Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyi kérdésekben, felmondással kapcsolatban tudna valaki segíteni? fórum

Munkaügyi kérdésekben, felmondással kapcsolatban tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. 880331b0ba (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2013. jan. 11. 19:47
Várom, hogy megjöjjenek a papírok. Nem tudom, állítólag 5 napjuk van, hogy elküldjék nekünk a kilépő papírokat...
32. michelle.r (válaszként erre: 30. - 880331b0ba)
2013. jan. 11. 16:41

Ha nem írtál alá semmit, akkor nem lesz közös megegyezés. Ha bármit küldenek neked, akkor az egy egyoldalú felmondás - és ugye erre hajtasz.

A kilépő papírokat nem kell aláírnod, az csak egy adatszolgáltatás, csak azt igazolod az aláírásoddal, hogy átvetted. Postán viszont mindegy, hogy átveszel -e küldeményeket, kézbesítési vélelem van, tehát ők kézbesítettnek tekintik.


Menj már el szakjogászhoz, irgum és burgum ;)

31. Milup2 (válaszként erre: 30. - 880331b0ba)
2013. jan. 11. 16:29

Én voltam bent a munkahelyen, de mindent nem írtam ott alá akkor, és mivel én győri vagyok, a munkahely meg Komáromban volt, a többit kiküldték postán(benne volt az adóbevalláshoz szükséges papaír, meg mittoménmi, már több, mint 3 éve volt), és még furcsáltam is...Mondom hogy lehet, hogy azokat nem kell aláírni?!? Erre mint megtudtam, mikor átvettem, s aláírtam az elismervényt, ez olyan volt, mintha a papírokat aláírtam volna...


A jogásznál mikor voltam, azt mondta, végülis fellebbezni lehet, ha vki meggondolja magát...

Na, ja...


Mondtad, hogy mész az ingyenes jogisegélyszolgálathoz, kérdezzél rá. Nekem úgy küldték ki, hogy a postán alá kellett írnom, hogy átvettem...


Csak azért írtam le, mert nem akarod a papírokat aláírni, de így viszont annak számít majd...

30. 880331b0ba (válaszként erre: 29. - Milup2)
2013. jan. 11. 15:16

de hát, te alá is írtad, nem azt írtad lentebb? (bocs, kicsit szét vagyok ma csúszva...)

Vagy rosszul emlékszem? Mondjuk azt jó lenne tudni: így hogy kipostázzák, de én nem írtam alá, így akkor most mi a harci helyzet???!!

29. Milup2 (válaszként erre: 28. - 880331b0ba)
2013. jan. 11. 14:58
Ha átveszed a papírokat, azzal kvázi aláírtál mindent...(én is postán kaptam meg a papírokat, be sem kellett aztán mennem a céghez, merthát így olyan, mintha mindent aláírtam volna....)
2013. jan. 11. 13:05
Hát, azóta sem kaptam meg a papírjaimat: állítólag 5 napjuk van rá, hogy elpostázzák. Keddig várok, aztán tényelg nekilódulok: mert kilépő papírok nélkül nem tudok tovább intézkedni (sem)...
27. Milup2 (válaszként erre: 26. - 880331b0ba)
2013. jan. 9. 14:39

A legjobbakat kívánom neked..

Milyen szemét cégek vannak..


Én is munkaerőkölcsönző által voltam a cégnél, s így amúgy sem voltam terhesen védve (korábban ezt nem tudtam, de végülis mindegy, ha megszűnt jogutód nélkül a cég)), tehát nekem ígyis-úgyis mindegy volt úgymond...


3 évet voltál legalább bejelentve ott? Mert 3 év után jár végkielégítés.

26. 880331b0ba (válaszként erre: 25. - Milup2)
2013. jan. 9. 14:01
Hát, ha te megkaptál mindent, az tök jó!! Az én volt cégem, elég sumák egy banda: munkaerő-kölcsönző, és alvállakozó karöltve. Kimenekítették a vagyont, eszközöket egy általuk alapított kisebb bt-be, és így mondják, hogy nincs egy vasuk se.... Közbe 15 irodista mereszti a hátsóját, és új monitorok vannak az irodában, és mindnek meg van még a terepjárója, meg a céges autója... Nyilván több helyen is fogunk érdeklődni. Amíg én nem írom alá a papírokat, elméletileg "ketyeg" a munkaviszonyom, max. a tb-t kell majd magam után fizetni, ha addig nem jutunk dűlőre...
25. Milup2 (válaszként erre: 22. - 880331b0ba)
2013. jan. 9. 13:10

De épp azt írtam, hogy felkerestem jogászokat(olvassál vissza), férjem is keresett fel az ügyemben...

És pont, hogy nem lett volna semmi értelme nem aláírni a papírokat..


Amúgy pedig ha megszűnik a cég, mit lehetett volna könyörgöm tenni? Így se, úgyse kaptam volna több pénzt, mint amit megkaptam..ÉN MINDENT MEGKAPTAM, AMI JÁRT NEKEM, DE MÁR ÍRTAM KORÁBBAN..

Én csak igazából azon izgultam, hogy akkor most kapok rendesen tgyást, meg gyedet, hogy még 2 hónap volt szülésig...


És akkor hátha ez is érdekel vkit: Igen, kaptam mindent, 8 hós terhesen elmentem álláskeresésire (viccesen hangzik, akkora pocakkal, de ha egyszer így hívják...), majd pedig mikor megszültem, szüneteltetve lett az álláskeresési 3 évre, s közben kaptam tgyást, gyedet, majd gyest is, s a gyes lejárta után még fél évig munkanélküli voltam, s kaptam álláskeresési járadékot, ami jól jött, mivel a fiamat rögtön nem vették be az oviba (márciusi...Szeptembertől vették csak be)...

------------

Az a baj, ha megszűnik a cég, s nem lesz papírotok, esetleg még pénzt sem kaptok, mivel nem írtatok alá semmit, s papírok nélkül még a munkaügyibe sem tudtok bejelentkezni..Mikortól szűnik meg nálatok a cég? Mindenképpen menjetek el több helyre érdeklődni, nem elég 1 jogászt meghallgatni, tapasztalat!!!!! És kívánom a legjobbakat...(időközben pedig más munka után néznék)!

2013. jan. 9. 07:19
Hát, munkaügyi bíróság, de elötte egy ingyenes jogi tanácsadóhoz, hogy segítsen. Képzeld, győzködtek, mondtak mindenfélét. A végén még szemétségnek is mondták, amit csinálunk: pedig mi csak azt szeretnénk, ami törvényileg is jár, semmi többet... Szemét volt a munkaügyis csaj is!. Bezzeg, ha sajátmagáról lenne szó, akkor ő sem hagyta volna ennyibe,ide a rozsdás bökőt!! :(
23. michelle.r (válaszként erre: 22. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 22:06
Hogyan tovább?
22. 880331b0ba (válaszként erre: 21. - Milup2)
2013. jan. 8. 21:59

Arról volt szó, hogy a közös megegyezést nem írom alá- mást nem adtak, így papír nélkül jöttünk el...

Nem vagyok okos, csak megkérdeztem 1-2 embert... Az, meg hogy veled mi történt, sajnálom, kár, hogy te nem kerestél fel senkit, mert igenis védve vannak a terhes nők!

21. Milup2 (válaszként erre: 19. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 20:27

Mint írtam, én a közös megegyezést aláírtam, s megkaptam utána a felmondási időre a pénzt, mégha kételkedsz is benne..Én csak azt tudom írni, ahogy volt...


De ha ennyire tudsz mindent, akkor nem értem, miért kérdezel itt meg minket..Azt hittem, tanácsot kérsz..Én csak azt tudom írni, ahogy nálam volt...

20. Milup2 (válaszként erre: 19. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 20:24

De még nem is írtál alá semmit, mint írtad..Akkor kapod meg a felmondási időre a pénzt, ha aláírtad a papírokat..Addig hogy adják oda? Gondolkozzál!


Látod, engem 8 hós terhesen is ki lehetett rúgni kvázi, közös megegyezéssel, pedig állítólag a terhes nők védve vannak..:S Ennyit érnek a jogok..Pereskedni nem lett volna érdemes, ha egyszer megszűnt a cég...


Mindenképpen keressél fel jogászt, vigyél el minden papírt hozzá, kérjél másolatot azokról a papírokról is, amit alá akarnak íratni veled...Mégiscsak többet tudsz ott meg...

19. 880331b0ba (válaszként erre: 17. - Milup2)
2013. jan. 8. 18:40
tévedésben vagy: nem kaptam meg ami jár, mert jogilag nem lett volna szabad nekik közös megegyezést javasolni... Hiszen, én dolgozni akartam volna. Ha ő nem tud melót adni, mondjon fel, de akkor jár nekem törvényileg a felmondási időre a pénz. Azért ebben a mai világban, ez sokat jelent...
18. Milup2 (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2013. jan. 8. 13:53
Persze, menjen el munkajogászhoz...Kérdezzen ott utána, hiszen ők tudnak igazából mindent elmagyarázni neki, s lehetőleg jó tanácsot adni...
17. Milup2
2013. jan. 8. 13:52

Most akkor hány évet dolgoztál ott?


Én mondjuk nem értem..Ha úgyis megszűnik a cég, akkor nem értem, miért nem írod alá a közös megegyezést, hiszem mindent megkapsz, ami jár...

Menj el jogászhoz, mert sztem csak magadnak bonyolítod a gondokat, ha nem írsz alá...


Még 1 kérdésem lenne: bedolgozó voltál, vagy a cég embere, mert ez sem mindegy jogilag...

16. Milup2 (válaszként erre: 10. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 13:45
De kifizetik...Nekem is kifizették...
15. michelle.r (válaszként erre: 14. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 13:36

A helyedben előtte elmennék azért egy munkajogászhoz. Tovább bonyolítja a helyzetedet 4 órára bejelentett 8 órás foglalkoztatottságod.

És szinte biztos, hogy mellette ott fog ülni a jogásza, akinek az a feladata, hogy a frászt hozza rátok :(

14. 880331b0ba (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2013. jan. 8. 13:30

az a baj, hogy ezekkel én annyira nem voltam tisztában, hogy ma kezdtem el kapálózni-és ma kell bemennem leszámolni...

Mindegy, nem írom alá, lesz ami lesz.

13. michelle.r (válaszként erre: 12. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 13:26

Ezért mondtam, hogy menj szakjogászhoz, aki naponta foglalkozik munkaügyi jogvitákkal, perekkel. A csoportos létszámleépítésnek is megvannak a maga kritériumai, függ a leépített emberek számától és a cégnél összesen dolgozók számától is. Elég bonyolult ahhoz, hogy ne bízd a véletlenre.


A felmondási időt köteles kifizetni, akár ledolgozod, akár nem - a fele időben egyébként köteles felmenteni a munkavégzés alól is. Az esetek többségében arra játszanak, hogy ne kelljen fizetni.

12. 880331b0ba (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2013. jan. 8. 13:16
ha nem írom alá a közös megegyezést, és azt mondom, mondjon fel ő, és én le akarom tölteni a felmondási időmet. de tudom, hogy nem tud nekem munkát adni, akkor ki kell hogy fizessen???
11. michelle.r (válaszként erre: 10. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 13:05

Ne fogadj el tanácsokat olyanoktól, akik a véleményüket a saját példájukkal támasztják alá. Jogásztól is csak abban az esetben, ha munkajogász. Kibicnek semmi sem drága, te viszont nagyon megszívhatod.


Én semmiképpen nem írnám alá a közös megegyezést, mert abban az esetben fizethet végkielégítést, de nem kötelezhető rá. Rendes felmondásnál igen. Azzal pedig hiába fenyegetőzik, hogy nem kapod meg az utolsó havi béredet, ilyen perben munkavállaló még nem veszített.

10. 880331b0ba (válaszként erre: 9. - Milup2)
2013. jan. 8. 11:40

hát, azért én ezt nem így gondolom...

Nem adom magam ennyire olcsón: miért írjam alá, én nem akarok felmondani. Ennek pedig a neve is: közös megegyezés.

Fizessék ki a felmondási időre a pénzt, aztán jóccakát!

9. Milup2 (válaszként erre: 8. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 11:35

Közös megegyezésnél is van a felmondási idő. Nekem anno nem kellett ledolgoznom, de ki lett fizetve.

Én is úgy jártam, hogy megszűnt a cég.

Írd alá a papírokat, hiszen pereskedést nem akarsz, ugye? Meghát nem is lenne értelme. Kapod utána az álláskeresési járadékot is.


Én akkor 8 hós terhes voltam, mikor megszűnt a cég, s alá kellett írnom a közös megegyezést. Voltam jogásznál is ezzel, hogy mi legyen, de semmi értelme nem lett volna, ha nem írom alá.

2013. jan. 8. 11:12
ha nem írom alá a kilépő papírokat, akkor nem kapom meg az uccsó havi fizetésem? (félek, ezzel fenyegetnek) Ilyenkor is jár nekem felmondási idő, ha nem írom alá a közös megegyezést? az a baj, hogy nem tudnak más melót felajánlani, mert megszűnik a cég. Ilyenkor mi van??! Segítsetek kérlek!!!
7. 880331b0ba (válaszként erre: 3. - Lili74)
2013. jan. 8. 11:09
akkor is, ha közben szerződés módosítás is volt, és alvállalkozás is folyton változott???
2013. jan. 8. 11:08

Ha aláírod a közös megegyezést semmi sem jár!

az csak akkor jár ha a munkáltató rendes felmondással szűnteti meg a munkaviszonyodat. én is úgy tudom a ledolgozott évek számítanak, de ebben nem vagyok biztos :/

2013. jan. 8. 11:07

Kaptam egy ilyet. Kiegészíteném azzal, hogy megszűnik a cég. Akkor semmilyen papírt ne írjak alá?? A jelenléti ívet se?? (Ezeket utólag szokták velünk aláíratni...)


[link]

4. Szilvamama (válaszként erre: 1. - 880331b0ba)
2013. jan. 8. 10:59
Végkielégítés: 3 év után 1 hónap, 5 év után 2 hónap, 10 év után 3 hónapnyi bér jár.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook