Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi kérdések fórum

Munkaügyi kérdések (beszélgetős fórum)

1 2 3
2008. máj. 30. 08:53

Na helloka most vizsgázok ebből. Remélhetőleg nem egyesre, mert akkor gázban vagy.:-)))

Na szóval, neked jár a támogatás mivel gyesen vagy. Illetve azért is járna, mert nem vesznek vissza a munkahelyedre. Ugyanis a képzést az is igénybe veheti, akinek 1 éven belül igazoltan megszűnik a munkaviszonya. Ha még mindig jársz a tanfolyamra, akkor kapsz + mellé még minimálbért a tanfolyam idejére képzési támogatásként.

Mivel a tanfolyam ideje alatt szünetel (illetve neked még el sem indult) az álláskeresési, ezért utána jogosult vagy arra is , hogyha nem tudsz a szakmádban elhelyezkedni.

Remélem tudtam segíteni!

10. mh07 (válaszként erre: 9. - Peternicsne)
2008. máj. 30. 08:35

ad. 1 GYES után KÖTELESEK visszavenni!!!

ad. 2 ha nincs munka akkor mondjanak fel!!! Így is jogosult vagy a munkanélküli segélyre, SŐT végkielégítést is KÖTELESEK fizetni!!!

Ne hagyd magad átverni!!!

2008. máj. 29. 17:04

Szia!

Voltam a munkahelyemen és közölték,hogy nem vesznek vissza,mert,,demagógiai hullámvölgyben" vannak.Nincs munka!

A munkaügyön meg azt mondták,hogy csak akkor vagyok jogosult a munkanélküli segélyre,ha közös megegyezéssel válunk el egymástól.

Ez van!

8. mh07
2008. máj. 29. 13:50

Itt valami nagyon nem kerek!

Amikor jelentkeztél a tanfolyamra közölted, hogy gyes-en vagy. Vagyis nagy valószínűséggel állományban vagy valahol. A munkáltatód köteles visszavenni a gyes letelte után, tehát munkába kell állnod. Hacsak nem mondasz fel, de akkor nem biztos, hogy kapsz munkanélküli segélyt!

2008. máj. 13. 18:11

Nem munkanélküliként,hanem Gyes-en lévő anyukaként kaptam meg ezt a támogatást -miközben még állományban vagyok -.

És azzal nem vagyok tisztában,hogy milyen törvények és jogszabályok vonatkoznak rám,ha visszavesznek dolgozni vagy akkor ha mégse ,hanem mint munkanélküli leszek nyilvántartva?

Mert azt mondta egy hölgy a kirendeltségen -igaz nem volt biztos a dolgába -,hogy ha elmegyek dolgozni megvonják a támogatást,vagyis vissza kellene fizetnem.

Ha munkanélküli leszek azért nem kapok havi támogatást,mert a tanfolyamra kaptam.

Csak azt tudnám,akkor miből fogunk élni?

Mert akármennyire is kevés a Gyes azárt az a 20-25 ezer forint minusz hiányozna.

2008. máj. 13. 11:04

Ha munkanélküli vagy, és végzed a tanfolyamot a munkaügyi központ szervezésében, akkor kivesznek a munkanélküli listából, és minimál bért fogsz kapni.

Ezt tudnia kell a Munkaügyi központnak. Kérdezz rá.

2008. máj. 13. 09:43
Nagyon szépen köszönöm!:-)
4. sthfwerc53sw9st7 (válaszként erre: 2. - Peternicsne)
2008. máj. 12. 19:37

Én ott dolgoztam, de már nyugdijas vagyok. Így nem vagyok képben a folytonosan változó újabb rendelkezésekben, a foglalkoztatási törvény változásaiban. Amikor én még dolgoztam, ez egyáltalán nem így volt, akkor is voltak félre értések, az ügyfelek és szomszédok időnként hülyeségeket beszéltek és félretájékoztatást adtak - mivel minden ember esete más-és más. Az a legjobb, ha személyesen érdeklődsz utána az arra illetékes helyen, mert sokszor még a törvény sorai is csak akkor érthetők, ha az eljárási rend is mellette van, vagy a törvény magyarázata. Ne higgy senkinek, csak a munkaügyi szakembernek. És az sem mindegy, hogy ott kivel beszélsz, mert akár kaphatsz félretájékoztatást is, sajna.

Sajnálom, hogy ettől többet nem tudok segíteni. A munkaügyesek gondolom nem kisérik figyelemmel a hoxa-t, mivel erre nincs idejük!

2008. máj. 11. 20:09
Senki nem tud segíteni?:-(
2008. máj. 11. 14:06

Ha igen,akkor szeretném a segítségeteket kérni!

Ugyanis most nem igazán vagyok tisztában a lehetőségeimmel és a jogaimmal! :-(


Következő a szitu:

- 2003.Júniusa óta munkaviszonyban állok az első gyermekem születése után.

De 2005.Májusában megszületett a második is.

Közben 2007.Októberében elkezdtem egy gyógymasszőr tanfolyamot,aminek előreláthatólag 2008.Októberében lesz vége.

Mivel a kissebbik fiam Máj. 16-án tölti a 3. életévét,a szabi letöltése után nem tudom hogy is tovább?

Mert a munkaügyön azt mondták,mivel támogatott vagyok és elmennék dolgozni vissza kellene fizetnem a tanfolyam árát (250e,-).

De ha maradok munkanélküli,akkor sem biztos,hogy kapok havonta ellátást,mivel támogatott vagyok.

Akkor hogy is van ez?

Aki tudja hogy vannak ezek a dolgok segítsen!

Előre is köszönöm!

Bocs,ha kicsit zavaros voltam,de annyi kérdés van a fejemben!

2008. máj. 11. 13:55
Vannak köztünk munkaügyisek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook