Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkanélküliség diploma után. fórum

Munkanélküliség diploma után. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
53. ében11 (válaszként erre: 49. - Myrthil)
2009. szept. 2. 15:11

velem is volt ilyen-3. fordulóra mentem be és akkor bejött egy addig nem látott csaj-mégis övé lett az állás.

másik egyik helyen 2 percet adtak bemutatkozni és beszélgetni a válogatáson...nem volt semmi, és nem is lett belőle semmi...

52. Elfogyohold (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2009. szept. 2. 15:09

Javasolnék egy egy tükröt kedves Írisz! - Magad elé, magadba.... :)


Téma részemről lezárva, arra kérlek TÉGED, máson hegyezd a körmödet, vagy vezesd le a menstruációs izgalmi görbédet...

51. Cyntia (válaszként erre: 48. - Elfogyohold)
2009. szept. 2. 15:09
Akkor ezt játszd el kérlek a fejedben! Bízz magadban, és sikerül..
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Elfogyohold)
2009. szept. 2. 15:07

Én már tudom, hogy Neked miért nem sikerül találnod munkát!

Ha ott is előadod a sértegetős stílusod, akkor akármilyen végzettséged lehet nem leszel szompatikus senkinek:)

49. Myrthil (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2009. szept. 2. 15:07

Ja igen :)

Nekem is az a kedvencem, hogy b@sznak válaszolni.


Egyszer voltam egy interjún. A srác azt sem tudta, milyen állásra jelentkezett, csak apu szólt neki, hogy x órára menjen be.

Szerintetek kit vettek fel? Naná, hogy őt! :S

48. Elfogyohold (válaszként erre: 45. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 2. 15:06

Nem vágyok arra, már lemondtam róla, hogy megfizessék a diplomáimat, pláne, ha azok szakmaiságán kívül próbálnék puffasztott rizsre valót keresni.

Egyszerűen arra vágyok, hogy én legyek az, akinek azt mondják: Gratulálok, Önre esett a választásunk!

Hidd el, már a bérbeli megbecsülés sokadlagos szempont lassan... - Kivéve egyet. Valahogyan, szűkösen, el tudjam magamat tartani belőle ott, ahol dolgozhatok.

47. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Myrthil)
2009. szept. 2. 15:03

Ha közölnek valamit egyáltalán!

Én naponta 30-50 helyre küldtem el az önéletrajzomat. havonta 2 interjúra hívtak be, ahol mindig volt ami mégsem stimmelt, ezt azért gondolom mert nem kaptam semmilyen visszajelzést.

A kedvencem az volt, aki 1,5 év után hívott be interjúra és csodálkozott, hogy már nem érdekel:)

46. Elfogyohold (válaszként erre: 42. - Myrthil)
2009. szept. 2. 15:03

Plusz, ha ezért a mondatért utaztál 300 km-ert, csak oda...! :)))


Remek mondat!!! :)) Ismerős...

45. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 38. - Brad)
2009. szept. 2. 15:02
A túlképzettséget azért szokták emlegetni, mert a külföldi vendégmukások, akik Mo-n tanultak, ugyanazt a munkát elvégzik minimálbérért. Sokszor tapasztaltam már ilyet. A túlképzettség csak takaró, valójában a diplomás fizetést nem akrják megadni.
44. Elfogyohold (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2009. szept. 2. 15:01

Kérlek, ne nézz hülyének senkit, engem sem. Budapestről költöztem vissza vidékre, nem csőlátásom van és 75-ös IQ-m, hanem: tapasztalatom!!!!


Ki mondott Neked ellent, hogy most a kolbászos hisztérikáddal jössz?!


Azt mondtam, hogy ahol élsz, van lehetőség, még ha hiábavaló is, arra, hogy próbálkozz! - és ez tény. Hiába cáfolod. Egy vidéki kisváros a lehetőségek szempontjából is halott ügy.


Nyilván: igazad van, ezt próbáltam megerősíteni. Néma értő olvasás? - Ment anno???

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Elfogyohold)
2009. szept. 2. 14:58

Ezt csak azért mondod, mert nem Pesten élsz! Szerinted itt kolbászból van a kerítés? Szerencse? Nem itt pesten is ismerettség kell ahhoz, hogy munkahelyed legyen! Nem tudás, nem szerencse!


Mondj példákat, hogy milyen szerencse érhet itt pesten:) 2 év munkanélküliség után nem hiszek a csodákba, szerencsébe, csak az ismerősbe....

2009. szept. 2. 14:57

Az a legszebb, amikor jelentkezel egy állásra, és közlik veled, hogy aznap már te vagy a 72-dik!!!!

És ez még csak a megjelenés napja volt.... :((((

41. Elfogyohold (válaszként erre: 37. - Brad)
2009. szept. 2. 14:57

Csak így tovább!!! :)


Tudom, vannak "segéderőim", a Posta üzelemtetésében... :))) ...deee... a 2500 pályázatot meghaladtam. Nyilván, ennek egy hányada internetes pályázat, de most nagyon jól jönne az a pénz, ami bélyegre és ilyen-olyan járulékos költségekre költöttem náluk, hogy talán, esetleg BIZTOSAN odaérjen az a levél... Kár volt.


Ne szégyelld magad!!!! - ugyan ezekkel szembesülök. Ez nem a mi vétkünk, hibánk, gyengeségünk!

Szégyellje magát, aki ideáig süllyesztette ezt az országot! - Nem kívánok politizálni, teszem hozzá gyorsan!!!!!! :)

40. Brad (válaszként erre: 39. - Elfogyohold)
2009. szept. 2. 14:54
Hihetetlen!
39. Elfogyohold (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2009. szept. 2. 14:53

Tudod, Budapesten esélyed van arra, hogy szerencsés légy. Itt nincs. - Nyilván, tudom miről beszélsz, sem "keresztapám", sem sógorom, sem komám...

Summa cum laude-s diplomáim vannak, 26 évet tanultam. A kutyának sem kellek.......

38. Brad
2009. szept. 2. 14:52
Ja igen! A túlképzettség az amin már fel sem háborodom!
37. Brad (válaszként erre: 32. - Elfogyohold)
2009. szept. 2. 14:50

Köszönöm! Igyekszem kitartónak lenni, de néha belefárad az ember akarva, akaratlanul is.

Ha nem haragszól, a Magyar Királyi Postának fenntartásában én is segédkezem! :D

Én itt Budapesten (5 hónapja lakom itt), és környékén, lényegében Pest megyében keresek munkalehetőséget. Néha már szégyenlem magam, mert olyan helyekre is beküldöm, hogy akik ott felvételiztetenek, röhögnek rajtam, hogy mit képzelek! Ilyen végzettségekkel akarok én olyan munkát?! Mert én is BÁRMIT megpályázok!

Könyvtáros, adminisztrátor, asszisztens, titkár, iskolatitkár...bármit.

36. a83d2365df (válaszként erre: 34. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 2. 14:49

néha én is elgondolkodmon nem e lett volna jobb valami szakmát tanulni..nem egyetem...

jó refernciákkal rendelkezem, kitüntetsét kaptam, még sem kell az ember sehova...mert túlképzettekvagyunk, és anniyra lespecofikált stem mindenkinek a szakterülete, hogy az még nehezebb...

Kitartást fiuk lányok!

35. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Elfogyohold)
2009. szept. 2. 14:49

Pesten sem könnyebb:( 1 munkakörre többszáz jelentkező van. Aki megkapja az állást az tényleg szerencsésnek érezheti magát:)

Nekem is 3 féle önéletrajzom volt. Volt a szakmámhoz (informatikus közgazdész vagyok), volt egy érettségis, és volt egy olyan, amibe még az érettségimet sem írtam bele....


Mcdonald, KFC, burgerking? A sulisok otthagyják ezeket az állásokat most.

2009. szept. 2. 14:46
Érettségi után én is végeztem a Munkaügyi Központ által finanszírozott tanfolyamot. Havonta 14 évvel ezelőtt kaptam majdnem 25 ezer ft-ot, lett egy középfokú nyelvvizsgám (már ezért megérte)és egy akkor nagyon jó képesítésem, amivel azonnal munkát kaptam volna külföldön a tanfolyam elvégzése után. Én hülye pedig főiskolára mentem!:(((((
33. Myrthil (válaszként erre: 25. - Ében11)
2009. szept. 2. 14:43

Tudom.

Barátnőm tavaly nyelvi tanfolyamon volt, csak most meghúzták a határt, és csak azokra adnak pénzt. :S

Talán azért, mert azokra meg alig jelentkeznek :S

32. Elfogyohold (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. szept. 2. 14:42

Kedves Brad!


Ne add fel, mert még nagyon kemény hónapok állhatnak előtted!

1 főiskolai, 2 egyetemi diplomával + 1 felsőfokú szakirányú képzettséggel 2 ÉVE keresek munkát. Nem, nem csak a gazdaságilag piacképtelen kompetenciáim szűkös keretein belül, hanem BÁRMIT. 3 féle önéletrajzom van, jelentkeztem már 3 műszakba is, de biztosan a helyesírási hibák nyüzsgése hiányzott a levelemből, vagy magam sem tudom mi, mert még oda sem kellettem. Kevéske jövedelmem ugyan van, de kiszámíthatatlanul és a fíling, amit leírtál, az ugyan az, (akár a környzetet tekintve, akár a saját lelkemet...) annyival megspkéleve, hogy némi gyakorlatom, 35 év és egy válás a hátam mögött.

Vidéken nehezebb a történet, bár flexibilis lennék - pályázok Nagykanizsa és Záhony között MINDENT!

Javaslom: senki véleményével ne foglalkozz, mert ez a TE életed! - Bármiből tudsz pénzt csinálni, tedd, az mellett is tudsz állásra pályázni, hogy pl. gyöngyöt fűzöl, már, ha a lelked engedi, az enyém sokat háborog...

Minden forint a TE lelkedet és önbecsülésedet erősíti, ne engedd, hogy mégg abban a szűkös kis lehetőségeidben is visszavessenek, - meglehet, nem tiszta szándék áll olykor a mondatok mögött, még ha nem is tudatos, hiszen aki ezen nem vergődik végig, nem áli meg, nem tudja mérlegelni, még ha melletted, veled él sem!


Jah, ...és szerintem én tartom életben a Magyar Királyi Postát... :)))))))))


FEL A FEJJEL! - ERŐS LÉGY ÉS KITARTÓÓÓ!

31. Brad (válaszként erre: 27. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 2. 14:42
Köszönöm! :)
30. Cyntia (válaszként erre: 1. - Brad)
2009. szept. 2. 14:41

Küldtem priviben én is linket!


Remélem sikerül!!! :D!

2009. szept. 2. 14:40
Aki azt hiszi, hogy manapság lustaságból nem helyezkedik el valamit, az nyugodtan próbálja ki!
28. Brad (válaszként erre: 24. - 9bc5015697)
2009. szept. 2. 14:40
Jajjj neee, ne haragudj! Persze! Értem én! Jajj IStenem, na igen! Nekik nagyon kell a pénz! Sajnálom őket! :(((
2009. szept. 2. 14:40

Ismerős a sztorid.:( Én diploma után (4 végzettséggel) másfél évig nem találtam munkát.:( Igaz lakhelyet nem szívesen váltottam volna, így a környékben (30km-es körzetben) keresgéltem. Nálunk is uez volt a helyzet, a párom fizujából éltünk. Én is naponta több önéletrajzot beküldtem, mindenhol túlképzett voltam. Gyakorlatilag érettségivel végezték a diplomások munkáját, minimálbérért. (Betanítás kérdése az egész.)

Egy jó tanács!

Ha mindenképpen munkahelyet szeretnél egyelőre válallj el bármit, ami fizet. Közben tudsz keresgetni, ismeretségeket szerzel, akik talán tudnak ajánlani másik munkahelyet. Nem a végzettség és az önéletrajz számít ugyanis, hanem az ismerettség...lehet, hogy kegyetlen, amit írtam, de a legtöbb esetben így van!

Az internetes munkáktól pedig óvakodj, ha nem szeretnél házalni. Csak elszedik a pénzedet ilyen-olyan költség címén, aztán közlik, hogy jutalékalapú fizetésen vagy (ez a legrosszabb).

Sok sikert kívánok Neked és mielőbbi "álomállást"!

26. e87e4cce43 (válaszként erre: 12. - A83d2365df)
2009. szept. 2. 14:39
Szerintem is nagyban hibás az állam, mert rengeteg a főiskolai vagy egyetemi végzettségű fiatal, és hiába van diploma a zsebükben, ha egyszerűen nem lehet a végzettségükkel elhelyezkedni. (mert nincs hová)
25. ében11 (válaszként erre: 21. - Myrthil)
2009. szept. 2. 14:38
az öcsém is érettségi mellett kapott még 2 szakmát a munkanélküli indította a tanfolyamot, meg a sógorom is most járt egy évig hasonlóra.és az egyik gyeses ismerősöm is beiratkozott-ők mind iskolázottak és mégis tudtak nekik tanfolyamot adni+pénzt.ha nem tudták volna elvégezni a tanfolyamot akkor vissza kellett volna fizetniük a tanfolyam díját a munkanélkülinek.
24. 9bc5015697 (válaszként erre: 19. - Brad)
2009. szept. 2. 14:38

Ne haragudj, biztos azért vetted magadra, mert el vagy keseredve, de ne olvass bele a sorokba semmit. Nem mondtam, hogy rajtad nincs!

(Amúgy nekik luxus termék a tej, és van, hogy egy hónapig zsíros kenyeret esznek... :()


Kívánom, hogy találj munkát!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook