Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? fórum

Nagycsaládosnak lenni a támogatások miatt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
230. michelle.r (válaszként erre: 220. - Globus)
2012. júl. 12. 10:54

Ne gonoszkodj már, írta, hogy a második lecserélte egy fiatalabbra, a harmadik pedig nagyon vágyott gyerekre és ő ezt megadta neki, mert a két hozott gyereket is imádja, nevére vette. Nem mindenkinek sikerül elsőre ;)

De legalább családban élnek.

229. M0ncsa (válaszként erre: 226. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 10:53
Jah, lehet - sot valoszinu - hogy igazad van, en ebbe a szempontba bele sem gondoltam. Nyilvan mindenki magabol indul ki, szamomra meg az az evidens, ha nyomorban nottem fel, hat minden kovet meg fogok mozgatni, hogy az en es a leendo gyerekeim elete NE ilyen legyen.
228. Életkezdés (válaszként erre: 226. - Michelle.r)
2012. júl. 12. 10:52

nekem az" összes férjem "legkisebbgyereke csodagyerek:)

ettől függetlenül igen,a nehéz sorban és folyamatos segélyekből ékőknek nagyon sok esetben a gyereke is így fog élni....eleve rájönnek arra hogy sok minden "jár nekik" és sokkal okosabban számolnak mint gondolnánk,egy átlagos aluliskolázott segélybőlélő sokkal jobb matekos mint hinnénk ha azt kell kiszámolni hogy ha segélyezik meg alkalmifeketemunkázik néha mennyivel jobban jár mint ha elmegy normálisan bejelentve dolgozni...a gyerek előtt nem lesz az a példa hogy milyen az amikor normálisan működik a család úgy értem anya apa dolgozik és abból élünk amit megkeresnek,most mindegy hogy saját fizikai munkájuk eredményeként mint pl a mezőgazdaságból élők vagy egy irodai alkalmazottról beszélünk,a alényeg hogy nem azt szokja meg hogy akkor van valamink ha dolgozunk érte hanem azt hogy semmi nélkül is bizonyos napokon pénzt kapunk....

227. michelle.r (válaszként erre: 192. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 10:44

A felvázolt helyzetre én még a "megéri-e" fejezet nélkül is az azt mondom, hogy nem biztos, hogy kéne. Persze, biztosan klassz, ha három van, de nem lenne jobb annak a kettőnek a legtöbbet megadni, mint háromnak alig-alig?

Egy anyának nem lehet semmi fájdalmasabb, mint amikor a gyerekének folyton azt kell mondania, hogy erre sem telik meg arra sem.

226. michelle.r (válaszként erre: 190. - M0ncsa)
2012. júl. 12. 10:41
Szerintem nem. Éppen ezért vagyok dühös arra, aki nyomorba kényszeríti a gyerekeit, mert arra szocializálja, hogy jól ez ez így, neki nem is jár több az élettől. Azok a gyerekek úgy nőnek fel és felnőttként is a többségük úgy él majd, hogy lesi, honnan, mi pottyan le. Nyilván van egy-két "szegényemberlegkisebbgyereke", aki nekigyürkőzik és sikerül is neki, de elvétve.
225. michelle.r (válaszként erre: 171. - Pen80)
2012. júl. 12. 10:31
Kell bizony! Kellenek a magyar gyökerek ;)
224. Életkezdés (válaszként erre: 218. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 12. 09:33

...jó de te munkahelyről beszélsz és adókról adókedvezményről ami jól is van aki dolgozik igenis kapjon kedvezményt az adójából ha több gyereket bevállal....ez nem segély,hanem kedvezmény az adóból,egészen más....

a kérdés kiirója azt irta hogy a férje munkahelye nem stabil ő nem tud hová visszamenni dolgozni van két gyerek és azért vállalna harmadikat mert akkor kap majd ujra gyest+3 gyerekre cspt,és az alacsony jövedelem miatt gyermekvédelmit,mivel azt kapja ingyen lesz a kaja nekik,ingyen lesz a tankönyv később stb...tehát hosszú távra tervez így élni....a gyermekvédelminél nagyon alacsony a jöedelemhatár.....én kiszámoltam mert nekem sokan ajánlották hogy váljak el papiron kiskapuk hehehe,okos a magyar ember....tehát gyes+ egyedülnevelős csp három gyerekre +kettőre a minimális gyerektartás....és már forintokon függöt t hogy megkapnám e.....tudtam hogy lesz egy tiszteletdijas "munkám" tehát azzal a kb 30ezer ftal műr úgy túlhaladtam volna hogy ihaj.....ha a fórumnyitó férje többet keres mint a minimálbér és kapják a gyes csp t stb már "sokat keresnek".....


ő nem munkábaállásról beszélt mint te hanem főállású anyaságról....vagy én rosszul értelmeztem?nekem úgy tünt a három gyerek miatt kapni vélt többletbevételre alapozva szeretne babát vállalni....



jó ezt ép én mondom ,de akkor is:)

223. KHajni79 (válaszként erre: 219. - E28c748947)
2012. júl. 12. 09:31
Mielőtt baromságot írsz olvasd végig hogy miért is lett így mert nem 3éven belül történt mindez hanem 11 bocsi ha valamit nem értesz kérdezz de ne írj olyat amiről fogalmad sincs.Hidd el én sem így szerettem volna a gyerekeimnek, de attól függetlenül nem sírok mindig van mit enni, ruhászkodni és van egzisztenciám amit egyik apukáról sem lehet elmondnani!!
222. KHajni79 (válaszként erre: 216. - 7a9d41343f)
2012. júl. 12. 09:28
Miért te tökéletes vagy??? nem kell pálcát törni senki felett nem én vagyok sem az első sem az utolsó ebben a helyzetben. És ha a Te gyereked is így jár neki is ezt fogod mondani nem rontottál el valamit? De igen és tudom hogy mit de ha végig olvadod nem csak bennem volt hiba!!!
221. Dina68
2012. júl. 12. 09:25
Hát nehéz kérdés.Az anyagi támogatás egy dolog,de valóban ki tudja,meddig tart,kis gyerek kisebb kiadás,ruha,játék egyéb öröklődik anagyokról,nagy ygerek nagy kiadás,osztálykirándulás 15ezer,ilyen olyan tábor,balalgás,előkészitő stb.A gyermekszeretet egy dolog,de mérlegelni kell azt is,mindenki szeretne a gyerekének,amit lehet megadni anyagilag..de ehhez olyan háttérre is szükség van.
220. globus (válaszként erre: 216. - 7a9d41343f)
2012. júl. 12. 08:51
Mi ebben az érdekes? Írtam már valahol itt korábban, hogy nekem is van ilyen ismerősöm. Ahány pasi, annyi gyerek, mert ezt meg kell örökíteni.
219. e28c748947 (válaszként erre: 218. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 12. 08:44
Ez pontosan így van.Egy pár évig eltengődsz a kapott segélyekből, de aztán annyi...Szóval csak ez miatt ne szülj 3. gyereket.
218. 4c1a787e8f (válaszként erre: 217. - 7a9d41343f)
2012. júl. 12. 08:32

Három gyerekre már tényleg elég sok támogatás van, ez a csalóka..


A csp. 16000 fejenként, az hárommal beszorozva fél fizetés. Az adókedvezmény miatt gyakorlatilag nem fizetünk szja-t. A férjem, amióta megvan a 3. gyerek 50.000 Ft-tal többet hoz haza, és az én adóm is ok..


Kaja féláron van az intézményekben, a tankönyv ingyen. Ez valóban nem annyira rossz..


De ha valaki tovább lát az orránál, akkor annak látni a kéne azt, amit a 215. hsz-emben leírtam.. Nem akkor van az igazi nagy gáz, amikor kicsik, hanem amikor a meggyengült munkaerőpiaci helyzeteddel a három gyerek ballagását, szalagavatóját, esküvőjét, egyetemét, életét kell rendezgetned...

217. 7a9d41343f (válaszként erre: 209. - Életkezdés)
2012. júl. 12. 01:26
Hát ez az, én is ezt nem értem, hogy nem látják, hogy lehet - hangsúlyozom: "lehet" - hogy kap támogatást, bár ahhoz rettentő rosszl kell élni, hogy ez megtörténjen.... a támogatás összege csekély, viszont a plussz egy fő a családban több kiadás.
216. 7a9d41343f (válaszként erre: 159. - KHajni79)
2012. júl. 12. 01:22

Három különböző pasinak szülted a három gyereket???? Ó... Hát ez nagyon szomorú!

Nem lehet, hogy valamit elrontottál?

215. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Csehili80)
2012. júl. 11. 21:14

Hmm..


Ez a gondolatmenet azért nem igaz, mert egy gyerek nem annyiba kerül, amennyi a pelenka, és nem annyit hoz, amennyi a csp. meg az ingyen tankönyv, meg az adókedvezmény..


Hanem egy gyerek annyiba kerül AMENNYIT A RÁ FORDÍTOTT IDŐBEN NEM KERESEL MEG, PLUSZ MÉG EL IS VÁGOD MAGAD A MUNKAERŐPIACON, TEHÁT ANNYIBA IS, AMENNYIT A JÖVŐBEN NEM FOGSZ MEGKERESNI, DE MEGKERESHETTÉL VOLNA...


Szóval a mérleg 3-4 éves távlatban már igencsak negatív..


Én nem a támogatás miatt szültem, hanem tiszta szívemből, de a munkára így közel sincs annyi esélyem, mint 2 gyerekkel volt.. Valahol itt a határ hogy 2 gyereket még elviszel reggel, de három már annyi, hogy ha nem egy helyre járnak, és nincs segítséged, akkor már a 8 óra komoly munka kivitelezhetetlen..


Utána meg a fene megette..


Én nem a csp.-ből szeretnék élni, hanem a munkámból..

214. globus (válaszként erre: 212. - E28c748947)
2012. júl. 11. 21:02
Mi lenne? Meg lehet nézni, mekkora ríjás van minden hónap végén-elején a családi pótlékos fórumban. Ez nyugodtan lehet statisztikai adat, szúrópróbaszerű mintavételezés a társadalomból.
213. Pen80 (válaszként erre: 210. - Beata21bea)
2012. júl. 11. 20:59
Mindenki hozzászólt érdemben - mindenki, akinek neki is támadt a fórumindító.
2012. júl. 11. 20:51

Hát én mindenféle szoci juttatás és egyéb segély miatt tuti nem szülnék 3. gyereket.Így nem szabad gondolkodni.Milyen élete lesz annak a szerencsétlen gyereknek ha bármi negatívum történik veletek v a segélyekkel????? Emberi életekről beszélünk.

Nekem kettő van.

211. Életkezdés (válaszként erre: 210. - Beata21bea)
2012. júl. 11. 20:48
legtöbben érdemben szóltak hozzá csak ép nem értettek egyet....
2012. júl. 11. 20:43
sztem csak az szoljon hozza aki erdemben tud/akar...
2012. júl. 11. 20:15

Engem érdekel ha kifejtenéd miért gondolod hogy az annyival több pénz havonta?

Mi van ha picurkával megnő a jövedelmetek csak egy picivel kb annyival ami megélni kevés éhenhalni meg sok....és megvonják a gyermekvédelmit.....vagy egy tollvonással megszüntetik.....akkor mi lesz ha most csak a jövedelempótlás miatt vállalnád be??

208. csehili80 (válaszként erre: 207. - F303be5590)
2012. júl. 11. 20:00
Indok nélkül ne bírálj. Talán egy mondatban fejtsd ki és utána bírálj.Ezt még a többi kedves hozzászóló is megtette.OSTOBA.
2012. júl. 11. 19:14
ostoba
206. KHajni79 (válaszként erre: 182. - Életkezdés)
2012. júl. 11. 17:25
Ez nagyon jó :-))
2012. júl. 11. 17:21
hű, bakker, bátor dolog így nyíltan megkérdezni a hoxán , hogy mennyi pénzt hoz a konyhára a 3. poronty!!
204. KHajni79 (válaszként erre: 164. - Pen80)
2012. júl. 11. 17:19
Jelezném hogy mi is 1 keresetből élünk amit a párom keres mert én csak családit + gytartást kapok.De ha azon vergődnék hogy mi van ha beleőrülnék.
203. M0ncsa (válaszként erre: 201. - Pen80)
2012. júl. 11. 17:09

:DDD

ja, bocsi, en ezt nem szamoltam valasznak, szamomra ez csak ertelmetlen kopkolodes...

202. Életkezdés (válaszként erre: 196. - Annie1130)
2012. júl. 11. 17:02

kinek mennyi a sok:)

jelenleg az itthon lévő kettőből is adnék egyet kölcsön:DD de persze csak estig,nélkülük nem tudok aludni:)


én ötöt szeretnék egyébként,nem tudom miért ez olyan szép kerek szám:)

de csak szeretnék,arra gyúrok hogy a kölkeimnek fejenként öt lehessen az már 15 unoka:)

201. Pen80 (válaszként erre: 200. - M0ncsa)
2012. júl. 11. 16:57

De tud.

Nem értünk hozzá (ha nincs gyerekünk), hülyék vagyunk (általában, mert nem értünk egyet vele), szegény rokonaink (ha van gyerekünk). Valami problémád van ezzel a válasszal? :)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook