Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség diploma után. fórum

Munkanélküliség diploma után. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2010. júl. 22. 21:27

Sziasztok


szeretném ha segítenétek:D

Az egyetemen jelentkeztem társadalmi tanulmányokra és andragógiára, végül pedig felsőfokú szakképzésre az egyetem keretein belül külgazdasági üzletktőnek. Az1. kettőre nem vettek fel, csak a felsőfokúra[lehet jobb is]:P Emellett elszeretném végezni nappalin az okj-s aerobik edzőt. Nem tudok dnteni, hogy melyik megoldást válasszam:D felsőfokúra menjek, és majd utána évben elvégzem az aerobikedzőt,vagy végezzem most el és jővőre újra próbáljam meg az egyetemet inkább?[akkor is lehetek államilag támogatott ha már van okj-s vizsgám?]VAgy esetleg ha elvégzem a felsőfokú szakképzést utána még mehetek egyetemre államilag támogatottra???Mit tanácsoltok???sürgős:D

142. Angelbocs (válaszként erre: 141. - Bildus)
2010. jún. 3. 15:25

Egyetértek, ha adódik valami lehetőség, ami ráadásul még jó is, azt nem szabad elszalasztani.

Mellesleg, amit bildus is írt, hogy ha a pasi tényleg szeret, akkor ezt meg fogja érteni. Ha meg nem, hát akkor... talán jobb is, hogy nem.

141. bildus (válaszként erre: 137. - 3da78bf33d)
2010. jún. 3. 15:21

De,ha nem akarod elvállalni az állást,mert félsz elhagyni az otthonodat és vele együtt a pasidat,akkor én szívesen elvállalom a munkát! :)

Viccet félre téve,ez tényleg egy patt-helyzet!De egy pasit könnyebben találsz a mai világban,mint egy pasit! :( Félre ne értsd,én nem lebeszélni akarlak róla,hiszen semmi közöm hozzá.Csak a pro és kontra érveket vázolom fel!Én olyan sebesen húznám el itthonról egy pesti állás miatt a csíkot,mint a Golf-áramlat :)

140. Angelbocs (válaszként erre: 138. - Bildus)
2010. jún. 3. 15:21

Igen, egyébként már én is úgy vagyok vele, hogy nekem már mindegy mi, csak legyen valami.

HR diplomám van, de azzal már az első munkakereséssel eltöltött hónap után tisztába jöttem, hogy nem ezen a területen fogok elhelyezkedni, ugyanis olyanok az elvárások, hogy az valami iszonyat. Tényleg 4-5 év szakmai tapasztalat plusz minimum 3 nyelvvizsga.

Ami oké, mert szívesen tanulnék még nyelveket, meg akár szereznék még egy diplomát, csak ugye a pénz. Így pénz nélkül lépni sem tudok semerre, csak imádkozom, hogy legalább akkor már valamelyik adminisztrátori munkára vegyenek fel.

2010. jún. 3. 15:18

Nekem ebből a szempontból szerencsém van, ugyanis én eredetileg vidéki vagyok, a barátom pesti. Itt, Pesten végeztem az egyetemet, és a kezdetektől fogva úgy terveztem, hogy itt, Pesten keresek majd munkát is. Persze az sem elhanyagolható szempont, hogy azért itt még így is jóval több a lehetőség, mint akárhol máshol.


hello87, én a te helyedben tuti elvállalnám a munkát. Iszonyat nehéz valami normálisat találni manapság, így szerintem kapva kapni kell az alkalmon. Ha meg nem jön be a távkapcsolat, akkor még mindig lehet váltani, de legalább már elkezdted valahol. Nem tudom, milyen messze laktok Pesttől?

138. bildus
2010. jún. 3. 14:22

Hát én amondó vagyok,hogy amíg fiatal az ember... :) Nekem is több éve tartó kapcsolatom van,sőt már jegyben járunk egy ideje.Én most végeztem,ő is most fog.És mivel egyébként 120 km-re lakunk egymástól,és a suli kötött össze,most jön az a kérdés,hogy akkor merre?Nálunk az lesz a mérvadó,hogy ki kap előbb állást!

Viszont,ha ajánlanának Pesten egy jól fizető állást,egy percig nem gondolkoznék.Bár a vőlegényem sem jönne utánam,mert így meg úgy utálja Pestet!De ha erre kerülne a sor és tényleg nem akarna velem jönni,akkor nem is szeretett igazán!Mert pontosan tudja,milyen szar helyen élek,és sehol nem tudok elhelyezkedni!Így pedig lépnem kell előbb vagy utóbb.

És az exem,aki egyébként egyetemet végzett(de hogy minek?)ő is pesten talált állást,protekcióval.Egy évig keresett a munkakörének megfelelőt,de sehol nem talált.Most valami teljesen mást csinál,amihez a diploma tök fölösleges.A nyelvvizsgát kell használnia,amit az egyetem elvégzése után csinált meg...

2010. jún. 3. 14:07
Nekem az gondom, h épp lenne pesten munka csak itt a barátom, aki hallani se akar arról , h pestre menjek, vagy ő jönne még utána. Karrier vagy barát? nem tudok dönteni. lenne hová mennem, segítenének munkát találni, de félek én is h hiába végeztem el az egyetemet, nem azzal a diplomával fogok tudni elhelyezkedni.
136. bildus
2010. jún. 3. 14:02

Dehogy alkalmaznak!Igazából egy nagy hülyeség az egész...bár,munkanélküli és munkanélküli között is különbség van!

A múltkor a munkaügyi küldött el egy céghez,mert kerestek vkit,és ez amolyan munkatapasztalat szerzés lehetett volna.Mivel van egy jogi asszisztensi szakmám meg is örült a főnök,hogy jó,mert ilyen jellegű dolgokat kéne csinálni.DE!Előtte meg kell érdeklődje,hogy a jelentkezők közül ki után,mennyi támogatást kaphat!Amikor ezt kiejtette a száján,azt hittem hogy szembe köpöm!Keresnek valakit egy munkakör betöltésére,és aztán találnak is olyat,akinek van végzettsége,gyakorlata,de nem azt veszik fel,hanem vkit érettségivel,mert utána több pénzt kapnak...az agyam eldobom!

135. Angelbocs (válaszként erre: 134. - Bildus)
2010. jún. 3. 13:01

Nekem nincs Start kártyám, mert én a szó szoros értelmében már nem vagyok pályakezdő, a főiskola 4 éve alatt otthon, vidéken dolgoztam egy civil szervezetnél, úgyhogy ez ebből a szempontból jó.


Hát igen, ugye a Start kártya is arra van - ha jól tudom -, hogy a munkáltatónak egy bizonyos ideig kevesebb járulékot kell fizetnie utánad, de ha egyszer fel sem akarnak venni sehova... Nem hiszem, hogy kizárólag adózási szempontok miatt nem vesznek fel pályakezdőket.

134. bildus
2010. jún. 3. 11:48
Igen,ezt én is eljátszottam,hogy nem írtam bele!De mivel pályakezdőként Start kártyás vagyok,ezért könnyen rájöttek,hogy valami nem stimmel.Hogy lehet az,hogy az okj-s végzettségemet 2006-ban szereztem,és azóta egyáltalán nem is dolgoztam!?Kérdezték ők...mert hát ugye a start kártyát akkor kapod,amikor végzel és igényled annak reményében,hogy majd alkalmaznak.De ez is egy nagy baromság!!!
133. Angelbocs (válaszként erre: 131. - Bildus)
2010. jún. 3. 10:17

Pakolgatni tudod az árukat, csak egy diplomás embernek azért többet kell fizetni, mint akinek csak érettségije, esetleg 8 általánosa van.

Csak ugye, ahova jó lenne a diploma, oda nem vesznek fel, mert nincs még 4-5 év szakmai tapasztalatod meg nyolc nyelvvizsgád, ahova meg felvennének, oda azért nem, mert túlképzett vagy... 22-es csapdája.

132. Angelbocs (válaszként erre: 131. - Bildus)
2010. jún. 3. 10:14
Sejtettem, hogy így van, ezért én arra gondoltam, nem írom bele az önéletrajzomba a diplomát, csak az érettségit. Nem tudom, ilyesminek utána tudnak-e ők nézni, de így talán lesz valami esélyem.
131. bildus
2010. jún. 3. 08:27
Az a helyzet,hogy diplomával még Tesco-ba se vesznek fel :S Engem is elutasítottak,mondván,hogy túlképzett vagyok!Mert attól,hogy van diplomám,már nem is tudom pakolgatni az árukat...
130. Angelbocs (válaszként erre: 129. - Angelbocs)
2010. jún. 2. 22:02

Folytatva a "történetet", a főiskola alatt dolgoztam egy civil szervezetnél, otthon vidéken, még az a szerencse, hogy heti 1 nap ott még tudnak foglalkoztatni, de ősztől valószínűleg bezár a bazár.

Februárban letettem a közigazgatási versenyvizsgát, hátha, de létszámstop van, így oda sem vesznek fel.

Egyszóval, szerintem pályakezdőként most elhelyezkedni reménytelen.

2010. jún. 2. 21:29

Sziasztok!

Most találtam rá erre a topikra, és hát én is ugyanebben a cipőben járok.

Tavaly júniusban diplomáztam, hr diploma, július vége óta keresek állást, de semmi. Heti átlag 7 önéletrajzok küldök szét, eddig egyszer hívtak vissza interjúra, de oda se hívtak többet.

Kicsit már kétségbe vagyok esve, ugyanis őszig mindenképpen kéne valamit találnom, ha más nem, akkor marad a Tesco pénztáros, árufeltöltő, stb.

128. a0c1361e44 (válaszként erre: 123. - Brad)
2010. márc. 27. 16:47

Sikerült már munkát találnod?

Remélem, hogy igen:)))

127. a0c1361e44 (válaszként erre: 125. - Brad)
2009. dec. 6. 08:14

Ha van egy ajálat fogadd el! Én is ezt tettem. Konyhalány voltam egy étteremben, és közben kerestem az állásomat:) A kiskönyv kiváltásához nem kell sorszám. Menj be és váltsd ki!

Amikor az étteremben dolgoztam és kérdezgették, hogy mit dolgoztam eddig, stb. Elmondtam, az álluk leesett, hogy mit keresek itt. Aztán csak annyit mondtak, hogy érdemes volt tanulnod....

126. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 125. - Brad)
2009. dec. 6. 08:04

Szia!

Én is könyvtárosként végeztem (+töri tanár) 7 évvel ezelőtt és soha nem kaptam a végzettségemnek megfelelő munkát. Egy eladói állásnak örülni kell. Becsüld meg azt is. Sajnos a könyvtárakban évek óta létszámstop van, egyszakos tanárral pedig nem tudnak mihez kezdeni az iskolaigazgatók, olyan magas kötelező óraszámot ír elő a törvény.


Amúgy én is totál becsapottnak érzem magam. Amikor kb 11-12 évvel ezelőtt a középiskolában dönteni kellett, hogy milyen irányba szeretnék majd továbbmenni, akkor azt "ígérték", hogy egy könyvtárosra-tanárra mindig szükség lesz. Ha nem is fogok sohasem meggazdagodni, de biztonságos életem lehet és ha majd családom-gyermekem lesz, akkor lesz elég időm rájuk...

Így utólag irigylem a "buta" osztálytársaimat, akiket nem vettek fel sehova érettségi után és kozmetikusnak mentek, vagy külföldre bébiszitternek, hajóra szobalánynak etc...Ők legalább pénzt kereshettek, nyelvet tanulhattak,világot láthattak és szakmát-gyakorlatot szerezhettek. Sokkal előrébb vannak, mint én a "nagy eszemmel"...

125. Brad (válaszként erre: 124. - Krozika)
2009. dec. 6. 07:43

Nem könnyű, tudom.

Most kaptam egy ajánlatot, hogy beajánlanak egy boltba pakolni, 450 ft/ órás bérért. Csak az a bizonyos kiskönyv kell hozzá. Nekem azom sincs, mivel tök későre kaptam időpontot a munkaügyi kp-ban.

Tök szívás. :( 450 ft... Istenem... ezért kellett tanulnom, hogy egy kis boltban pakoljak...

124. krozika
2009. dec. 5. 17:12
Brad, végigolvastam az előttem szólókat és így még inkább át tudom élni a friss diplomás 22 éves elkeseredett lányomat. Ő is az idén diplomázott kommunikáció- médiatudomány szakon, de sehol nem talál állást. Ő is feleslegesnek érzi magát és kilátástalannak a jövőjét. Leginkább Debrecenben szeretne elhelyezkedeni, de volt olyan, hogy egy meghírdetett állásra több mint 800-an jelentkeztek. Nagyon szarul érzi magát ebben a lehetetlen helyzetben, pedig én mindenben mellette állok. Több száz vagy még annál is több helyre küldte el az önéletrajzát, de van ahol válaszra sem méltatják. Sajnállak benneteket, mert így nem lehet tervezni a jövőre vonatkozóan.
123. Brad (válaszként erre: 122. - Myrthil)
2009. dec. 3. 11:30
Akkor jól gondoltam. Hát vmelyik önéletrajzomban benne van, van amelyikben nincs. Általában a hirdetésekre formázom őket.
122. Myrthil (válaszként erre: 121. - Brad)
2009. dec. 3. 11:27

Szerintem semmit nem kapsz.

És csak akkor ingyenesek, ha a 8 általános fejezed be, vagy hasonló.


Az önéletrajzban bent van a diplomád is?

121. Brad (válaszként erre: 120. - Szimba)
2009. dec. 3. 11:06
És kapok vmi pályakezdő segélyt vagy vmit? És jól tudom, hogy a képzések akkor ingyenesek csak, ha sikeresen átmentem a vizsgán? Ha megbukom az egészet visszamenőleg ki kell fizetnem?
120. szimba (válaszként erre: 119. - Brad)
2009. dec. 3. 11:01
Ezt a csoportos tájékoztatást muszáj végighallgatni, ott töltitek ki a papírokat, kaptok egy csomó infót. De nem attól a naptól regisztrálnak, hanem visszamenőleg onnantól, amikor legelőször jelentkeztél a központban.
119. Brad (válaszként erre: 118. - Myrthil)
2009. dec. 3. 10:58

De jelentkeztem már takarítónak is. Bevásárló központokba, bejárónőnek magánszemélyekhez stb. Az a baj ezzel is, hogy amikor meglátnak és elmegyek megbeszélni a dolgokat, nem hívnak vissza.. vagy azt mondják, hogy nem önre gondoltunk.

Eladónak is jelentkeztem, de annak sem vagyok jó.

Se asszisztensnek, se titkárnőnek, se adminosnak, se könyvtárosnak, se tanárnak. Mert még rajzot elmehetek tanítani, de hát olyan a külsőm, mint egy 17 évesnek. Nem tisztelnek a gyerekek. Ha bemérgesedem akkor meg kiröhögnek. Nem vagyok tanár alkat.

Fiatalnak nézek ki és sztem sokszor ez a gond. Amikor beszélgetek idegenekkel (kutyát amikor sétáltatom :)) és mondom nekik, hogy nem találok állást, pedig most végeztem, akkor megkérdezik, hogy talán most érettségiztem?! :( Tiszta szégyen. :(((

3 hete elmentem a munkaügyi kp-ba. Pont nem volt ügyfélfogadás, de egy regisztrációs lapot oda nyomtak a kezembe amivel köv. héten be kellett mennem. Bementem és közölték, hogy nekem nem ide kell jönnöm, hanem amoda, mert pályakezdő diplomás vagyok. Köv. hétem elmentem amoda 30 percet álltam sorba a sorszámjegy húzásnál!!! Aztán mikor végre odaértem az ügyintézőhöz közölte velem, hogy mivel ilyen sokan vagyunk nem tud most azonnal regisztrálni, hanem majd menjek vissza dec. 15-én és üljek végig egy másfél órás előadást (ahol max. 30 fő lehet) és utána megkapjuk a papírokat. :(

Én erre (persze magamban): Talán azért terelnek össze minket, hogy elgázosítsanak, hogy ne legyen ennyi munkanélküli???!!! Amúgy már az sem lenne baj. Olyan szar érzés hogy semminek/semmire sem vagyok jó. :(

118. Myrthil (válaszként erre: 116. - Brad)
2009. dec. 3. 09:50

Szia!


Tényleg semmi nincs? Se takarítás, vagy hasonló?

Én egy darabig gyerekeket korrepetáltam matekból.

Nem hozott sok pénzt, de az is segített :)

117. a0c1361e44 (válaszként erre: 116. - Brad)
2009. dec. 3. 09:49

Szia!

Azt ugye tudod, hogy nem így van? Mármint, hogy jobbat találnak. Ez egy sablon szöveg.

Amikor munkát kerestem kb. 4 féle önéletrajzom volt. Mert ugye egy idő után már mindere elküldtem a jelentkezésemet. Igaz, hiába butítottam le magam, így sem vettek fel sem kereskedelembe, se sehova.

Ismerőseidet biztos, hogy mindet megkérdezted?

Megint magamat mondom: Olyan embertől kaptam munkát, aki régen már volt főnököm, és ráadásként nem is voltam a kedvencei között. Munkatársat keresett, és egy volt kollégánkat kérdezte meg, hogy nem tud e valakit, közös ismerősünk mondta, hogy úgy tudja nekem nincs régen állásom.

Azt kérdezte tőlem, hogy miért nem hívtam fel már régen....

Tehát ne add fel! Keress meg mindenkit!

116. Brad (válaszként erre: 115. - A0c1361e44)
2009. dec. 3. 09:31

Szia!

Hát sajnos semmi sem változott. :( Eléggé taccsra vág, hogy nincs munkám. Főleg így karácsony környékén. Inkább vagyok depis, mint boldog az ünnepektől. Ráadásul a barátom sem nagyon érti meg az érzéseimet, ami inkább ront a helyzeten, mint segít. A multkor rám szólt - mert megkértem, hogy jöjjön el velem egy interjúra ami eléggé különös volt számomra és féltem, hogy egy perverz disznóval lesz dolgom - aztán rám szólt, hogy ne kelljen már állandóan a kezemet fognia. Ez nekem annyira rosszul esett. Én azt hittem önálló vagyok... de ezek szerint nem így van. :(

Az a baj, hogy már előre látom miért nem vesznek fel. Egyikre túlképzett vagyok, másikra nem elég a képzettségem, a harmadiknál minden klappol, de nálam jobbat találnak.

Szóval sz@r az egész. :(

115. a0c1361e44 (válaszként erre: 114. - Brad)
2009. dec. 2. 21:42

Szia!

Fel a fejjel! Nem szabad így érezni! Én majdnem 2 évig munkanélkül voltam, szintén diplomával. Aztán sikerült:)

A férjem és a fiam is sokáig keresett munkát. Most van mindenkinek. Most a megtartása miatt kell izgulni.


Nem változott semmi?

114. Brad
2009. nov. 23. 16:17

Hát sziasztok! Én még mindig itt. :(

Eközben bele akartak vinni piramisjátékba, volt már kereken 8 napig állásom (legalábbis ezt hitették el velem), és több millió önéletrajzot szórtam szét. Ja és pofátlanul felkerestem az összes külföldi ismerősömet is. SEMMI!!!

Kezdem feleslegesnek érezni magamat ezen a világon. Könnyeim sincsenek már, mert mindet kisírtam. Folyton az élet feladása jár a fejemben, hogy nem érek semmit, nem kellek senkinek, hogy teher vagyok a barátom, a szüleim és az állám számára, mind anyagilag, mind az elkeseredettségemmel együtt. Amikor felkelek reggel akkor is ez jár a fejemben. Ezzel álmodom. A hátam és nyakam beállt a stressztől, és meg nem szűnő migrén környékez már hónapok óta. Még hogy ne adjam fel... mások az állásuk megtartásában igyekeznek, akkor hogyan tudnának segíteni nekem?

Van egy érzésem, hogy semmire sem vagyok jó...

Pedig aki nálam jobban akar dolgozni, az hazudik. :(

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook