Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Munkanélküli lettem és a férjem is elhagyott... fórum

Munkanélküli lettem és a férjem is elhagyott... (beszélgetős fórum)


21. 1eb84e4bad (válaszként erre: 18. - D63fa759df)
2010. nov. 9. 20:46

csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyszerre csak egy problémával foglalkozzz. Nézd meg, mi az, ami téged a legjobban bánt, és azt dolgozd fel.oldd meg-rendezd le, majd lépj a kvetkezőre. Ne egyszerre, hanem egymás után.

Úgy látom, az anyagiakkal egyelőre nincs probléma, akkor most a férjeddel kellene foglalkoznod. Megoldani vele vagy nélküle.

2010. nov. 9. 18:57
Köszönöm a sok jelet jólesett!!
19. katus3 (válaszként erre: 18. - D63fa759df)
2010. nov. 9. 18:49
Hú te szegény. Ha a munkáltató küldött el,akkor jár munkanélküli,nem??? Férjedtől meg jó ronda dolog volt,hogy most elhagyott,és most nagyon finoman fogalmaztam...
18. d63fa759df (válaszként erre: 13. - 1eb84e4bad)
2010. nov. 9. 17:13
Tudod, ez így együtt nagy teher, hogy romokban van az életem, mert ha nem is kell azon gondolkodnom, hogy holnap miből veszek kenyeret, de egyik megaláztatás ér a másik után...és igazából a munkahelyemen sem idokolták meg, hogy miért, csak holnaptól ne gyere, itt a végkielégítésed viszlát...vasárnap pedig a férjem összepakolt, és hazament a szüleihez, mondván ő ezt a feszültséget nem bírja, azóta a telefonját sem veszi fel. A lányom most lázasodott be és követeli az apját.....és akkor ugye nem baj, hogy most kevésbé másokat sajnálok???
17. d63fa759df (válaszként erre: 7. - 8285925b39)
2010. nov. 9. 17:09
Az nagyon hosszú lenne elmondani, de nem harmadik miatt..
2010. nov. 9. 16:51
igen, én pedig hoztam egy példát, hogy jéééééé, tényleg
15. 29a57c5965 (válaszként erre: 14. - F303be5590)
2010. nov. 9. 16:25

....kiemelte,hogy tisztában van a helyzetével!


Diszkriminálunk itt is?....:DDD


...házzal vagy anélkül is ez a helyzet szomorú!

14. f303be5590 (válaszként erre: 6. - D63fa759df)
2010. nov. 9. 11:58

igen vannak sokkal rosszabb helyzetben. pl: vidéken egy kis faluban özvegy 2 éve munkanélküli 2 kiskorú gyereket egyedül nevelő asszony. negyvenes. a férje öngyilkos lett. az önkormányzattól sem rendszeres, sem eseti segélyt nem kap. nem azért mert nem kér, hanem mert elutasítják. közmunkára nem veszik fel az önkormányzatnál, mert oda csak a cigányokat. albérletben laknak.

hát így. eddig tanfolyamra sem vették fel.

szerinted milyen jövőképe van neki? és a gyerekeinek?

2010. nov. 9. 08:53
neked most az anyagi vagy inkább a munkanélküliség illetve a férjed okozta teher a nagyobb gond?
2010. nov. 9. 08:03
Igényeld meg a rendszeres gyermekvédelmi támogatást, mint egyedülálló és munkanélküli szülő. Ez megjár. Ez a papír kell ahhoz hogy gyermeked ingyenes étkező lehessen az óvodában. Igényeld az emelt összegű családi pótlékot is. Az önkormányzatnál érdeklődj munkahely ügyben, ha esetleg nem sikerül elhelyezkedni, vetesd fel magad a közmunkaprogramba.
2010. nov. 9. 07:43
sportosztály bocs!
2010. nov. 9. 07:42

Hát jah..én is egyedül maradtam (igaz én léptem ki anno) másfél éve a most 4és fél éves kisfiammal. Azt hittem minden remek lesz, hisz volt munkám. Aztán valahogy a munkáltatók nem dijazzák, ha egyedül vagy egy kisgyerekkel, aki esetleg beteg lesz, és nincsen segitséged...igy a munkámnak annyi lett. Menj be a családsegitő és gyermekjóléti szolgálathoz, ott megmondják mire vagy jogosult a bevételeid alapján. Én jogosult lettem gyermekvédelmi kedvezményre (ingyen kaja az oviban), és lakásfenntartási támogatásra.

Ezenkivül igényeld meg az emelt összegű családi pótlékot, igaz 1500 ft-tal több csak, de nekem az is nagyon jól jött akkor mikor beütött a krach:))

És igen, úgy nézd az egészet, hogy egy teljesen új életre kaptál lehetőséget, és csak rajtad múlik hogyan alakitod. Hidd el, mindig egyre könnyebb lesz.:))

2010. nov. 9. 07:42
Szia! A Her...-nél most olvastam, hogy sport osztályra vezetőt keresnek. Esetleg érdekes lehet.
2010. nov. 9. 07:40
sajnálom,remélem rendbe jönnek hamar a dolgaid!
7. 8285925b39 (válaszként erre: 6. - D63fa759df)
2010. nov. 9. 07:38

Jól van, akkor nem annyira siralmas a helyzet, és akkor tényleg az a dolog áll fen, amit a 2. hsz-ben írtam.

Férjed miért ugrott?

2010. nov. 9. 07:36

Budapesti vagyok, 15 évig dolgoztam egy helyen kaptam végkielégítést is, a lakás az enyém.

Tudom vannak akik sokkal rosszabb helyzetben vannak nálam...és azt gondolják pont ez panaszkodik, de dolgoznom kellene, mert úgy talán a magánéleti válságot is könnyebb feldolgozni...és ugye beosztás mellet is egyszer a pénz is elfogy...

5. 8285925b39 (válaszként erre: 3. - D63fa759df)
2010. nov. 9. 07:32
Van valami reményed?... hol élsz, vidéken, kisvárosban, nagyvárosban? Kapod még a fizut 1-2 hónapig ugye... tehát tudsz közben állást keresni? A lakás, ahol éltek, a Tiétek?
2010. nov. 9. 07:32

Tudod elég baj, hogy ezeknek a száma növekszik, és a megélhetés az emberek zömének nagy gondot okoz,

de nem csak az egyedülieknek, hanem a családosoknak is. Keressed fel a Munkaügyi Központot minél hamarabb, mert onnan kaphatsz járadékot, amit havonta fizetnek. Szomorú az, hogy a férjed ilyen gyáván megfutamodott és elhagyott tégedet és ott maradtál a kislányoddal, de nyugodj meg visszakapja ő is ezt, amit neked okozott. Üdv.Ágnes

2010. nov. 9. 07:31
Kereskedelmi vezető volnék....
2. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - D63fa759df)
2010. nov. 9. 07:30

Oppppp.... ami először eszembe jutott, lehetőséget kaptál egy teljesen új és más életre.

Remény munkára, munkahelyre van? Mi a szakmád, mit dolgoztál?

2010. nov. 9. 07:28

Két hét alatt munkanélküli lettem és a férjem is elhagyott...velem maradt a 3,5 éves lányom aki a vigaszom.

Adjatok tanácsot a túlélésre.

Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook