Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagy korkülönbség esetén miért mindig az anyagiakra gyanakszanak? fórum

Nagy korkülönbség esetén miért mindig az anyagiakra gyanakszanak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
100. zinike
2015. márc. 30. 21:36
Azért az anyagiak mert arra a legegyszerűbb fogni a dolgot...
2015. márc. 30. 00:22

Úgy írtok, mintha minden 40-50 év körüli férfi kőgazdag lenne és Mercédesen járna, és ejnye, megrohanják őket a pénzéhes fiatal lányok...


Szerintem már rég nem ez a helyzet. Az idősebbek is simán lehetnek rossz anyagi helyzetben.


Ismertem egy párost 25 év korkülönbséggel. A férfi túlvolt már a nyolcvanon, még mindig jól tartotta magát, életvidám és jó ember volt, és ő is, a felesége is ragyogtak a boldogságtól, több mint 30 év házasság után. Egy személyes ismerősöm 20 évesen ment hozzá egy 40 éves férfihoz. A lány gyönyörű volt akkor is, most is, előtte volt egy-két párkapcsolata vele hasonló korúakkal is, a férfi hótt szegény volt (azóta is keményen küzdenek a megélhetésért), de boldogok, nem egyszer kézen fogva járnak (pedig jó sok gondjuk akadt az elmúlt időkben), és van két szép gyerekük. És nem is nagyon látszik köztük a korkülönbség.


Azt hiszem, ezzel nagyjából minden vádat megcáfoltam...


Szerintem biztos van olyan, aki anyagi haszon miatt megy hozzá egy idősebbhez, de ez előfordulhat akkor is, ha egy hasonló korú férfit szemel ki magának. És szerintem a fiatalabbak között inkább több a jól szituált, mint az 50-esek között, akiket, ha kiraknak egy munkahelyről, sokkal nehezebben találnak újat. De ugyanígy előfordul, hogy egy nő valóban beleszeret egy nála jóval idősebb emberbe. Ezek a férfiak általában testileg-lelkileg fiatalosak, életvidámak, és sokszor olyan hangulatot árasztanak maguk körül, amit sokszor a fiatalabbak sem. Azt vettem észre, általában az ilyen férfiakba szeretnek bele tiszta szívvel a sokkal fiatalabb lányok, mert az ilyen ember lelkileg nem sokkal különbözik egy nála sokkal fiatalabbtól.


Szóval szerintem nem különbözik a szerelem és a pénzéhség, csak nagy korkülönbségnél jobban előjön ez a kérdés, mint az egykorúaknál, ahol ugyanúgy előfordulhat szerelem és haszonlesés is.


Ja, és még egy: azt viszont mindenestül disznóságnak tartom, ha egy ilyen fent említett idősebb férfit a házasságából ráncigál ki valaki. Az általam említett példákban a férfiak egyedülállók voltak. És nem azért, mert nem akadt volna minden ujjukra egy-egy lány, hanem mert azt várták, akivel leélhetik az életüket. Az egyiknek sikerült, a másik is a legjobb úton van afelé.

2015. márc. 29. 23:33
Szerintem csak a rosszindulatú emberek gondolnak mindig rosszraa bar ha belegondolunk van is okuk ra hiszen többségében a penz áll a dolgok mogott .. Minden esetre szerintem nagy korkzlinbseggel is lehet boldog egy par
2015. márc. 27. 11:48
sajnos igen
2015. márc. 17. 20:11

valószínűleg azért gyanakodnak először anyagiakra, mert a legtöbb esetben erről van szó :) és nemcsak nagy korkülönbség esetén, de ha két ember külsőre nagyon különbözik, akkor általában nem a kölcsönös nagy szerelem jut az ember eszébe róluk (gondolok itt például ronda pasi-szép nő, jóképű pasi-csúnya nőci kombinációkra)


attól még persze a szerelem bárhová beüthet, és bőven akadnak kivételek, de nem ez az általános. és aki veri magát, hogy mert az ő palija ezerévvel idősebb és mégis nagy a lamúr, és milyen előítélet, azért tegye a szívére a kezét, és ha látna egy 50 éves nőt egy 25 éves fickóval karöltve, nem az lenne az első gondolata, hogy de nagy szerelem lehet :) pedig még az is megeshet :)))

2015. márc. 17. 14:36

Sziasztok!


Nem kell foglalkozni senkivel és semmivel, főleg a rosszindulatú negatív hozzászólásokkal. Ha az ember jól érzi magát és boldog akkor senkinek semmi köze hozzá.

Én a férjemmel már 8 éve vagyok együtt, ebből 3 éve házasok, van egy gyönyörű 6 éves kislányunk. A korkülönbség 27 év az ő javára! :) De boldogok vagyunk és nincs apakomplexusom és a pénz sem dominál.

Az elején nekünk is meg kellett küzdeni a rosszindulatú megjegyzésekkel és hasonlókkal. De mára mindenki elfogadta. Látják, hohy boldogok vagyunk és ez a lényeg!!!

2015. márc. 16. 15:25
Azért,mert van az a pénz...
2015. márc. 16. 15:18

mert az esetek 99%ában így van!

Nekem a "mostohám" velem egy idős....És apámat bottal nem piszkálnám meg(női szemmel)De van habzsi dőzsi az a lényeg.

2015. márc. 16. 09:31
igen es legtobbszor nem is alaptalanul!
2015. márc. 14. 20:39
attol függ mekkora a nagy?
2015. febr. 15. 08:23
Mert általában ez is jelentősen benne van a pakliban, persze kivételek mindig akadnak. Az igaz és örökké tartó szerelem márpedig létezik:)
2015. febr. 15. 07:35
Mert a nagy korkülönbségben ez a tényező is benne van.:) Egy idősebb pasi anyagi biztonságot is tud biztosítani egy nő számára és ez fontos a mai világban, nincs ebben semmi sztem.
88. VendrinerPiroska (válaszként erre: 84. - Lara1984)
2015. febr. 14. 22:44
Milyen igaz. Persze ez az eset ritka, de vannak mazochisták is a világon.
2015. febr. 13. 19:06
De miért kell azzal foglalkozni, ki mit gondol? :O
2015. febr. 5. 09:12
mert az szokott kozrejatszani mindig ezert egyszeruen.mas kulomben miert kellene egy fiatal csajnak egy oreg krapek?
85. 1b0de372a7 (válaszként erre: 82. - 04fcdde522)
2011. dec. 16. 09:08
Teljesen így van:-)
84. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Aisa79)
2011. dec. 15. 23:53
Ha az idösebb partner szegény, mint a templom egere & (szinte) nulla az egzisztenciája, akkor biztosan nem!
83. b4ca0947f4 (válaszként erre: 82. - 04fcdde522)
2011. nov. 21. 16:47
Na végre egy egészséges fiatal!:)
2011. nov. 21. 16:34

Mert egy nő nem kíván egy fonnyadt öreg ember és fordítva!

Személy szerint már a negyvenes pasik is kezdenek taszítani!

Kezd rajtuk is látszani a kor!

Nem még az ötvenes-hatvanasokon!

De van akinek minden pénzt megér!

81. b4ca0947f4 (válaszként erre: 52. - 625b4da9ec)
2011. nov. 16. 19:41
Nem lehet egészséges, ha egy fiatal nő egy 60 -as pasival bújik ágyba... Nem hiszem el, hogy megkívánja... fúj.
80. 0f4eb06690 (válaszként erre: 78. - 171925f409)
2011. szept. 4. 20:04

A szomorú, hogy mindig vannak fiatal nők, akik a saját korosztályukban nem találnak magukhoz illő férfit. zek a lányok általában csúnyák, lelki sérültek, nehéz anyagiak között töltötték a gyermekkorukat, nem utolsósorban szerepel a múltjukban gyermekkori trauma: pl.szerelmesek voltak az apjukba, vagy nevelőapjukba esetleg idősebb fiútestvérükbe.

És természetesen soha nem egy egyszerű fizikai munkás a férfi, akit elszakítanak a családjuktól, hanem megfelelő egzisztenciával rendelkező lehetőleg vezető beosztású. Az esetek többségében a fiatal nő bebeszéli mindenkinek, hogy nem ő miatta vált el a férfi, hanem... stb. Arra azért mindig ügyelnek, hogy a férfi "örökösei" ne legyenek képben, minden praktikával elszakítja őket tőlünk. Valahogy csak kibirja addig a pár évig, amig a férfi még él, addig is igyekszik a lehető legjobban "lehajtani", hátha elviszi egy infarktus... stb. Bocs, ha rád nem vonatkozik, bár kötve hiszem.

2011. márc. 5. 15:13
igen,általában,sajnos!még jó,hogy nálunk nem nagy:DDD
2011. márc. 5. 13:38
én 28 vagyok a párom 58 és 10 éve boldog kapcsolatban élünk Ő elvált és nem is akarunk házasságot boldogan élünk így is utazunk,jól élünk mi kell ennél több?:)Sokan azt hiszik a pénzért vagyok vele igaz jó ha van de feltétlen ez a lényeg bár a jót könnyű megszokni:))
2011. jan. 25. 11:45

Sziasztok én 25 éves vagyok, a párom pedig 43. Igaz szerelem a miénk a kezdetektől fogva, bár sosem gondoltam volna, hogy velem is megtörténik ez mert nem hittem az ilyen kapcsolatokban. De addig úgyse tudod amíg saját magad nem kerülsz ilyen szituációba.Tavaly májusban megszületett első közös kislányunk is, aki még jobban összekovácsolt minket!

Mi így vagyunk boldogok és egyáltalán nem zavar a korkülönbség és nem is érezzük.:)

76. Ailen Zia (válaszként erre: 4. - 0f4d8711e7)
2010. okt. 25. 16:19

Sajnos igazad lehet. A mai világban már mindenki csak a pénzre korlátozódik. Szerintük úgy választ az ember párt magának, hogy bevallást készíttet az illetővel, hogy mennyi vagyona van...

Kinek a pap, kinek a papné. Én elhiszem, hogy igaz szeretetből is együtt lehet lenni egy olyan emberrel, akivel mondjuk nagy a korkülönbség. Van aki idősebb korában is vonzó még. Nem biztos, hogy az idő teljesen megeszi az embert.

75. 448f1a930a (válaszként erre: 72. - Encikő)
2010. aug. 14. 18:01
Az emberek nem viccesek,csak nehezen értik meg,hogy egy 21 éves lánynak,hogyan lehet saját autója, egzisztenciája.
74. globus (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2010. aug. 14. 14:56
Ha mindkét fél ilyen irányú orientáltsága egyidőben teljesül, akár jó is lehet a kapcsolat :)
73. 3265084553 (válaszként erre: 71. - Aisa79)
2010. aug. 14. 14:49
Vicc vót.
2010. aug. 14. 14:47
Szerintem a 10 év az belefér! Köztünk is ennyi a különbség! Engem is megszólnak, persze a hátam mögött! Pl. saját pénzből vettem autót, erre meg rákaptak az ismerősök... na ez a hülye pi... kocsit kapott a palijától! :D ezeken csak nevetek! Sőt, a bnőmnek mondtam, ha vki kérdezi, hogy a pasimtól kaptam-e az autót, mondja azt, hogy igen! :D:D:D Én 21 vagyok, ő meg 30. Ha kitartott lennék, nem dolgoznék 15-17 órákat naponta felszolgálóként! Vannak vicces emberek! :D
71. aisa79 (válaszként erre: 68. - 3265084553)
2010. aug. 13. 13:48
no azért annyira nem szaladt el a ló. nincs nercbundám sem másmilyen bundám!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook