Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség diploma után. fórum

Munkanélküliség diploma után. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2009. szept. 2. 14:36

Munkaügyi központba azt hiszem nem adnak úgy sem álláskeresési járadékot sem, hacsak nincs 200 nap munkaviszonyod.

Sajnos nagyon nehéz állást találni, főleg a szakmánkba. Túlképzettek vagyunk diplomával.

Szerintem add lejjebb az igényidet. Helyezkedj el egy tescóba, stb. Ha sikerül, aztán majd keresel onnan a végzettségednek megfelelőt. De a Tescó szerű állásokhoz ne írd be a diplomádat:(

A munkaügyi központ nem küldhet el szemetet szedni! Ha nem tudnak kiközvetíteni a végzettségednek megfelelő állásra, akkor nem tehetik azt, hogy a parkba szedj szemetet! Ezt azoknak tartogatják, akiknek nincs szakmájuk!

Nagyon elkeserítő! Én is így voltam. majdnem 2 évig kerestem állást. Dolgoztam mindent, mert a pénz kellett, aztán régi főnököm segített.

22. ében11 (válaszként erre: 15. - Brad)
2009. szept. 2. 14:36

ne is törődj vele-az én anyósom is úgy gondolja aki akar, az dolgozik-ez a régi rendszerből maradt meg-akkor mindenkinek volt munkája és egyik napról a másikra tudtak váltani munkahelyet az emberek-de most rengetegen vannak munka nélkül tartósan.

engem is mindig faggattak mikor megye már-sőt most is fognak :(

21. Myrthil (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. szept. 2. 14:36

Nem mehet, mert van érettségije.

Csak 8 osztályt befejezők indulnak.


És én még wc-t pucolni is elmennék, ha felvennének.

Csak ott sincs felvétel, nem hogy máshol... :S


Max biztosítást és hitelt lehetne vállalkozóival eladni :S

20. Myrthil (válaszként erre: 15. - Brad)
2009. szept. 2. 14:34

Én is az egyetem után költöztem össze a párommal.

Ráadásul másik városba jöttem, messze a szüleimtől :S


Kicsit félek, mert úgy érzem, rólam is ezt gondolják. Mondani még nem mondták, de már előre rettegek, mi lesz, ha elkezdik :S

19. Brad (válaszként erre: 11. - 9bc5015697)
2009. szept. 2. 14:34
Mindenkin van teher! Rajtam is van, ugyanúgy, mint annak az apukának! Én se tudom ugyanúgy fizetni a rezsit, a kaját, a saját költségeket...
18. a83d2365df (válaszként erre: 15. - Brad)
2009. szept. 2. 14:34
Ne add fel, és ne törődj a rokonokkal. Csak azzal, hogy állást kapj...nem könnyű, megértem, de sajnos csak magunkra számíthatunk...
17. ében11 (válaszként erre: 9. - Brad)
2009. szept. 2. 14:33
de ha elmész egy állásba ami nem annyira jó-annak is van jó hatása, egyrészt lesz munkatapasztalatod-ami egy önéletrajzban mindig jobban hangzik, mint az hogy még nem dolgoztál sehol.keresel némi pénzt, nem golyózol be otthon.és mellette ugyanúgy lehet tovább keresni-max az interjúknál van gáz-mert ha olyan a műszakod nem biztos el tudsz menni(szabadság,szabadnap,táppénz).munkaügyiben egy tanfolyamot nézz ki, még jársz a tanfolyamra kapod a majdnem minimálbért!
16. a83d2365df (válaszként erre: 13. - Myrthil)
2009. szept. 2. 14:33
vagy nem is ismerik a képzésedet....:(
15. Brad (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. szept. 2. 14:33

felvettek a Corvinus egyetemre de költségtérítésesre. halasztanom kell egy évet... vajon miért??!!! :D


Köszi! Igen tényleg szar érzés! CSak az a legszarabb, hogy azt hiszik a rokonok, hogy mihaszna potyaleső vagyok. Ingyenélő kis senkiházi! És látszik a szemükben a megvetés!

14. Myrthil (válaszként erre: 9. - Brad)
2009. szept. 2. 14:32

Én annak is próbáltam elmenni, de nincs hozzá megfelelő végzettségem.

Takarítónak sem vettek fel, mert nincs gyakorlatom.... :S

13. Myrthil (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. szept. 2. 14:31
Túlképzettek vagyunk már érettségivel is :(
12. a83d2365df (válaszként erre: 8. - Myrthil)
2009. szept. 2. 14:31
hát akkor kitanítat az éllam nem kevés pénzért, és tessék, nincs semmi lehetőség...ez tisztára lehangol, hogy ezért güriztem, meg hajnalokig tanultam..wááá a hajam tépem...de hát igen,sokszor már mindegy mit csak dolgozzon az ember:(
2009. szept. 2. 14:30
Nekem van mérnök roknom, aki családapa, 3 vagy 4 gyerekkel, mikor leépítés volt, elküldték, és ennek már 1-2 éve. Azóta nem kap munkát, és most is csak 80000 Ft-ért tudtak ajánlani neki olyat, amit amúgy diákok csinálnak... Azzal meg mit ér? Rajta azért van teher rendesen...
2009. szept. 2. 14:30

esetleg egy tanfolyam?én próbanapra többé nem mennék be-egyszer engem is behívtak és dolgoztam 12 órát ingyen.lehúzás, a csaj aki mellettem volt mondta a tulaj minden napra behív így egy embert-egész hónapban ingyen munkaerő.

kitartás, én is voltam majdnem egy évig a párom mellett munka nélkül,szar érzés-de ki kell várni amíg sikerül valami normálisat kifogni.most megint munkanélküli leszek októbertől :(

9. Brad (válaszként erre: 7. - A83d2365df)
2009. szept. 2. 14:29

Hát igen! Sokan mondják, hgy nehogy már feladjam és elmenjek eladónak meg kasszásnak! Legyen annyi kitartásom, hogy megvárjam az "igazit".

Én erre: A pénz, az pénz! És lassan ott tartok, mindegy, hogy honnan jön!

8. Myrthil (válaszként erre: 7. - A83d2365df)
2009. szept. 2. 14:29
Nem-nem! Segély addig nem jár, amíg nem tudsz igazolni 180 nap munkaviszonyt. Ha 10 év múlva sem, akkor se kapsz semmit.... :S
2009. szept. 2. 14:27
én a munkaügyi központtal nem is foglalkozom...Ahogy Myrthill írja, majd menjek szemetet szedni, vagy segély...nem ezért tanultunk szerintem sok sok évet...:S
2009. szept. 2. 14:25

Szia!


Üdv a klubban :(


Nekem pár napja volt egy nagyon jó napom: bementem munkaügyi központban, ahol felvidítottak azzal, hogy már csak 10 hónap, és havi 18 000-ért mehetek szemetet szedni az utcára.

na, ezért kellett a diploma :S

5. Brad
2009. szept. 2. 14:25

Rajz tanár az egyik, a másik pedig informatikus könyvtáros. -én még az un. "régi rendszeres" hallgató voltam, akik két szakot vittek egyszerre.

Közszféra...

4. a83d2365df (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. szept. 2. 14:24
küldtem privát üziben egy linket..talán segít!
2009. szept. 2. 14:23

Ha tényleg nincs munkád, akkor sztem nem baromság, bár sok pénzt nem hinném, hogy hoz, de addig sem érzed magad haszontalannak, ezt a barátodnak is meg kell értenie.

Miként végeztél? Igen, sajnos a mai világabn kapcsolatok nélkül lehetetlen megélni. :(

2009. szept. 2. 14:22
Szia! megértem a helyzeted, sajnos én is ebben a helyzetben vagyok. Igaz a párommal nem lakunk egy háztatrtásban, de így is nehéz. Amúgy milyen végzettséged van?
1. Brad
2009. szept. 2. 14:18

Júniusban diplomáztam. Július közepe óta álláskereső vagyok. Ma már szeptember van és lassan a depresszió, a kétségbeesés, a reménytelenség és a magatehetetlenség lesz rajtam urrá.

Olyan érzés, mintha nem kellenék senkinek. :(

A barátommal 5 hónapja lakunk együtt. Mindent Ő fizet. Annyira zavar! Utálom magam ez miatt. Meg szégyenlem is magam. Utálok kitartott lenni. Semmit nem tudok besegíteni anyagilag! A szülei (anyós, após jelöltek) minden nap megkérdezik, hogy mikor megyek már dolgozni. :(

Anyumék terhére is vagyok. Már ciki pénzt kérni tőlük! (Nekik sincs.)

Napi 3-4 önéletrajzot elküldök és semmi válasz! Ki lehet számolni, hogy 1,5 hónap alatt az mennyi szétküldött önélerajz. Nem csak e-mailben, hanem levélben is elküldöm (biztos ami biztos), ha megadnak posti címet.

Már kétségbeesésemben a plázákat járom, és szórom a nyomtatott önéletrajzokat, hogy legalább egy igényesebb eladói állást találjak... de csak próbanapra hívnak vissza (ingyen munka!). :(

Ha lenne valami olyan munka, ami mondjuk nem hoz sok pénzt a családi kasszába, de legalább lefoglal és itthon tudom csinálni, miközben komolyabb állás után kutatok, az nagyon jó lenne.

Még a középsuliban szereztem kézműves szakmát. Értek fafaragáshoz, gyöngyfűzéshez, kerámiákhoz, szövéshez stb. Tegnap előálltam azzal a barátom elé, hogy gyöngyöt fogok fűzni, amíg nem lesz normális állásom és amivel le tudom magam kötni. A kész ékszereket beviszem anyumhoz az üzletbe, ahol el tudná adni. Erre Ő kiröhögött, majd leszólt, hogy rendes munka után nézzek, ne ilyen baromságokkal töltsem a drága időmet. :((((


Asszem elkeseredtem... :((((

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook