Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegény vagy? Gyere beszélgessünk adjunk egymásnak tanácsot ötleteket!!! fórum

Szegény vagy? Gyere beszélgessünk adjunk egymásnak tanácsot ötleteket!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. 706217a8a2 (válaszként erre: 96. - 71c9045211)
2012. jan. 9. 10:49

Minden szépet és jót.Vigyázz a babára.


B.U.É.K.


Juditmama.

96. 71c9045211 (válaszként erre: 95. - 706217a8a2)
2011. dec. 28. 17:12
A babának meg van mindene vannak jó emberek akik segitenek a szegényeken:)
95. 706217a8a2 (válaszként erre: 90. - 71c9045211)
2011. nov. 23. 10:18

Szeresd a gyermeket, öleld szivedre őt,

Ringasd el lágyan a szegény kis szenvedőt,

Lehunyt pilláinak töröld le könnyeit:

S mig te a gyermekek könnyét törölgeted,

Egy láthatatlan kéz a csillagok felett

Letörli vétkeid!


Móra Ferenc

94. 706217a8a2 (válaszként erre: 92. - Miramira77)
2011. nov. 23. 10:00

Igazad van.

Csakhogy itt Mo-gon más a szemlélet én ugy látom 65 évesen.Itt a földi munka-hogy ugymondjam-büdös az embereknek.Nem akarnak dolgozni,kaszálni,kapálni ,veteményezni,öntözni.Én már csak tudom.Betegség miatt épp most adtuk el 367 négyszögöl szőllőskertünket.Megsirattam -elhiheted.Azért is mert amikor megvettük puszta szántóföld volt.Saját magunk verejtékünkkel tettük azzá ami most.Egy kis egyszerü pajtát épitettünk rá ,pici konyhával,kis szobával,egy picike tetőtérrel ahol csak két kis gyerekágy fér el,mert akkor még a mi gyerekeink is kicsik voltak.Én egy kiló gyümölcsöt,zöldséget nem vettem azóta a piacról.A sajátunkat ettük-nem volt permetezőszeres,gyomírtós.

Szóval röviden,csak azt akarom mondani-MEGHÍRDETTEM hogy a termésért odaadjuk valakinek művelésre,semmit nem kérünk érte csak azt,hogy náha-néha kilátogassunk egy kis levegőzés,napozás gyanánt.Mert imádom a napot.Minden kerti szerszám megvolt,kut van,szívattyu,kapagép,szőlőprés ,zuzó ,hordók ,a patja teljes berendezése.


Azt hiszed??JELENTKEZETT VALAKI!! S E N K I !!!


A lányom a polgármesteri hívatal szociális osztályán dolgozik.Odajárnak az emberek rinyálni,hogy nem tudnak megélni.Nincs munkájuk.


"Hát ennyit erről,a többit a Bíróságon"szokták volt mondani.Üdv:Holdmaci.

93. 706217a8a2 (válaszként erre: 90. - 71c9045211)
2011. nov. 23. 09:40

Kedves Tusika.

Ha majd megszületik a baba,és ha az apa szeretné látni-én azt ajánlom-ne tíltsd meg neki.

A gyereknek is szüksége van az apára.Majd ha nagy lesz Ő elfogja dönteni,akar-e az apjával kapcsolatot fenntartani,vagy nem.

Egy picibaba meglágyítja minden apa szivét.Talán még másképp is alakulhat a dolog.


Addig is vigyázz magadra ,gyerekeidre a kisbabára.


Minden szépet és jót.Üdv:Juditmama.

2011. nov. 23. 08:47

Nekem amúgy van egy nem saját ötletem, amivel sokat lehetne spórolni.

Még anno a River Cottage-ban láttam.

Kertbérlés.

A lényeg, hogy egy internetes oldalon az emberek kereshetnek és kínálhatnak kertet.

Nem pénzbe megy a játék, hanem a termés X százalékában.

Jó lenne ilyen M.o.on is

2011. nov. 23. 08:32
Én örülök a 6. hozzászólónak. Persze nem így kellett volna kifejeznie magát, de jó tudni, hogy vannak akiknek nem kell aggódniuk!
90. 71c9045211 (válaszként erre: 89. - Ami.)
2011. nov. 23. 08:07
Ez valóban elég bizarr.Mig udvarolt ( 1 évig)mindent igért közös otthont szép életet,de ebből semmi sem valosült meg.Az exével van együtt és már több is van köztük.Nem adom fel dolgozom amig tudok és nevelem a 2 gyereket és a picit is ha megszületik.DE az biztos se ö se a családja nem fogja látni...
89. Ami. (válaszként erre: 87. - 71c9045211)
2011. nov. 22. 20:51
Uhh,szegény,sajnállak.Mondjuk nem annyira értem miért mentél hozzá egy olyan emberhez aki a volt családjához ragaszkodik.Mi az hogy a te férjed,és nem éltek együtt,hanem a volt nejével van?Bizarr!Elég nehéz lesz a babával,ha már nélküle is nehezen tudod fizetni a hitelt.Nemhogy könnyítettél volna az életeteken,megnehezítetted.De talán majd jól jössz ki belőle.Sok sikert!
88. 706217a8a2 (válaszként erre: 87. - 71c9045211)
2011. nov. 22. 18:27

Ne csüggedj.Hited ne hagyjon el.Majd meglátod minden rendbe jön.Mindig lesznek jóbarátok akik-

ha csak egy jó szó erejéig is -melletted álnak már nem vagy egyedül.Ha célod van,már nem vagy elveszve.

Kívánom szivem minden szeretetével sikerüljön életed.A gyerek áldás, ezt ne feledd.


Minden szépet és jót Mindnyájatoknak:Juditmama.

2011. nov. 22. 17:57
De jó hogy megtaláltam ezt a fórumot,én is hasonló cipöben járok mint ti.40 éves vagyok van egy 19 éves egyetemista lányom és egy 16 éves középiskolás fiam.7 évig neveltem őket egyedül a válásom után szinte semmink sem maradt ,újra kezdtünk mindent a a nulláról.Most van egy lakásunk amin hitel van,nagyon nehezen tudom fizetni és még ott van a rezsi is:(3 hónapja ismét férjhez mentem azt hittem talán jobb lesz de nagyon-nagyot tévedtem.A férjem nem él velünk az ex családjához ragaszkodik még mindig.Közben terhes lettem az 5 hónapban járok.Most egyedül 3 gyerekkel kell küzdenem a megélhetésért.A babának már vannak ruhácskái,igyekszek mindent elö teremteni bár nagyon nehéz....
86. 706217a8a2 (válaszként erre: 85. - Artrium)
2011. nov. 22. 17:49

Szívből gratulálok Neked.Az ilyen embereket nagyon tudom becsülni.Nem nyávognak,követelőznek,hanem megtalálják a módját,hogyan segíthetnek magukon.

"Segits magadon,Isten is megsegít."Ezt kívánom Neked.

Neveld a gyermekedet szeretetben,ez a legfontosabb.

Minden szépet és jót Nektek!

Mottóm:" A nap süssön,és az arcunk vidám legyen.

Isten áldjon.

2011. nov. 16. 11:17
Sziasztok! Olvastam a bejegyzéseiteket. Először is "öreg" anyukák ne aggódjatok! Én 43 évesen szültem a kisfiamat, egészséges, a terhesség alatt nem volt semmi problémám és a szülésnél sem (igaz, császárral született, mert magas lett a vérnyomásom az utolsó héten). Ezzel együtt elvesztettem az állásom és Gyes után sem tudtam elhelyezkedni. Nagyon nehéz lett az életünk. Szerencsére kaptam egy tehetséget a jó Istentől és kreatív dolgokat csinálok megrendelésre. Éppen most kezdek a neten is árulni. Találtam egy aukciós oldalt, ahol külföldiek is vásárolhatnak. Ezenkívül internetes munkákat csinálok, amit össze tudok kötni a kreálmányaimmal, így a havi pluszt meg tudom keresni. mikulásra természetesen csak csomag, nincs játék. Szerencsére a kisfiam jobban értékeli az általam vagy a közösen készített dolgokat (papírgurigából, joghurtos dobozból stb.), mint a drága ajándékokat. Kapott a rokonoktól, de ott állnak, hozzá sem nyúl.
84. f54c6b8a8d (válaszként erre: 82. - Ditta67)
2011. nov. 16. 02:33

Örülök,hogy ilyet is olvashatok végre.. Hogy valaki szívesen segít egy másik embernek..

Nagyon ritka,sajnos..

83. 7a23ed9179 (válaszként erre: 82. - Ditta67)
2011. nov. 14. 21:25

Én szívesen elfogadnám.


Olvastam a könyvet, a második részt is, de semmi nem ragadt meg belőle...

82. Ditta67 (válaszként erre: 78. - 7a23ed9179)
2011. nov. 14. 19:59

Javaslom olvasd el a Vonzás Törvényét!Ha könyvtárban dolgozol könnyebben hozzájutsz!

Nekem és pár barátomnak az a gond,hogy hova tegyük azt a ruhát amit a gyerek kinőtt.Ha írtok méretet és van vmelyikünknek szivesen odaadjuk ingyen.Az én gyerekeim 16 és 18 évesek.Most ősszel is selejteztünk ki ruhákat.Akinek odaadtam,annak vszinüleg nincs rá szüksége,mert nem látom,hogy hordaná.

81. Júlia* (válaszként erre: 79. - 7a23ed9179)
2011. nov. 13. 16:21

Minden üzletnek egy hatalmas titka van.

A holmiért, amit elad, ne pénzt akarjon kapni, hanem a másik félnek örömet szerezni.


Erre több bizonyítékom is van.

Pl, a lányomnak nem ment az üzlet, műköröm építő.

Hozzám fordult, hogy mi lehet a baj.

A baj az, hogy le akarja "húzni", "megvágni" stb. az ember a másik felet.

Rossz módszer.


Miután ezt megértette, örült a sok örvendező vendégének, már több volt a vendég, mint amit elbírt.

Nem voltak többé számla gondjai.

80. 6795561eb7 (válaszként erre: 79. - 7a23ed9179)
2011. nov. 13. 16:20
Ez borzasztó:((((((((((Még jó hogy nincs hiteletek, meg neked munkád,nekünk sajnos van hitelünk,nekem a múlt hónapban járt le a GYES-em,így csak a férjem keres,ebbe a hónapban még el vagyok maradva.nett,gáz,víz,számlával:(((((
79. 7a23ed9179 (válaszként erre: 77. - Júlia*)
2011. nov. 13. 16:12
Jár ezekre az oldalakra is, meg van saját weboldala, jár a meskára is, de mégse indul be neki valamiért((((
2011. nov. 13. 16:10

A kaján tényleg lehet spórolni, de most nem is erről akarok írni, mert mindenki gondolom tisztában van vele, a környezetében mit kap meg olcsóbban. Mi egy éve vagyunk ebben a rossz helyzetben, épp éjjel sírdogáltam miatta.:( Előtte sem voltunk persze gazdagok, de dolgoztunk mindketten. Egy éve azonban a férjemnek ott kellett hagyni a munkahelyét, most ősz eleje óta keresünk újra munkát, de reménytelen egyelőre. Sajnos, semmi jövedelmet nem kap egy régebbi hivatali tévedés miatt.Abból élünk, amit én keresek, plusz családi pótlék. Két gyerekre semmilyen támogatás nem jár, teljes áron fizetjük a tankönyveket, étkezésüket stb. A következő módon próbáljuk túlélni egyik hónapot a másik után:

- hitelünk hálisten nincs. A házunk ugyan több mint 100 éves és épp úgy is néz ki. Szigetelésre sajnos nem futja, energetikailag egy csőd az egész, szóval fűtésen nem lehet spórolni.Tehát ez fix összeg, ezzel nem lehet mit kezdeni.

- a többi fixre is a fizetésem után azonnal kivesszük a pénzt (telefon, internet,stb, ezekhez ragaszkodunk, mert szükségünk van rá).

- ha van valami, amit tudunk, hogy javítani kell, arra is kivesszük a pénzt (ragasztó, tömítések, szigetelőcsík ilyesmikre)

- megbeszéljük, kinek mi kell sürgősen és halaszthatatlanul. Egy dologhoz ragaszkodunk, hogy a gyerekeknek csak új cipőjük lehet, mert többet ártok a más által kitaposott régi cipővel, mint amit pillanatnyilag spórolok vele. Ezekre már előre tesszük félre a pénz. Pl nyáron apránként a téli csizmájukra.

- járok egy cserebere oldalra, ha a postát beleveszem, még így is olcsóbban tudunk ruházkodni.Néha még olyan holmit is elcserélek, ami jó, de kapok helyette másikat és mindjárt olyan, mintha új ruháim lennének:)

- a gyerekeket megtanítottuk arra, hogy ne tárgyi ajándéknak örüljenek, már régóta élményeket kapnak ajándékba.

- szerencsére a munkahelyem a könyvtár és művelődési központ, így játszóházakba, színházba ingyen jöhetnek velem.

77. Júlia* (válaszként erre: 75. - 7a23ed9179)
2011. nov. 13. 16:06

Ja, nagyon fontos,

képeket tegyen fel a holmikról, mert egy kép többet mond száz szónál.

Ha licitre teszi, ne engedjen alkudni lefelé, mert aha enged az eredet árból, akkor azt hiszik, hogy sz@r a cucc, és nem licitál.

Én most kezdek beletanulni a vatera trükkökbe.

76. Júlia* (válaszként erre: 75. - 7a23ed9179)
2011. nov. 13. 15:58

Sok olyan oldal van, ahol lehet ingyen hirdetni.

Én 8 hirdetőbe regiztem be, de a legnagyobb siker a jófogás.hu-n van.

Regizzen be a vaterára, és tegye a szép cuccokat licitre.

Ami szép, azért szívesen adnak ki pénzt az emberek.

Épp tegnap vett át egy idősebb pár néhány dolgot tőlem, a hölgynek szinte könny szökött a szemébe, hogy "milyen gyönyörű".


Nagyon jó érzés tudni, hogy örömet tud az ember szerezni tejesen idegen embereknek is.

Már telehintettem magammal az országot,

halhatatlanná váltam.

:-)

75. 7a23ed9179 (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2011. nov. 13. 15:47
Hol tudod értékesíteni a kézimunkákat? Van egy nagyon ügyes barátnőm, aki remek dolgokat köt, horgol, csak eladni nem tudja(((
74. Júlia* (válaszként erre: 66. - Angica0901)
2011. nov. 13. 15:44

12 hónap nem volt kéjutazás, de a Mátra kárpótolt minden hiánytünetért, mert volt bőven.

Éppen holnap lesz 17 hónapja, hogy letettem.


Méreg?

Nekem 1000 érvem volt a dohányzás mellett,

mostanra lett 1001 érv ellene, amikor tavasszal kivettek a vadi új szűrőt a levegőmosómból.

A hófehér szűrő 6 hónap alatt feketére festődött.

73. angica0901 (válaszként erre: 69. - 645b490433)
2011. nov. 13. 15:35
Persze, szeretnénk, és már 2,5 éve rajta is vagyunk, csak problémásak vagyunk.
72. angica0901 (válaszként erre: 65. - 645b490433)
2011. nov. 13. 15:33
Fél kg csicseriborsót előző éjjel beáztatok. Azt másnap blenderben ledarálom, majd összekeverem 1,5 bögre magától felfújódó liszttel (nem tudom otthon lehet-e ilyet kapni), 1 nagy fej reszelt hagymával, egy kanál pariszósszal, sóval, borssal. Ha még kiván folyadékot, kicsi vizzel. Pogácsákat formálok, olajban kisütöm.
2011. nov. 13. 15:30
Most lépek Hölgyeim, mert vasalnom kell.
70. angica0901 (válaszként erre: 59. - 645b490433)
2011. nov. 13. 15:25
Kihagytam belőle az apróra vágott petrezselymet (azt meg a balkonládánkból tépek, nem veszem, szaporodik szépen magától)
69. 645b490433 (válaszként erre: 68. - Angica0901)
2011. nov. 13. 15:25
De szeretnétek babát ugye??
68. angica0901 (válaszként erre: 56. - 645b490433)
2011. nov. 13. 15:23
Nekünk sincs még baba, én is betöltöttem a 36-ot :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook