Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahelyi féltékenység, hogy kezeljem? fórum

Munkahelyi féltékenység, hogy kezeljem? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. okt. 7. 12:26
Ha azt hiszi a többiek a barátnői, elég nagy baj, hogy előtte úgy viselkednek, aztán kibeszélik. Én a helyedben félnék, nehogy a sorsára jussak. A kocka mindig megfordulhat. Ezt jóból írom.
30. Music Is My Destiny (válaszként erre: 24. - Gaiha)
2020. okt. 7. 12:25
Ha azt hiszi, akkor arra oka van. Lehet kicsit meg van vezetve, azért esnek rosszul neki dolgok, nem? Nem mindig azt kell készpénznek venni, amit a barátnők mesélnek. Sajnos tapasztalat. A nők nagyon tudnak kavarni, ha valaki nem szimpatikus nekik. Nem vennék rá mérget, hogy amiket hallasz az mind igaz.
29. buspics (válaszként erre: 26. - Scherlock)
2020. szept. 29. 15:34
De meglepő, hogy némelyik embernek mennyire.
28. Alina* (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2020. szept. 29. 15:26

Szerintem a csajok kavarnak a legtöbbet köztük.


Nem tetszik nekik a két "vezéregyéniség" és mivel más eszközük nincs, így próbálják meggyengîteni őket "szeretetkontosbe" burkolva.

27. michelle.r (válaszként erre: 24. - Gaiha)
2020. szept. 29. 14:56
Akkor nem vele van a legnagyobb baj.
26. Scherlock (válaszként erre: 23. - Buspics)
2020. szept. 29. 13:56

Ki hogy van vele. Szerintem az ilyen már átmegy a nevetséges kategóriába.


Bár, sok embernek van feltűnési viszketegsége... :)

25. buspics (válaszként erre: 24. - Gaiha)
2020. szept. 29. 13:30
És honnan tudod, hogy ők mennyire mondanak igazat? Meg az is furcsa, hogy sose látjátok egymást és mégis féltékeny.
24. Gaiha (válaszként erre: 22. - Buspics)
2020. szept. 29. 12:11
Igen pontosan ez van itt is. Valahol sajnálom őt mert azt hiszi a lányok tök jó barátai, de nekem mindent visszamondanak.
23. buspics (válaszként erre: 17. - Scherlock)
2020. szept. 29. 09:30
Az a baj, hogyha valaki folyton magára akarja vonni a figyelmet és erre minden eszközt megragad, azzal nehéz nem foglalkozni! Ezt csak mondani könnyű, hogy ne foglalkozz vele.
2020. szept. 29. 09:26

Ezt mintha én írtam volna! Te jó ég! Nekem is van egy pont ugyanilyen kolléganőm! Le se írom, mert ugyanezt csinálja!


Én próbálok falat húzni magunk közé, mert egy pszichopatának tartom. Nem normális ez a viselkedés, annyi biztos! De sajnos mi nem váltásban dolgozunk, hanem egész nap össze vagyunk zárva és úgy megy a féltékenykedés. Akárhányszor beszélgetek valakivel, már látom, hogy savanyodik el az arca, meg feltűnően bámul. A munkában is akadályoz, már volt is ebből baj, mert nem haladt a munka. Ha valakivel beszélgetek, akkor arra az emberre rátelepszik. Érdekes, hogy mindig azokkal lesz jóban, akikkel én is.


Én már rettentően unom ezt az óvodás drámát. Nem egyszer megfordult a fejemben, hogy inkább felmondok. Rátelepszik a hangulatomra, a közérzetemre, elegem van belőle. Szeretnék nyugodtan dolgozni és normálisan beszélgetni a kollégáimmal anélkül, hogy egy két éves érzelmi szintjén lévő felnőtt nő csimpaszkodna a nyakamon.


Próbáltam vele beszélni erről, nem ment. Sőt, még én jöttem ki belőle rosszul. Úgyhogy ezeket a próbálkozásokat feladtam.

21. Channa* (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2020. szept. 28. 21:39

Heten voltunk az eredeti csapatban és már 8 éve együtt dolgozunk, amikor felvettek egy pasit hozzánk. Igen! Pasi!


Kb. fél év alatt összeugrasztott mindenkit mindenkivel és utána ártatlan képpel mondta, hogy ő nem csinált semmit.


Nem sztorizok, mert hosszú lenne. Sosem gondoltam volna, hogy ez meg fog történni.


Azóta már nem vagyunk kollégák, azaz én és még egy pasi egy helyen dolgozunk és minden rendben van köztünk, annak ellenére, hogy azt hittük végleges az egymás ellenfordulás...Azaz másik 3 volt kollégával rendszeresen beszélünk;)

20. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Channa*)
2020. szept. 28. 21:02

Velünk nem bírtak. :)

Minket még a főnökök sem raktak külön soha. Együtt mentünk be felmondani, mikor az egyiket jogtalanul akartâk elküldeni. Senki nem ment sehova. Maradtunk. :)

19. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - Gaiha)
2020. szept. 28. 19:51
Nem kell a kakakeveresbe beszállni. Te elhivsz valakit, utána meg o. Én nem vennék mérget rá, hogy ő csak azért csinálja, mert... úgy hallottad a harmadiktól.
18. Channa* (válaszként erre: 13. - Gaiha)
2020. szept. 28. 19:40
Én több kollégának mondtam, hogy én nem rivalizálok senkivel, és utána vissza is vettek, de csak abban az esetben mondok ilyet, ha konkrétan nekem mondtak valamit az, hogy valaki látott/hallott valamit, az nem érdekel sosem...
2020. szept. 28. 19:39

Ahol a figyelem, ott az energia.


Te vele foglalkozol, ő veled...


Gyerekes kicsit, nem? :D


Nem is értem, ha nem közvetlen munkatársad, miért zavar ez.

2020. szept. 28. 19:38
Ha egymást szoktátok váltani, akkor nem húztak le együtt munkaidőt, úgyhogy ő egy másik csapat tagja. Szerintem az hogy a másik műszak mit beszél, nem téma. Nem kell vele foglalkozni. Nálunk is ment/megy néha a duma a műszakok között, de én erre mindig azt mondom, hogy biztos nincs elég dolguk, unatkoznak, beszélgetnek, a mi csapatunkban erre nincs idő. Ne aggódj miatta, ha 1,5év alatt nem tudta lerombolni a műszakodat, akkor már nem is fogja.
15. michelle.r (válaszként erre: 9. - Gaiha)
2020. szept. 28. 19:35

Akkor hívd össze a csapatot, és beszéd meg velük. A bajkeverővel is, szemtől szemben. Mert itt csak felesleges porkavarás, eredménye nem lesz.


Vagy ha még okosabban akarod csinálni, hívd el őt külön, fogd ki a szelet a vitorlájából.

14. Channa* (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2020. szept. 28. 19:34

Simán megtudják csinálni.


Vannak a furgangosabbnál-furfangosabb jellemű emberek, akik célba érnek sok-sok munkával...

13. Gaiha (válaszként erre: 12. - Globus)
2020. szept. 28. 19:31
Nincs mire féltékenynek lennem 🙂 nekem vannak barátaim munkán kívül is , csak aggaszt ez a viselkedés meg hogy mi az értelme mikor se én se más nem fordulunk vagy fordultunk el tőle soha vagy voltunk ellenségesek.
12. globus (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2020. szept. 28. 18:43
Szerintem ha közvetlen munkakapcsolatban nem vagytok, ahogyan írod, ne foglalkozz vele. Add önmagad, többit bízd az időre. Jól megy a munka, ez a lényeg. Szabadidős programok akkor tudnak munka rovására menni, ha szép csendben megutáljátok egymást. Nem lehet, hogy benned munkál féltékenység iránta?
11. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Gaiha)
2020. szept. 28. 18:38
Ha erős a csapat azt nem lehet széthúzni. Én voltam egy nagyon erős négyesfogatban. Minket senki nem tudott egymás ellen fordítani. :)
10. vivo44 (válaszként erre: 8. - Gaiha)
2020. szept. 28. 18:38
Ha 4 év alatt nem alakult ki egy olyan erős kollegális kapcsolat, amit egy kolléga szét tud húzni ilyen-olyan pletykával, akkor az nem is egy erős team, ahogyan te fogalmaztál. A pletykák valóságával bizonyára tisztában vannak azon kollégák akik az "erős team-ben" vannak, akkor maximum egy jót lehet nevetni meg nem sértve a pletyka kitalálóját.
9. Gaiha (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2020. szept. 28. 18:36
Összességében a csapatért aggódom nem magam miatt 🙂
8. Gaiha (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2020. szept. 28. 18:35
Kicsit félreérthető voltam , az a baj hogy úgymond egy jól működő csapatot mintha klikkekre akarna osztani. Meg rengeteget pletykál és volt rá példa hogy probléma is kreálódott belőle. Nekem az ő személyével mai napig nincs bajom , de azzal hogy széthúzásokat csinál az igenis probléma.
7. gigi> (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2020. szept. 28. 18:30
Ez az ő problémája nem a tied. Ha mégis nagyon zavar téged,egy nyugodt pillanatában beszélj vele,hogy gyerekes amit csinál.Ha ez sem segít,akkor csak hagyd figyelmen kívül.Előbb vagy utóbb de megunja majd.
6. vivo44 (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2020. szept. 28. 18:27

Véleményem szerint kevesebbet foglalkozz a másikkal és többet magaddal...Sok problémát megelőzöl.

Szerinted neki mi lenne a véleménye rólad, ha tudná, hogy fórumot indítottál róla és a féltékenységéről?

Egymással vagytok elfoglalva ahelyett, hogy normális emberi kapcsolatokat létesítenétek, versengtek.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2020. szept. 28. 18:26

Ha másfél éve működik a csapat vele is, mi a gond?

Te is túltolod a dolgot szerintem.


"utána meg kétségbeesetten programokat szervez ő is olyan kollégával akivel amúgy nem is annyira közvetlen a viszonya."


Gondolom, azért pisztolyt nem tart senki tarkójához hogy muszáj menni vele.

4. Gaiha (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2020. szept. 28. 18:26
Csak idegesít ez. Miért fáj valakinek hogy xy jóban van egymással ?!
2020. szept. 28. 18:25

Ha nem neked csinál jelenetet, amiért más kolléganővel programot csinálsz, akkor nem kell róla tudomást venni.

Ha esetleg neked tesz szemrehányást, juttasd az eszébe, hogy semmi köze hozzá, szálljon le rólad, nincs joga beleavatkozni a magánéletedbe...

Ha pedig közvetlenül neked nem szól, csak a másik műszak dolgozóinak, ha őket zavarja, igazítsák el ők... az nem a te dolgod.

2020. szept. 28. 18:20
Kellene valamit tenned ez ellen? Szerintem nem. Minek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook