindig mondják, hogy a könnyeket bankjegyekkel lehet letörölni, pár forint többlet az adu ász.
19. csehili80 (válaszként erre: 10. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 11:56
Ki az Kiba?
18. csgybzs (válaszként erre: 16. - Csehili80)
2012. júl. 11. 11:56

De, hogyne. Szuper ötlet! Aztán majd mondd a gyereknek mikor tovább kéne tanulnia, hogy csak addig kalkuláltam veled, míg megérte anyagilag.

Ezen egyébként hamarabb kellett volna gondolkodni, tudod? Nem egy másik életet összehozni a te kényelmed és megélhetésed miatt....

17. 77x7 (válaszként erre: 7. - Mh07)
2012. júl. 11. 11:56

Igen ezek jogos észrevételek. Na meg az is kérdés, hogy ez a politikai garnitúra mit, mikor, hogyan fog változtatni...és mit fog csinálni a következő...


Sajnos sok nevelőszülő adta vissza mostanában a nevelt gyerekeit, mert nem úgy és annyit kaptak, mint amennyiért annak idején vállalkoztak erre a feladatra.


De visszatérve a kérdezőhöz. Egy harmadik gyerek mentőöv lehet ebben a helyzetben. Ha ezt bevállalják, jól is járhatnak (a harmadik csöppséggel együtt).

16. csehili80 (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2012. júl. 11. 11:54

Kedves csgybzs!

Lehet,hogy neked nagyon jó munkahelyed van,csak tudod ha nincs hova visszamenni dolgozni,mert 2gyerekkel nem vesznek fel sehova,addigis ki kell találni vmit nem?

15. csgybzs (válaszként erre: 12. - Mh07)
2012. júl. 11. 11:54
Így van. De sokan csak a sz.rik/eszik részig tudnak gondolkodni... addig tényleg "megéri"....
14. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. júl. 11. 11:54
"Érdemes ezekért egy 3. gyereket bevállalni?" Ezekért semmiképpen nem! Eleve nem is értem a felvetést, mert gyereket szerintem nem anyagi megfontolásból szül az ember lánya, de ha már pusztán az anyagi részét szeretnénk kielemeznia dolgoknak, akkor 2 gyerek mellett tisztában kellene azzal lenned, hogy nem két fillér a kiadás. Most még kicsik a gyekekek, ilyenkor még nem olyan vészesek a kiadások, mint például majd iskolás korukban. 2 vagy 3 gyerekre tanszereket venni, ruházni, etetni, esetleg külön fogalkozásokra hordani őket, és még millió kiadás, ami az "alapokon" túl felmerülhet, mert ugye ti is a legjobbat szeretnétek nekik, nem de?!
13. b-zs (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. júl. 11. 11:52

Nem csak az anyagi oldalát kell nézni, azért 3 gyerekkel fizikailag is igen nehéz..

Támogatás: adókedvezmény, a maxot nem tudjuk kihasználni, mivel jövedelemfüggő + családi, és az oviban féláron étkezik a lányom, más kedvezményt és támogatást mi nem kapunk. Mondjuk mi nem is a támogatások miatt vállaltunk gyereket, de mondhatnám azt is, hogy nem kapunk annyi támogatást, hogy azért érdemes lenne 3 gyereket vállalni, de támogatás nélkül is 3 gyerekünk lenne.. Bár amint a picur betölti a 3-at, eljöhetnék anyaságira, de én szeretnék visszamenni dolozni, így még ez sem jelent semmit, hogy 7 éves koráig főállású anya lehetnék, nem azért tanultam..

Szóval csak a támogatások miatt ne vállaljatok 3.gyereket! Ha úgy érzitek hogy egy harmadik gyerekkel lenne teljes a család, fizikailag, mentálisan bírjátok, és van biztos anyagi hátteretek, akkor hajrá, egyébként nem..

12. mh07 (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2012. júl. 11. 11:52

De nem élnek jól, hiszen a "potyapénzre" pályázók gyerekei előtt már középiskolába kerüléskor zárulnak a kapuk. Ebben a feszített tempójú világban, ahol a különórák, szakkörök, tanulmányi versenyek határozzák meg a továbbtanulást - és csak középiskoláról beszélek - milyen eséllyel indul az a gyerek akinek a szülei ezt nem tudják finanszírozni?!

Szomorú, hogy ide jutottunk, de úgy gondolom, hogy a felelősen gondolkodó szülőnek a gyerek jövőjére is gondolni kell. A főiskola/egyetem az államilag finanszírozott hallgatóknak is egy vagyonba kerül!

11. 458101abbf (válaszként erre: 4. - 77x7)
2012. júl. 11. 11:52
Ez tök logikus. Ha már kettőre sem futja, akkor hárommal majd egyszerűbb lesz. Inkább legyen a több bevételért (segélyért) még egy gyerek, mint a munkakeresés. Minek is megpróbálni, úgyis nehéz.
10. 458101abbf (válaszként erre: 5. - Csehili80)
2012. júl. 11. 11:50

"azért gondolkozunk a 3. gyerkőcön, mert a nagycsaládosok több támogatásban részesülnek, mint a kétgyermekesek"


Kiba érdekesen definiálhatod a szeretetet.

9. csgybzs (válaszként erre: 4. - 77x7)
2012. júl. 11. 11:47
Amit írsz, az így nagyon nem igazságos... Persze, mindenki vállaljon gyereket, aki fel tudja nevelni. De azért ne legyen már minősítve az, aki mondjuk nem tud, de dolgozik, és az ő adóját, stb emelik, hogy a "merészek" is jól éljenek. Ez így nem fair......
2012. júl. 11. 11:46

"azért gondolkozunk a 3. gyerkőcön, mert a nagycsaládosok több támogatásban részesülnek, mint a kétgyermekesek"


És azért már megbocsáss, ez a mondat nem azt sugallja, hogy gyerekimádat miatt szeretnéd. Vagy a fogalmazással van a gond... én nem tudom, de így elég érdekes....

7. mh07 (válaszként erre: 4. - 77x7)
2012. júl. 11. 11:45

Érdemes utána számolni, hogy a postás fizetésből mennyi adókedvezményt fog tudni érvényesíteni!

Egyébként - ált. iskolában dolgoztam korábban - nem járt automatikusan a 3 gyerek után az ingyenes étkezés. Nálunk az Önk. vizsgálta a jövedelmeket, ugyanis a városnak nem volt annyi pénze, hogy minden gyereknek jusson!

Ez jövőre még rosszabb lesz, ha az Önk.-at bezárják vidéken!

6. csgybzs (válaszként erre: 5. - Csehili80)
2012. júl. 11. 11:45
Akkor mi a kérdés? Ha nem azért akarod szülni, hogy minél több pénzhez juss, hanem mert akartok gyereket, akkor nem értem, hogy miért kéne lelkifurdalást érezni, vagy egyáltalán erről kérdést kiírni.....
2012. júl. 11. 11:43

Hát még az olyanoknak kéne lapát,akik "dolgoznak" és a munkahelyükön agyba-főbe lopják magukat és azért nem vállalnak gyereket,mert megszűnik a "jólét".

Félreértések végett nem etnikai vagyok,aki csak a pénz miatt vállal egy rakás gyereket,hanem egyszerűen szeretjük őket,mint ugye egy anya és apa a gyerekeit és gondolkodunk 3.on.

4. 77x7
2012. júl. 11. 11:40

Egyáltalán ne érezz lelkifurdalást. Ez a nyomorult világ az, ami ilyen kifordult gondolkodásra kényszerít bennünket.

Egy gyerek ebben az országban nem gyerek. Se kettő.


A bevételeid jobban fognak nőni a harmadik gyerkőccel, mint amennyire a kiadásaid. Így megéri egyértelműen. Ha pedig +9 évig lesz fix jövedelmed, úgy hogy közben otthon maradhatsz, az a nagyobbak érdekét is szolgálja.


Mindenkinek, aki téged elítél azt üzenem, hogy induljon el állást keresni vidéken, kisgyerekes anyaként... és ha nem talál, vagy olyat talál, ahol hétfőtől vasárnapig három műszakban kell dolgozni, akkor nevelje fel így a gyermekeit...

3. 458101abbf (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. júl. 11. 11:32
Lapátot az ilyeneknek, nagy lendülettel, és meg ne sántuljon! :P
2. mh07 (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. júl. 11. 11:24
És mi lesz szegény gyerekkel, ha már nem fogsz támogatást kapni? Az ország jelenlegi helyzete nem olyan rózsás, hogy ez biztosítható legyen a végtelenségig!
2012. júl. 11. 11:20

Szerintetek lelkiismeret-furdalásomnak kéne lennie azért, mert azért gondolkozunk a 3. gyerkőcön, mert a nagycsaládosok több támogatásban részesülnek, mint a kétgyermekesek?

2 gyermekem van,az egyik 5 éves,a másik 2.Sajnos kilátástalan,hogy milyen munkám lenne,mire a kisebbik után lejár a GYES,a férjemé is kilátástalan,mivel a postát most szervezik át és ő ott dolgozik.Mi a véleményetek?3 GYEREKESEK!!!Tényleg könnyebb egy kicsit az életetek?Nem a segélyekről beszélek!!!!!!,hanem arról,hogy aki dolgozik,az adókedvezményt kap a 3gyerkőc után,nem is keveset.+hát a lakásfenntartási tám.,gázárkedv.,gyermekvéd. kedv.,8évig GYET.,ingyen TK.,étkezés.

Érdemes ezekért egy 3.gyerkőcöt bevállalni?

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook