Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkát keresek, ha Te is, akkor gyere beszélgessünk!:-) fórum

Munkát keresek, ha Te is, akkor gyere beszélgessünk!:-) (beszélgetős fórum)


1 2
32. Sodrika (válaszként erre: 22. - Kriszti0327)
2013. máj. 29. 06:18
Az egyik ismerősöm is ugyanígy csinálta mint anyukád munkaügyi központ által elvégezte ezt a tb és bér tanfolyamot neki még fizetéspótló támogatást is adtak, fizették az utazását és most egy egyetemen dolgozik ebben a szakmában, elég hamar talált munkát, és 10 perc neki gyalog és jól fizetik!
31. ivi79 (válaszként erre: 29. - Bucóka20)
2013. máj. 28. 11:05
de ez gyerekjáték és nem felnőtt..elég hülye elvárás amúgy, ráadásul az ismerős aki ott dolgozik, se játékokhoz, se a webszerkesztéshez nem konyított mikor odakerült
30. Bucóka20 (válaszként erre: 28. - Ivi79)
2013. máj. 28. 10:49
Megnézem.Köszi.:-)
29. Bucóka20 (válaszként erre: 27. - Ivi79)
2013. máj. 28. 10:49

Nem hirdetnek ilyen jellegű állásokat.Se bankba,se telefonos cégek.Volt egy ilyen telefonálgatós cég,mintha közvélemény kutatást csináltak volna,de mégis más volt.Lényeg 500ft/óra,nah ide jöttem el a másik munkahelyemről,de nem vettek fel,mert létszámstop volt.

Igaz csak 4órába lehetett volna kezdeni,de jobb lett volna mint a gyárba.


Nah ez a webshopos dolog páromnak pont jó lenne, ért a gépekhez is meg játszani is szokott.:D-P

28. ivi79 (válaszként erre: 26. - Bucóka20)
2013. máj. 28. 10:27

észak mo-n, miskolcon indulnak ingyé tanfolyamok, keress rá. tamop.hu

nekem van környékbeli ismerősöm és a nyelvtudásából él, vmi nagyobb telefonos cég ügyfélszolgálatán.

27. ivi79 (válaszként erre: 22. - Kriszti0327)
2013. máj. 28. 10:23

miért nem mész szolgáltató központokba(telefoncégek, bankok)? egész nap telefonálni meg mélezgetni kell adott nyelven, meg az ottani rendszerekben állitgatni pár dolgot..


én most azzal szivtam meg h ismerősél kerestek webshop(gyerekjáték) feltöltéshez embert, én a webhez elég jól értek, erre nekik olyan kell akinek van játékos tapasztalata:D hát bakker 5évesen volt:D

26. Bucóka20 (válaszként erre: 23. - Ivi79)
2013. máj. 28. 10:19

Borsod megyében és ruházati eladó,boltvezető ,kozmetikusi szakmám illetve érettségim van,meg most van folyamatban a szoc gongozó és ápoló.

Itt borsodban,vagyis itt ahol én lakok városban nincs szükség a nyelvre,de máshol tudom ,hogy van.Külföldre meg csak nyelvismerettel tudnánk kimenni.Most párom apuja Olaszországban van,pár napja ment ki,ha neki összejönne valami , akkor elképzelhető,hogy mennénk utána.Ő perfekt olasz,kint élt,kint volt vállalkozása.Párom is konyít valamit az olasz nyelvhez és az angolhoz is,ő azt mondja h távol áll tőle a német.

Én minimálisan tudok angolul,ami semmit nem ér.


Én a munkaügyis nyelvképzésen gondolkoztam,h hátha lenne,ha nem akkor pedig nyelviskola.Mert nyelvérzékem nulla,az h én itthon megtanuljam,szerintem egy élet is kevés lenne.

25. ivi79 (válaszként erre: 24. - Piszkepapir)
2013. máj. 28. 10:19

vagy informatika, de azt csakis nyelvtudással!


támopos ajánlatot most néztem meg. bp-n alig indul most pár kezdő angol meg német. se orosz se olasz, se középszintü angol:(

2013. máj. 28. 10:10

Szerintem pontosan ez a titok nyitja: olyan tanfolyamot kell keresni, ami hiányszakma: egészségügy (most nem mondom, hogy mindenki menjen el háziorvosnak, de pl. nővérkéket is gyakran keresnek, mondjuk az utóbbi időben mindenhol létszámstop van a nagy részlegbezárások miatt, de ki tudja, mi lesz mondjuk 2014 után)

könyvelő

férfiaknak meg kábé bármi, ami építőiparral kapcsolatos (munka biztos lesz, fizetés már kevésbé, de ki tudja)

23. ivi79 (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2013. máj. 28. 10:08

nemtudom merre élsz, de angol, német, esetleg +1nyelv tudással, egész szépen lehet keresni itthon is. én is ezen szenvedek, jó szakmáim vannak, csak éppen nem beszélek jól angolul. lehet vhogy hozzá kéne vennem az oroszt(hamár tanultam 5évig ált suliban), vagy az olaszt(mert az tetszik), csak baromi szar a nyelvérzékem..

ez a támop jó dolog, csak nehéz lecsapni egy jó tanfolyamra, ami a szintednek és az időbeosztásodnak is megfelel..én seholsem találtam 7végit(akkor még dolgoztam), így belevágtam egy kisebb fizetősbe csak most annak vége és kéne vmi folytatás

2013. máj. 28. 09:55

Sziasztok!

Én ugyan még nem vagyok teljesen benne a munkakeresésben,de aktuális lesz,hiszen eljöttem a munkahelyemről táppénzre,mert babánk lesz,de szülés után megint fel lesz adva a lecke....

Én mindenképpen valamilyen új szakmát akarok tanulni,mert gyes alatt támogatja a munkanélküli,de egyelőre lövésem sincs,mi nevezhető piacképes szakmának...

2 sztorit elmesélek,mindkettőben van egy kis tanulság talán:


1.Nekem diplomám van (ELTE),középfokon beszélek angolul és nagyon jól értek a szgéphez.25 évesen kezdtem el keresni ugye aktívan állást,és a legtöbb megkeresés a feladott hirdetéseimre erotikus jellegű volt vagy jutalékos szarság....

Aztán nagy nehezen sikerült elhelyezkednem,egy pékségben dolgoztam minden másnap napi 12-14 órákat,havi kerek 60ezer ft-ért!!!!!!!

Ennyit a diplomámról és a tanulmányaim alatt felvett 2 milliós diákhitelemről.....


2. Anyukám,mint veszélyeztetett korú vagy nem tudom,hogyan mondták,45 évesen munkanélküli lett,nem volt naprakész a régi szakmájában,így ott állt,hogy most mi lesz....Elment munkaügyi kp által fent említett támogatott képzésre,tb ügyintéző és bérszámfejtő lett,nem kellett fizetnie érte,még a bérletét is fizették neki,és a tanfolyam utáni 2. héten talált magának melót!Majd ez a munkahely megszűnt,Ő ismét kétségbeesett,és 48 évesen rá 1 hétre egy baromi jól fizető céghez vették fel!


Ezekkel csak azt akartam mondani,hogy undorító a munka világa,illetve az elhelyezkedésé,tökre kilátástalan,a megszerzett tudással ki lehet törölni az embernek a hátsóját,de ugyanakkor vannak pozitív példák is.

Én azt láttam itt az évek alatt,hogy a sima mezei szakmáknak van jelenleg egy kis kereslete,amihez gondolkodás kell,az kizárt!

Érdemes teljesen egyszerű szakmát elvégezni szerintem,mert sok hangzatos dolog van,de semmire nem megyünk vele!

21. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - Sodrika)
2013. máj. 28. 09:43
Szia!Szép Napot!:)
20. Bucóka20 (válaszként erre: 15. - Ivi79)
2013. máj. 28. 09:42

Igen a nyelv az nagyon fontos lenne.Párom a jogsit akarná(ha összegyűlne rá annyi pénz)..én pedig németet tanulni.


Mert M.O.-on nincs maradása az embernek!

Ez nem élet,csak vegetálás.

2013. máj. 28. 09:42
Sok sikert csajok mennem kell fél-harmad munkaidőben szitterkedem mennem kell vár a kicsi lány majd még jövök puszi és sok sikert!
18. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - Sodrika)
2013. máj. 28. 09:41

Nekem ne mondd,párommal mindketten munkanélküliek vagyunk.Ő szobafestő (is) így ebből jelenleg jön be valamennyi pénz,de nem tudni,hogy ez is meddig lesz.

Albérletbe vagyunk..stb...

17. Sodrika (válaszként erre: 7. - Tita80)
2013. máj. 28. 09:40
Ezzel én is így voltam megszünt a cég amikor anno terhes lettem az elsővel aztán jött a második öt év után kellett visszaállnom a munkába új helyen új állást találni öt év kihagyással 2 gyerekkel hát nem egyszerű kénytelen voltam a Mekibe elmenni szerencsére pont olyan köztes munkaidőre kerestek embert ami nekem is megfelelt és miután dolgoztam réges régen már mekiben így nem volt gond a fizu szar de volt állásom, de oda is napi szinten 200 jelentkezés érkezek csak interneten ebbn még nincs benne a személyes és telefonos jelentkezés röhej!
16. Bucóka20 (válaszként erre: 13. - Ivi79)
2013. máj. 28. 09:39

Igen,én is a munkaügyitől mentem.Hozzá közvetítette,de már bánom,hogy egyáltalán 3 percet is szántam rá.

Vissza biztos,hogy nem megyek,attól hogy munkát kínál,ne nézzen már hülyének!

15. ivi79 (válaszként erre: 9. - Tita80)
2013. máj. 28. 09:38
nyelvet tanuljatok! az ér most a legtöbbet. ha vkinek szerencséje van és sikerül lecsapnia rá, ott a támopos tanfolyam.
14. Sodrika (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2013. máj. 28. 09:37
Igen vicc csak ez sajna az a fajta amin sírunk nem nevetünk!
13. ivi79 (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2013. máj. 28. 09:37

ha a munkanélküli kp küld embert, akkor arra asszem van vmi szabály, h ha nem onnan vesz fel embert akkor megvonnak tőle vmit.. pontosan nem tudom.


amugy sztem csak szivat a pasi..

12. Tita80 (válaszként erre: 10. - Bucóka20)
2013. máj. 28. 09:35
Pedagógiai asszisztens.
11. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Grizus)
2013. máj. 28. 09:33
Köszi szépen,Neked is sok sikert!:)
10. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - Tita80)
2013. máj. 28. 09:33
Milyen tanfolyamot csinálsz most?
2013. máj. 28. 09:31
Ja munkaügyi központ semmit nem segít. Tanfolyam nincs, állásajánlat sincs. Kinéztem egy tanfolyamot bementem érdeklődni, hogy támogatnak-e, de természetesen nem. Most saját pénzen csinálom,de nem tudom lesz- e értelme?!
2013. máj. 28. 09:30
Szia, én is munkát keresek. Most filózok, hogy ne menjek-e vissza egy régebbi helyemre kérdezőbiztosnak, de úgy érzem, ha jobban belehúzok, fogok találni más lehetőséget is. Üdv és sok szerencsét.
2013. máj. 28. 09:29

Sziasztok!

Én is egy éve munkanélküli vagyok. Szülés után letelt a 3 év és nem vettek vissza a munkahelyemre. Már gyes alatt gondoltam ez lesz, így elkezdtem másodállásban dolgozni, két évig csináltam jutalékos munkákat. De nem nekem való, és nem is nagyon mennek ezek gyerek, család mellet, nem is fogok többet ilyenbe vágni. Sajna más munkákat meg is nem nagyon találni. Pedig nem lenne nagy kérésem, csak fix fizetést szeretnék.

6. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - Sodrika)
2013. máj. 28. 09:23

Elhiszem,hogy nincs lehetőségük sem a munkáltatóknak ennyi Önéletrajzot elolvasni.Ez érthető,mert ami itt zajlik...teljesen elkeserítő.


Természetesen elszoktam menni személyesen is,amire úgy gondolom,hogy érdemes.

Voltam kb 1 hete itt a városunkban egy vegyes boltba.Egy férfi a főnök.Elsőnek amikor mentem,mondta h menjek már vissza máskor,mert sokan vannak a boltban.

Oké,vissza mentem.

Amikor ott voltam,pont jöttek az ellenőrök,akkor ismét el kellett jönnöm(ezt természetesen megértem).

Vissza mentem,nagy nehezen sikerült elmondania amit akart,ami amúgy egy 10perces dolog sem volt.Ő beszélt,én hallgattam.Kérdezni semmit nem kérdezett.


Mondta,hogy menjek vissza majd 1 hét múlva érdeklődni,mert még mennek emberek( a munkaügyi küldi őket) és majd akkor elmondja h mehetek e próbanapra vagy sem?!!?


Mentem!Ő még nem tud semmit,majd még menjek máskor is,mert még nem dőlt el semmi.


Kérdeztem,hogy felvesz e egy embert vagy próbanapoztat vagy hogy gondolja?!


Mondta h kiválaszt 2-3 embert,azok próbanapoznak aztán eldönti,hogy ki marad.


De neki SÜRGŐSEN kell ember!!!


Tiszta vicc ez az egész.

2013. máj. 28. 09:12

Helló!

Én is már lassan fél éve keresek.


A visszajelzést nem kapok -hoz szeretnék megosztani egy tapasztalatot: Amikor az előző munkahelyemre kerestek embert beleláttam hogy megy ez hát a beküldött jelentkezések 90%-a el sem lett olvasva, miért? Mert (szégyen hogy ennyi munkanélküli van) egy órával a hirdetés megjelenése után több mint 4 oldalnyi e-mail érkezett és ment a hirdetés vagy 5 napig na hát ezért képtelenség mindet megnézni gondolhatjátok mennyi érkezett összesen. És mindezt úgy hogy akinek a feladat lett hogy nézze az önéletrajzokat és intézze az egészet közben ugyanúgy végezze el a munkáját határidőre.

Én ebből azt a tapasztalatot vontam le hogy ha valamilyen állást nagyon szeretnél 1 menj oda személyesen ha lehet, 2 küldd el óránként a jelentkezésedet ha teheted persze.

4. Bucóka20 (válaszként erre: 2. - Solycsi bébi)
2013. máj. 28. 08:56
Terapeuta vagyok!:D
2013. máj. 28. 08:55

Én tavaly júniusban fejeztem be a sulit (2. szakma) de 1 év alatt sem tudtam még sehol elhelyezkedni.

Végső elkeseredésemben elmentem egy gyárba,ott voltam bő 2 hónapig...de feladtam,kilátásban volt egy másik munka,amiről úgy gondoltam,hogy 80%,hogy összejön,de mégsem jött össze.A gyárból pedig eljöttem,de azt nem bántam meg egy pillanatra sem.


Minden nap bújom az internetet,folyamatosan nézem az állást hirdető oldalakat,de ha van is olyan,ami az én szakmámnak megfelel,akkor visszajelzést sem kapok.


Már azon is gondolkoztam,hogy elmegyek a munkaügyi központtól tanfolyamra,de még nem jártam utána,hogy egyáltalán indul e valami(?)


Barátommal járunk egy ,,fizetős,, szociális gondozó és ápoló képzésre,de az még sokára lesz mire elvégezzük.


Nyelvet nem tudunk,így külföld kilőve.



Dolgozni akar az ember,de nem lehet!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook